Meranie cukru po jedle a hodnoty

zuzkamacken
30. júl 2014

chcem sa opytat, kedy vam diabetolog povedal, ze si mate merat cukor - dve hodiny ci hodinu a pol po jedle? a nasledne, do akych limitov sa mate zmestit? moja lekarka vravi ze hodinu a pol az dve hodiny po jedle... mi to pride zvlastne, lebo za tu pol hodinu este cukor klesa. tak neviem.. najprv, ze do 7,8 je to ok, dnes mi zas povedala ze 7,4. uz som z tzoho jelen, lebo na stranke www.tehotenskacukrovka.cz pisu zas inak.. dakujem

trgypadl
30. júl 2014

@zuzkamacken a ake mavas hodnoty Ty?

zuzkamacken
autor
30. júl 2014

ved to! podla toho kedy si meriam.. ale vacsinou pod 7.. cestoviny uz nejem, lbeo po tych to bolo aj 8-9..

abcdiety
30. júl 2014

@trgypadl Ahoj. Ono je to v určitom rozmedzí. Ak máš opakovane na lačno ráno hodnotu nad 7,2 , tak sa to považuje za cukrovku. Ak máš po jedle hodnotu do 8 , tak je to v podstate normálne.

trgypadl
30. júl 2014

@zuzkamacken no tak tie hodnoty po su fajn..kedy Ti stanovili dg cukrovka?ci si zaciatocnik?

eka2
30. júl 2014

Ahoj, mne povedala ze nalacno 5.5, dalej 1h po jedle do 7.2, a 2hod. Po jedle 6.6. Jedlo som si vazila, slo, to, pomohlo vela pohybu. Jaj a este mi hovorila, ze hlavne nech nestresujem ked to obcas vyskoci, velke hodnoty su okolo 11 az 12....drzim palce

eikenella
30. júl 2014

podla mojich info merat 1 a pol hodiny po jedle a hodnota by mala byt pod 7,8

ynett
30. júl 2014

ja som si musela merať dvadsať minút po jedle a hodnoty do 7. toto bolo prvé dva možno tri týždne, potom k nej na kontrolu, a následne zmerať po dvoch hodinách. ale to už iba kontrolne pri jedlách ktorými som si nebola istá.

lucinkaboz
30. júl 2014

hodnoty,ktore by ste mali riešit su tak nad 9...ak sa meriate sami doma,každý vyrobca glukometru garantuje 20% skreslene meranie to znamená,ze ak sa odmeráte 5,5 tak ak sa zmeráte aj v minutu a možete mať o 20 % menej,alebo viac z tej hodnoty....takže najdoveryhodnejsie je meranie ráno nalačno u lekára....nepomoze vam ani najdrahsi glukometer,jednoducho tak to je a nezabudnite si prvu kvapku utriet a az z druhej odmerat,krv niky nevyttáčať,ak ste sa málo pichli,potlačte prstom tak raz max dva krát,musi vam vyjst vacsia kvapka krvi...ak budete 4.5 krát tlačit na maly vpich na prste,je to velmi velmi skreslujuce....

zuzkamacken
autor
30. júl 2014

no vidim, ze aj tu sa hodnoty rozchadzaju.. tak comu verit??

zuzkamacken
autor
30. júl 2014

@lucinkaboz hodnoty pod 9 su ok?? moja lekarka vraj pri opakovanom vyskyte 7,4 nasadzuje inzulin...

zuzkamacken
autor
30. júl 2014

@eikenella na stranke tehotenskacukrovka.cz pisu, ze meranie po hodine a pol je nestandardne.. 🙂 ja nechapem podla coho sa riadit..

lucinkaboz
30. júl 2014

prečo neštandartné,nerozumiem,najlepsie je tak dve hodiny po jdele,pretože ak začneš papat trvaju tie prcesy vstrebávania aj polhodinu,tak najlepsie dve hodiny,ale aj zdravi nediabetici maju hodnoty po jedle aj 8,5 takže nestresujte ....plodu skodia hodnoty nad 10 mol...

lucinkaboz
30. júl 2014

@zuzkamacken ano hodnoty po jedle do dajmetomu 8,5 su v norme....uplne v norme

eikenella
30. júl 2014

@zuzkamacken dr. tak povedala, ale nakolko mavam v tomto case tak do 5,5-6, myslim, ze keby som merala po dvoch hodinach, by mal byt cukor este o nejake desatinky nizsi, dr. to mozno chcela kvoli tomu

zuzkamacken
autor
30. júl 2014

@lucinkaboz ja stresujem lebo vsade ine pocujem ci citam.. a lekarka uz od 7,4 inzulin predpisuje... nestandardne, lebo podla dakych smernic sa cukor meria po hodine a po dvoch. ale ved ja tomu nerozumiem, to iba co mam nacitane..

lucinkaboz
30. júl 2014

niekedy tie lekarky strasne stresuju tehotne diabetičky.....glukomery meraju tak ako som písala,len vám to nikto nepovie,az kym sa nezačnete zaujimat,ale tuto informáciu vedia len diabetologovia,ktorí sa vzdelávajú ,takze bazirovat cim mam 5,5 alebo ž podla glukometra je viac ako pritiahnuté za vlasy..mat nalačno 7 je trosicku zvýšený,ale nebojte.....plod to nepoškodzuje...

alexandra2222
1. aug 2014

Mne povedala do 7 dve hodiny po jedle,inak ze mi da inzulin...tak teraz neviem

zuzkamacken
autor
1. aug 2014

@alexandra2222 sak to, kto sa v tom ma vyznat??! mohli by si to ujasnit na dakom konziliu!!! 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre