Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

pancuska
19. nov 2011

@petka015 ved to ze ja si neviem predstavit ze ako by som to praktizovala kazdy vecer totiz odpadnem do postele ako bomba a hned som tvrda 😉 ale aj tak si dlho cakala ....8 mesicov je tiez pekne dlha doba.... 😉

ivveettaa
25. nov 2011

Ahojte, prosím o radu nejaké skúsenejšie maminky. 8 deň mi mešká menštrácia, tehu test som mala máličko pozitívny, ale dnes už je na ňom len jedna čiaročka. Na sone nebolo nič vidno, vraj je to skoro a krv na HCG bola negatívna. Strašne sa bojím, či sa nemôže jednať o MMT. Raz som to už totižto prežila. Na ďalšiu kontrolu som objednaná až 1.12. NApriek tomu, že test je už dnes negatívny, menštruácia stále nikde. 😒 KAždá rada dobrá. Ďakujem

zabka132
25. nov 2011

@ivveettaa mozno sa jednalo o mikropotrat 😒 . Pokial by si mala bolesti, treba ist na pohotovost.
..ale kazde tehu je ine, tazko takto radit.

maggiore
26. nov 2011

@ivveettaa Neboj, pokiaľ bola krv na HCG negatívna, tak si myslím, že mimomaternicové nebolo, určite by ti namerali HCG v krvi, domáce testy niekedy ukazujú falošne pozitívne, proste ti meškajú, mne raz po mimomaternicovom prišli až na 45 deň a to už som mala tretí cyklus po laparke, môže to byť spôsobené rôznymi faktormi, stres, choroba, infekcia aj obyčajné prechladnutie, neboj pokiaľ ťa doktor kontroluje všetko bude OK 😉 ... aj keď, veľmi dobre viem, čo prežívaš, to mi ver, ja takto budem stresovať o mesiac ... vždy stresujem, aj keď ich dostanem, podľa mňa je najistejšia krv, keď je negatívna, určite si neni tehu

marget
15. máj 2012

Ahojte dievčatá, žiaľ, tiež sa pripájam k vám, mám podobný osud ako vy ☹ Je tu niekto, kto to teraz prežíva?

petka015
29. máj 2012

@marget ahoj kedysi mala mimomater. tehu? ja minuly rok July ma operovali.

petka015
10. jún 2012

@anuska30
@pancuska caute baby chcem sa vas opytat nemate niektora skusenost: som skoro rok po mimomater. tehu a asi 2 tyzdne mi je zle ale nie od zaludka ale ako keby od maternice tehotna nie som mala som zle krvne testy malo cerveneho farbiva a je mi tak nevolno aj ked nieco zjem aj ked nejem. divny pocit mali ste to niektora idem v stredu na gyndu a som aj na gastro objednana ale mam strach co to je. 😢

pancuska
11. jún 2012

@petka015 ahoj,no dufam ze to mas len podrazdene ako ja to mavam,tiez mi tak byva zle,ale tiez som nebola tehotna,bola som uz na dalsej laparke a zistili mi nepriechodny vajcovod,creva som mala vsetky v poriadku az na slepak takze to pripisujem tomu......drzim palce nech vsetko dobre dopadne!!! 😉

pancuska
13. aug 2012

@petka015 ahoj,tak ako? tie bolesti už prešli?

petka015
13. aug 2012

@pancuska ahoj nie stale chodim na gastro cakam na vysledky z biopsie nejaky neznak celiakie tak uvidime ako to dopadne a tehotna nie som uf a ty ako babetko necakame??? 🙂

pancuska
14. aug 2012

@petka015 .....fuuu len nie celiakia!!! ma to moja kolegyna! no JA ...nie som este tehotna,to co mi v maji robili tu laparoskopiu nie len ze mi ho skusal prefuknut ale aj zistil ze sa mi hned zrastie spat lenze mal chronicku chorobu sactosalpinx! tak som isla do CAR,konzultacia dopadla tak ze si ho musim dat von,lebo vyteka z neho tekutina ktora by pri IVF zabranovala uhniezdeniu!cize som si ho koncom jula dala vybrat a tak uz nemam ani jeden vajcovod,jedina moznost je IVF,tak idem teraz zasa na dalsiu konzultaciu do centra,ale bolo tazke si vybrat,lebo jedna hovori tak druha tak a dlho som nemohla ani spavat kvoli rozhodnutiu....
no a chodis do Piestan k dr? to gastro myslim ..... sak myslim na teba ze ako sa asi mas... 🙂

petka015
14. aug 2012

@pancuska ano do piestan sak uvidim uz som bola ja v novom meste na gastre tam nic nezistil a tento aspon nieco zistil tak uvidim ja zatial skusam tehotenstvo len nejak sa nedari sak uvidime ked nie tak mame aspon jedo ale chcela by som este jedno malinke. 😝

pancuska
14. aug 2012

@petka015 verim ti ze tuzis po malinkom...a aspon by mal maly kamarata....ono kazda brzda ma nejaku pricinu len treba najst niekoho kto tu "brzdu" odbrzdi ....inak v Novom Meste som bola aj ja na gastre,velmi ho chvalia sa cudujem ze ti nic nenasiel....taky "odbornik"...vidis aj ja by som nikdy neverila ze zaparkujem v nejakom centre,nikdy som si nechcela pripustit ze to budem prave ja potrebovat,ale zasa nemozem povedat ze som sa nesnazila aj ked som presla tolkymi doktormi vidim ze tento gyn co mam je fakt dobry a necaka na nic!!! 😉

gomagica
18. sep 2012

Ahojte zienky chcem sa opytat ako dlho ste marodovali po mimomaternicovom tehotenstve Dikes Mjaa

lucia2505
18. sep 2012

@gomagica ahoj, ja cca 2 týždne po laparke, ale robila som vtedy čašníčku, tak preto...tento rok po laparke som bola doma týždeň, lebo nemám namáhavú prácu.

petka015
22. sep 2012

@gomagica ja mesiac ale mn normalne rezali ako pri cisarskom.

mina1834
11. okt 2012

@petka015 ahoj ,citala som ze si nedavno mala mimomat,a mala si to tak robene ako ja ,,mozem jednu otazocku kedy ti potom prisla ms ,??ja som od zakroku 28 den a stale nic ani naznak,,prosim porad

micilka
15. nov 2013

ahojte..aj ja som mola mimo maternice 12tyzdnov okrem toho som mala aj cistu a uz aj krvacanie do brusnej dutiny.podstupila som laparoskopiu priktorej mi odobrali pravy vajickovod.od operacie uz ubehli 2 mesiace ale stale to obcas boli.krc su Oproti tomu ze som bola 3 mesiace tehotna nic...

majkabr
15. nov 2013

@pikha Ja som tam bola po potrate. Ale chodila soms a kúpať len do tej vody nebola som v kúpeľoch, keďže bývam blízko. No je to tam super mne to dosť pomohlo ale ak pojdeš do kupelov tak su tam aj procedúry a to je vraj ešte lepšie..

jessinocka
25. nov 2013

ahojte, je vzdy mimomaternicove tehotenstvo sprevadzane kravacanim, resp hnedym vytokom? Myslim z vonka viditelne, je mi jasne ze pokial do brusnej dutiny, tak to nie je vidno.

balance
3. dec 2013

Ahojte, mne robili laparoskopiu 27.11.2013, vajcovod mi nechali, len neviem ci spravili dobre alebo nie, kedze sme sa rozhodli, ze sa nevzdame a budeme nadalej skusat... a od nedele 1.12 krvacam ako pri kramoch, sice o dost silnejsie, ale je mozne ze by sa u mna uz dostavili tak skoro?

katarina1984
3. dec 2013

@balance moze byt....ja som mala 3 laparky....z toho ta druha mimomaternicove....a pri tej tretej som do dvoch dni krvacala a bola to mrcha...

balance
4. dec 2013

@katarina1984 tak to si ma ukludnila, lebo dr. mi nevedel povedat, teda skor povedal, ze to je akosi skoro a co som tu citala, tak baby mal az o mesiac... a pri tom mimomaternicovom ti zobrali aj vajcovod?

katarina1984
4. dec 2013

@balance nie nezobrali...ked som zisitila na teste // ,volala som dr a ten ma objednal na sono,sluzil v nemocke cez vikend....a v ten den ako som mala ist prisli boelsti a krvacanie...tak som myslela,ze uz nikam nepojdem ,ze to len kramy dosli,ale sak to je i pocas prvych mesiacoch tehu normalne,nie?No ale nedalo mi tak som isla...a tam kruta pravda,mimomaternicove...prisla som v hodine 12...okamzite na salu...a dopadlo to tak,ze mi vajecnik zachranili,mam super dr... ten mi urobil chirurgicke otvorenie vajecnika,secko odstranil a opat dal do povodneho stavu... a teraz podla neho vraj som aj z tej strany kde som to mala otehotnela,podla uhniezdenia vajicka v maternici.

balance
4. dec 2013

@katarina1984 aj mne vajecnik zachranili, len mi to otvorili, vytlacili von a zasili...povedali mi, ze mi nevedia zarucit, ci bude aj funkcny... ja mam len teraz obavy z toho, ze mi ho radsej mohli zobrat, pretoze sa bojim, ze sa to znova zopakuje... ale som rada, ze ty si zivy dokaz, ze to tak nemusi byt... a kedy ste sa zacali znova snazit? mne dr. povedal, ze 6 mesiacov si mame dat pauzu a az potom...

katarina1984
4. dec 2013

@balance tak to bolo aj u nas pol roka mi dal antikoncepciu ,ye pre istotu, a aby si organizmus oddychol a potom sa zacali snazit.Len sa nam to podarilo po 2 rokoch od mimomaternicoveho....dobre ze ti ho nechali,je mala pravdepodobnost ,ze sa to zopakuje...moznost tam je ,ale nebyva to pravidlom...nikdy nevies co sa moze stat s tym druhym vajecnikom....dobre tak....

balance
4. dec 2013

@katarina1984 aj si uzivala nejake vyzivove doplnky? alebo pila caje? Ja mam este taky problem, ze mi tam nasli aj zrasty, tak sa toho strasne bojim, ze to vajicko zasa niekde zostane... Fyzicky sa citim uz lepsie, len psychicky je toho na mna vela... dokonca dnes mi sestra oznamila, ze je tehotna a termin ma o 2 tyzdne neskor, ako som mala mat ja, tak ma to trocha zobralo... ☹

katarina1984
4. dec 2013

@balance nechem ta strasit,ale....je mozne,ze sa urobia zrasty,tym sa bohuzial neda vyhnut,,,uzivala som akurat kys.listovu a potom femigard,osobne ma z toho napinalo,ale co neurobis pre miminko...cize od polky roka 2011 sme sa snazili a snazili ,potom cely rok 2012 a neslo to...dr mi odporucil opat laparoskopiu....mechcelo sa mi do toho,ale vedela som,ze nic tym nestratim,naopak mozem len ziskat....urobil laparku,odstranil malicke zrasty a do vajecnikov mi urobil akesi dierky,aby sa folikul rychlejsie dostal von a mohla som otehotniet...po laparke som zacala uzivat inofolic a do mesiaca //.A teraz sme uz takmer v cieli.Malickej sa zatial neche von.Tak drzim palce

balance
5. dec 2013

@katarina1984 Ja som si toho vedoma, ze nejake zrasty sa tam urcite spravia, preto si chcem odsledovat ovulku z praveho vajecnika, nerada by som to zasa prezila znova... mne ten lavy, ktory mi operovali aj vyplachol a spriechodnil, ale clovek nikdy nevie. Pocula som ze na tie zrasty je dobry caj z mysieho chvosta (rebricka) a aj alchemilka, tak ich zacnem asi pit... Viem, ze existuje taka moznost, ze ti spriechodnia vajecniky, ale to si nechavam ako poslednu sancu... Gratulujem Ti 🙂 inak vcera som pozerala, ze si uz v 40tt a stale nic... asi sa jej nechce do takejto zimy 🙂 to budete mat inak krasny darcek pod stromcek 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre