Mimomaternicové tehotenstvo po KET. Ako ste to zvládli?

orchidea8
15. okt 2011

Ahojte
prave som prekonala mimomaternicove tehotenstvo po KET, nasledne odobraty pravy vajickovod. Vobec som netusila ze aj po umelom oplodneni je moznost mimomaternicoveho. Mala som aj kyretaz, nakolko som mala vysoku sliznicu.
Tie co ste si tymto presli,ako ste to zvladli,kedy ste zacali s dalsim pokusom IVF/KET...a ako to dopadlo?

rachel36a
23. aug 2013

@tinnna1 ahoj, môžem sa ťa opýtať ako to dopadlo, či ti museli robiť laparku ... ja som po ET, mala by som byť v 7 tt, na sone nič nevidno, hcg stúpa len minimálne, 24 deň po ET som mala hodnotu len 38,4 tak si myslia že je to mimomaternicové ale že plod asi nie je živy, tak ma zaujíma či sa to dá aj bez laparky, lebo sa toho hrozne bojím

tinnna1
17. okt 2013

@rachel36a
ahoj, no nasli mi to vo vajcovode, a strebalo sa mi to samo, no bolesti som mala riadne a aj krvacanie ☹

rachel36a
17. okt 2013

@tinnna1 ahoj už je to bezpredmetné, nakoniec som sa laparke nevyhla, hcg stále stúpalo, ale bohužiaľ to nenašli, povedali mi že je to uložené niekde kde sa nemôžu laparoskopicky dostať, tak že ak sa to nevstrebe tak ma otvoria celú, ale začallo sa to vstrebávať a teraz už mám konečne hcg negatívne... celé to trvalo od konca júla až do 9.10. kedy som to mala konečne negatívne, už zvažovali aj hormonálny nádor...ale už je to za mnou konečne...

tinnna1
17. okt 2013

Fuu, tak si si riadne vytrpela ☹ ale super ze uz je dobre

lenka07
28. aug 2014

@vivianaba ja som vás hľadala kôli švagrinke totiž veľmi by som jej chcela nejako poradiť mala do roka dve mimomaternicové tehotenstvá a dve operácie a odobraté vajcovody . ☹ a preto sa vas chcem opýtať či je šanca aby mali ešte babetko je veľmi z toho nešťastná a ja neviem ako jej pomôcť to druhé mala 4.8.2014 ☹ prvé 2.6.2013 v ten deň som aj ja potratila v 10tt ☹ . Ak by ste vedeli ako jej môžem pomôcť budem vám vďačná

vivianaba
28. aug 2014

@lenka07 to ma mrzi co sa stalo, viem ake je to tazke. Ked uz nema ani jeden vajcovod tak jedine IVF. Drzim palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre