Mimomaternicové tehotenstvo po KET. Ako ste to zvládli?

orchidea8
15. okt 2011

Ahojte
prave som prekonala mimomaternicove tehotenstvo po KET, nasledne odobraty pravy vajickovod. Vobec som netusila ze aj po umelom oplodneni je moznost mimomaternicoveho. Mala som aj kyretaz, nakolko som mala vysoku sliznicu.
Tie co ste si tymto presli,ako ste to zvladli,kedy ste zacali s dalsim pokusom IVF/KET...a ako to dopadlo?

stastenka42
16. okt 2011

ahojky,tak to mi je lúto ☹ drž sa moja,ja som zase mala biochemické tehu,bola som tehotná,ale bez plodu ☹ Mala by si mat aspon dva cykly aby sa mohla dať maternica do poriadku, 😉 mne teraz dr. zastavila menzes,nevedl sa mi zastavit a krvácala som skoro 5týždnov ☹ dr. mi povedal že ak sa dám do poriadku tak možme íst na KET ,máme len dvoch mrazáčikov 😒 neboj,zvládneme to 😉

orchidea8
autor
16. okt 2011

Ja len stale neviem...co ak sa to stane pri dalsom KET opat? Clovek si povie,ze uspesnost KET je nizsia,mne to aj vyslo...len na nespravnom mieste 😔

saska1
16. okt 2011

ahojky orchidea...môžem sa ťa opýtať, kedy a ako ti na to došli? 😔 mala si bolesti, resp. špinila si?
ja mám totiž tiež obavu MMT, lebo minulý tt na ultrazvuku doki nič nevidel a hcg mi rastie dosť pomaly 😔

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saska1
16. okt 2011

bettypo..nehovoril mi o sliznici nič 😝 ale na 14 den po ET bolo hcg 66, a 27 den po ET -som absolvovala sono, nič sme nevideli, tak hned hcg, a to bolo 594 😔 teraz mám ísť v stredu na sono opäť...povedal ,že keby to bolo MMT že by som mala bolesti, a tie nemám...ale práve ten pomalý rast hcg ma dosť straší

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saska1
16. okt 2011

práveže vôbec nešpiním...a v podstate mi nič nie je.. 😠
a to biochemické čo znamená?videl niečo doki v maternici???a v ktorom tt ti to zistili? prepáč, ak sa veľa pýtam, ale som z toho na prášky 😔 😝

orchidea8
autor
16. okt 2011

@saska1 ... ja som spinila a mala som pobolievanie podbruska,len potom sa pridalo aj spinenie cervenou krvou tak som isla k lekarovi nech ma pozre,v maternici nic...hcg som mala v tom case okolo 2000 a to bolo jasne ze nieco vidno musi byt.Na dalsi den som mala v bruchu uz volnu tekutinu (krv) ktora sa zvacsovala ako vajickovod praskal...
Neboj,ak nespinis a nemas bolest myslim,ze MMT sa obavat nemusis.

saska1
16. okt 2011

orchidea8...vždy som si myslela ,že keď je MMT tak hcg nemôže byť 2000 😲 a hcg ti rástlo asi pomalšie ako by malo, že?
no dúfam moja, že máš pravdu 🤐

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saska1
16. okt 2011

bettypo, a potom ako doki vedel, že to nie je MMT, keď v maternici nič nebolo? 😨

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
orchidea8
autor
16. okt 2011

Pri biochemickom je v maternici plodovy vacok,len v nom nie je plodik...vola sa to anembryomola...a vtedy Ti hcg tiez stupa len pomalsie.

@bettypo ...ja som mala normalne hcg nakolko babatko rastlo,len teda vo vajickovode 😔

saska1
16. okt 2011

bettyo...Ďakujem moja... 😔 v stredu už bude rozhodnuté...to by som mala byť 6tt+5 😝

saska1
16. okt 2011

orchidea8..aha...tak ďakujem...a prajem ti, aby sa ti čím skôr podaril ďalší mrňus, a aby sa uhniezdil tam, kde treba 😵 😵

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
orchidea8
autor
23. okt 2011

@saska1 ...tak ako,vsetko ok? 🙂

mne len stale nejde do hlavy...ako je mozne pri IVF mimomaternicove?Nespravil lekar chybu,nemali mi predtym spravit laparoskopiu a zistit priechodnost?

saska1
23. okt 2011

orchidea8..ahoj moja...tak MMT je našťastie vylúčené...v maternici bolo vidieť aj malé 😵
ale stále je dosť pozadu, tak uvidíme, ako to pojde ďalej... 🤐 😝

orchidea8
autor
19. nov 2011

Ahojte,
ozivujem troska tuto temu...

Tak som bola na kontrole,a aj moj gynos aj lekar v centre povedal,ze po 3.menzesi mozem ist opat na vklad ked chcem...samozrejme ze mozem cakat ako dlho chcem.

Tie co ste po mmt,ako dlho ste si davali pauzu pred dalsim pokusom?

vivianaba
5. dec 2011

ahojte, prave som nasla tuto diskusiu, pred 2 tyzdnami som "absolvovala" mmt po KET. Uz som jedno mmt mala po ET a teraz po KET, slak aby to trafil....prvykrat som nemala vobec ziadne bolesti, len na uzv nebolo nic vidno a hcg bolo nejakych 2000 a rastlo pomaly. Teraz druhy krat to bolo trochu dramaticke, vlastne presne ako popisuje @orchidea8, trochu som spinila a krvacala nepravidelne, a nieco ma v bruchu tlacilo - to uz bola krv v brusnej dutine, okamzite laparka a zobrali mi pravy vajcovod. Bojim sa aby sa to nezopakovalo kedze aj lavy vajcovod mam poskodeny. Lekar povedal ze 2-3 cykly pauza a potom mozeme zase skusat.

@orchidea8, myslim ze lekar nespravil chybu, ved oni vkladaju embrijka do maternice. To ze zabludilo je cisto smola. Ale riziko je vacsie pri poskodenych vajcovodoch. Ale nabuduce sa opytam ci by mohli embrijko vlozit nizsie, mozno je to blbost ale mozno to pomoze. Ja uz jedno babo mam (tiez IVF, podarilo sa stastne medzi tymi dvoma MMT) a tusim tam som povedala na transfere ze som uz mala MMT a lekar ze dobre vlozime embrijko nizsie.

neexistuje na to ziadna prevencia, jedine odstranit vajcovody, co je ale dost brutal prevencia 🙂 A prisne sledovat rast hcg, aj ked ani to nepomoze...ja som mala 15.den po KET hcg 139, na 19. den uz cez 1000, a o 2 dni na to 1200 a uz som lezala na operacke s vnutornym krvacanim. Takze take bezne metody v CAR ze po pozitivnom hcg povedia ze o 3 tyzdne na uzv na mna neplatia a budem si aj v buducnosti vydupavat pravidelne kontroly hcg az pokym neuvidia na sone ze je plod tam kde ma byt.

Drzim palce nech sa vam vsetkym zadari normalne tehu so stastnym koncom!

orchidea8
autor
9. dec 2011

@vivianaba....mrzi ma ze si si tymto presla,a dokonca 2 krat 😖
Ja si myslim,ze pri nejakom dalsom pokuse ak by vysiel pozitivne sa necham kontrolovat od zaciatku,a nastastie aj moj gynos mi to sam od seba ponukol ze na mna dozrie...takze pevne verim,ze dalsi krat to dopadne uz dobre!!!Verim tomu!!!

vivianaba
15. dec 2011

@orchidea8, ano dobre robis, moja skusenost bohuzial 2x bola ze radsej viac kontrol a krvi ako menej. Prvy krat to bol standardny postup - na krvi mi vyslo vysoke hcg, vyse 1000, a sestricka ze 'ste tehotna, o 3 tyzdne na ultrazvuk'. Vtedy som este nevedela co hrozi tak som cakala v stastnom ocakavani, ale az ked na uzv nic nevideli a chodila som na krv a uzv denne, zacala panika. Teraz druhy krat v podstate rovnaky pristup (v inom CAR), ale ja som si vydupala este raz krvny test, bola som na nom, hovoria 'hcg krasne stuplo, dokonca 4nasobne! vsetko je v poriadku, o 3 tyzdne na uzv'. A o 2 dni na to som uz bola na laparke. Takze smola. Nabuduce budem chodit na krv kazdy druhy den aj keby som si to mala platit, a aj uzv az kym mi nepotvrdia ze je to v maternici. Vraj ak je hcg 1000 uz je aj na uzv vidno (to hovorili nemecki lekari), ale u nas sa usetri na jednom uzv a chodi sa az neskor ked uz vidno aj srdiecko (v nejakom 7-8tt).
Tak mrzim palce! My chceme dalsie KET tak v marci, a vy kedy?

michelitta
28. jan 2012

@vivianaba
@orchidea8
@saska1 caute kocky,jedna otazka-je mozne mimomaternicove tehotenstvo po KET,alebo ET aj pri nepriechodnych vajickovodoch? dakujem 🙂

orchidea8
autor
29. jan 2012

@michelitta...no mne nikdy pred ET nezistovali priechodnost vajickovodov, a to mi potom v nemocnici povedali ze bola chyba, lebo som zrejme na tej jednej strane mala zrasty a tam sa vajko zachytlo.

vivianaba
29. jan 2012

@michelitta ahoj, bohuzial ANO, je to mozne, bol to asi aj moj pripad. Myslim ze je tam este vacsia sanca ako ked je vajcovod priechodny, lebo v nepriechodnom embryo skor uviazne. Mala som laparkou potvrdeny nepriechodny lavy vajcovod, ale pri ovu ma vzdy bolelo pravidelne vpravo. Mala som mimomaternicove po ET (vpravo), vajcovod nechali, ale predpokladam ze bol uz poskodeny ked bol operovany. A potom v tom istom mimomaternicove po KET. Som rada ze som sa toho vajcovodu zbavila.

michelitta
29. jan 2012

@vivianaba fuu,tak to ma mrzi,a zaroven to nechapem,ako sa tam moze dostat ked je neprichodny,ja mam totizto oba..☹

orchidea8
autor
30. jan 2012

No prave...ide o to ze ak je vajickovod poskodeny je lepsie ho dat prec,lebo stale riskujes ze sa Ti tam vajko usadi.Mne ho odstranili, a som rada, aspon viem ze sa tam uz nic neusadi 😉

gomagica
18. sep 2012

Babenky ako dlho ste marodovali po mimomaternicovom teho, Diki

bets
18. sep 2012

@gomagica ja som pracovala uz na treti den. ale z domu, mala som dohotnuty homeoffice na dva tyzdne. po tyzdni som bola uplne fit, ale chcela som si este jeden tyzden oddychnut od vozenia deti zo skoly, na kruzky a tak...

tinnna1
28. feb 2013

Caute baby, pridavam aj ja moju skusenost s MMT, som v 6 tt a zacali mi bolesti ako na mrchu, len pol dna a potom prislo spinenie, bolest prestala. Isla som na pohotovost do nemocnice a nechali si a tu na pozorovani, kedze som mala hcg v 6tt len 581, ze o dva dni urobia znova krv a ultrazvuk-inak na nom este nebolo nic vidno. O dva dni hcg 590, na ultrazvuku stale nic, tak ze este pockaju dva dni a ak to bude takto pokracovat ze mi urobia kyretaz, lebo sa to nevyvija. No ale zacali mi bolesti-zas ako na mrchu, hcg uz len 200 a na ultrazvuku si vsimli vo vajickovode nejaku dutinu, zrejme na 90% plod. Ale uz nerastie, uz je tehotnost ukoncena, a ze sa mi to vstrebe same, ze je velka pravdepodobnost. Stalo sa vam niektorej, ze ste mali MMT a nemuseli vam robit laparku a vstrebalo sa vam to same? Ja som uz po dvoch laparkach a bojim sa dalsej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre