Missed abort v 20. - 21. týždni

gabika4
23. máj 2021

Ahojte, nechcem vám písať môj príbeh, keďže je to čerstvé a neviem sa s tým vyrovnať. Zajtra nás čaká pohreb nášho chlapčeka. Bolo to moje druhé tehotenstvo. Podľa všetkých testov, ktoré robili mne a bábätku, tak dieťatko bolo úplne zdravé, nemalo mu prestať biť srdiečko. Ja sa neliečim na nič, nebrala som žiadne lieky (okrem tehotenských vitamínov, magnerotu a výnimočne paralenu pri migréne), nebola som chorá, neprekonala som žiadnu infekciu ani covid. Gynekológ si to nevie vysvetliť, primár nemocnice, kde som musela porodiť môjho chlapčeka tiež nič nezistil. Prvé tehotenstvo bolo takmer bezproblémové, akurát som mala tehotenskú cukrovku a na konci som dostala preeklampsiu, kvôli ktorej mi museli vyvolávať pôrod. Dcérka je úplne zdravá. Nemala som problém otehotnieť. K obom detičkám sme prišli "na prvý šup". Momentálne som v šestonedelí s antibiotikakami a liekmi na zastavenie laktácie, takže sa cítim naozaj zle. Lekár ma chce poslať na rôzne testy, ktoré budú trvať minimálne 3 mesiace. Neviem, čo ma čaká, ale mám neskutočný strach. Chytá ma panika z toho čo zistia i z toho, že nič nezistia. Bojím sa, že už nebudem môcť mať deti alebo, že ďalšie tehotenstvo skončí ako toto posledné. Viem, že lekár ma chce poslať na genetiku, hovoril tiež niečo o hemotológii aj o imunite, ale veľmi som ho nevnímala. Vedeli by ste mi odporučiť nejakých lekárov či kliniky, ktoré robia podobné testy ideálne BJ, PO či KE či inú časť východného Slovenska? Je mi jedno, koľko to bude stáť, hlavne, aby to boli spoľahliví lekári. Môj gynekológ mi povedal, že o bábo sa môžeme pokúšať najskôr o tri mesiace, ale to musím mať hotové aj všetky testy, inak tehotenstvo neodporúča. Len, čo to píšem sa cítim zle, že myslím na ďalšie bábätko, ale ostalo vo mne také prázdno, ktoré mi nedovolí ani spať.

hmmm71
10. jan 2023

@gabika4 Tak aj my mame zltacku. Verim, ze zajtra uz pojdeme domov 🙏 Netusim, aku ma krvnu skupinu, ani svoju neviem 😀 Preco?

gabika4
autor
10. jan 2023

@hmmm71 kvôli žltačke ...my máme všetci b-....a naša dr povedala, že Bčko je v tom blbé, že chytá silné žltacky ...a čo sa týka dcerkinej žltačky, tak čo hovoril dr?...je to asi len slabá či?

gabika4
autor
23. jan 2023

@hmmm71 hádam už ste doma a užívate si život v trojici 🥰

hmmm71
24. jan 2023

@gabika4 Ahoj, sme doma uz od 11.1., zltacka bola iba slaba. Muz ma 2 tyzdne otcovskej, kazdy den sa ucime nieco nove, mala pekne papa, dokonca je riadne pahltna 😅 Plienky nonstop plne, je spokojna, place iba minimalne a ked zaspinka, tak spi aj 3-4 hodiny a my stihneme milion veci a este sa aj nudit 😀 Je uzasna, nadherna, dobrucka a pekne pribera, spokojne babanko, aj ja som max spokojna a zamilovana ❤ Este nie som uplne ok po mojom hodinovom siti, ale je to ovela ovela lepsie. Ale na wc chodim este stale s malou dusickou 😀 A vy sa ako mate? Verim, ze ste zdravi.

gabika4
autor
25. jan 2023

@hmmm71 oh, tak to závidím 😀...moje deti sú zástancovia bdenia 😔 dnes mi malý pospal dokopy len hodinu, viem, že mu to nestačí, ale vkuse sa mi budí...v poslednej dobe je strašne nervózny, len plače, tak mám podozrenie na zúbky...jeho sestrička mala prvý okolo 7-8 mesiacov....do kelu, teraz som si uvedomila, že synček mal včera 7 mesiacov 😂 ešte som si ho neodfotila s mílnikovou kartičkou 😀....ale bol to náročný mesiac, synček po covide dostal nejakú črevnú baktériu, z čoho kakal 5-6 x denne, proste všetko čo zjedol, tak vykakal....konečne sa z toho dostal, manžel dovliekol ďalšiu chorobu, všetci okrem synčeka sme skončili na antibiotikách, a aby to nestačilo z toho všetkého ma seklo, tri dni som len ležala, vstala som len na dojčenie aj to skončilo zvracaním...tri dni som chodila na injekcie a brala divné tabletky...našťastie už môžem fungovať bez zvracania a bez toho, aby mi bolo vkuse zle, no dobre mi tiež nie je, keďže potrebujem procedúry, len nemám ich kedy absolvovať, lebo nemá byť kto s malým 😢...moja mama začala pracovať v novej práci a svokry sa malý bojí ....manžel by s ním ostal, ale nemám sa tam ako dostať, na buse je to dlho a autom by musel ísť aj malý 😔...musím počkať kým sa počasie trošku neoteplí, aby sme mohli ísť aj so synčekom, teraz sa bojím, aby neochorel ......nech to maličkej vydrží takto spinkať 😀 oh, čo by som ja dala za toľko hodín "voľna" 😅 moje deti sú nejaké hyperaktívne od narodenia, synček sa začal teraz plaziť aj sám si sadá, tak vkuse lietam hore dole a zachraňujem malého a tiež kvety 😅 čakám kedy zistí, že má nôžky na vstávanie 😂

hmmm71
26. jan 2023

@gabika4 My sme strasne radi, ze tak pekne spinka. Je to naozaj anjel, uvidime dokedy 😀 Prvy den, ked sme boli doma, manzel sa bal ju zobrat co i len na ruky, iba chodil vsade za mnou a sledoval, co sa s takym babom robi 😅 Dalsi den si ju uz zobral na ruky a ten dalsi uz robil vsetko. Mala je pahltna, papa ako keby nejedla tyzden a to zakazdym. Na bradavkach som mala modriny a aj krvave ranky, tak som zacala mliecko odsavat. A zistila som, ze ho je malo, tak sme kupili aj Nutrilon. A odvtedy sa v noci striedame, takze v pohode sa vyspim aj 8 hodin 😀 To ma mrzi, ze ta seklo, ale verim, ze uz si oka ja tiez cakam, kedy bude teplejsie, prechadzky zatial davame len tak na rychlo. Lili sa budi, ideme pahltne papat 😀

gabika4
autor
28. júl 2023

@hmmm71 ahoj, ako sa máte ? Niekedy si na vás spomeniem, že napíšem, ale nemohla som nájsť túto diskusiu 🫤...až dnes sa mi to podarilo..

hmmm71
31. júl 2023

@gabika4 Ahoj Gabi, mame sa vyborne 😊 Mala je uzasne babatko,vsetko pekne spapa,prespi celu noc,cez den je tichucko,pokial neratam blabotanie. Musim poklopat,ale od narodenia mala iba par zlych dni. Vlasy nikde,zuby ziadne 😀 Vam sa ako dari? Dufam,ze ste zdravi 🙏 Uzivam si leto a to tak,ze od rana som v plavkach a cakam,kedy mala zaspi a uz som na lehatku 😎 Aj ked postavu do plaviek vobec nemam,ale neriesim.

gabika4
autor
3. aug 2023

@hmmm71 my sa máme tiež fajn...malý je taký čertisko, že nevládzem 😃 chodí aktívne sám od 10 mesiacov...viacmenej od 2 mesiacov odmietal mlieko, bol neskutočný štrajkáč, no od prvých prikrmov ho hneď vymenil za tuhú stravu...synček keď nepapa, tak kaká alebo vystrája celý deň 🤣...cez deň dokáže unaviť niekoľko dospelých ľudí ...našťastie v noci spi, ale v poslednej dobe sa budí niekoľkokrát za noc a stále kričí zo sna 😞...môj je zase vlasáč, ale zubov nemá veľa, len horné prvé dva aj dolné prvé dva aj to nie úplne celé ...oh ako rada by som si konečne troška oddýchla , ale nejde to...obe deti celý deň vystrajaju, kričia, behajú a celý deň sa snažím o ne postarať a domácnosť je tiež celá na mne, manžel chodí do práce a maka vonku okolo domu...

hmmm71
7. aug 2023

@gabika4 Mne sa strasne paci, ze najprv chceme deticky a potom sme z toho obcas zufale 😃 Ale su to najvacsie lasky. Kazdopadne nasa bude jedinacik...Je to uzasne babatko,akurat dnes ma 7 mesiacov,ale citim,ze uz mam svoj vek a to je naozaj naozaj citit,som strasne dolamana cela. Mala lubi papat, ma uz hadam aj 10 kg 🙈 Ked ju mam dlhsie na rukach,tak je to sialene. Tak ty vydrz,uz koncia coskoro prazdniny a mala ti pojde do skoly/skoly ( vek si nepamatam ), tak bude trosku menej starosti. A zdravotne si na tom ako?

gabika4
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika4
autor
11. aug 2023

@hmmm71 ja som v permanentnom strese už 5 rokov 😃 tí dvaja čertíci sa hecuju a podporujú v každej somarine čo ich napadne 😂..malý je presný opak dcérky vo všetkom...je ukricany dominantny, žiarlivý pažroško 🤣...neustale papa, ale váha len okolo 9 kg...proste ma rýchle spaľovanie, on kaká i 7 x denne ak má dobrý deň 😅 a neustále behá, lezie, skáče a nevie obsediet ani sekundu ....všetko sa naučil strašne rýchlo a chodil aktívne sám už od 10 mesiacov ...niekdy mám pocit, že nič iné nerobím, len za ním lietam 😂...moja mama hovorí, že kvôli tomu je taká vrtuľka, že som brala hrozne vysoké dávky magnerotu 😅...dcérka je od septembra predškoláčka, veľmi rozumná, nikdy na bračeka nežiarlila, vždy mi s ním pomáha a zo začiatku k nemu nechcela pustiť ani manžela 🤣...veľmi sa ľúbia, som rada, že v tomto nemáme problém ...vo sa tyka zdravotnej stránky, tak mám strašnú nadváhu, momentálne chudnem ...skončila som dojčenie tak som sa pustila do chudnutia, len je to teraz ťažšie keďže máme dve deti, k tomu manžel je furt preč a keď je doma tak makáme okolo domu, strašne veľa veci dokončujeme...už som z toho na nervy ...zatial sa mi podarilo schudnúť len 6 kíl a potrebujem este 20 kg 😭...niekedy mám pocit, že to nedám a som z toho zúfalá ...odkedy mám nadváhu, tak ma reuma vôbec netrápi...ešte stále beriem euthyrox, síce menšiu davku, ale nechcela mi ich lekárka stiahnuť, kým neprestanem dojčiť ...teraz v jeseni mám kontrolu, tak dúfam, že to bude už ok, lebo nebaví ma ich brať a mam pocit, že mi ich ani netreba....na poslednej kontrole na hematologii bolo všetko ok, zrážanlivosť krvi je úplne v poriadku...vraj ten môj krvný problém súvisí len s tehotenstvom, že sa prejaví iba vtedy ...no už ma budú kontrolovať každé 3 mesiace a keby som mala nejaký úraz alebo operáciu, tak mám prísť skôr ...keď si čakala malú, tak si písala, že chcete hneď druhé...kvôli čomu píšeš, že ostanete len pri jednom ? Kvôli zdraviu? Niečo sa ti upravilo či zhoršilo? A manžel sa má ako?

hmmm71
16. aug 2023

@gabika4 A moja ma len 7 mesiacov a uz ma 9 kg 🙈 Ale uz tak nepribera,mam pocit,ze iba trosku. Ale to je tym,ze sa kruti hore dole. Neplazi sa este,ale ked ju polozim tak v jednej polohe nevydrzi ani minutu. 7krat denne kakat musi byt radost 😅 To je skvele,ze deti maju krasny vztah a Olivia je uz velke dievcatko 😊 Ako to,ze mas nadvahu? Ved si bola na bielkovinach viac menej,ani v tehu si moc nepribrala co si pamatam. Ale mozno si zle pamatam. Ja ked som rodila mala som 96 kg 🙈🙈🙈🙉🙉🙉🙊🙊🙊 A teraz mam 76,co je stale brutal vela,ale stiahla som si kaloricke tabulky a tam si vsetko zapisujem,tak pomaly to ide dole. Take 2 kg v priemere mesacne,takze este pol roka a budem mozno spokojna 😀 Euthyrox beriem tiez,ten mam uz dozivotne. A to,ze sme chceli hned druhe..no ked sa mala narodila,manzelova choroba sa zhorsila,lebo nova liecba mu nezaberala a tak som sa nestarala iba o nu ale aj o neho a to bolo hrozne. Ani nie to,ze sa musim starat,skor ten pohlad na manzela,ze od bolesti nevie ani vyjst z postele. Ta jeho choroba sa ale neda uplne vyliecit,da sa iba zmiernit. Momentalne ma zas dalsiu novu liecbu,je mu lepsie ale uplne dobre mu stale nie je. Keby sa stal nejaky zazrak a uplne sa vyliecil,mozno by sme sli do druheho,ale uprimne ja sa toho vsetkeho hrozne bojim. Ved na malu sme cakali 5 rokov, cele tehotenstvo iba stres,ako to dopadne. A to som sa cely zivot bala porodu a ten bol paradoxne malina 😅 V tej chvili teda mi nebolo vsetko jedno,ale hned po nom som usudila,ze to bolo krasne ❤ Potom ked prestal ucinkovat epidural a ja som bola po hodinovom siti,opat som zmenila nazor 😅😅😅 Ale na tu bolest si dnes uz ani nespomeniem. A mala je sice uzasne dobre babatko,ale nejako sme sa zhodli,ze nam staci. Tuzila som po dievcatku a mam ho 😍 Mozno nam casom prepne a budeme chciet druhe,ale to uz budeme 40-tnici 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre