Missed abort v 20. - 21. týždni

gabika4
23. máj 2021

Ahojte, nechcem vám písať môj príbeh, keďže je to čerstvé a neviem sa s tým vyrovnať. Zajtra nás čaká pohreb nášho chlapčeka. Bolo to moje druhé tehotenstvo. Podľa všetkých testov, ktoré robili mne a bábätku, tak dieťatko bolo úplne zdravé, nemalo mu prestať biť srdiečko. Ja sa neliečim na nič, nebrala som žiadne lieky (okrem tehotenských vitamínov, magnerotu a výnimočne paralenu pri migréne), nebola som chorá, neprekonala som žiadnu infekciu ani covid. Gynekológ si to nevie vysvetliť, primár nemocnice, kde som musela porodiť môjho chlapčeka tiež nič nezistil. Prvé tehotenstvo bolo takmer bezproblémové, akurát som mala tehotenskú cukrovku a na konci som dostala preeklampsiu, kvôli ktorej mi museli vyvolávať pôrod. Dcérka je úplne zdravá. Nemala som problém otehotnieť. K obom detičkám sme prišli "na prvý šup". Momentálne som v šestonedelí s antibiotikakami a liekmi na zastavenie laktácie, takže sa cítim naozaj zle. Lekár ma chce poslať na rôzne testy, ktoré budú trvať minimálne 3 mesiace. Neviem, čo ma čaká, ale mám neskutočný strach. Chytá ma panika z toho čo zistia i z toho, že nič nezistia. Bojím sa, že už nebudem môcť mať deti alebo, že ďalšie tehotenstvo skončí ako toto posledné. Viem, že lekár ma chce poslať na genetiku, hovoril tiež niečo o hemotológii aj o imunite, ale veľmi som ho nevnímala. Vedeli by ste mi odporučiť nejakých lekárov či kliniky, ktoré robia podobné testy ideálne BJ, PO či KE či inú časť východného Slovenska? Je mi jedno, koľko to bude stáť, hlavne, aby to boli spoľahliví lekári. Môj gynekológ mi povedal, že o bábo sa môžeme pokúšať najskôr o tri mesiace, ale to musím mať hotové aj všetky testy, inak tehotenstvo neodporúča. Len, čo to píšem sa cítim zle, že myslím na ďalšie bábätko, ale ostalo vo mne také prázdno, ktoré mi nedovolí ani spať.

gabika4
autor
23. nov 2022

@hmmm71 dcérka akurát dnes konečne dobrala antibiotiká, budúci týždeň by mala ísť už do mš, ale neviem či ju dám...čítala som na nete, že sa teraz šíria rôzne ochorenia, ktoré sú nebezpečné pre ešte neočkované deti, vraj lekári odporúčajú, ak škôlkari majú doma ešte mladších súrodencov, nech ostanú radšej doma 😢...neviem, čo urobím, dcérku mám rada doma, ale ona miluje škôlku, pre ňu je trest byť doma...teší ma, že ti ten holter vyšiel na výbornú , a že i u diabetologičky si pochodila super...vôbec sa netráp, že si nepribrala, bábo si zoberie z tvojich "tukových" zásob...ja som tiež pri dcérke prestala priberať, keď som začala s dietou a viacmenej som nepriberala až do pôrodu, len tuším na konci čosi a dcérka sa narodila v 38+0 s váhou 3100 g, takže váha bola krásna 🙂 inak synček sa mi tiež narodil presne 38+0, ale už s váhou 3500 g...zaujímavé, že sa ti zhoršil zrak, ja som nič také nepociťovala, teda aspoň si nepamätám....to mi je ľúto...nepočula som o tom, ale o takej tragédii len čítať je hrozné, nie ešte to zažiť...oh, 14 rokov je príliš málo pre takúto stratu a ešte k tomu možno doživotné následky...prajem veľa veľa zdravia, síl..ako to zobrala? určite nie dobre, ale dúfam, že to nejako prijala bez vážnejších problémov so zdravím...

hmmm71
2. dec 2022

@gabika4 Ahoj Gabi, verim, ze ste uz zdravi a malu mas v skolke. Ja som dnes bola na poradni, som 33 tt + 5, uz odratavam dni. Mala uz ma 2317 gramov, tak dufam, ze do porodu bude mat max 3500,nech to ide lahko a rychlo 🙂 Vahu mam stale rovnaku, co ma tesi, vsetky kontroly dopadli dobre. Este budem mat 1 poradnu a potom uz budem chodit do nemocnice, tak som zvedava. Muzova sesternica sa ma lepsie, cakaju ju cca 3 operacie. O smrti mamky vraj tusila, takze ju nesokovali, ale samozrejme vela place.

gabika4
autor
2. dec 2022

@hmmm71 jej, už ste v krásnom týždni 🙂 nech to utečie ako voda a máte to za sebou ...no môj synček mal 3500 g a teda nevedela som ho vytlačiť aj napriek nástrihu, preto museli použiť vákuum 😢 ale ja mám veľmi oslabené panvové dno, takže to bolo spôsobené najmä tým...áno, tá váha je v poriadku, keď si mala predtým nadváhu, tak momentálne žiješ z tvojich tukových zásob ...teda tak to bolo u mňa ...už ste sa dohodli s manželom na mene? 😀....s tou sesternicou je mi to ľúto, ale čas lieči a hádam sa niekedy so všetkým vysporiada...ale verím, že je to pre ňu ťažké, hlavne ak nemá pri sebe nikoho z rodiny...

hmmm71
8. dec 2022

@gabika4 Ahoj, no veru dnes 34+ 4, odratavam dni, uz sa to blizi ❤ Meno uz mame, ale neprezradili sme ho nikomu, az po porode. Sesternici uz operovali nohy, teraz sa caka, ako sa nova koza uchyti, lebo jej museli odobrat z inej casti tela a lekari sa teda nevedia vyjadrit k tomu, kedy a ci bude chodit. Tak cela rodina sa modli za nu

gabika4
autor
25. dec 2022

@hmmm71 Šťastné a veselé Vianoce prajeme 🎁...dúfam, že sa máte dobre, neviem sa dočkať s vami ❤️

lilu2008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hmmm71
27. dec 2022

@gabika4 Trosku neskor, ale predsa tiez Stastne a Vesele 🙂 Dakujem pekne, odratavam dni, uz to chcem mat za sebou. Su dni, ked som ok a potom dni, ked sa neviem ani pohnut. Verim, ze to pride uz najblizsie dni ❤

gabika4
autor
27. dec 2022

@hmmm71 nechce sa mi prehliadavať predchádzajúce správy...kedy to máte termín? 🙂 tak sa z vás teším, že sa neviem ani ja dočkať 😀

hmmm71
29. dec 2022

@gabika4 Zatial 15.1., ale ja verim, ze skor. Akurat som na ctg prvykrat, som 37 + 4, som zvedava na vysledok. Ja som cely cas bola v pohode a tvrdila som, ze sa nebojim, ale ako sa to blizi, tak je to horsie a horsie, taky ten vnutorny strach 🙂 Kedze netusim, co ma caka...Tesim sa, ale zaroven ten strach...

hmmm71
29. dec 2022

@kalmak Ahoj a ty si ako na tom? Mozno si uz aj mama v tomto case ❤

kalmak
29. dec 2022

@hmmm71
@gabika4 dievcata, mame to uz za sebou 🙂 malicky sa narodil v utorok sekciou, 3120g 50cm, ja po sekcii ovela lepsie ako po prvej, tak sa velmi tesim 🙂 uplne rozumiem tvojim pocitom, tiez som mala posledne dni zmiesane pocity, do coho ideme a ci to zvladneme, ale je to uzasny pocit, vidiet ten zazrak 🥰

gabika4
autor
29. dec 2022

@hmmm71 no, to si už krásne daleko 🙂...ja som rodila prvýkrát i tretíkrát presne 38+0 😀 síce prvýkrát to bolo vyvolávaný pôrod, ale je zaujímavé ako to vyšlo rovnako ...ja som sa bála celé tretie tehotenstvo, ale keď sa to blížilo ku koncu, tak nejako som mala ten strach menší, vždy som si vravela, že ešte je čas ...preto som neverila, že rodím, ja som si myslela, že mám nejaké obličkové koliky alebo neviem čo 😀 vôbec som necítila kontrakcie, ale kŕče v obličkách a tlak na konečník...keby ma manžel nepresvedčil, že nech ideme do nemocnice pre istotu nech ma skontrolujú, že jemu sa nepozdáva, že bolesti som mala pravidelné, dokonca už každé 2 minúty 😀....ešte keď som prišla do pôrodnice a všetci sa ma pýtali či idem rodiť a ja, že neviem, že mám len tráviace ťažkosti alebo niečo s obličkami 😅...keď som sa zobliekala na vyšetrenie k lekárovi, tak som mala krv na nohavičkách, to som sa veľmi zľakla ...lekár mi vraví, že malý tlačí na bránku a že ideme hneď rodiť...ja som mu hovorila, že neverím, normálne ma presviedčal ...a to pritom okolo mňa lietali všetky sestričky, lebo to bolo tak narýchlo...nestihla som sa ani báť...ako som písala, tak príchod do nemocnice sme mali cca 5:45 a porodila som 6.05 ...takže riadna rýchlovka...aj tak ma volali upratovačky 😂 to vy ste tá "rýchlovka" ? 😀...u mňa to bolo celé také "osudové", rodila som deň pred manželovými narodkami a dcérkynimi meninami, v deň, ktorý mi manžel celé tehotenstvo vravel, že vtedy porodím ...všetci sme sa dokonca narodili 20+niečo...ja 22, dcérka 23 a manžel 25...chýbala nám 24 a tú zabezpčil synček 😀...inak ja som asi týždeň pred pôrodom pila čaj z malinovníka a alchamilku...možno aj to mi pomohlo, tak ti odporúčam už toto popíjať 🙂 možno ti to tiež pomôže ...nech to máte čímskôr za sebou ...neviem či ešte berieš horčík, ak hej, tak ho vysaď, lebo bráni spusteniu pôrodu....určite sa ničoho neboj, všetko dobre dopadne, musí, po tom všetkom trápení si to zaslúžite byť šťastní 😉

gabika4
autor
29. dec 2022

@kalmak gratulujem 🎉🍼🎈veľa zdravíčka prajem...aké meno ste dali malému? ....

hmmm71
30. dec 2022

@kalmak Jeeeeej gratulujem ❤️ Tak uz iba ja a ked najdu o par rokov tuto nasu diskusiu ine dievcata s podobnym strasnym osudom, snad im to doda nadej 😍 Skore uzdravenie MAMICKA! Hlavne budte vsetci zdravi ❤

hmmm71
30. dec 2022

@gabika4 No tak mala ma zatial 2995 gramiv, co je super, bala som sa, ze skrz cukrovky bude mat ovela viac, hlavne, ked v poslednej dobe to jedlo trosku flakam, ale nedokazem sa ovladat 🙈 Zatial sa neotvaram, dalsiu kontrolu mam v utorok v nemocnici, som strasne zvedava. Uz mam vsetko zbalene a som pripravena ist rodit teraz hned 😀 Sniva sa mi, aka bude, niekedy dokonca take strasidelne, ze sa narodi a uz rozprava 😀 Moj muz sa hrozne boji, ze porodim niekde v aute, alebo nedajboze doma. Ja som zvedava, ako to cele bude, ci rozoznam, ze uz to prislo, ale hadam ano. Vzdy vecer mavam poslickov a vzdy potom cakam, ci pride dalsi a chodi a chodi a potom zrazu nic. Tak cakam, ci mi voda odtecie, alebo proste pridu kontrakcie a budeme utekat. Ale verim, ze to bude skor ako na termin, lebo ledva chodim. Mala je ulozena tak, ze mi permanentne tlaci na ani neviem aky organ a pri chodzi to dost boli, tak cinnosti ako pracka, susicka, mycka a podobne, co mi predtym trvalo chvilku, teraz robim 50krat dlhsie 😀 No ty si to stihla teda na poslednu chvilu, fuha, ale ja tiez dufam, ze pridem a do 30 min bude moja laska na svete 😍

gabika4
autor
30. dec 2022

@hmmm71 to je pekná váha...moja dcérka mala v 38+0 teda pôrodnú váhu 3100 a synček presne na deň rovnako zase váhu 3500 g...mne vždy lekár na ultrazvuku kontroloval váhu bábätka vzhľadom k cukrovke aj vzhľadom k tomu, že som si pichala clexane...vraj cukrovka robí deti veľké a keď nie je dostatočná dávka clexane, tak sú deti menšie, "opozdené"...našťastie po oboch stránkach bol synček ok..ja som sa z môjho muža smiala...bol pri prvom i treťom pôrode, pri oboch mu prišlo zle 😅 pri prvom mal výhovorku, že preto mu bolo zle, lebo bol hladný (práve si sadol k obedu, keď som mu volala, že má prísť okamžite) a že bol teplo oblečený...museli mu otvoriť okno a sadol si a pil vodu, kým ja som umierala od bolestí 😀 a pri treťom pôrode, v čase keď malý šiel von, tiež mu prišlo zle, zase mu dávali vodu a na všetko sa pozeral z chodby 😀 vtedy mal výhovorku, že sa tak ponáhľal do nemocnice, aby som neporodila v aute, že sa z toho veľmi spotil 😂...pri tom poslednom pôrode potom žartoval, že mu mohli dať zľavu z poplatku "otec pri pôrode", keďže to sledoval z chodby 😀...na jeho obhajobu, nebolo mu vkuse zle, bol pri mne na začiatku aj na konci...ale pri synčekovi nevidel ako zo mňa vyšiel 😅 pri dcérke sa stihol dať dokopy, aby mohol byť pri konečnej fáze pôrodu a prestrihnúť pupočnú šnúru...inak mne nikdy nepreskla voda, pri všetkých pôrodoch mi ju museli prepichovať....škoda, že v našom super zdravotníctve neumožňujú partnera pri pôrode ak už bábätku nebije srdiečko...vtedy som ho potrebovala najviac, tvrdili, že to nie je možné...pre ženu je to samo o sebe traumatizujúce a neumožnia jej ani blízkeho človeka, teda aspoň mne to nepovolili...pritom viem, že niektorým žienkam to povolené bolo...chcem to na to zabudnúť, ale myslím na to často, tie hororové spomienky sa mi stále vynárajú z mysle, hoci nechcem na to myslieť....ale dosť bolo negatívnych myšlienok...čakáme na parťáčku, kedy sa vypýta na svet a poteší nielen svojich rodičov, ale aj nás všetkých, ktorí sme prispeli do tohto vlákna správ ❤️

hmmm71
1. jan 2023

@gabika4 Stastny novy rok ❤️ Stale sme 2v1, dnes som akurat 38 + 0, v noci som mala riadnych poslickov, ale uz pominuli, ratala som ako dlho trvaju, uz dlhsie ako obvykle, ale stale malo 😀 Dufam, ze do konca tyzdna tu uz bude s nami ❤ Ja manzela k porodu neberiem, on by to psychicky nezniesol, to by som mu neurobila 🙂 Jaj, uz nech to mame za sebou..neskutocne sa tesim, ale aj bojim

gabika4
autor
2. jan 2023

@hmmm71 všetko dobre do nového roku....hlavne vela zdravíčka prajeme...nech sa vám to rýchlo kráti a môžete byť spolu konečne traja ❤️

hmmm71
6. jan 2023

@gabika4 Odtiekla mi voda vcera, dnes od rana vyvolavaju porod. Zvijam sa tu v bolestiach, verim, ze to pride coskoro 🙏

elenita
6. jan 2023

@hmmm71 Drzim Ti moc palce 🤞❤️

gabika4
autor
6. jan 2023

@hmmm71 oh, držím ti hrozne prsty...prajem rýchly pôrod, nech to máte konečne za sebou...hlavne veľa zravíčka a veľa síl...budem na vás myslieť a nervózne čakať na každú správu ...

hmmm71
6. jan 2023

@gabika4 Cakam na epidural ako na spasenie. Naposledy som bola iba na 2 prsty, verim, ze sa to pohlo za tie 2 hodiny. Som zufala

gabika4
autor
6. jan 2023

@hmmm71 jasné, epidurálka by pomohla, keď sa žena uvoľní a môže dýchať bez kŕčov, tak to ide aj rýchlejšie...ja som mala epi len pri Dávidkovi a mohla som sa uvoľniť a šlo to rýchlejšie, na to, že to bol vyvolaný pôrod...viem, čo je vyvolávaný pôrod, mala som ho 2x, tie bolesti sú naozaj neznesiteľné, tá epidurálka bude pre teba ako spasenie...naozaj si ju pýtaj stále keď ti ju môžu dať, nečakaj zbytočne...

hmmm71
7. jan 2023

@gabika4 Liliana, 3150 gr, 47 cm. Rano o 0.43 ❤

gabika4
autor
7. jan 2023

@hmmm71 jeeej, nádherné meno...gratulujem k princeznej ❤️....hlavne veľa zdravíčka prajem dieťatku aj mamičke ...konečne je tu s nami tretie dúhove dieťatko ❤️❤️❤️...myslela som na vás celý čas a verila som, že všetko dobre dopadne ...keďže máme zase nočnú, tak som vkuse kontrolovala mobil či už si niečo písala ...veľmi sa teším, ako keby sme boli rodina 😃 ...určite sa otecko teší ako nikdy, že sa mu narodila vysnívana princezná 🥰...prajem skoré zotavenie, aby ste mohli byť cimskor spolu 😍

salome123
7. jan 2023

@hmmm71 sledujem vašu diskusiu z diaľky...srdečne gratulujem 🙂

any_soj
7. jan 2023

@hmmm71 gratulujem ❤️ veľa požehnania Lilianke prajem

hmmm71
7. jan 2023

@gabika4 Dakujem krasne ❤ Tak predsa sme sa dockali. Tatino je najstastnejsi na svete a ja tiez. Sice som cela ubolena, ale za par dni hadam vsetko bude ok. Mala skoro neplace, iba pekne spinka

gabika4
autor
7. jan 2023

@hmmm71 to vám verím ...bolesť rýchlo prejde keď máš pri sebe to zlatíčko 🙂...prvých 24 hodín väčšinou detičky spia ...dcérka bola spava celý čas, ale synček už v nemocnici ukázal svoju povahu 😃...i dnes celý deň prevrieskal, začal sa stavať na štyri a kolísať, ešte mu neide vykročiť, tak chytá nerváky 😅 ale zato sa vie doplazit k mojim rastlinám a vysypať zeminu 😡...inak nevieš náhodou akú má dcérka krvnú skupinu?...

kalmak
10. jan 2023

@hmmm71 gratulujem, krasne spravy ❤️❤️❤️
Tak vsetky tri uz mame svoje duhove poklady pri sebe 🙌❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre