Môže ísť o mimomaternicové tehotenstvo?

mirkaaaaa23
2. feb 2024

Baby, prosím Vás, doktorka už za mňa aj verdikt stanovila 👀.. Dnes som bola u nej a som 4tt6d teda prebiehajúci 5 týždeň, nemám žiadne bolesti, mala som troška špinenia, nasadili Utrogestan a prestalo to ale dnes mi robila ultrazvuk zo spodu čo je podľa mňa moc skoro a na obrazovke videla len ,,vačok,, nejakú dutinku a povedala že to nezodpovedá 5 týždňu.. tak už na naplašili že by to malo byť MA..
Objednali ma za 10 dní s tým že každý druhý deň na krv. Naposledy HCG 28.1.2023 bolo 215,6 🤫 odvtedy krv nebola braná až dnes ale výsledky budú večer.
Chcem sa opýtať stretla sa z Vás niektorá s týmto a že nakoniec to dobre dopadlo ? Lebo už ma plašili potom s operáciou že mi zoberú vaječník celý a neviem čo a idem odtiaľ celá domotaná že neviem čo si mám myslieť 🫡.. ale že naďalej Utrogestan mám brať

jaskolka
2. feb 2024

@mirkaaaaa23 tak na 5 týždeň tehotenstva je málokedy vidno dačo iné, ako len vacok. Plus záleží aj od ovulácie, uhniezdenia, môžeš byť tehotná aj "kratšie" , ako to vychádza podľa menštruácie.
Si veľmi na začiatku, podla mňa ta zatiaľ zbytočne vyplasili. Dokonca ani to ešte nemusí byť vidno, preto sa obvykle dáva prvá kontrola v takom 7 - 8 týždni, aby to bolo už jasne viditeľné.
Je pravda, ze v takom začiatocnom štádiu je to vždy bud alebo, čiže momentálne ti nikto nepovie, ze ako to bude u teba. Liečbu máš a len počkať, co a ako bude ďalej. Ci to bude teda normalne životaschopne tehotenstvo alebo to rozhodne príroda inak

majamat
2. feb 2024

uha, dr ta zbytocne strasi, ved moze ist o posunutu ovulku a vtkaom pripade je tehu pozadu a v 5tt ani nic vidno byt nemusi.
je to vlemi skoro, tiez ta nemusela strasit,

a teda ja som bola 1x v 6tt a tiez nic ine dr nevidel. a teraz to nic sedi v skole v 7rocniku.

anjelicek26
2. feb 2024

Neviem, co chcela v piatom tyzdni okrem vacku vidiet... mrzi ma, ze ta zbytocne strasia, este to moze byt v absolutnom poriadku.

mirkaaaaa23
autor
2. feb 2024

@jaskolka veď práve ale ďakujem za potvrdenie len mojich slov čo si aj ja myslím 🤝 ďakujem ❤️

mirkaaaaa23
autor
2. feb 2024

@majamat tak toto ma ešte viac ukludnilo 😁💪 ďakujem ❤️ veď tohto názoru som aj ja

mirkaaaaa23
autor
2. feb 2024

@anjelicek26 veď práve, že zbytočne strašia, viem že sa môže čokoľvek stať ale potom aby človek nemyslel zle 🫡 ale som rada že všetky mi tu potvrdili len to čo si ja myslím 🤝

majamat
2. feb 2024

@mirkaaaaa23 no hlavne drzim palce. fakt by soms a nebala, bud v klude, babatko to citi, ked neico nei je ok, aj ked stres je v zivote cloveka bezny.

kiki68
2. feb 2024

Ale ved to je len vacok, plod je vidno od 6-7tt. Ako komu to vychadza. Co chcela vidiet uz rucicky ?

mirkaaaaa23
autor
2. feb 2024

@kiki68 Veď práve, tiež som bola prekvapená z reakcie a len tie najhoršie scenáre mi pri odchode povedali 🥴..

kiki68
2. feb 2024

@mirkaaaaa23 vobec by som nejako sa neviazala na take reakcie a skor zvazila zmenu gynekologa.

mirkaaaaa23
autor
2. feb 2024

Tak výsledky z HCG vyšli dnes 693, že to pekne stúpa a zrazu zmenili aj prístup ako prišlo výsledky, v pondelok že zas na krv mám prísť 🙈

majamat
2. feb 2024

@mirkaaaaa23 super, to vyzera dobre. 👍

lienka.7
2. feb 2024

@mirkaaaaa23 pokial nemáš iný vážny zdravotný problém, naco chodíš na gyndu takto skoro? Lekar aj tak na 99% nič nevidí a zbytočne ta stresuje.
Zvyčajne sa objednáva preto okolo 8tt najskôr.
Ale držím palce, nech ti to dobre dopadne ✊🍀

mirkaaaaa23
autor
2. feb 2024

@lienka.7 mala som jedine špinenie ale to ustalo ihneď ako nasadili Utrogestan a zato skorej ma objednala lebo už som mala 1x samovoľný potrat 🙈 tak ževraj zato aj keď niektoré úkony mi prídu ozaj skoro, ale nevadí, výsledky HCG ma upokojili 💪 a hlavne vy baby tu❤️

mirkaaaaa23
autor
2. feb 2024

@majamat že 💪😍

mirkaaaaa23
autor
5. feb 2024

Tak nakoniec ako boli super výsledky, dnes čo sme čakali zvýšenie tak bol pokles a HCG už len 543, takže mám sa pripraviť na najhoršie 😔

julish
5. feb 2024

@mirkaaaaa23 ja mám za sebou podobne, nevzali mi vaječník, len jeden vajcovod. O tristvrte roka som už bola tehotná so synčekom, to vajíčko si vie v malej panve nájsť cestu. Držím palce, nebolo to ľahké psychicky sa zotaviť z toho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre