Môže prestať biť srdiečko plodu?

viem, ze by som mala mysliet pozitivne, ale aj tak mi to neda opytat sa na skusenosti zien, ktore zazili nieco take, ze babatko malo srdiecko v siedmom tyzdni, vsetko bolo o.k. a potom sli napr v 11.tom tyzdni na sono a proste srdiecko nebilo....moze prestat bit srdce ak uz raz tam ta akcia bola viditelna? som v osmom tyzdni, nemam vobec ziadne priznaky, v siedmom tyzdni sme mali srdiecko a som objednana az na 12ty tyzden, dovtedy sa asi zblaznim, kedze neviem ci je vsetko ok....mam dost stresujucu pracu, fyzicky aj psychicky narocnu, co ak sa nieco stane a nebudem to ani vediet a zistia to az v 12tom tyzdni? to sa mozem rovno odstrelit ☹ prosim poradte - mal niekto tak ze mal srdiecko a prestalo bit? resp. mal niekto bezpriznakove tehotenstvo? dakujem za kazdu odpoved

alchemilkazltozelena
autor
12. okt 2013

@bobi3 u mna je to trochu komplikovane so vsetkym, nemam este v meste v ktorom byvam vseobecneho lekara, nestiham to vsetko riesit, lebo som sa pristahovala z ineho mesta a skoro nikho tu nepoznam, aj gynekologa som si vybrala len na zaklade toho co mi poradili baby tu na MK....vravis ze si bola na pn na druhom konci republiky...cize do marodky ti napisali adresu ze sa tam zdrzujes? pre pripad kontroly z poistovne....lebo ja mam podobny problem....mamu mam 330 km od miesta kde zijem teraz a pocas pn by som chcela byt aj s nou a nielen v tomto novom meste celych 9 mesiacov ale kedze vychadzky su asi len 2 krat 2 hodiny na den tak si to neviem cele predstavit, to budem ako vazen ☹

bobi3
12. okt 2013

@alchemilkazltozelena áno, ako miesto PN mi lekárka napísala miesto, kde bývajú moji rodičia a vychádzky som mala neobmedzene... si tehotná, nie chorá, podľa mňa vychádzky 2x 2hod sú blbosť. Moja lekárka mi v tomto vyšla maximálne v ústrety. Keď som sa vrátila do Ba, bola som si len zmeniť miesto, kde budem počas PN, bolo to úplne bez problémov.

alchemilkazltozelena
autor
12. okt 2013

@bobi3 tak to mas uzasnu lekarku, keby som ja mala neobmedzene vychadzky tak sa asi zblaznim od stastia 🙂

alienka000
12. okt 2013

@esti77 Ty si uvedom co pises. Sudis inych ludi,odsudzujes to, ze sa niekto uprimne tesi, povie to okoliu a to je CHYBA?
A co ze doba je taka, ze mame viac informacii (k comu patria testy, lekari, prehliadky)?
Ja som o svoje dieta prisla. A predstav si, pocali sme ho z dlhorocnej lasky s manzelom, jediny test co som si robila bol tehotensky, ano povedala som bilzkym v okoli ze cakame a tesili sme sa. A preto som si zasluzila o dieta prist? Je to ta tvoja "chyba nedockavych"?
A predstav si, ze az po potrate som sa tu zaregistrovala, lebo som nevedela co sa to vlastne stalo a vela zien mi tu pomohlo. Ano aj tie, ktore hned po sexe idu ocikat papierik.
Milujem ludi, co si takto vytvoria vlastne filozoficke premisy a maju pocit, ze su najmudrejsi 🤐

silvikam
12. okt 2013

@alchemilkazltozelena Zlaté moje a ty prečo takto rozmýšľaš? Neboj sa všetko bude v poriadku. Ale presne viem ako sa cítiš. Ja mám ako sa vraví obe deti "vymodlené". Takže odporúčam, čo najviac kľud. Nasaď si Magné B6, kyselinu listovú, a vit. E. Doma čo najviac oddychuj. Držím palce.

stastenka42
12. okt 2013

@alienka000 nemyslim si ze @esti 77 napisala nieco zle....ma pravdu skoro vo vsetkom...ja ked som sa rozpravala napr s mojou mamou o vysetreniach ktore absolvujem a este len budem nechapala...a to ze sme vystresovane tehulky je takisto pravda,neustale cakame na taky,onaky vysledok a pod....my sme tiež prisli o deticky a toto s tou prirodou nam minuly tyzden povedal genetik na pohovore kde sme boli s vysledkami po prvom screeningu...sam nam povedal nech okrem ultrazvuku neberieme velmi vazne pretoze su vo vacsine klamlive a vo viacerych krajinach sa uz nerobia-napriklad tripletesty...a presne -priroda si to zariadi....a neovplyvni to ani jedna z nas,preto sa od zaciatku stresujeme..ja sama mozem povedat ze ani mna sa gyndoska nikdy nespytala ako sa citim vseobecne...naozaj je taka doba...

alienka000
12. okt 2013

@stastenka42 vies, mne nejde o to co napisala, ale akym stylom... Mna osobne to ranilo a nenavidim takych ludi, co sudia inych a nevedia preco niektori ludia robia to co robia tak ako to robia... Je to kazdeho osobna vec a nemoze ich za to odsudzovat, alebo nazyvat to chybou 🤐
A tie nazory, ze to nema zena povedat nikomu do 4 mesiaca su tiez kazdeho osobna vec. Pretoze napriklad ja som to povedala vela ludom, aj v praci (zo zistnych dovodov) a vobec to nelutujem. A ani to nezatajujem,ze som potratila, lebo verim, ze prave to, ze ludia okolo mna o tom vedia im moze v buducnosti napriklad pomoct (ked sa im nebodaj stane to iste). Alebo budu vediet za kym prist.
Mna sa tiez lekarka nepytala na to ako sa mam po psychickej stranke a bola som nastvana za to. Ale potom mi hovori kamoska, ze tiez neviem ako to berie doktorka, ktora musi oznamit niekolko potratov/smrti. Neviem, ci sa tym, ze sa nepyta prave tak s tym nevyrovnava co zaziva v praci... A mala pravdu, preto som spatne pochopila, ze mozno aj pristup lekarov v nemocnici pred kyretazou, ked rozoberali to kde idu na dovolenku je mozno ich forma boja. A ze mozno by mi bolo len horsie, keby ma vsetci lekari v nemocnici lutovali a ja len plakala...
Tolko uvah , preto netreba sudit inych...

bmagdalena
12. okt 2013

Ja som mala obe tehotenstvá bezproblémové, pôrody tiež. Keď som otehotnela po tretí raz, ani len na sekundu ma nenapadlo, že by toto tehotenstvo malo prebehnúť inak ako tie predošlé...a predsa sa stalo ☹ 😢
V 7tt som bola na Sone, všetko bolo v poriadku a na ďalšie som mala prísť krátko po 10tt. Po celý čas som sa cítila fantasticky a nevedela sa dočkať ďalšieho Sona. Nemala som žiadne bolesti, krvácanie ani iné príznaky, že by mohlo byť zle...ak nerátam sen v noci pred vyšetrením, v ktorom sa mi snívalo, že odchádzam z vyšetrenia s prázdnymi rukami a uplakaná idem do nemocnice. V momente ako doktor zapol obrazovku....som vedela...Lekár si prizval na konzultáciu ďalšieho kolegu a ten len potvrdil: Je mi ľúto, Vaše dieťatko nevykazuje žiadnu mozgovú ani srdcovú aktivitu. Podľa stupňa vývoja, dieťatko zomrelo niekedy včera max.predvčerom...ale skôr včera...rozmery, všetko sedí presne na deň.
Ťažko popísať tie pocity a čo sa dialo potom... Jedinou útechou v ďalších mesiacoch mi boli moje dve deti a ďakovala som Bohu, že ma nimi obdaril...bez nich by som to nezvládla, i keď manžel bol tiež fantastický, no sám sa snažil s tým vyrovnať.

Mamička môže byť neviem ako zdravá, nestresovať a tak...ale ak sa má stať, tak sa stane a nič s tým nenarobíš. Viac ako sa trápiť a premýšľať čo ak, skús sa skôr radovať z každého dňa a myslieť na to aké to bude cítiť prvé pohyby, tešiť sa z rastúceho bruška, deň keď zistíš pohlavie svojho dieťatka, deň keď ho budeš po prvý raz držať v náručí.

lienka2407
12. okt 2013

Myslim ze sa to neda ovplyvnit,ako ma byt tak to asi bude,ako tu spominala uz jedna baba vacsinou tieto potraty suvisia s tym ze to babo by aj tak neprezilo :( Priroda si to tak zariadila asi vie preco skus si objednat angelsounds a tym si budes istejsia aj bez sona a bez navstevy lekara :

esti77
12. okt 2013

@alienka000 nedá mi nezareagovať, aj keď inokedy by som to nechala tak. Prečítaj si prvú vetu, ktorú som napísala: "Môj názor" 😉 .
A potom nenáviď tých, ktorí majú vlastný názor, a v tom, že ho povedia nahlas viď odsudzovanie. 😒 Je mi úprimne ľúto, že si o dieťatko prišla, išlo mi o jediné v mojom príspevku, a to niektorí pochopili, iných sa dotklo, čo som napísala....nevyhovieš každému v živote, akokoľvek by si sa snažila. Ja Teba napríklad nenávidím ani neodsudzujem za to, že si sa tak do mňa pustila, pretože som napísala SVOJ uhol pohľadu 😕. Úprimne Ti želám, aby si sa dočkala vytúženého dieťatka a aby sa Ti zahojila rana v Tvojom srdiečku. 😉

stastenka42
12. okt 2013

@alienka000 v tom suhlasim,ja som tiež bola rada ked so mnou o tom nikto nehovoril a poviem ti ze aj ked su to 3roky casto na to myslim a mozno aj preto som aj ja osobne stale v strese hlavne pred kazdou kontrolou ze co bude...☹☹☹Dufam ze uz len dobre...

majaga
12. okt 2013

@alchemilkazltozelena Držím palce 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kaktusik007
12. okt 2013

@alchemilkazltozelena prepac, ale budem asi kruta, ale inak ti to povedat proste neviem - ta tvoja otazka je identicka, akoby si sa pytala - a mozem zomriet??? no samozrejme ze mozes zomriet a moze ti prestat bit srdce.. . Rovnako aj mne, ci tomu co byva oproti. Takze ano, babatku v tvojom brusku moze naozaj KEDYKOLVEK prestat bit srdiecko. Tak to proste je a taky je zivot. Ale vzdy lepsie ked sa tak stane v nejakom 11tt, ako v 36tt, napriklad.

Nemysli na to - co sa ma stat, to sa stane. Neovplyvnis to. Ja viem ze je to sialene, mam za sebou dva potraty a naozaj VIEM ake je to ked srdiecko prestane bit, ale stalo sa a treba s tym vediet zit... A vidis, mam dvoch zdravych synov - dockala som sa, aj ked to trvalo dlhsie.

Hlavu hore!

cayar
12. okt 2013

...pri mojom uplne prvom tehu...v 6.tt srdieckom bolo v 10.tt uz nebolo;((( , potom som hned asi o tri mesiace na to opät otehotnela a mam dve krasne a zdrave dievcata!!!

Nestresuj, mysli pozitivne a tes sa!!!

dominika123654
28. dec 2017

Vám určili dĺžku tehotenstva podľa poslednej menštruácie alebo veľkosti plodu?

zussane
18. máj 2020

@alchemilkazltozelena ako vám to dopadlo?
Mne sa stalo to isté 😟😥

alchemilkazltozelena
autor
18. máj 2020

@zussane to ma mrzi, juuj ten moj prispevok je 7 rokov stary... mam 2 zdrave deti,
Vtedy bolo vsetko ok, coskoro ma dcera 6 rokov

bubuzu
18. máj 2020

@alchemilkazltozelena ahoj,nemysli na to,nemozes to ovplyvnit.ber kazdy den tak,aby vedelo,ze sa na neho tesis.pisem ti to ako mama rocneho syna,pred ktorym som uz jedno babo cakala a presne toto sa stalo-v siedmom vsetko ok,na konci jedenasteho srdiecko nebilo.mna ani nenapadlo,ze nieco take sa moze stat,po tej kontrole sme to chceli oznamit.den predtym mi zomrel otec,potom ten drobcek.bolo to strasne a stale to boli a stale premyslam,cim som to mohla zavinit.ale ked som cakala syna,ani ma nenapadlo uvazovat nad tym,ze by sa to mohlo zas stat,aj ked pri kazdom sone mnou preletel zablesk strachu.bude to dobre,tvoje babo je v poriadku.tes sa na neho.to je to najlepsie,co pre neho mozes urobit.

bubuzu
18. máj 2020

@bubuzu aáaa teraz pozeram,ze stara tema.tesim sa,ze bolo vsetko ok.

zussane
19. máj 2020

@alchemilkazltozelena ano starý príspevok chcela som sa opýtať. Čítam na internete že
Buď pôjde o lieky, ktoré vyvolajú kontrakcie a následne vylúčenie plodu alebo kyretáž, čiže vyčistenie maternice.prečo doktori nedaju na výber aj lieky? To je asi ťažká otázka

zussane
19. máj 2020

@bubuzu toto sa stalo aj mne, 😒 nechápem prečo sa prestane vyvíjať plod a prestane bit srdiečko to by ma nenapadlo.
Velmi smútim. Som rada ze je všetko ok a druhé vaše bábätko v poriadku.. Boli ste na kiretaz? Alebo tabletky?

zussane
19. máj 2020

@alchemilkazltozelena to som rada ze je všetko ok. Vraj je to často každá 10 žena ma toto 😥 ze nebije srdiečko alebo uz nerastie plod..
Je to strašne.. 😣

zussane
19. máj 2020

@bubuzu
@bubuzu aj ja premýšľam čím som to mohla za viniť... Mohla to bit baktéria, vírus že je veľa
Dvovodov.. Bola si aj na keritazi?

bubuzu
21. máj 2020

@zussane mrzi ma,ze sa vam to stalo tiez.bola som na kyretazi,dr. odhadoval podla velkosti baba,ze srdiecko prestalo byt uz mozno aj tyzden predtym,do toho som mala nadchu,takze sa kyretaz odlozila o pat dni.dovtedy sa mi to same nespustilo,takze som sla na kyretaz.ale popravde,bola som z toho tak v soku,ze som automaticky robila,co mi povedali. Niektore zeny pockaju,dokym babo same neodide,urcite to je setrnejsie,mna to vtedy ani nenapadlo.teraz by som asi pockala.aj ked kyretaz prebehla bez problemov.hadam nad tym uz nikdy nebudem musiet premyslat.

bubuzu
21. máj 2020

@zussane aj mna obcas prepadne pocit,ze som to nejak zavinila.hrozne moc veci si vycitam....priatel bol vtedy dlhsi cas nejaky chorlavy,sice bez teplot,ale malatny,mozno mal chripku...mozno som mala odist na chvilu inde...do toho som vecer pred tym vysetrenim,stravila par hodin pri umierajucom otcovi,ktory uz bol mimo a na liekoch,iba spal,bol exonko panciet a v nemocnici chytil cosi co uz nezvladol...nedotykala som sa ho,len som tam sedela,ale aj tak...plus stres okolo toho...plus som robila v skolke,co je brutal napor bacilov kazdy den....

zussane
21. máj 2020

@bubuzu ach je to ťažké chceme mať detičky a toto sa stane.. To ta jazva ostáva na srdiečku...
Ako som uz písala niekde v príspevku... Ze to nejje možné toto určite nám dávajú niečo do potravín.. Alebo aj ta 5 g sieť... '
Treba dúfať a ked cas ukáže tak druhé dieťatko...

bubuzu
22. máj 2020

@zussane ahoj, je to tazke,ale svojim sposobom mame stastie,ze zijeme v dnesnej dobe,kedysi by sme boli nechane napospas prirode a vela zien napriklad pri spontannych potratoch vykrvacalo a zomrelo.my mame stastie,ze si mozme vybrat.ak veris,ze je nieco v potravinach,alebo ze 5g siet (ci ta 4g,ktoru teraz vyuzivas) mozu nieco nieco sposobit,mozes sa odpojit od netu a tv a ist zit niekam,kde nie je signal.mam tak kamosa a je tak stastnejsi. A druhe babo nam rany po prvom naozaj poliecilo,aj ked prve uz bude vzdy prve.

zussane
23. máj 2020

@bubuzu snažím sa co najmenej mat telefón pri sebe.. Všetko škodí. Ano jasne ze by sme chceli žiť aj v lepšom svete.. Ked čítame co jeme tak by sme nič nejedli..
Po koľkých mesiacov ste sa pokúšali o druhé? A ake lieky alebo co si papala.. Pred a počas.. Mala si dobrého gynekológa?

evuska135
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre