Môže stres v tehotenstve ublížiť dieťaťu?

bobaska
24. feb 2009

Ahoj všetky mamičky. Máte niektorá skúsenosti so stresom v tehu? Napr. ako ja s hádkou, ktorá ma veľmi rozrušila, plakala som a bruško bolo bolestivé a napäté, som v 12tt. Prosím poradte mi. Ublížilo to bábu? Nemôžem preto spávať, veľmi sa bojím. ☹

klaudi965
23. máj 2014

ahojte baby. už nevládzem. moja mama je alkoholička takmer. otec je v zahraničí v práci. ja som tehotná v 18tt. A od začiatku len stres, zjapot doma a podobne. snažím sa ja nekričať a neriešiť to no niekedy to nejde. inde bývať ísť nemám kde, kedže s priatľm ideme až o necelý rok na byt a niekedy neviem prestať ani plakať. strašne sa bojím o bábetko. Nemôže mu to nejak príliš uškodiť ? naozaj ho strašne ľubim a aj mamina sa na neho teší ale ked ona pije každý deň okrem pár dní v roku a nikoho nepočúva ona tak ževraj rieši svoje problémy. ja sa s nou takmer každý deň pohádam preto že je opitá lebo neznesiem alkohol v takýcto množsvách a záleží mi na nej.

n0mi
16. jún 2016
deathy
16. jún 2016

@n0mi Ano? 🙂

n0mi
16. jún 2016

@deathy chcela som nechat komentar, ale odoslalo sa mi to skor 🙂
Iba sa mi pacil tvoj prispevok, kedze som v podobnej situacii🙂

deathy
16. jún 2016

@n0mi Aha. Předpokládám, že máš na mysli nějaký ten můj už pár let starý komentář.
Naštěstí všechno dobře dopadlo, nyní mám k dcerce ještě syna (skoro 11m). Všichni jsou zdraví a spokojení. A to přeju všem kdo si nějakým tím špatným obdobím projde.

zuzi1811999
18. sep 2016

Ahojte bola by som rada ak by ste mi poradili som v 20tt a mam striedavé nálady a medzi tým je aj dosť stresu koli hádkam s priatelom niekedy som nahnevaná niekedy plačem potom sa aj ukludním ale zas o dake trui štyri dni je to iste a na babätko sa teším tak by som rada vedela či som mu niako neublížila alebo či nedajbože nebude koli mne postihnute alebo niečo nikdy by som si to neodpustila za rady budem vďačna lebo velmi skusena v tomto niesom kedže mam len 18 😒

simonettasimonova
13. nov 2016

Ahojte ja pre dcere som bola na prasky z muza ale vsetko v poriadku chvala bohu.O2tyzdne sa ma narodit chlapcek a zas som nervozna z neho nevie ma pochopit len seba vidi ako on trpi mojimi hormonmi chudacik.Nic sa nestane len treba sa tomu ak sa da vyhybat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre