Môžu cigarety a alkohol spôsobiť problémy v tehotenstve?

28. jún 2022

Cigarety, alkohol a podobné škodlivé látky môžu spôsobiť problémy?
Ide o to, že som otehotnela z nehody a vôbec som stým nepočítala. Som podľa poslednej MS v 6tt a doteraz som fajčila a mali sme oslavu.

jaskolka
28. jún 2022

Tak mnoho žien v takom skorom týždni ešte nevue, či sú tehotne. Teoreticky by nemalo nič to spôsobiť, ale samozrejme v záujme bábätka už by si mala tetaz keď vieš ze si tehotná, vynechať tieto veci úplne

autor
28. jún 2022

@jaskolka Samozrejme hneď ako som zistila, prestala som

deti95060810
28. jún 2022

moja svokra vždy fajčila aj cez tehu - len vraj oveľa menej a deti má úplne zdravé...

domiklik
28. jún 2022

Nie si prvá ani posledná... Zistila si prestala si, bude to ôk 💗

petricka22
28. jún 2022

@deti95060810 fajcenie v tehu moze sposobit napr. astmu u dietata…

petricka22
28. jún 2022

Ak si s tym hned skoncila, tak by som sa nebala. Ved miliony deti vznikli vdaka bujarym oslavam 😉

deti95060810
28. jún 2022

@petricka22 môže čo by nie...

euka210
28. jún 2022

V 6t.este dieta tusim nie je napojene na tvoj system, cize malo by to byt bez obav. Hlavne ze dalej nebudes pit a fajcit.

andreatytler
29. jún 2022

@euka210 Dieta je napojene na matku od momentu kedy sa embryo uhniezdi. To znamena ze vsetky latky ktore su v tele matky, mozu prejst do embrya.

Autorka, neboj. Toto sa stane velmi vela zenam. Nie je to idealne, ale nie je to dovod na paniku.

zuzinapipina
29. jún 2022

Ja som tiez do 6 tyzdna nevedela ze som tehotná. A to som fajcila a este bola na dovolenke, kde sme len pili a zurovali. ale hned ako som zistila,ze som tehotna, som fajcit prestala, aj na zurky som prestala chodiť samozrejeme 🙂 maly je našťastie zdravý ❤️ja som sa tiež veľmi bála ale. Jedna zdravotná sestrička mi však povedala,ze tie prvé týždne nie su až také rizikové,ale tak ktovie ci je to pravda, dôležité,ze si prestala, držím palce,nech ste obaja zdraví ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre