Mykóza v tehotenstve

jancika19
13. feb 2014

Baby neviete mi poradit lebo sa zbaznim som tehotna a trapi ma mykoza prve 3mesiace my vraj lekar nemože nič predpisat neviete o neakom babskom recepte po ktorom sa mi ulavi:((

elina25
13. feb 2014

@jancika19 ja som mala tehotensku plesen a mi tal canesten tablety a do 5-dni som bola fit

nikolet_89
13. feb 2014

@jancika19 ahoj gynazol som uzivala ja teraz par tyzdnou dozadu a som tiez v prvom trimestri dokonca na zaciatku spytaj sa nato v lekarni pripadne si to vygoogli... Staci vtlacit gel a 5 dni nemat pohlavny styk a mm som kupila canesten myslim lebo to logicky chytil 😀

monicm
13. feb 2014

@jancika19 mne lekár povedal,že môžem canesten krém,tablety som si pre istotu nedávala,len som sa pravidelne krémovala,často sprchovala čistou vodou,spodné prádlo prala na vysokej teplote,samozrejme musí byť bavlené.a u našej sestričky som si kupila sprchový gel na intimnu hygienu z dubovej kôry,pri oboch synoch mi krásne pomáhal mykozam predchádzať a ak si myslíš,že by to mohol mať aj manžel,tak nech sa canstenom natiera aj on.a samozrejme až do odoznetia príznakov a potom ešte pár dní nemať žiadny pohlavný styk

ivanakir
13. feb 2014

myslim, ze canesten krem mozes. ja som v oboch tehu pouzivala....

123zuzana
13. feb 2014

@jancika19 ahoj ja som mala tiez mykozu pocas tehu v prvom trimestri mi dr predpisal len mast fungicidin matierat zvonku ziadne tablety gely ani cipky aby neposkodili plod postupne sa mi to upravilo ale neskor sa to vratilo ale to uz som bola v druhom trimestri takze uz mi predpisal aj vaginalne cipky potom mi to uz preslo uplne..

hanelka1
13. feb 2014

urcite mozes gynazol 2% krem,ja som brala 2x v tehu,ale je na predpis,je neskodny a zabera super.inak skus sa umyt zvonka roztokom sody bicarbony,mozno ta nebude tak svrbiet, ale je to len chvilkova ulava.

andaluzia
13. feb 2014

sedaci kupel - tepla voda a do nej nakvapkat tea tree olej. Mne pomohlo. Ale treba opakovat niekolko krat

jancika19
autor
14. feb 2014

@monicm a ten sprchovy gel s dubovej kory dostanem aj v lekarni alebo drogerke?

monicm
15. feb 2014

@jancika19 ja som ho v žiadne lekárni nekúpila,aspoň nie tu na svk,majú ho v čechách,tu je link http://www.lekarna.cz/a-t-w-gel-pro-intimni-hyg... ,ale tam je moment. vypredaný,kde ho zháňa naša sestrička netuším,skús sa popýtať vašej,či o tom niečo nevie

tinuska848
22. máj 2014

Chcela by som sa opytat ci mate nejake skusenosti s vaginalnimy tabletami KLION-D 100.Som v prvom trimestri gyn.mi ich predpisal na mykozu len ja sa bojim ci neuskodia plodu.
Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre