Nadúvanie v tehotenstve. Čo na to zaberie? Dokedy bude trvať?

mamoo
4. jún 2009

Skusim zalozit tuto temu, lebo vsade je to zatial len spomenute medzi recou.
Mozno si poradime navzajom. Som len v 8 tyzdni ale nadufa ma ako balon neh zjem hocico.
Rano to zacne, len naberam a naberam... a vecer alebo v noci sa to vyfukne. 😲
Raz som mala dokonca take nafuknute brucho ze som vyzerala ako v pokrocilom stadiu tehotenstva.
Nezabera ani ospevovany Espumisan, ani vlaknina do vody, ani cvicenie (po cviceni je to dokonca niekedy este horsie).... tak bábo rad!!
Do kedy to asi potrva? ☹

gabuchah
25. okt 2015

@iskrickaa 🙂 to ti verím, že sa ti ťažko hýbe 🙂 a si zober aké to majú ťažké tí obézni ľudia ☹
Tak tešíme sa,aj keď bol to šok... Ja bola s chalanmi sama od mala, teraz čakám mimi s druhým priateľom, iba rok a pol som zamestnaná čo som.bola doma 7rokov na materskej predĺženej... A bum, znova 🙂
Veľa žien s tým má ťažkosti... Veru ktovie prečo to tak je... Ja Verím aj na min.životy, viem ze veľa žien pokiaľ to nemali psychického rázu, tak to mali bloknute už z dávnych čias....
Hlavne ze sa to podarilo 🙂 musí to byť náročné

evka3939
25. okt 2015

Praca v anglicku 4 roky len nocne 6 noci v tyzdni zarucene schudnes na kost 🙂

iskrickaa
25. okt 2015

@evka3939 Nahodou si vyzerala super, ja ked som sa vydavala ako 26 rocna, tak som mala 39 kg a som od teba vyssia🙂 Ale ja som nechudla, ja som vzdy bola taka chuda, u nas su vsetky zeny take. Bola si krasna nevesta.

@gabuchah Presne to mi povedala mamka, ze teraz sa citim ako obezna🙂 Pre mna je nepredstavitelne tak rychlo otehotniet, cakala som, ze sa to podari hned, kedze som si telo vzdy poznala a bolo mi divne, ze kde nic tu nic... Asi to tak malo byt... Tebe blahozelam a tes sa z maleho, este neviete pohlavie, ci nechcete vediet?

gabuchah
25. okt 2015

@evka3939 evi...ja ti neviem, ale krásna.... Čakala som kostičky a veľkú hlavičku s dlhými vlasmi a toť krásne žieňa 🙂
A čo sa tých nočných týka...
Ja mam asi obranný mechanizmus tela, ale pri malých dom mávala nočné aj denné každý deň, Gabriel vydržal ako týždňové babo do5rana fungovať... A ja som sa skôr akoby obalovala, aby som to ustala alebo neviem...
Keď som.kedysi dávno za mlada prepadla drogám na rok, iné baby vyzerali ako trosky a ja prekvitala, dala dole 8kg,prvý krát v živote som mala cez 60 a to bolo všetko čo som za rok schudla 🙂 ale to už je daaavno, škoda spomínať... Ja som tou váhou ako tal zmierena, bo ma volajú xena, ale s tou poporodnou čo som mala skoro 90kg,to nie...
🙂

aber
25. okt 2015

@gabuchah my máme naozaj veľa spoločného 😉 my sme začali 3.6 a bum 27 test pozitívny 🙂

gabuchah
25. okt 2015

@iskrickaa a ty nemáš fotku? Inak.. Ako takto malo by so chcela mať z jediného dôvodu -by som konečne jedlaaaaa 😀 a bez výčitiek 🙂
Pohlavie nevieme, chceli by sme, ale akosi to nevychádza... 12.11 sme objednaní kôli genetickemu vyšetreniu do Martina, tak tam nám už povedia, ale od začiatku mimi hovoríme v ženskom rode 🙂 aj keď neviem neviem občas 😀

gabuchah
25. okt 2015

@aber 🙂 ty kokos 🙂 Mne otehotneniu vychádza cca na 5-10juna, veď v podstate ano, máme termín obden 🙂
To je sila 🙂 a predtým mi prišlo menštruácia akosi zázračne skoro, tak že neprišla v júni som tomu nepripisovala váhu 🙂 ťažké som to zistila tuším až v 6týždni 😀

aber
25. okt 2015

@gabuchah no mne na 9.6,27 .5 som mala menzes 3 dni mi meskal, co som si vymodlila 😉

evka3939
25. okt 2015

@gabuchah no ja dufam ze mi par kil po porode zostanu...sice ja som nikdy chudo nevyzerala koli tomu ze som velmi nizka no nadruhej strane vzivote som nemala ani cici ani rici :( tak tych 50 kg by som brala v pohode...ty uz cakas 3 babatko a kedze vidim na vlastnej kozi co robi tehotenstvo z telom myslim si ze vyzeras veeelmi dobre a veeelmi mladunko (podla profilovky) som zvedava ako by som ja vyzerala po 3 potomkoch 🙂 inac chcem sa spytat ...podla poslednej menstruacie som v 23tt posledna menstruacia bola 23.5. ale lekar mi ubral tyzden ze mala je mensia ze vyzera byt na 22tt ale sak kazdy sme iny co ak bude mensia...mozu vobec lekari takto statisticky odpocitavat??? Co ak bude mensie aj nabuduce ??? A zas mi ubere z tyzdnov co budem prenasat potom o 2xtyzdne dlhsie? Co si otom myslis?

gabuchah
25. okt 2015

No vidíš, ja mávala vždy koncom mesiaca, dokonca asi rok som mala presne na spln... A zrovnať v ten mesiac som mala skôr a to 23.5...
A termín máme obden tuším, aj keď mne zo začiatku ukazovalo sono menšie dieťa alebo vacok o týždeň, tak mi to doktor posunul z 26.2 na 3.3 a teraz je malé zasa väčšie :#) preto stále hovorím za príde koncom februára, najradšej som 22.2. 🙂

gabuchah
25. okt 2015

@evka3939 ja mala poslednýkrát tiež 23.5. A malé bolo menšie tak mi ubral 😀 a teraz je zas väčšie 😀
Mňa to vtedy vystrasilo, pretože som mála ísť na genetike koli kliestatu a ohrozeniu zdravia plodu po atb...
A presne -kto mi teraz upraví ten dátum? Aj materská nám vojde neskôr...
Podľa mňa to doktor môže, aj keď nemusel by.. To sa potom ťažko vysvetľuje a naviac ak meniť, tak v neskoršom štádiu tehu... A ty máš kedy termín keď máme poslednú rovnakú menstruaciu -deň, pozerám že ty už si 23týždeň
...........
A neboj, určite ti zostane 👫 kg, budeš hladná ešte viac ako teraz pri kojeni 🙂 a dávam ti za pravdu, krivky sú ženské 🙂
A dakujem ti za kompliment, toto je síce 2roky stará fotka ale je fakt, zo mi tipovali menej rokov, tak verím zo tretie tehu zvládne môj organizmus :#)

evka3939
25. okt 2015

Aj ja dufam ze pride na svet vo februari mne sa paci datum 27.2 len aby ziadna znas co sme na rozmedzi februar-marec nerodila 29.2 kedze to bude prestupny rok 🙂 takze radsej skor 😀

gabuchah
25. okt 2015

Mne by sa to aj celkom rátalo nakoľko ja som.narodená prvého apríla 🙂
Ale ja by som rada 22.2. Alebo ešte 25.2 🙂 a vôbec... Hlavne nech je to ok 😀 aj tak to bude malá rybka :#)

evka3939
25. okt 2015

@gabuchah no prvy odhad som mala tusim na 26 albo 28 februara potom mi vravel ze 2-3 marca ale vies co ja si to pocitam aj tak podla poslednej ms ....vaha dietatka je individualna ale posledna ms nepusti takze mozno porodim az v marci ale vychadza to na koniec februara..a kedze sa na malinku veeeeeelmi tesim musi prist cim skor v ramci jej bezpecnosti 😀 tak februar 😅

evka3939
25. okt 2015

@evka3939 tak to je sranda urcite si cely zivot mala riadne haluze a vysvetlovacky v skole ked si 1. Aprila doniesla cukriky spoluziakom 🙂 ja mam zas v rodnom cisle za sebou iducich pat sedmiciek tak ja by som bola za keby je mala 27ho 🙂 aj ty cakas dievcatko ze? Mas meno?

evka3939
25. okt 2015

@gabuchah sama seba som oznacila do odpovede no to je ale sranda 🙂 som jak schizofrenyk sama seb odpovedam 😵

gabuchah
25. okt 2015

@evka3939 ano presne, 26.2 to bolo podľa menštruácie 🙂 to máme na deň rovnaké :#)
No ja hlavnej myslím že v tých začiatkoch sa to ťažšie meria a...aj keď porodis v marci -ja prvého prenasala 3dni 🙂
A ty budem mat teda dievčatko, hej? 🙂 aj ja dúfam, že bude 🙂

gabuchah
25. okt 2015

@evka3939 to sa aj mne už stalo pár krát 😀

evka3939
25. okt 2015

Ano dievcatko....od zaciaku sme tuzili s manzelom po chlapcekovi a na zaciatku tehotenstva doktor aj povedal ze sa mu to vidi na pipika vsetko sme nakupili v modrom....no a tyzden do zadu som bola u Dr. Brestanskeho v Hlohovci na 3D a on ze dievcatko...strasne sme boli sokovany ale teraz sa strasne dokonca mozno este viec nez predtym tesime na nasu princeznicku bude to Zara 🙂

gabuchah
25. okt 2015

To je krásne meno 🙂 a máš ozaj pekné fotky, ja zatiaľ takú nemám 🙂
Som.tí písala dlhociznu odpoveď a zmizla ☹ skúsim ešte raz 🙂

gabuchah
25. okt 2015

@evka3939 čo sa týka toho dátumu, tak áno, bola to prča a vlastne celý môj život je taký prvý apríl 😀 občas sa až smejem 🙂
No a čo dá mena týka...
S Michalom sme mali dlhé predlhe obdobie také, že sa nám takmer každý deň stávalo, že kukneme na hodiny, alebo si pošleme náhodou sms, alebo vtedy niečo robíme -jednoducho 22:22, čo znamená vraj že je človek na správnej ceste a sú prítomní anjeli (ja dom na Ezo veci, on ani nie) no a máme obaja radi a moc spln 🙂 22.teraz som začínala 22 týždeň a 22.2.2016 má byť spln -luna a preto aj malá by mála meno Luna, z francúzskeho Lunette, bohyňa mesiaca 🙂
Inak moje umelecké ochranné meno druhé bolo Deborah, tak aj Debbi sa nám páči a mne aj Matylda by sa páčila 🙂 ešte vahame :#) páčia sa mi také starohebrejske mena 🙂 necháme sa prekvapiť teda 🙂

evka3939
25. okt 2015

Tiez mas vybrate krasne mena a je dobre ze nad tym premyslas do hlbky...ja som hladala dievcenske meno len tak zo srandy...(kedze sme si mysleli ze cakame chlapca...naco nam asi bude dievcenske meno ale predsa len....) no a ako som videla meno Zara od vtedy sa ho neviem zbavit uz jej tak aj vravim ...nikomu sa nepaci ani manzelovi...ibaze on vyberal pre chlapceka a ja som to meno akceptovala tak teraz je rad na nom...nakoniec my ako zeny mame pravo na vyber mena ked si tym vsetkym musime prejst no nie ???....

eca221
31. okt 2015

Ahoj dievčatá, no nedá mi nezapojiť sa do témy, aj keď už sa to zvrtlo... ja som práve hľadala niečo, ako sa dá pomôcť pri nafukovaní ... takže v pondelok si utekám kúpiť espumisan... som v 23 týždni (určené podľa ultrazvuku, nemám termín podľa menštruácie) ... dnes som šla s drobcom do obchodu a mala som pocit, že mi tvrdne brucho... ale trvalo to pridlo, nechala som malého rodičom, dala si naraz dva magnéziá a ľahla som si...prešlo to ... ale mám pocit, že to nebolo tvrdnutie, ale môj žalúdok, už asi dva týždne cítim, že som zo všetkého plná, že aj keď zjem jablko akoby som zjedla pol hrnca gulážu alebo čoho 🙂 dnes ma už však aj brucho bolelo z toho, zlakla som sa, nasi, že mam ist na pohotovost... ked som takto bola pri prvom drobcovi, dali mi čapíky od bolesti a povedali, že sa mi natahuje maternica... nemala som chut tam ist... uvidím, čo bude zajtra, riskovat nechcem ...
V prvom trimestri mi obcas prišlo zle, ale to bolo normalne, žiadne problémy s nadúvaním až teraz nedávno to začalo a občas mi príde zle ako na začiatku- z ničoho nič ma napne a musim sa ist vyvracat...
A inak na záhu, ak niektorá potrebujete poradiť, mne pri prvom tehu a aj teraz pomáhajú mandle- nič iné a vyskúšala som toho už predtým hodne... kadejaé babské recepty, ale nič, ani nejake prasky z lekárne mi nezabrali tak ako mandle... stacia tri a prejde to, aj ked sa mi záha opakuje hodne často...

Ked ste tu pisali o tej vahe, tak ja som zakazdým zhrozená, ked stanem na vahu, nemám pocit, že jem viac ako pred otehotnením, skor naopak a hlavne teraz, ked sa citim stale plna a čo týžden, to mi váha rýchlo stúpa, už mám skoro 80 kil... pri prvom som pribrala 12 kil- takže normal, ale teraz priberám závratnou rýchlosťou... fakt kočky, tie čo tu píšete, že máte 60 kil môžem len závidieť...a čo poznám kamošky väčšinou práve tie, čo sa nikdy netrápili s váhou, nemali po pôrode problém sa vrátit k svojej vahe a naopak... no uvidíme čo ma to čaká 🙂 ak ešte máte nejaké typy, čo na nafukovanie, sem s nimi 🙂

gabuchah
1. nov 2015

@eca221 ahoooj 🙂 mne zasa nedá odpísať na tvoju krásnu dlhú správu 🙂
Čo sa nafukovania týka, mala som s tým veľké problémy, občas sa mi až chodiť nedalo, ale nikdy som si nedala espumisan ani nič, neodporúčam ho ani malým detičkam po narodeni, je.umelý.. Pomáhala mi teplá sprcha alebo pozor na určité jedlá, vôbec trebárs nemôžem strukoviny, za to mi pomáha kapustnica 🙂 absolutneumemozem cibuľu a hrušky ☹
Na a tak ako som.hodne trpela a brucho som mala.. Ach...Tak to aj istým týždňom prešlo...
Takže ja som za prírodu, telo si poradí 🙂

Inak si môžme vo veľa veciach ruky podať 🙂 som 23.týždeň podľa sona, občas sa cítim prejedena aj po jablku, nejem moc a predsa mám už 77kg...čiže 60je pre mňa krásna váha (dokonca aj mimo tehu) 🙂

So zahou som problémy nemala, až teraz akosi začína...
Brucho mi tiež občas tvrdne, v sobotu som.bola do pol druhej ráno v robote, veľa práce,celý deň na nohách a prišla som.domov a napuchnute nohy ☹ zdá sa mi skoro aby mi už teraz začali puchnut.. Ale z častí je to aj moju vina, neviem veľa piť vody ☹

@evka3939 evi, oni zvyknú, zara je ozaj krásne meno...A chlapec by sa ako volal?

evka3939
2. nov 2015

@gabuchah no pre chlapceka manzel vyberal meno a on chcel mat chlapca menovca cize po tatinlovi Marian - Majinko ☺ inac to naduvani sa nejako vytratilo beriem kazdy den preventyvne espumisan po kazdom jedle 25kv a ked nemam pri sebe kvapky trosku rasce aby som zamedzila problemom...lebo stavene vetry sa smrti rovnaju 😢

gabuchah
2. nov 2015

@evka3939 juuj, že budem teraz zlá trocha.. Ale ešte že máte dievča 🙂 😉 Marián sa mi ako meno nieže nepáči, ale je vhodné ozaj pre pánov, nie miminka dnešnej doby 🙂 aj keď majinko je milé 🙂 ale Zara je top 🙂
A pomáha ti ten espumisan? Som asi jediná čo odmietam takéto pomoci okrem bylín? 🙂 možno keby o tom čítam skôr v časoch najhorších, keď to bolo kruté, tak vyskúšam 🙂

evka3939
2. nov 2015

@gabuchah Ja sa prave bylin bojim lebo je ich straaaasne vela ktore sa neodporucaju pofas tehotenstva ale trebarz uz pre kojace mamicky a babatka su vhodne...takze idem radsej po osvedcenych cestach....ten espumisan L je pre tehotne a novorodencov takze si nemyslim ze je plny chemie ked je v davkovani napisane ze nadmerne pouzitie resp.predavkovanie nesposobi nic....ako ak budes mat velke problemy tak podla mna ti nepomoze ani svatena voda len to prezit dako...ale od kedy som to zacala brat polovicnu davku po kazdom jedle musim povedat ze mi ziadna potravina nerobi problem....V ROZUMNOM MNOZSTVE 🙂 .... ako prevencia je to ok byt tebou kupim vyskusam stoji to cca 4ecka nasad si to a odsleduj si daky tyzden ci mas bejake problemy so zazivanim alebo nie...alebo ci sa aspon zmiernili 😉

gabuchah
2. nov 2015

@evka3939 no ved jasné, bylinky sa nemôžu hocijaké.. Mäta je dobrá na trávenie a tiež sa neodporúča v tehotenstve, iba v obmedzenom množstve 🙂
Ja som rada ze mi to prešlo bez neho, bo podle mňa telo dáva najavo čo jesť a čo nie a tým že ho utlmim kvapkami, čo ja viem 🙂 naviac, espumisan síce utlmuje nadúvanie ale hlavne preto, bo spomaľuje peristatiku čriev a po vysadení sa môže problém vrátiť...
Tak ale ako píšem.. Na šťastie som sa zregenerovala 🙂 keby je úžasná moc zle, tak asi po nich stiahnem... 🙂

gabuchah
3. nov 2015

Ak tu si prečítajte maminy a čoskoré maminy http://m.bio-vychova.cz/news/vigantol-dalsi-lek...

dunkova
19. dec 2015

ahojte som siedmom tinzny tehotenstva rano vecer ked nieco ziem tak mà nafukuje dnes rano ked som isla na zachod sa vicikat tal zomna islo take slabe cervene neviem co to znamena pròxim poradte mi dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre