Nízko položený plod v 21. týždni

jarkaleskova
4. dec 2013

chcem poprosit o konkretne skusenosti s nizko polozenym plodom,som v 21.tyzdni,moj gynekolkog to okomentoval,ze je to bezne a nic viac...ale ako tak citam na nete,tak prisny kludovy rezim a pod...

matulienka10
5. dec 2013

Ja som bola v nemocke s takou maminkou, krvacala, ked prestala, pustili ju na druhy deň bola späť, ale ona bola este len v 13 tt? Naozaj si to vyžaduje kludovy režim, bola potom este dosť dlho v nemocnici no dnes má krásne zdravé bábätko. Tým tá samozrejme nechcem strašiť, prajem všetko dobré, hlavne sa šetri, mne nikdy nikto nepovedal ako mám dieťa uložené,my sme mali iné ťažkosti - preeklampsia ako z knižky, dotiahli sme to do. 37 tt pri zdravicku, dnes po roku konečne aj mojom 😉

michaela80
5. dec 2013

Ja som malu mala nizko plus tvrdnutie bruska v intervaloch a prvy predcasny porod v 31 tt tak moj gundos rozhodol ze od 25 tt az do porodu v 37tt zom lezala v nemocnici na infuzkach tokoliecbe s nohami hore.... mala bola tak nizko ze ked mi daoi tabletky do posvy tak pri vkladani som citila hlavicku dole

jarkaleskova
autor
6. dec 2013

ak by sa este nejaka mamicka podelila so svojimi skusenostami,budem rada,dakujem

viva02
6. dec 2013

Ja som mala nizko ulozenu placentu, tzv. placenta previa marginalis, aj som krvacala v tehotenstve a tyzden si polezala kvoli krvacaniu v nemocnici. Ale vsetko dobre dopadlo a drobec sa narodil v poriadku a bez problemov.

jarkaleskova
autor
6. dec 2013

@viva02 dakujem,ale ohladom placenty sa vyjadril,ze je na spravnom mieste,len akurat,ze plod je velmi nizko...

kkatkam
12. nov 2017

ahoj, ja som v 31 tt skončila v nemocnici s tým ze drobec je nízko a začala som sa otvárať , ležala som tam vyše dvoch týždňov na magnézium a ďalšie lieky, prejavilo sa to umna bolesťou panvy a teda som naozaj cítila ze ma bruško ťahá nadol. teraz som uz doma ale stále mam kľudovy režim a teda najlepšie mu to robí ked ležím a nechodím moc, tak aj ja dúfam ze všetko bude ok a zvládneme to

juriva
12. nov 2017

pekne kludovy rezim.ono sa pekne vytiahne hore.
ale lezkaj.ok?
ja som 14 tt tsk krvacalq a dopadlo to ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre