Nizky estriol (uE3) a PAPP-A na 2.screeningu.

miskamilka
19. sep 2019

Ahojte, trochu odborna otazka, ale viacere mate nastudovane svoje vysledky screeningov v tehotenstve, najma ak neboli dobre.. Mali ste prosim niektora vysledky screeningov kombinaciu nizky PAPP-A a nizky estriol uE3? Hrozi mi Down 1:15 a SLOS 1:40 :( Niekto s podobnymi vysledkami a nakoniec zdravym dietatom? Dakujem velmi pekne

sussana29
25. sep 2019

@miskamilka Ahoj. Aku hodnotu uE3 si mala?Ja som mala dost nizku (0,13). Mne robili triple testy v 14.tyzdni a okrem uE3 bolo všetko ok a aj tak mi vyšlo na Downa 1:60 (to morfo a trisomy vylúčili), len nik mi o žiadnom SLOS nevravel.

miskamilka
autor
25. sep 2019

@sussana29 ja som mala 0.27. Bud rada, ze ti nikto nic nevravel 🙂 ja som o tom pocula tiez prvykrat, ale su to len zbytocne nervy

alojzova
10. okt 2019

@miskamilka ako to nakoniec dopadlo

lubicastse
3. apr 2020

Ahojte. Nás maličký sa narodil v 2009. Mali sme iba zle afp testy. Neviem presne čísla. Rodila som v 32tt. Prestal vo mne rast. Maličký žil 6tt. Nezlučiteľné so životom...
O tom že má SLOs sme sa dozvedeli keď mal 5tt. Dovtedy stále nevedeli čo mu je.
Vtedy sa netestovalo na SLOs. Mali sme vtedy už 2 zdravých synov. Nik v rodine žiadne závažné ochorenia.
Po 2a pol roku po cisárskom po maličkom,, sa nám narodila zdravá dcérka.
Všetci sme geneticky testovaný. Všetci sme nositeľmi chybného génu, no len pri maličkom sa nám stretli obe chybné polovičky genetiky jedna od muža a druhá odomna...

sussana29
5. apr 2020

@miskamilka len pre info, keby mal niekto rovnaký problém, tak nám sa malá narodila v termíne a je úplne zdravá.

miskamilka
autor
5. apr 2020

@sussana29 Blahozelam k dcerke 🥰

sussana29
14. apr 2020

@miskamilka ďakujem 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre