Odtečenie plodovej vody v 22 týždni tehotenstva

domyyy
30. sep 2012

Prosím mamičky, ktoré poznáte podobný prípad alebo ste to zažili a odtekala vám voda v 22.týždni čo to môže znamenať, je nejaká šanca, že dieťatko sa zachráni, dá sa to zastaviť alebo narodilo sa vám dieťatko takto skoro? Mamička,ktorej sa to stalo je teraz v nemocnici, neviem čo sa deje len mi prosím vás napíšte čo sa ešte dá robiť. Ďakujem!!

nikolet_89
30. sep 2012

@domyyy jedine jej drzat palceky...snad sa malinke zachrani...ach jaj daj potom vediet...ale ak ta to ukludni viem o pripade, kde sa dietatko narodilo na zaciatku 6 mesiaca a malo 530g a zachranili...tak dufam, ze to bude dobre

domyyy
autor
30. sep 2012

@nikolet_89 dakujem pekne, dúfam, že sa zachráni 😔 ide o moju sesterničku, musí byť bojovníčka

nikolet_89
30. sep 2012

@domyyy tvoja sestra je tehotna ? ci je tvoja sestra babatko...neboj sa nic a isla do nemocnice hned ?

domyyy
autor
30. sep 2012

@nikolet_89 išli hneď do nemocnice ☹ moja krstná je tehotná tak babatko je moja sesternička 😔

nikolet_89
30. sep 2012

@domyyy hlavne mysli pozitivne a v takychto chvilkach sa skus aj pomodlit... 😢

buffinko
30. sep 2012

@domyyy, závisí, koľko vody jej odtieklo...mojej známej začala voda odtekať v 26tt, po troškách našťastie, vydržali v nemocnici do 32tt, kedy porodila...hlavné je, aby sa nespustil pôrod, potom už bohužiaľ...v 22tt je bábo veľmi nedonosené, šance na záchnanu sú. ale žiaľ nie veľké ☹

domyyy
autor
30. sep 2012

@buffinko dakujem pekne, že si sa ozvala, verím, že aj malinká krásne vydrží v brušku, zatial nemáme žiadne informácie ☹

domyyy
autor
30. sep 2012

@nikolet_89 modlíme sa.... musí to vydržať och zlatíčko malinké ☹

mimi
30. sep 2012

myslime a modlime sa za nu, aby to dobre dopadlo.

bocianka123
30. sep 2012

@domyyy ahoj - som napísala príspevok a zrazu mi zmizol. Tak ešte raz.
Závisí aj od toho, ako voda odtiekla - či naraz alebo odteká pomaly - v tomto prípade sa dá ešte veľa urobiť a zachrániť, ako spomínala aj buffinko. vraj existuje nejaké "lepidlo" , ktoré "zalepí" dieru v plodovom obale a voda sa ďalej tvorí. Plodová voda sa fyziologicky pribežne tvorí, doplňa.
Hlavne, že je krstná v nemocnici pod dohľadom lekárov. Rozhodnú ako dalej postupovať a čo bolo príčinou predčasného odtoku plodovej vody.

Mne odtiekla plodová voda na začiatku 34 tt naraz vo veľkom množstve a malý sa už musel narodiť (avšak viem, že s vašim prípadom sa to nedá porovnať).

Treba veriť, modliť sa a dúfať, že všetko dobre dopadne. 😉 a mamička i bábätko to zvládnu.

Držte sa .

domyyy
autor
30. sep 2012

@bocianka123 dakujem veľmi pekne, som šťastná, že existuje niečo čo by mohlo pôrodu zabrániť.... verím, že babatko to zvládne, vraj veľmi kopala malinká, bránila sa.... nemám info či odtiekla voda naraz alebo odteká pomaly, čakám kým sa ozvú 😔 potom dám vedieť

veronikani
30. sep 2012

držím silno palce

domyyy
autor
30. sep 2012

@mimi
@veronikani dakujeme

nikolet_89
30. sep 2012

@domyyy stale nic nove ?? kks som na ihlach, akoby som vas poznala :/

babajaga
30. sep 2012

ahoj,mne odtiekla plodova voda v 16 tyzdni,ale ja som sa otvorila a plodove vaky sa pretrhli...tym padom aj voda co sa vytvorila isla von....pre nas to skocilo zle....cize ak ma len nejaku dierku,sposobenu infektom....kludne moze vydrzat az do porodu,malebo tehu lekari natiahnu len ako sa da....bude brat urcite ATB kvoli infekcii,ak by nejaku dostala,pojdu jej ATB do zily....cize suma sumarom bude v nemocnici pod dozorom lekarov az do konca ....treba verit,ze vsetko bude ok....ja som pri dalsom tehu lezala zase od 20 tyzdna do porodu-38 tyzden....mala som nejake komplikacie,zapal,otvaranie,bola mi robena cerklaz,potom vysoky tlak....len som sa modlila,aby som donosila..da sa to zvladnut......to lezanie tam,dolezite je sustredit sa na babo,aby bolo v poriadku....drzim moc palce..a vela stastia.

mia_ko
30. sep 2012

ahoj, mne odtiekla plodová voda v 22 tt, ešte den a pol som citila pohyby ale potom nastal porod, vraj som chytila infekciu...ale ak by som to nemala infekčné tak by sa dieťa donosilo s tym že by som ležala v nemocnici s nohami hore... Držím palce nech to dobre dopadne 🙂

miss_stanya
30. sep 2012

@domyyy zalezi kolko plodovej vody jej odtieklo...mne presne v 22tt s dvojickami odtieklo tolko, ze jeden syncek ju uplne stratil, takze som musela porodit ci som chcela ci nie....neskoncilo to samozrejme dobre :( verim vsak, ze vas pripad je iny a babatko vydrzi....su to neskutocne smutne situacie :((((

jasmika
1. okt 2012

@domyyy ako to dopadlo? k môťem vedieť? dúfam že sú v poriadku

shaga
1. okt 2012

ahoj aj mne odtiekala plodova voda od 20tt a vydrzali sme do 38 tt , drzim palce

luciarobotova
1. okt 2012

Drzim silno silno palceky aby bolo dietatko ok a tak isto aj mamicka ☹ ...

domyyy
autor
1. okt 2012

@nikolet_89
@babajaga
@mia_ko
@miss_stanya
@jasmika
@shaga
@luciarobotova kočky tak plodová voda odteká od piatka noci pomaly, nevedia to zastaviť, vraj je tej vody už málo 😔 v stredu bude 23tt veľmi sa bojíme, povedali, že budú čakať do stredy, ale neviem na čo chcú čakať ☹

@shaga skvelá správa!!! a ked ti začala odtekať tak sa ti to zastavilo, alebo odtekala pomaly stále? 😒

babajaga
1. okt 2012

@domyyy ahoj,babo vedia zachranit najskor v 24 tyzdni...vtedy je uz sanca,dovtedy nie ☹ takze budu cakat,pokym babu a mamicke nebude nic hrozit..akonahle by vody bolo malo,hrozi,ze sa babo udusi...moze si prilahnut ,alebo sa mu moze zalomit pupocna snura...co sa stalo mne....takze akonahle bude babo zivotaschopne,myslim,ze nebudu riskovat...drzim moc palce.

luciarobotova
1. okt 2012

@domyyy mne tiez zacala odtekat voda, ale doktorri cakali ci sa mi spusti pôrod ze ak do 24hod neporodim, daju vyvolavacku, bo dieta nemoze byt dlhsie ako 24hod bez plod.vody, aby nedostalo nejaku infekciu...tak nechapem naco doktori budu cakat do stredy, mamlasi...nech skusia uzavriet krcok alebo co....

babajaga
1. okt 2012

@luciarobotova este nizka tehotnost....preto cakaju...a myslim ze je na ATB....

domyyy
autor
1. okt 2012

@babajaga vraveli, že tej vody je už málo, je u odborníka, ktorý robí nejakou metodou to, že to "zalepia" proste, aby voda neodtekala, ale už to nechce robiť asi lebo je málo vody, on operuje tehotné ženy a tak tak vie ako a čo robiť,mám strach :(

@luciarobotova myslím, že krčok sa jej neotvára, len voda odteká, ona nemá ani kontrakcie, nič, sem tam špinenie

babajaga
1. okt 2012

@luciarobotova a krcok sa neda uzavriet,aby neodtekala plodova voda...na to su tam plodove obaly....a tie su porusene,preto odteka...teraz cim je to sposobene,ci sa poskodili infektom,alebo sa otvorila a vaky sa predrali a pukli.....

domyyy
autor
1. okt 2012

@babajaga hej je na atb

babajaga
1. okt 2012

@domyyy neboj,24 tyzden je uz na obzoremje velka sanca....

luciarobotova
1. okt 2012

@domyyy sakra 😢 mali jej skor zalepit "otvor" ked to uz tak musim napisat..a mozno sa stane zazrak a dietatko bude krasne zit...budem sa modlit, aby bojovali do stastneho konca....a to je ich prve babatko?

luciarobotova
1. okt 2012

@babajaga myslela som si, ze sa otvara, ale nie... a viem ked sa zena otvara, podstupuje zasitie krcka...vtedy by sa t dao hadam este nejak ututlat....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre