Odtečenie plodovej vody v 22 týždni tehotenstva

domyyy
30. sep 2012

Prosím mamičky, ktoré poznáte podobný prípad alebo ste to zažili a odtekala vám voda v 22.týždni čo to môže znamenať, je nejaká šanca, že dieťatko sa zachráni, dá sa to zastaviť alebo narodilo sa vám dieťatko takto skoro? Mamička,ktorej sa to stalo je teraz v nemocnici, neviem čo sa deje len mi prosím vás napíšte čo sa ešte dá robiť. Ďakujem!!

janaj733
8. okt 2014

@jankalc lekari sa snazia tehotnost udrzat

martinella1
8. okt 2014

Poznám jednu mamičku, ktorej odtekala plodová voda a nedalo sa to zastaviť, bohužiaľ pre ňu to skončilo zlé. Ale zas kamarátka musela odrodiť v 24 tt, skoro 25 tt, lebo šlo o ohrozenie jej života, je to nadlho, a zatiaľ klop klop maličký žije. Narodil sa 800 g, čiže vcelku pekne....tak držím pršteky, nech to dopadne len a len dobre.

denisafono
8. okt 2014

@domyyy no ako to nakoniec dopadlo?

katren
8. okt 2014

@bodzlomu vies o tom, ze otazka je spred rokov, ano? 😅

jankalc
8. okt 2014

@janaj733 drzim velmi palce ale neaka voda tam este ostala nie je babo uplne bez vody.... mne tam prvy krat neaka voda ostala a postupne sa mi doplnila uplne ale potom to plod. obal neudrzal a znovo odtiekla☹ no mne sa to prvy krat stalo len v 16 tt a vydrzali sme do 23 ale potom sa uz nedalo nic robit☹ ty si na tom o vela lepsie vzdy je vacsia sanca ked sa to stane po 24 tt

janaj733
8. okt 2014

@jankalc no ano doplna sa ale aj stale odteka no ja dufam a verim ze este potiahnem a vsetko bude dobre hlavne nech je malinka zdrava.

britkasonca
8. okt 2014

moja malá vydržala bez plodovej vody 6 dní.........ale bohužial ju nezachránili

jankalc
8. okt 2014

@britkasonca a to v akom tyzdni bolo ak sa smiem opytat?

britkasonca
9. okt 2014

@jankalc bolo to v 21tt.........dietatko vydrží málo bez vody

jankalc
9. okt 2014

@britkasonca a od vtedy dalsie tehotenstvo bolo ok? neopakovalo sa to?

britkasonca
9. okt 2014

@jankalc teraz som v 22tt síce mám skrátený krčok,ale zatial drží a vody mám dost,tak dúfam,že teraz to dotiahneme do konca 🙂

jankalc
9. okt 2014

super!!!drzim palce🙂

jankalc
9. okt 2014

@britkasonca a zistili pricinu preco sa to stalo? ja som bola po vysetreniach a nikto nic nevie povedat vsetko je ok....☹

britkasonca
9. okt 2014

@jankalc mala som tažký zápal mechúra a infekciu tak s toho.........

yanni
14. okt 2014

@domyyy ako to dopadlo? Chcem ta trosku povzbudit. Akurat pred par dnami som pozerala nejaku reportaz. Tehulke s dvojkami, tu v Nemecku, odisla tiez voda. Jedna dvojka mala, jedna nie. Stalo sa to v 19. tt. Hned ju vzali do nemocnice a tam lezala mesiace a len dufali. Kazdy den. A potiahla tom myslim do 32. ci 33. tyzdna. Potom isli von cisarom. Obaja hlapci boli v poriadku, aj dobre miery mali. Dostali len trosku kyslika. Ale inak zvladla to fakt super.
Nie vzdy to dopadne dobre, ale treba dufat. 😉

bodzlomu
9. nov 2014

@janaj733 Vidim,ze sa este stale drzis "pokope" 😉 to som rada... Inak,podla fotky ta aj poznam,ale neviem presne odkial 🙂 Drzim palceky... <3

janaj733
10. nov 2014

juj ja som uz porodila 17.10. sekciou dostala som klebsiellu mala musela ist von 10 dni som bola bez plodovej vody ale mala je v poriadku v podstate som porodila v ukonceno 26tt ☹

janaj733
10. nov 2014

@bodzlomu ja byvam na klacne dakedy som byvala nad muzeumom 😉

janaj733
10. nov 2014

@bodzlomu juj ja som uz porodila 17.10. sekciou dostala som klebsiellu mala musela ist von 10 dni som bola bez plodovej vody ale mala je v poriadku v podstate som porodila v ukonceno 26tt ☹

bodzlomu
11. nov 2014

@janaj733 Jeeeej tak to gratulujem 😉 poslala som <3 ... vela sil prajem... malinkej posielam pusinku 🙂 😀

janaj733
11. nov 2014

@bodzlomu dakujeme 🙂

janet2009
10. dec 2014

ahojte,,,,môžem sa spýtať....pred dvoma týždňami som dostala mykózu, mala som hrozný výtok, svrbenie, pálenie a liečili ma čípkami a mastičkou,....teraz som v 21 tt, výtok je už iba obyčajný tehotenský ale v nedelu som mala mokré celé gaťky, bolo to len raz, tak neviem a rozmýšlam či to nemohla byť plodová voda,,,,neviem čo robiť,,,poradte dakujem

stanislavao
10. dec 2014

@janet2009 ist k doktorovi

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janet2009
11. dec 2014

ja len že možno to bol len tehotenský výtok, lebo aj ten môže byť číry ako voda, tak preto som to nevedela rozoznať,,,ale asi zajtra predsa len pojdem, aby som bola v klude, ze všetko je ok.

katka1981
11. dec 2014

@domyyy, zalezi od toho kolko jej odtieklo, ci odteka stale a ci sa voda doplna. Kamoska odtekala ale zrejme sa jej dopnala, nakoniec porodila v termine a vsetko ok. Odtekala jej pred 30. t.t.

pele
16. jún 2015

Ahojte, ja pridam svoju skusenost na povzbudenie inych maminiek, ak budu mat este tento problem. Mne odtiekla voda v 23tt. Maly nemal na ultrazvuku nikdy ziadnu vodu, namerali max. 1cm niekde v rohoch maternice, sice sa tvorila, ale rovno odtekala. Prognozy nie su nikdy pozitivne, tusim odporucaju aj ukoncenie tehotenstva. Ja som bola ale v zahranici, kde prerusenie nerobia a som rada, ze babatko dostalo sancu. Nastastie som neporodila hned, ako to byva v takom pripade zvykom, vydrzal do 29tt. Cely cas som lezala v nemocnici, mala ATB pre pripad infekcie. Mala som stastie, ze pluca boli vyvinute, kriticke obdobie je od 16 do 26tt. Cim skor vam voda odtecie, tym kratsie obdobie na ich vyvoj a horsie sance. My sa mame vzhladom na to, ze bol predcasne narodeny celkom dobre, takze sme mali velke stastie. S plucami nema ziadne problemy. Drzim palce vsetkym, komu sa stane nieco taketo, verte, ze sa to moze skoncit aj dobre!

sasenka333
26. jan 2016

Ahojte, aj by som sa chcela podeliť o svoju skúsenosť s predčasným odtokom plodovej vody, aby som dodala nádej maminám, ktoré si prešli touto hroznou skúsenosťou a nevedia, ako to celé môže dopadnúť. Mne odtiekla plodová voda v 17tt, dva dni po amniocentéze. Voda mi odtiekla v piatok. Zrazu som mala mokré úplne celé gaťky a vôbec som netušila čo to je. V nedeľu som išla do služby za svojim lekárom, ktorý mi pomocou temešváryho roztoku zistil, že sa naozaj jedná o plodovú vodu a nie o moč. V utorok ma hospitalizovali v Ružinovskej nemocnici v Ba s diagnózou oligohydramnión (nedostatok plodovej vody). Mala som velikánske šťastie v nešťastí, pretože som sa dostala do rúk skvelému Mudr. Vladimírovi Feriancovi. Ten mi urobil rôzne vyšetrenia a sono, po ktorom zhodnotil, že ešte stále je nádej na záchranu babätka. Preto mi v piatok (týždeň po odtoku vody) robil zákrok zvaný amniopatch (amniopatch je podanie krvných autotransplantátov tehotnej cez prednú brušnú stenu do dutiny maternice, čím je možné docieliť dočasné zalepenie plodových obalov). Po zákroku som musela 48 hodín iba ležať a čakať, či sa plodové obaly zalepia. V mojom prípade sa našťastie zákrok podaril, obaly sa zalepili a plodová voda sa mi opäť doplnila. Celý čas som bola prekrytá atb, aby som sa vyhla akéjkoľvek infekcii, ktorá by mohla plodové obaly opäť poškodiť a voda by opäť odtiekla. Nikto mi nevedel povedať, ako dlho obaly vydržia a kedy budem rodiť, ale prognóza bola, že vydržím maximálne do 30tt. Týždeň po zákroku ma pustili domov, kde som mala veľmi prísny režim a celý čas som musela poctivo ležať. Zvyšok tehotenstva bol veľmi stresujúci, stále som sa bála, že voda zasa odtečie, ale ani na chvíľu som neprestávala veriť, že to celé dobre dopadne. Nakoniec som rodila v 41tt 🙂 Dodnes to považujem za malý-veľký zázrak 🙂.

melmel78
1. okt 2016

Ahojte moja skusenost je presne spred mesiaca a pol. V 17tt mi odtiekla plodova voda v piatok rano som sa zobudila na mokre pod sebou. Ako som sa postavila tak zacala intenzivne tiect. V nemocnici ma prijali na Antolskej s diagnozou Angydramnion cize ziadna voda. Lezala som tam 19 dni brala preventivne atb a cakalo sa ci sa doplna. Zial v mojom pripade sa nedoplnala. Chcela som ist na lepenie plodovych obalov ale zial bolo dovolenkove obdobie a musela som pockat kym dr Ferianec pride. Mala som prislubene ze to urobia ak to bude mozne. Nakoniec som sa dozvedela ze sa to robi od 20tt vraj skor to nema vyznam. Moje dievcatko vydrzalo bez vody 11 dni a potom jej prestalo byt srdiecko. Na druhy den mi vyvolali porod. To som bola 19+4tt. Zatial nemam vysledky z patologie no myslim ze nic nezistia. Babo bolo zdrave nez sa to stalo mali sme vsetky mozne testy v poriadku. Ja som nemala tazkosti a v nemocke nezistili infekciu iba mierny zapal. Tiez dufam ze dalsie tehu bude v poriadku no urcite budem viac ustrachana a uz to nebudem prezivat v pohode

kentrohaj
21. okt 2016

@shaga chcela by som sa ta opytat ako to pokracovalo ked ste zistili ze ti odteka plodova voda lebo ja som tiez v 20 tt bola som na usg a lekar mi tiez hovoril ze sa mu zda ze babo ma malo plodovej vody.pouzivam intimky aj kvoli vytoku ten je vraj v poriatku ale tiez mavam taki pocit ze obcas iba take jak zblnknutie a nieco vytecie a som si ista ze to nieje moc.mohla by si mi povedat ako si to pocitovala ty aby som vedela ako pokracovat uz sme si presli dost mali sme mat dvojicky bohuzial jedno babo nas opustilo a aj toto je dost oslabene ale nechceme ho stratit neviem si prectavit ze by som musela porodit s vedomim ze si ho nebudem moct priniest domou a starat sa on .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre