Som 26+3tt a mám veľa plodovej vody

vojtasova
2. okt 2021

Bola som sedem dní hospitalizovaná v nemocnici.
Lekárka vravela že sa mi skracuje krcok, a bábätko je dole hlavičkou už čo je skoro. Cítim pichanie , a tlaky zo spodu ... Niekedy aj taký kopanec , máte niektorá skúsenosti?
Bruško mám celý deň napnuté celkovo koža je napnuta a to som len 26tt. Ako k by na ťa koža ťahala , celkovo mám bruško veľké na tento týžden som druhorodicka vraveli aj že veľa plodovej vody. (viac k tomu nič ) mám lieky magnesium aby bruško netvrdlo,hormón progestelle,a železo (slabý ko)
Piatok ma čaká opäť kontrola . Myslíte že mi hrozí predčasný pôrod ? Aj sa bude krcok naďalej skracovať? Je mi hrozne ťažko toto tehotenstvo je des, ani sa zohnut , a ani chodiť keďže má všetko tlačí.. a ťahá. Mám problém len vstať z postele 🙄
Snažím sa mať kľúdový režim. Ale aj tak gravitácia tam stále je.
Ak máte skúsenosti , podeľte sa s nimi.

diaalex
2. okt 2021

@vojtasova aj moja už bola v 28tt dole hlavou, vlastne od 24tt je, ale ešte sa môže otáčať keď tam má miesto 🤗 kožu na brušku mám tiež napnutú, ale to je tiež normálne 🤗 jedine skracovanie krčka je problém, nemusíš skôr porodiť, môžu ti naordinovať oddych na lôžku 🤗

vojtasova
autor
2. okt 2021

@diaalex len problém je v Tom že sa cítim ako keby som už mala rodiť 🤰🤦🏻‍♀️ fakt des , horšie tehotenstvo ako prvé proste ma bolí tá koža .. napnuta ..nechápem .. vôbec. Ležíme snažíme sa 🤷🏻‍♀️strašne pichanie a tlaky zo spodu .

bluka2
2. okt 2021

Z toho, čo píšeš, nečítam žiadny dôvod, preco by si mala rodiť predčasne. Krcok v zahraničí nekontrolujú, lebo to má nulovú výpovednú hodnotu a také pocity, že sa to tam nahatuje sme mali všetky. Veľké brušká tiež niektoré z nás

diaalex
2. okt 2021

@vojtasova natieraj si kožu krémom alebo olejom 🤗 daj si magnezium a oddychuj

veronice
2. okt 2021

@vojtasova vela oddychuj a kozu na brusku si poriadne natieraj. A hlavne pokoj, po svete uz beha velmi vela deti narodenych v 26tt a viac 😊 ( ale samozrejme idealne potiahnut co najdlhsie)
Drz sa a odpocivaj 🍀🍀

vojtasova
autor
2. okt 2021

@bluka2 pretože som mala prvý pôrod vakuom , a transfúzie dve preto 😇

xxx23
2. okt 2021

@vojtasova ja som malatie iste pocity… tiez som bola v nemocnici v 25tt… cele tehotenstvo som si poctivo vylezala… a teraz sa tesime z krasneho synceka… drzim palce

miskamicha
2. okt 2021

@vojtasova ja mam podobne pocity.... som v 28tt tahave bolesti,puchanie zo vsetkych stran, zospodu. Som prvorodicka a neviem co je a nie je normalne. Chodim curat aj 5x za hodinu... za tvrdnutjm bruska u mna / aj 30x za den/ bola cystitida / zistena iba vysetrebim mocu doma lakmusovymi papierikmi/ a stres,ktoreho som teraz mala viac nez dost. Zvysila som magnezko na 4x 1000mg, progestanelle 2x denne. Upokojila som sa. Tvrdnutie je max do 10x za den. Obcasne napatie je normalne. Palpacne krcok nie dobry ale sonograficky bolo zatial vsetko ok. Cize klud..upokoj sa a nemysli sa zle. Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre