Placenta praevia marginalis verzus centralis

hajajajka
25. sep 2017

Ahojte maminky,

tymto prispevkom by som chcela oslovit najma tie z Vas,ktore ste v tehotenstve OSOBNE prekonali jednu z tychto diagnoz a najma ma zaujimaju tieto konkretne veci:

- ake aktivity ste mohli/nemohli robit najma co sa tyka starostlivosti o starsieho surodenca (najma,ked nebolo este chodiace/sebestacne) a potom domacnosti (upratovanie,domace prace) a pod.
- aky priebeh mala diagnoza - ci sa placenta posuvala postupne nahor a ako rychlo
- ak sa z centralis posunula placenta na marginalis,uz sa nevratila do povodnej polohy,resp. neviete,ci sa to moze stat ?
- ak sa z centralis posunula placenta na marginalis,bolo mozne rodit aj prirodzene?

Dakujem krasne za odpoved 🙂

K.

alexandram1985
6. apr 2019

Ahojte. Som celkom rada ze som nasla tuto temu kedze mam podobny osud (placenta praevia marginalis). Od 7 tt som na rizikovom. 3x som bola hospitalizovana kvoli krvacaniu. Od 18tt uz bez krvacania. V podstate cele tehu mam kludovy rezim, lezim, chodim len na prechadzky. Momentalne som 37tt takze sa uz pomaly pripravujem psychicky na porod. Lekar mi povedal ze placenta nezavadzia v porodnych cestach takze by som mohla rodit aj prirodzene co by som velmi chcela. Len akosik mam strasny strach z toho ze sa pocas porodu zacne trhat placenta. Baby s touto dg. ake mate skusenosti co sa prirodzeneho porodu tyka? Dakujem

shades3
6. apr 2019

@alexandram1985 nic sa netrha, neboj, keby sa daco zle mohlo stat, nenechaju ta rodit prirodzene. Vsetko bude ok 👍

karolinka1991
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinka1991
6. apr 2019

@alexandram1985 ahoj, pozri moj prispevok vyssie...mne sa placenta potrhala...... hned ked bola malinka vonku, doktor zakrical na sestricky, doniesli rychlo ultrazvuk a vsetko poctivo povytahoval, este mi to aj ukazal - a na nejaky 4ty den, ked vsetky rodicky kontroluju, ci daco v maternici nezostalo, mi druhy doktor povedal, ako ma super porodnik vycistil...samotne vyberanie kuskov maternice bolo velmi velmi neprijemne, bolestive, ale keby som sa mala znova rozhodnut, urcite idem opat do prirodzeneho porodu...obidvakrat som zazila na izbe maminky po cisaraku a rozhodne by som nemenila...navyse, ked uz odrodis babo a vies, ze vsetko je ok, myslim, ze tu bolest lepsie zvladnes, aspon u mna to tak bolo, lebo som sa tesila na malinku

alexandram1985
7. apr 2019

@karolinka1991 ano citala som a ked sa ti potrhala placenta nezacala si moc krvacat? Uz nech to mam za sebou . . .

karolinka1991
7. apr 2019

@alexandram1985 ona sa potrhala predpokladám pri pôrode a to som veľmi nevidela, koľko krvi som stratila, ale myslím, že viac ako pri prvom tehotenstve, lebo mi bolo viac "mdlo" (pri prvom som po pôrode robila v pohode všetko sama, ani by som nevedela, že som rodila nebyť hemoroidov), ale žiadnu infuzku ani nič som nemusela mat, takže asi to zase nebolo nič katastrofálne... plodová voda mi odtiekla 2.t týždňa pred stanovenym dátumom porodu, ale neviem, či to bolo tou placentou, no v každom prípade, treba byť už pripravený... Ale neboj, hlavne je, že ste to s babom takto skvele vydržali do takéhoto vysokého týždňa, teraz už iste všetko zvládnete!!!

yanni
7. apr 2019

Ahoj, ja som mala placenta previa marginalis. Po 20.tt sa trosku posunula, dr. povedal, ze s troskou stastia sa este posunie a bude mozny aj prirodzeny porod. Ja som ale nemala, okrem spinenia v prova trimestri dali mi lieky a injekcie, store som brala az do 14.tt) nijake problemy a fungovala som uplne normalne az do konca (sport mi zatrhli ale upland normalne som lietala po svete, pracovala az do konca, okrem inneha som mala doma vtedy 2,5 rocne skvrna atd.). Nakoniec som rodila cisarskym 8 dni pred terminom. Bala som sa prirodzeneho aby sa tam nieco nepototo a aj z dovodu, ze predchadzajuci porod bol tiez cisarsky a tiez som zodpovedna aj za zvysok rodiny. Teraz ma mala presne 3 mesiace a sme vsetci uplne v pohode. Cisar bola, podobne ako ten predchadzajuci, uplna malina. Na treti den sme isli domov. Ja som sa bala riskovat. Isli sme na istotu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre