Placenta s infarktami

keira
19. jún 2012

poculi ste? mate skusenosti?

anjelicek26
19. jún 2012

@keira - poculi... ale to nie je nic pekneho, najprv napis, preco to chces vediet?

keira
autor
19. jún 2012

mala som to v papieroch

bosoriak
19. jún 2012

@keira Myslim, ze sa to stava najma pri prenasani, ked uz placenta dosluhuje. Pokial si po porode a dieta je zdrave, nie je to nic, cim by si si mala zatazovat hlavu. Netusim, ci sa to da nejako zistit aj pred porodom.

anjelicek26
19. jún 2012

@keira - to znamena, ze urcita cast placenty nepracuje, odumiera, tym padom nie je dieta dostatocne vyzivovane. Riziko celkoveho infarktu placenty - tym padom smrti dietata v brusku - je u placenty, co uz mala predosle infarkty bohuzial velmi vysoka a väcsinou sa odporuca ak je zena uz v tyzdni, kedy sa da dietatko vypiplat v inkubatore, dietatko vybrat. Kazdopadne patris do nemocnice na neustaly monitoring.

anjelicek26
19. jún 2012

@keira - ak je babo uz na svete, tak si povedz - mali ste velke stastie. Nemas v pase bohuzial ani tehu, ani dietatko...

anjelicek26
19. jún 2012

@bosoriak - na sone sa to zistit da, rovnako ako lekar urci prezretost placenty, vidi aj infakty, tmave flaky na placente, kde uz neprudi krv

xlucia
19. jún 2012

@keira su to poskodene miesta na placenete. ak je ich privela, alebo ak je to v priskorom stadiu tehu, takje to zvycajne neriadeny potrat, dieta sa neda zachranit. v neskorsich stadiach je to dovod na predcasne ukoncenie tehu.

irriss
19. jún 2012

@anjelicek26

Nepouziva se tento nazev i u placenty, ktera je tzv. odrazena? Mam dojem, ze jsem to tu zaslechla u kamaradky, ktera mela "odrazenou placentu"...manzel ji bil a tyral a bouchal kam nema..narodil se ji postizeny chlapecek.. ☹

bosoriak
19. jún 2012

@anjelicek26 Aha, to ma nenapadlo, ze vlastne na ultrazvuku je to asi vidiet. Tak snad sa to @keira tyka az po porode..

adelaine
19. jún 2012

@keira infarkty su miesta, kde uz neprudi krv ( pre akukolvek pricinu), to znamena, ze tam neprebieha vymena latok medzi dietatom a matkou, ci vacsia plocha, tym vacsi pruser, zial ☹ ☹

anjelicek26
19. jún 2012

@irriss - moze byt, tych dovodov na infarkt je viacej, ci uz prilisne ukladanie vapniku a prezretie placenty, ale aj uder do brucha a nasledne odlucenie placenty :(

irriss
19. jún 2012

@anjelicek26 ☹ 😢 dik za odpoved😉

magdi21
19. jún 2012

Vyskytlo sa to aj u mna, bohužial bábätka neprežili, a nastal potrat v 24tt, placenta v takomto stave, nieje schopná dieťatko vyživiť, môže to byť spôsobené čímkolvek, ale zväčša to ani nezistia prečo, u nás to zistili až pri pitve, že v placente nastávali infarkty, ale dôvod, prečo bol neudaný...

keira
autor
19. jún 2012

dieta sa mi narodilo zdrave, ale ma v papieroch oneskorenie 4tt oproti gestacnemu tyzdnu (41 tt)
som vobec pred porodom netusila, ze mi nieco take je, hrozi! akurat som musela ist na sekciu, ktora nebola predtym planovana

anjelicek26
19. jún 2012

@keira - takze babo zaostavalo, lebo nebolo dobre vyzivovane. Veru mali ste stastie, ze neodisla uplne uz pred porodom. Urcite ta nemali nechat prenasat, ale to je na inu diskusiu. Gratulujem k babu.

keira
autor
19. jún 2012

@anjelicek26 dakujem, sama som z toho prekvapena, lebo minimalne do 39 tt bolo vzdy vsetko na poradni OK, vzdy doktor hovoril, placenta fajn, dostatok plodovej vody.. akurat v 38 tt spomenul nieco take, ze dieta je nejake mensie (malo vtedy 2.5 kg), ale ze OK, dokonca na druhom sone v tom istom tyzdni 2.7 kg, a v 40 tt 3kg. Potom mi povedali to o tom mensom brusku a v 41 tt , dva dni po termine porodu (bola som stale uzavreta, aj som tu pisala, nieco o tuhosti krcku), ze asi to budeme musiet riesit, teda sekcia .. myslis, ze ma len nechceli vystrasit zbytocne predtym a sami vedeli, ze to takto skonci? 😢

bosoriak
19. jún 2012

@keira Tu je zopar vysvetleni od lekarov
http://www.edusan.sk/mam_problem/texty.php?id=5823
http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

Nemyslim, ze ta nechceli vystrasit, skor sa to proste neda presne odhadnut podla ultrazvuku. Ale pokial je uz dietatko vonku a zdrave, tak sa skutocne nic nedeje. To "oneskorenie" dobehne velmi rychlo.
Vela zdravia.

anjelicek26
19. jún 2012

@keira - veru teraz to uz rychlo dobehne drobatko. Nas sa narodil 2,5kg a v 6 tyzdnoch uz mal 5 kil 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre