Plod je menší ako by mal byť

4. nov 2022

Ahojte,
prosím vás stalo sa niekomu niečo podobné? Podľa poslednej menštruácie som mala byť 20+2 a podľa ultrazvuku je dieťa veľké na 19+5. Doteraz tie vyšetrenia ukazovali ten odhad veľkosti približne tak ako by to malo byť podľa poslednej ms. Začína mi zaostávať v raste?

e1i
4. nov 2022

Myslim že nie. Staci ze dr klikne 1 mm vedla a hned ti naskacu ine cisla. Vsetko je to len orientačné

llnzz
4. nov 2022

Podla mňa to sú len približné miery. Lekári nevedia odmerať plod do milimetra presne. Ja som bola na poradni 39+0 kde mi povedali že plod zodpovedá 36ty týždeň. Za 5 dní som porodila malý mal 50cm, 3130 gramov takže akurát dokonca sa mi zdalo že bol väčsí sko niektoré babatka v porodnici.

kayyaa
4. nov 2022

Do 2 tyzdnov je uplne normalna odchylka. Moje mali vzdy napr hlavu o tyzden vacsiu, brusko o tyzden mensie a nohu o 2 tyzdne kratsiu, a tak vseljak...tolko som sa nastresovala a zbytocne😅 su uplne zdravi...je to teda uplne ok😊

kabinka11
4. nov 2022

Kamoška včera porodila chlapca. Posledný mesiac počúvala aký je malý, malo živín dostáva. Ma 3400g a 50 cm, no neviem teda.

autor
4. nov 2022

Hm, hej to ku koncu tehu je ťažké tam odhadnúť váhu ultrazvukom ale takto na začiatku, neviem nepočula som o tom ešte. Ďakujem za skúsenosti

anjelicek26
4. nov 2022

Rozdiel styri dni skutocne nema zmysel riesit...

autor
4. nov 2022

@anjelicek26 dúfam len zaskočilo ma to, keďže doteraz im to sedelo

lucinka5051
4. nov 2022

Ojoj to je nic taky rozdiel...vobec sa neplas .. vela papaj, dopraj si oddych a vsetko bude ok ;)

autor
4. nov 2022

@lucinka5051 ďakujem. O 12 dní idem znovu tak sa ukáže že čo

lucinka5051
4. nov 2022

Ano neboj sleduju ta 🙂 zatial netreba robit paniku 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selena_luna
4. nov 2022

Nestresuj sa je to uplne zanedbatelny rozdiel, nabuducu poradnu moze mat spurt a bude velke plus tyzden. Mpja takto skakala hore dole po tabulke ako sa jej chcelo. Vsetko je v poriadku.

petronellla87
4. nov 2022

Ahoj nasa mala bola naa kazdej kontrole o tyzden mensia a teraz pri poslednej bola o tyzden vacsia, asi si dala objemovku😀 do dvoch tyzdnov je to ok

autor
5. nov 2022

@selena_luna
@petronellla87 ďakujem 😭 tiež mi napadlo že nejaký špurt môže mať o chvíľu a už sa to napraví

nina2310
5. nov 2022

Je to orientacne.. Moja bola vzdy vacsia, dokonca aj o 2tyzdne...vraveli den pred porodom ze ma 4500g...narodila sa mala 3800g

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. nov 2022

@nina2310 tak ste aspoň nemuseli rodiť 4,5kg veľké dieťa :D

lenkadenisa
5. nov 2022

Ja mám zas o týždeň väčšie bábo. Podľa menštruácie som 30tt a podľa sona od rôznych lekárov 31tt.

pietrula
13. okt 2023

Ako si dopadla? Aké boli ďalšie merania?

autor
13. okt 2023

@pietrula zle, je postihnute

pietrula
13. okt 2023

To ma mrzí. A ďalšie ultrazvuky dávali ešte väčšie zaostávanie? Postihnuté ako chromozomalna vada, alebo ma len nejaký organ/orgány zle vyvinuté?

autor
18. okt 2023

ma vela vyvojovych vad, genetici nenasli nic

anjelicek26
18. okt 2023

Och to nerada citam :(

maryetta
18. okt 2023

Absolutne to jednak nie je velky rozdiel. A tiez staci ze ultrazvukom posunie kusok vedla a uz mas vysledok iny.
Mne sam dr povedal-ked som sa ho opytala na velkost babatka-ze on mi moze ozaj povedat len orientacne. Ale ze mnohe mamicky sa na to upinaju a potom stresuju.
A to som mala pri prvom rozdiel skoro 3 tyzdne ms/utz.

pietrula
18. okt 2023

@maryetta A menila sa ti ta odchýlka medzi jednotlivými ultrazvukmi? Koľko si mal max, koľko min?

pietrula
18. okt 2023

Ešte raz ma to mrzí. Kedy sa vám vlastne na to prišlo? Myslíš, že to zaostávanie o 4 dni s tým súviselo?

maryetta
18. okt 2023

@pietrula nie. Dr vzdy sa riadil terminom a vsetkym co bolo podla utz.
Aj termin porodu tak vysiel.

autor
19. okt 2023

niekedy sa lekari mylia a niekedy nie, dietatu odhadovali v 38. tyzdni 1900g tusim a malo 2040g. Cize ano je to hypotroficky novorodenec, to ze ma poruchu rastu je "sucastou postihnutia". Teraz ma 7 mesiacov a nosi oblecenie 62 takze to nebolo placentou, ze nerastlo tak ako malo. Plus vraj ultrazvuk v tehotnstve odhali len 40% vyvojovych vad, to mi nakoniec po tom vsetkom povedal gynekolog. Takze vsetci sa tu s prepacenim ojebavame ako chodime kazdy mesiac na ultrazvuk v tehotenstve pritom realne az po porode zistime ci je dieta zdrave. Takze asi tolko k tomu ako daleko je dnesna pojebana medicina...

pietrula
19. okt 2023

Mrzí ma, že sa ti to stalo. Ale predsa aspoň niečo odchytia aj ultrazvukmi. Možno časom medicína pokročí, ktovie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre