Pôrod a tehotenstvo po úraze chrbtice

marika1987
8. nov 2012

Dobrý deň všetkým, mám 25 rokov a chcela by som bábätko, v roku 2008 som utrpela pri autonehode vážny úraz chrbtice mala som zlomene stavce pri mieche od tej doby mi zrástli tak ze sa mi vobec neohybaju, znehybnenu mám aj pánvu, chodím, hýbem sa ale vobec neviem ako porodím a ak si budem dat epi pocula som ze sa zavádza medzi stavce co mne asi nebude mozné zaviest. Mám strach ... strašný strach ☹

macamac
8. nov 2012

@marika1987 a nedal by sa ti urobiť cisársky? a čo lekár? pýtala si sa ho na to?

marika1987
autor
8. nov 2012

@macamac este som sa na to vobec nepytala mamina mi povedala to iste ze keby sa inak nedalo tak cisarskym,,, chcem co najskorej zajt k lekarovi a spytat sa na to... som stoho dost smutná a hlavne ustrašená čo mi povie

sedem
8. nov 2012

@marika1987 ahoj, asi nikto z nas na MK ti presne nepovie, ako budes rodit, kedze nepozname tvoju presnu diagnozu a ani nie sme vacsinou lekari, ale so skusenosti, kamaratka, ktora mala tiez vaznu autonehodu - uplne presne neviem, ake poskodenia mala, ale lekari s nou ani nedebatovali o normalnom porode, jednoducho mala planovanu sekciu..a zvladla to vyborne, asi ako ostatne maminky a urcite to zvladnes aj ty, neboj, pre tie malinke uzlicky vydrzime my maminky vsetko 😵 Drzim silno palce 😉

marika1987
autor
8. nov 2012

@sedem dakujem za podporu, chcela som vediet ci niekto z Vás nemá alebo nemal podobné problémy, moj gyneko. mi nevedel povedat ohladom tohto nic konkretne.. ale nevzdám sa toho štastia byt mamina ako sa patri 🙂

sedem
8. nov 2012

@marika1987 jasne, ved snad sa este niekto ozve....
Ale je mi divne, ze lekar ti k tomu nic nevedel povedat, mozno nerobi aj porodnika, ale aj tak , ako lekar by podla mna mal tusit, ci u teba bude mozny aj "normalny" porod, samozrejme, rozhodovat bude porodnik..podla mna vsak ak by si aj mohla rodit spontanne a necitila by si sa na to, tak by ti nerobili so sekciou problemy...a suhlasim, nevzdavaj sa, pohlad na toho malinkeho cloviecika, ktory nas lubi tou najvacsou laskou, za to urcite stoji 😉

jaruska8
8. nov 2012

Pridala som príspevok a nezobrazil sa tu. 😠
Ahoj!! Ja som po operácii chrbtice, skolióza, neviem sa otočiť v trupe a neviem urobiť mačací chrbát. Rodila som v plnej narkóze, ansteziologička mi odmietla, resp. neodporučila spinál. Mám totiž jazvu pozdĺž celej chrbtice. 😒 Ale pôrod v poho. Oproti operácii bol cisársky malina. 😝 Tak ti prajem čo najkratšie snažilkovanie a super tehuľkovanie. 🙂 😀

marika1987
autor
8. nov 2012

@jaruska8 ja sa otocim ale ciastocne macaci chrbat tiez nedokazem spravit, absolvovala si nejake vysetrenie pred otehotnenim a ak ano kde prosim.. dakujem

jaruska8
8. nov 2012

@marika1987 No, keďže som bola operovaná v BA a mala som rizikové tehu ( kvôli nízkej placente, nie kvôli mojej chrbtici), tak som neabsolvovala nič. No indikáciu na cisársky som teda nakoniec mala z dôvodu mojej silnej krátkozrakosti, to mi moja očná dala potvrdenie. Čiže, ty by si mala mať potvrdenie asi od ortopéda.

pancuska
16. máj 2013

@jaruska8 ahoj.... ja sa chcem opytat lebo som si precitala ze si po operacii chrbtice....a ak som dobre pochopila tak si kvoli tomu prve babo mala cisarskym!!! chcem sa opytat aj si musela mat nejake potvrdenie ze musi byt cisarsky? lebo ja cakam dvojicky a gynekolog mi tvrdi ze musim mat na cisarak potvrdenie od primara neurolgie alebo ortopedie alebo od toho co ma operoval a tak ja som si myslela ze od neurologa staci ale to nestacilo..... a myslela som si ze ked som po operacii ze to je samozrejmost!!!

hajajanka
16. máj 2013

@marika1987 Ahoj, skus si dohodnut cisarsky rez. Ja som po uraze chrbtice (3x) a druhe babatko som rodila prirodzene. Porod bol bezproblemovy, rychly (5-minut), ale co nasledovalo potom... Po porode lezis nejaku dobu na porodnej sale, co bola u mna len hodina, ale uz po tejto kratkej dobe som nebola schopna sa ani presunut na vozik, aby ma presunuli na izbu. Tyzden po porode som sa trapila s chrbatom, chodila som v predklone, na postel a z postele som liezla 4-nozky, v noci sa mi nedalo spat, lebo kazde pootocenie bola ukrutna bolest.
Urcite sa o tom porozpravaj s lekarom.

marika1987
autor
16. máj 2013

@hajajanka ahoj dakujem za prispevok zajtra idem na prehliadku lebo som tehu. Lekarke to urcite oznamim a snad mi doporuci nieco ja som prave chcela ze ked sa bude dat tak normalne za tie sekcie moc niesom

hajajanka
16. máj 2013

@marika1987 Tak drzim palce, aby ti vsetko dobre dopadlo.

marika1987
autor
16. máj 2013

@hajajanka dakujem sice zlomenina ma boli uz teraz tak uvidim do porodu mam este kopu casu

jaruska8
16. máj 2013

@pancuska Fu, vieš, ja by som musela zohnať potvrdenie od ortopéda v BA, ale keďže mám aj indikáciu na CR kvôli silným dioptriám, tak mi stačil posudok od očnej. Čiže som mala nakoniec cisársky kvôli očiam.

pancuska
17. máj 2013

@jaruska8 ahaa takze by ti mohli cievky v ociach prasknunt? no tiez som na tom podobne.... lebo byvame kusok od Piestan a musim ist pre potvrdenie od primara ortopedie do NZ....a pozeram ze ty tam byvas 🙂

marika1987
autor
7. jan 2014

@hajajanka ohlasjem sa po dlhej dobe, ako som dopadla s chrbticou na porod čakam každým dňom gynekologicka mi povedala že nieje dovod aby som nerodila normálne vraj už mala niekolko takych pripadov, ked som bola u anesteziológa kvoli epiduralu tak pozeral na RTG a povedal že to je v poriadku, epidural mi zavedú a nevidi žiadny problém tak dúfam že všetko dobre dopadne aj ked strach a stres už pomaličky funguje, nie z bolesti a porodu ale aby všetko šťastlivo dopadlo

aadulik2110
7. jan 2014

@marika1987 chcela som ti písať, že moja mama mala úraz v 27r a mala zlomenú panvu a ja som sa narodila cisarákom, ale čítam, že lekári to majú poriešené a ty už máš len strach, aby to všetko dopadlo dobre 🙂 tak budem držať palčeky, aby všetko bolo OK a tešili ste sa z miminka 🙂

marika1987
autor
7. jan 2014

@aadulik2110 dakujem, ano tvrdia ze to bude ok tak im už budem len veriť 😉 termin mam v nedelu tak už len vyčkávam, dufam že už to bude čoskoro lebo toho mám už celkom dosť.... a neviem sa dočkať babiky 🙂

antolka
11. jan 2014

marika1987 drzim palce, napis ako si dopadla...
tiez som po triestivej zlomenine stavca chrbtice, 3 stavce mam fixovane zelezami. Tiez som zvedava ako raz budem rodit.. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre