Pôrod v 34. týždni kvôli vysokému tlaku

marion30
24. apr 2020

Ahojte,ležím 4 deň v Nových Zámkoch kôli tlaku,i napriek liečbe stále vyskakuje,dnes som sa dozvedela že v najhoršom musím porodiť,prišli mi pichnúť akýsi kortikoid na vyzretie pľúc bábätka,ešte dostanem 3.. samozrejme sa bude čakať čo a ako bude s tlakom či ešte ponosim bábo..mali ste niektorá podobný problém? veľmi sa bojím o maleho,zatiaľ má cca 2kg len 😣 vôbec neviem ani ako sa rodí takto,či sekcia a pod.. ďakujem za každú odpoveď🙏

kiki68
24. apr 2020

@marion30 to bude v poho, 2kg je dost vela, iba to trosku dopiplu. Mne to hrozi tiez keby sa mi zmrsi tlak. Akurat ze nas v 30tt na uz 1,5kg . Ale keby nie su dobre prietoky skrz tlak tak radsej von. Vobec sa toho neboj.

catherine1989
24. apr 2020

Rodila som tiež kvôli tlaku skôr, v 36.tt, synček mal 2790g, bol drobubký ako bábika ❤️ ale inak zdravý, všetko ok, nemusel ani do inkubátora, nemal ani žltačku. Išlo to sekciou, rýchlo som sa zahojila, a aj mliečko sa rozbehlo, keď sme prišli domov. Tlak mi ale vysoký ostal doteraz, syn mal 2roky 🤷 ničoho sa neboj, skús sa upokojiť, viem, ľahko sa to píše, ale naozaj si teraz sama sebe najväčším nepriateľom, lež, spi, oddychuj.

marion30
autor
24. apr 2020

@kiki68 ďakujem 🙏 lebo ten doktor neznel bohvieako keď som sa pýtala že či to prežije alebo teda aké má sance,tak vravel že to sa nikdy nevie ale že mu bude lepšie v inkubátore ako u mňa ak sa zhorší tlak..držím moc palce aj vám🙏

catherine1989
24. apr 2020

@marion30 a zbieraš aj moč kvôli bielkovine? Pokial obličky pracujú v poriadku, budú sa snažiť tehotenstvo udržať

marion30
autor
24. apr 2020

@catherine1989 ďakujem 🙏 už som kľudná

kikulienkadd
24. apr 2020

Ahoj,si už relatívne ďaleko v tehotenstve, neboj sa. Nechápem postoj lekára,samozrejme sú riziká ako vždy,ale predovšetkým ťa má upokojiť,že je to zvládnuteľné. Minulý rok takto porodila kamarátova manželka sekciou kvôli vysokému tlaku, ale ona musela už v 28.tt. Maličký bol síce 3 mesiace v nemocnici,ale je v poriadku. Držím ti palce a ostaň pokojná, tým vám obom najviac pomôžeš.

kiki68
24. apr 2020

@marion30 moj doki ma ukludnil, on uz v 28tt , ze nebojte keby sa to zbehne s tlakom, tak uz na vyborne sance. 34tt je uz hotove dieta. To mi povedal, ze do 34tt potiahnut je luxus a to uz tomu iba malinko pomozu. A to moj je profesor na uni a primar vo velkej nemocke vo Wien. Inak je strasny pohodak a myslim, ze vdaka jeho optimizmu mi aj 25mm krcok drzi uz od 18tt . Ale na Sk radi ti lekari strasia mam ten dojem. A to teraz tomu tlaku nepomoze.

jarmila1977
24. apr 2020

ahoj.pred 21 rokmi som ja porodila dcerku v 36.tyzdni....tiez kvoli tlaku...mala 2000g a 48 cm...uplne v pohode..tiez mi pichali do zil daco na vyzretie pluc....bola v pohode...po narodeni ju nechali par dni v inkubatore ,ale to len na sledovanie...neboj...vsetko bude dobre...si uz v nemocnici pod dohladom lekarov,tak bud kludna,drzim palce 🙂

brita7777
24. apr 2020

moj syn mal 2,2 kg ked sa narodil, preeklampsia..ale vsetko bolo ok uz je junak riadny, rodila som v 39tyzdni presne na den..treba aby ti skontrolovali bielkovinu v moci, mas zvysenu ? aky mas tlak vysoky ? skusilaby som to vydrzat do 36tyzdna aspon..drzim palce
musis ich urgovat nech ti sleduju tu bielkovinu v moci, to je podstatne!
urcitebude vseko ok !!!

ivangeline
24. apr 2020

Rodina som tak prvého. Koniec 33t. Akútna sekcia. Príliš dlho čakali,np čakali,aby čo najviac babo v brušku dozrelo a plus tie kortikoidy.. mal mať nad 2kg a mal 1930g..museli resuscitovat a bol 2t ja jiske v inkubatore,no aj tak sa nám podarilo dojcenie 🙂 a bol/je veľmi kľudne dieťa (pridusenexD).

marion30
autor
24. apr 2020

@catherine1989 áno zbieram,mám bielkoviny v moci,neviem ale koľko,stále to sleduju

marion30
autor
24. apr 2020

@kikulienkadd ďakujem 🙏no tento doktor čo má dnes službu má viac než vystrašil, ostatny sú tu veľmi milí

marion30
autor
24. apr 2020

@kiki68 áno, presne tak,keď také počujem hneď sa bojím a placem,ešte tento vírus ,to ani na chodbu ísť nikam bez ruska,je to dosť na psychiku

marion30
autor
24. apr 2020

@jarmila1977 ďakujem 😘

marion30
autor
24. apr 2020

@brita7777 áno sledujú,je zvýšená,tak zbieram stále ďalej,tlak ako kedy,ráno som mala už 130/85 ,ale cez deň mi vyletí ako aj vcéra na 160/112 ,beriem Isoptin 3x a Dopekit 3x, pomedzi tým ešte magnezium do žily keď sa zvysi a ráno vravel lekár že ešte infúzie sú na tlak vedia dať,robia mi aj ctg,ráno malinký spinkal tak som sa musela hýbať a zas mi povedal ten doktor že mám zlý záznam že to není dobre,zas vystrašená,a sestricka mi povedala že potom už bol dobrý keď sme ho zobudili...nechápem tuná v NZ je ináč veľmi odborný prístup,nestratia keď nemusia vôbec,ale toto čo je zač za doktora to neviem prvý krát ho vidím

marion30
autor
24. apr 2020

@ivangeline jooj krásne ❤no ja sa toho veľmi bojím že aby mi prežilo,viem blbé myšlienky,len buď neviem či mu je u mňa dobre a potom zas či bude lepšie keď bude v inkubátore no ja neviem

marion30
autor
24. apr 2020

Žienky prosím vás a to potom ide len sekciou áno? Dlho to trvá?to je aký postup?nebudem si cítiť nohy? vôbec neviem ako to prebieha 🙁🤔

kiki68
24. apr 2020

@marion30 nenechaj sa tym rozhadzat psychicky. Mne tlak strasne reaguje na stres, na poradnu som posledne isla uplne v strese a 160/78 to vyletelo. Po pol hodke zletel na 136/70. Ja beriem od zaciatku tehu tu profylaxiu proti preeclampsii. Zatial to drzi. Ale tiez mi povedal, ze moze sa to dototo cele. Urcite to zvladnes, jeden doktor narobi tak stresu.

kiki68
24. apr 2020

@marion30 sekcia je rychla, 15 minut a maju babatko vonku, potom cca 20 minut co to musia zosit. Bud ides spinal ( necitis si nohy) , neboj oni skusia ci fakt nic necitis. A druha moznost je celkova anesteza, vtedy si teda pospis. Zalezi aj kvoli tlaku co uprednostia. Ale tak ci tak je to rychle a babo je za par minut vonku.

catherine1989
24. apr 2020

@marion30 mne vravela sestrička, že pri takom vysokom tlaku (ja som mala aj 180/110) je vždy sekcia, že to vôbec neriskujú a vždy úplná anestézia. Neboj sa, nie je to nič strašné, zaspíš za pár sekúnd, mne len povedala doktorka, že "začíname", hneď som mala taký pocit, akoby mi strpla tvár a potom len tma a zobudila som sa na pooperačnej izbe. Nebudem klamať, áno, bolelo to, ale nič strašné, nevzala som si nič, proti bolesti, najväčší masaker bolo prvé vstávanie, som.myslela, že má roztrhne... A inak, kým som sa hojila, zistila, pri akých všetkých pohyboch zapajam brušné svaly. Také smrkanie, kýchanie, kaslanie, to fakt bolelo 🤷

kikulienkadd
24. apr 2020

@marion30 ak sa bojíš,sekcie,neboj sa,mám za sebou 3 a vyzerá,že ešte nekončím... nie je to príjemné, ale neboj,prežiješ to a bábo bude v poriadku-istotne.

nikpa
24. apr 2020

@marion30 ja som rodila 34+5tt, syn mal 2320g a nemal vážne komplikácie. Pobudol síce v inkubátore na JIS ale do 2 týždňov od pôrodu sme boli doma. Rodiť môžes kľudne prirodzene aj v nižšom tt. Ale keďže máš komplikácie s tlakom, možno nakoniec zvolia sekciu. Ta je sama o sebe v pohode, trva asi 20min., nohy si začneš cítiť po par hodinách. Budeš ubolena ale rozchodis to, neboj 😉 prajem veľa šťastia a aby ste to ešte zopár týždňov potiahli v brušku

simonecka008
24. apr 2020

Ja som bola hospitalizovana v 24 tt koli tlaku vzdy mi vybehol u doktora inak som si meravala doma .. ked ma hospitalizovali mala som 190/90 .. pichli mi inekcie na dozretie pluc po troch dnoch ma pustili ze tlak je normalny .. ze mam strach syndrom bieleho plasta nakoniec sme rodili v 40tt 🙂 vsetko dobre prajeme nech ste zdravy 🙂

brita7777
24. apr 2020

ja som rodila cisarskym, vyvolavali mi ho dva dni, v tomto stadiu by som asi volila cisarsky, uz aj tak je clovek dost vystresovany.
urcite cisarsky zvladnes a malinky malinka bude tu..
🙂

lusyc
24. apr 2020

Určite mu bude lepšie chvilu v inkubátore ako v maternici s preeklamsiou. 34. uz je krásny týždeň a 2 kg krásna vaha. Medicína je už velmi pokročilá. Držím palce.

andrea2019
24. apr 2020

@marion30 Ahoj, ja som drzala tlak vysoky od zaciatku 130/80 a od 33tt 160/100-110. Vydrzala som v nemocnici 3 tyzdne a 37tt+0 zacali vyvolavat prirodzeny porod a do 2h som skoncila na sekcii. Maly zdravy 3kg a 48cm teraz v marci. Len co zacali mini "kontrakcie" jemu sa ozvy uplne na minutku stratili... placenta znicena tlakom a maleho prestala pocas krcov vyzivovat. Bolo mi povedane, ze keby som tam nebola a zacali doma kontrakcie mohol byt pruser. Strasne som tam nechcela lezat, stale sa pytala domov, lebo som sa citila v pohode ja, ale az po porode som im bola vdacna, ze ma nepustili a vsetko dobre dopadlo.
Preto hore hlavu a vydrz to. Si v rukach odbornikov a vedia rychlo zakrocit. Drz sa.

marion30
autor
24. apr 2020

@kiki68 ďakujem,koľko asi tak si necitis tie nohy?to je moja trauma vždy som sa toho desila že by som nemohla pohnúť nohami keď budem chcieť 🙄

marion30
autor
24. apr 2020

Ďakujem vám ❤

brita7777
24. apr 2020

@marion30 aj ja som sa toho bala, ze chytim paniku, presne..skus hlavne tak pomalicky si dychat hlboky nadych hlboky vydych..mozes si aj ratat..nadych na 4 zadrzis na 4 a vydychujes na 8pocitani...takto pomalicky si cvicit a ukludnuj sa trochu..mysli na nieco pekne. mna napr. zo spinalu triaslo, asi aj od strachu, ale vraj je to normalne..neni to take strasne. ako ked ti vrtaju zub. normalny porod je ina sila 🙂

floren
24. apr 2020

@marion30 ja som rodila v 38.tt. Odišla som z jednej nemocnice na reverz, lebo malý mal už zlé ozvy a nič nerobili. Pri príjme v druhej nemocnici som mala tlak 220 na 140. Hneď injekcie, infúzie, lieky. Malý sa narodil v poriadku. Bol deň v inkubatore. Neboj, všetko bude v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre