Potrat v 21. tyzdni prosim poradte mi 😔

adnil30
25. máj 2019

Ahojte, musim, ano, musim ist na potrat v 21. tyzdni, lebo zdravotny atav mojho synceka je velmi zly. Nema geneticku chorobu, ale je nezvratny jeho osud 😭 Idem si k vam po radu. Tie, ktore ste to museli podstupit. Prosim, mozete mi napisat aky ne postup? Co ma caka? V stredu sa mam hlasit na prijem. Doma mam dvojrocnu dcerku a najradsej by som bola cim skor pri nej. Lekar mi pisal, ze nemusim prist na lacno. Ako to vlastne prebieha? Kedy vyvolaju porod? Je mi na umretie a keby bola aspon mala nadej, aby moj syncek prezil, tak to podstupim, tak prosim sa nepytajte, ci sa neda este nieco urobit. Keby ano, urobim to. Min. rok som prisla o babatko pri mimomaternicovom, takze to posledne, co by som chcela podstupit, je takato strata. Prosim, napiste mi tie, ktore ste takuto bolest museli prezit. Dakujem velmi.

vikusmum
25. máj 2019

@adnil30 nepotesim vas ale niekedy vyvolanie porodu trva aj tyzden ... kopa injekcii infuzii ..

martinka13
25. máj 2019

@adnil30 absolvovala som v podobnom týždni. Dali nejaké tablety zospodu. U mňa to bolo pomerne rýchle. Po 4 hodinách bolo po všetkom. Bol to normálny pôrod. Akurát nebolo treba tlačiť. Fyzicky som bola fit viac menej hneď. Psychicky mi to trvalo skoro 2 roky. Veľa síl. V prípade otázok kľudne súkromnú správu.

nevludna
25. máj 2019

Neviem ti poradit, len ti posielam mega objatie a vela sil❤️❤️❤️ Je mi to naozaj luto:((((

eru331
25. máj 2019

@adnil30 držím palčeky a posielam veľa pozitívnej energie. Držte sa :/

liliana2222
25. máj 2019

Ja som rodila v 31.tt mŕtveho synčeka. Malo by to byť podobne. Mne dali najprv v sobotu take tyčinky, ktroe mali roztiahnut krcok. Po nich sa nič nedialo len mi odišla zatka. V nedeľu tabletka zospodu, takisto nic. V pondelok na sálu, dali mi nejaku injekciu plus rýchlu malú infuziu, neviem čo z toho bol oxytocin, okamžite som začala vracať a hnackovat, plus nastúpili kontrakcie. Po 4 hodinách dali ďalšiu dávku a po tej som do 2 hodín porodila. Tlačiť netrebalo, v podstate ako mi praskla voda, porodila som malého. Potom ma ešte docistili, lebo placenta nešla porodit. Po pôrode som ale fyzicky bola hneď fit. U mňa takto, ale ja keď na to spätne myslím tak ja som sa aj psychicky bránila pôrodu, v podstate som celý víkend myslela na to, že ked porodim tak mi ho vezmú. Možno keby som sa nastavila tak, že to je to najlepšie čo pre neho môžem urobiť bolo by to inak. Prajem ti aby si.to mala rýchlejšie, veľa síl

maca2017
25. máj 2019

Postupy sú rôzne. Ja som bola v Ružinove, dali mi jeden deň dilatačné tyčinky do krčku. Za 24 hodín som dostala injekciu do brucha a do 3 hodín bolo po všetkom aj s čistením...😪😪😪😪 Na ďalší deň som išla domov.

sevcikovaa
25. máj 2019

Ja som bola v 20tt dali my injekciu a do 2hodin porod aj cistenie cca 2dni a domov

adnil30
autor
25. máj 2019

Ďakujem vám za všetky odpovede. Mám pocit, že umieram spolu s mojím malým synčekom. Vždy, keď si pozriem na tehotenské bruško, mám chuť kričať z plných pľúc "Prosím, zachráňte mi ho. Spravte niekto niečo. Na kolenách prosím, zachráňte mi ho. Prosíííím." Ale nikto nič nezmôže. Nič sa robiť nedá a ja som tak bezmocná. Hovorievala som mu "Chlapček môj, mamička Ťa nikdy neopustí." Ako sa s týmto dá žiť ďalej? Prečo moje dieťa? Prečo prišlo a musí odísť? Ja už nevládzem. Nevládzem 😢😢😢😢😢

vanesanova
25. máj 2019

@adnil30 je mi to strasne moc luto velmi ma to mrzi za vas oboch chcem ti len popriat vela psychickej sily dufam ze to prebehne rychlo hladko a budete zas raz stastna vase druhe dietatko vam tu lasku vynahradi ❤️💕

dezire1000
25. máj 2019

@adnil30 je rozdiel ci maličký je živý alebo nie. Ak živý, budete to mat veľmi ťažké po psychickej stránke. Neviem si to ani predstaviť. Každopádne prajem veľa, veľa, síl a posielam srdiečko vám obom💞

adnil30
autor
25. máj 2019

Je živé. Cítim ako kope. Stále sa mu prihováram, hladím ho a viem, že o pár dní bude všetkému koniec. Musím žiť pre moju krásnu dcérku, ja to viem. Ale tá bolesť je neznesiteľná. Ďakujem za všetku podporu. Dúfam a modlím sa, aby to netrvalo dlho, aby sa ani jeden z nás nemusel toľko trápiť. Stále tomu nechápem. Pred štyrmi týždňami bolo všetko v poriadku. A dnes? Všetko inak. V jednom okamihu sa mi všetko zosypalo a mne zostala len bolesť a oči pre plač😢

dezire1000
25. máj 2019

@adnil30 Máš to veľmi veľmi ťažké.Nejdem ti radiť, poucat ta ale keby je to na mne, neurobula by som to. Ak má zomrieť tak prirodzene a nie zásahom lekárov. Cítila by som sa strašne previnilo. Držím palce je to na tebe

shilla23
25. máj 2019

@adnil30 je to hrozne prist o dietatko o jedno som tiez prisla nazaciatku tehotenstva 8tt a pred 7t som porodila zazrakom syna zdraveho ..poviem ti pri nas oboch vtedy stali vsetci svaty .. ten strach o dieta a materinska nekonecna laska ked som sa modlila bohu na operacnom stole nech si vezme mna a on nech je zdravy.. nastastie to dopadlo dobre pre nas oboch aj ked sme mali zle casy pocas tehotenstva, porodu a teraz sa trapime 2mesiace so skrytym refluxom tak viem ze vsetko sa deje kvoli niecomu aby nas posunulo vpred.. viem je to hrozna rana s takou bolavou ranou na srdci zije kazda zena ktora prisla o svoje dieta .. bude to boliet a je to prirodzene aj smutok ktory mas aj otazky preco prave vy,ty,on.. posledne co chce zena pocut ked je v takejto situacii ze ved budes mat druhe uvidis.. ty si chcela toto je tam puto .. ale ked ti mam pravdu povedat teraz ked pozeram na maleho tak si poviem ze keby nebolo potratu nebol by ani on... a to babatko.. to budes tak silno milovat az do smrti.. nechcela by si aby trpelo tak ako kazda matka nechce aby jej dietatko trpelo a bolo chore.. mas dcerku tak trav cas potom s nou budes to pptrebovat aj ty aj ona.. pptrebuje ta .. ver ze raz slnko vyjde a ty si potom uvedomis ze ozaj mala aj tato rana vyznam v tvojom zivote .. a hlavne nebude sa dietatko trapit .. drzim ti palce aby si v zivote bola stastna a mala toto zle obdobie co najrychlejsie za sebou ❤🙏

mk22
25. máj 2019

@adnil30 v 16tt bolovsetko v poriadku a o 4t neskor uz ma stav ze je vazne chory?
A treba zvazovat podsupit porod?
Nieco nezvratne sa objavilo potvrdilo?
Rodila som.mrtvu dcerku takmer na termin trvalo to dva dni.
Do dnesn dna nechapem ze som to zazila a prezila.
Posielam vela sil.

moncich
25. máj 2019

@adnil30 Veľmi ťažko sa cita tvoja správa. Mrzí ma, že prídeš o syna. Ja som o toho svojho prišla tento rok v 17tt. A tiež mám doma 2 ročnú dcérku. Len môj synček odišiel potichučky, ani som o tom nevedela, len jedného dňa bolesti a verdikt zamlcany potrat. Baby predomnou ti už napísali ako to prebieha. Fyzicky som tiež bola rýchlo ok. Psychicky je to horsie. Už tomu budú 4 mesiace a tento týždeň som sa hrala s dcérou na pieskovisku a po lícach mi stekali slzy. Čím viac sa blíži môj povodny termín pôrodu, tým je to horsie. Mám 4 susedy čo otehotneli kúsok po mne a pichá má pri srdci zakaždým keď ich stretnem. Čítala som článok, že každa duša dieťaťa ešte pred splodenim vie, ako dlho bude s maminkou. Bola si úžasná maminka svojmu synovi celých 6 mesiacov. On si ťa vybral za mamu, dala si mi všetku lásku a starostlivosť ktorú potreboval. Navždy zostane s tebou. Prajem ti aby vaše lúčenie bolo čo najmenej bolestivé pre vás oboch. Budem na teba myslieť.

loliki
25. máj 2019

@adnil30 Mala som samovoľné potraty. Nečakané. Na to sa človek nemôže prichystať. Nevieme vždy určiť a pochopiť príčinu, niekedy možno áno. Ak sa lekári už tak vyjadrili, skúste aspoň niečo pre seba na ukludnenie. Dieťa vraj prežíva stres matky. Skúste svojmu synčekovi dať ešte zopár pokojnych dni. Myslím na mamičky, ktoré sa musia rozlúčiť kvôli chorobe so svojimi detičkami na nemocničných lôžkach... Nemôžu plakať pred detmi. Skúste si spríjemniť spoločné chvíle, ktoré vám ostávajú. A keď už bude musieť odísť, rozlúčite sa. Nemôžeš to zmeniť, ale môžeš sa na to prichystať. A ako milujúca matka urobíš pre neho to najlepšie.

deti95060810
25. máj 2019

😢😢 smutné čítanie....ale ak dieťa žije, nedovolila by som vyvolať pôrod. Nechala by som to na prírodu a dieťa...Samozrejme ak nie je ohrozený tvoj život a zdravie...NÁDEJ ZOMIERA POSLEDNÁ.

marika3110
25. máj 2019

@adnil30 dobry den, prosim kludne mi napiste aj do i.posty, co vam konkretne zistili, povedali lekari ohladom zdravotneho stavu bábätka?❤

radoslava3
25. máj 2019

@nevludna
@adnil30 ahoj tieto otazky som si kladla tisickrat. Viem ako sa citis prezila som to dvakrat. Fyzicky sa zotavis rychlo no psychycky to uz bude horsie. Pre mna moje najhorsie dni v mojom zivote a nepriala by som zazit nikomu. Ani neviem co viac ti mam napisat asi len tolko ze mi je to velmi luto. Ako sa vravi cas to trochu napravi no mysliet na to budes cely zivot. Drzim palce aby si mala porod co najrychlejsie za sebou a hlavne nech rodina pri tebe stoji a je ti oporou lebo ju budes velmi potrebovat.

skumavka
25. máj 2019

@adnil30 ahoj, v prvom rade mi je veľmi ľúto, že sa takto trapis/ trapite. Pokiaľ chceš, napíš mi súkromnú správu, co konkretne ste sa od lekárov dozvedeli (sama som lekárka). Ako tu už niekto napísal, nadej zomiera posledná.

maataa1
25. máj 2019

@deti95060810 ja by som to tiez urobila tak...drzim palce....

osky
25. máj 2019

@adnil30 ak sa mozem spytat-co je malickemu?
Preco sa to musi riesit takto?
Preco ho nemozno zachranit????

adrianka7d
25. máj 2019

Tečú mi slzy keď toto čítam je to príšerné , ja mám tiež jedného synčeka a čakala som druhé no v 8 tt nebolo vidieť plod mala som len prázdny gestacny vak teraz som týždeň po čistení , bolo to hrozne tak veľmi som sa tešila , ale teraz už viem že to tak asi malo byť a že je oveľa horšie zažiť niečo takéto , veľmi vám držím palceky nech to dopadne tak ako má a veľa,veľa síl ...... Pre naše vysnívané nenarodené detičky 💔💔💞

adnil30
autor
26. máj 2019

@skumavka ďakujem. Už som tu niekomu písala cez správu stav bábätka a jediné, čo viem dodať, že nemá stav ani liečiteľný, ani zlúčiteľný so životom. Konzultovali sme to s viacerými lekármi.

adnil30
autor
26. máj 2019

@maataa1 Neviem, či ste také niečo zažili, ale ak nie, prosím, nehovorte, že by ste to určite tak, alebo onak urobili. Verte mi. Hlavne si to nehovorte, lebo život prináša také situácie, ktoré pochopiť nedokážeme a mne nadelil to, že už nepoviem, nikdy nepoviem ja by som to spravila určite tak, alebo onak, ja na Tvojom mieste by som... Nie. Verte mi. Bola som taká aj ja. A dnes? Vyčítam si to množstvo vyjadrení, ktoré som dala, napriek tomu, že som v takej situácii nebola, lebo nikto nevie, čo by urobil a je nereálne povedať, že by sa s určitosťou zachoval tak, alebo onak, kým v tej situácii nie je a ja vám, maminky, zo srdca prajem, aby sa vám to nikdy nestalo, aby ste túto bolesť radšej nikdy nemuseli zažiť, aby ste neboli len v situácii teoretickej, kedy je ľahšie povedať spravila by som to určite takto, ale aj praktickej, kedy vám život ukáže aká strašná je bezmocnosť a beznádej.
Ďakujem za všetku podporu a komentáre. Ja dnes viem, že jediné, čo už zostalo v mojich silách, je modliť sa, aby sa synčekovi čím skôr uľavilo a aby aj moja dcérka už nemala ten strach v očkách, keď vidí, že jej mamička len a len plače a ona nechápe prečo. Takže prečo to robím? Lebo milujem nekonečne svoje deti. Všetky. Aj tie, ktoré mi už odišli.

adnil30
autor
26. máj 2019

Som veľmi unavená a teraz čítam, že jedna veta je tak kostrbato napísaná. Takže prajem vám, aby ste radšej vždy zostali len v tej teoretickej situácii a nie v tej praktickej, ktorá vás prinúti sa rozhodovať už reálne a nie len v rovine, čo keby...

veronika121286
26. máj 2019

Ahoj. Je mi to velmi luto. My zeny to nemame jednoduche. Pokial som ja sama neostala v podobnej situacii ani som len netusila kolko zien zaziva taku bolest. Tiez mi museli vyvolavat porod pred takmer 3 rokmi. Bolo to velmi tazke obdobie ale vela maminiek aj tu na MK ci blizka rodina mi dodavala vela sil. U mna islo zial o porod mrtveho synceka v 31.tt. Infuzie tabletky 2 dni no a potom vyvolavacka po ktorej som hnackovala a zvracala az kym nezacal porod. Do 2 hodin to prislo. No hroza najradsej by som nato zabudla ale to nejde. Inak normalny porod len bez tlacenia. Fyzicky som sa citila dobre a na druhy den domou. Len ta psychicka stranka bola velmi zla este dlhe mesiace a naucit sa s tym zit. A otazky preco ja a moj syncek boli dookola az som sa skoro zblaznila. Je to tazka zivotna udalost ktoru musime prijat a zit s nou pozbytok zivota. Prajem ti vela sil a nalad sa pozitivne hlavne kvoli dcerke

martinka13
26. máj 2019

@dezire1000 ale urobila, aj by to bolo nevyhnutné.....

dezire1000
26. máj 2019

@martinka13 už áno keďže viem co je s maličkým anjelikom

janinah
26. máj 2019

Rozhodnutie je len na vás...ale pre vašu psychiku a pokoj duše je lepšie nechať ho žiť kým to Boh dovolí a potom ho poslať do neba,až ked sám prirodzene zomrie.Je to ťažké,cítiť ho kopkať a vedieť,že nemá nádej ,a čakať kedy kopať prestane a bude koniec.A vedieť,že možno sa narodí a požije pár chvíľ a vy sa budete pozerať ako mu niet pomoci....ale je tu jeden veľký rozdiel- nezomrie vašim konaním.Oveľa lepšie sa vám potom bude žiť s pocitom,že ste toto nechali na Boha,prírodu,osud....ja chápem,že pohodlnejšie je mať to teraz čím skôr "za sebou",ale s odstupom času uvidíte,že toto nie je tá najlepšia cesta ako sa s dieťatkom rozlúčiť...porozmýšľajte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre