Pozitívny screening v 16. týždni

kaja5321
10. máj 2021

Ahojte prosím poraďte mi, mám 21 rokov som v 16tt včera mi Dr volala že mam pozitívny screening o dva dni idem na genetické vyšetrenie a na ešte jeden screening a ptm sa mám rozhodnúť o amniocentoze. MS-AFP 3.09MoM, uE3 0.99MoM, Total HCG 1.54Mom, PAPP-A 0,33Mom. Mali ste niekto podobne hodnoty ako ste dopadli? Ešte zašlem foto co napísali

mima173
10. máj 2021

@kaja5321 poslali ťa na morfologický ultrazvuk?

kaja5321
autor
10. máj 2021

@mima173 idem na 3D o dva týždne k doktorovi Grochalovi do MT

kiki68
10. máj 2021

Nifty test a mas jasno

mima173
10. máj 2021

@kaja5321 ja som mala podobné výsledky, na genetike len spísali kto mal v rodine aké choroby a nakoniec to boli len falošné výsledky, na morfologickom bolo všetko v poriadku 🙏🏻 Držím palce

tinka_ll
10. máj 2021

@kaja5321 držím prsty, morfologicky ultrazvuk ti dá jasnú odpoveď 🙏 je to ťažké, ale skús nestresovať. Jedna známa mala pravdepodobnosť viac ako 1:1 a má zdravého syna 😊 nekrvacala si na začiatku tehotenstva? Tieto testy v zahraničí nerobia, pretože sú často falošné pozitívne a kdesi som čítala, že najmä u mladých žien.

kaja5321
autor
11. máj 2021

@tinka_ll
Ďakujem od začiatku mam problémy z hematonom veľký 8x9 krvacala som niekolkrat potom aj špinila potom prišiel pozitívny skríning a som už zúfalá a nevieš mi povedať ktoré mam väčšie riziko či mi hrozí ten downov alebo to NTD ani neviem čo to je ale to mam 1v11 takze to je asi najhoršie
@tinka_ll

kaja5321
autor
11. máj 2021

@tinka_ll každopádne ak by všetko dopadlo zle je možnosť ešte ísť na interrupciu alebo ako to prebieha vyšších týždňoch strašne sa bojím, robila som s takými detičkami na skole ptm práca a ja by som to nezvládla keby mu niečo je

tinka_ll
11. máj 2021

@kaja5321 podľa výsledkov je pozitívny screenig na razstep 1:11. Iba u jednej ženy z 11, ktorá má rovnaké výsledky ako ty, sa potvrdí razstep. Ostatných 10 žien má zdravé dieťa.
Mne vyšiel tiež pozitívny screening a na morfologickom ultrazvuku sa má pýtal lekár, či som nekrvcala, pretože to môže skresliť výsledky.
Je dosť veľká šanca, že čakáš zdravé bábätko 🙂
Na interupciu sa dá ísť do 24.týždňa zo zdravotných dôvodov. Ale je aj iná možnosť. Do 25.týždňa vedia operovať razstep priamo v maternici vo Švajčiarsku a naše poisťovne to preplácajú. Majú výborne výsledky, Deticky normálne chodia 🙂

kaja5321
autor
11. máj 2021

@tinka_ll ďakujem ste strašne zlata dúfam že máte pravdu zajtra napíšem čo som sa dozvedela na genetike a na druhom skríningu. Ale typujem že mi budu odporúčať amniocentezu. A ešte jedna vec takže sa mam obávať len raztepu ale downov nie?

tinka_ll
11. máj 2021

@kaja5321 podľa výsledkov, ktoré si prilozila je riziko rázštepu, nie downovho syndrómu. Určite daj vedieť, čo povedali na genetike. Ale keď ideš ku Dr.Grochalovi na morfologicky ultrazvuk, amniocentézu by som neriešila, pretože na sone to vidno. On je veľký odborník 🙂

kaja5321
autor
11. máj 2021

@tinka_ll jasne napíšem zajtra, len u Dr. Grochala som bola objednaná ešte pred tým ako som sa dozvedela o pozitívnom skríningu na 3D takže sa snažím dovolať možno by ma zobrali aj skôr lebo k nemu mam ísť až 1.6 a to vychádza na 20 tt

tinka_ll
11. máj 2021

@kaja5321 ja som bola tiež v 20 tt na morfologickom, neviem či by ťa zobrali skôr, lebo bábätko musí dorásť. Skús ešte zavolať, za opýtanie nič nedáš.

kaja5321
autor
11. máj 2021

@tinka_ll volala som s nimi a dalo by sa ražtep je vraj vidno od 17tt ja som 16+4 ak sa uvoľní termín skôr ako 1.6 budú mi hneď volať. Ale to riziko 1v11 mám stále v hlave je to strašne vysoké a čím ďalej uvažujem nad amnio.

kiki68
11. máj 2021

@kaja5321 razstep dokaze vo Svajciarsku operovat Dr Drab, zavolaj si na ambulanciu Obgyn na Trnavke. Oni tam vedia co dalej s tym

laura1607
11. máj 2021

@kaja5321 ahoj. Ja som mala riziko 1:11 na DS na genetike som sa nedozvedela nič len mi nahovarala amniocentezu ktorú som podstúpila a všetko v poriadku 🙂 tieto výsledky sú veľmi veľmi nepresné 🙏

luccija
11. máj 2021

@kaja5321 môže to byť aj tym hematómom je dosť veľký to môže ešte robiť.problemy.Sono ukáže, ak by to bol razstep tiež si myslím, že všetko bude v poriadku drž sa

tinka_ll
11. máj 2021

@kaja5321 Hm, osobne by som s amnio počkala, je tam riziko spontánneho potratu 1:100. Amniocentéza sa určite odporúča vykonať pri riziku downovho syndrómu (to nemusia vidieť na ultrazvuku), kde z odobratej plodovej vody stanovujú počet chromozomov, cize genetické vyšetrenie. Pri razstepe nedochadza k zmene chromozomov (stanovuje sa hladina alfafetoproteinu, jedného hormónu) a je jasne viditeľný na sone. Na genetike ta zrejme budú tlačiť do amnio.
Tým, že máš hematóm je veľká pravdepodobnosť, že to ti skreslilo výsledky.
Zdá sa mi, že na výsledky z amnio sa čaká 3 týždne...jedine ak by si si zaplatila zrýchlene výsledky tak o 3 dni ti vedia dať čiastočne výsledky.

kika2810
11. máj 2021

@kaja5321 Ano tak ako Ti uz vyssie bolo povedane razstep je operovatelny a venuje sa tomu aj moj byvaly gynekolog MUDR. Drab - OB gyn. Ma ambulanciu v Trnavke v BA.
Ma svoje nalady a muchy ale je odbornik. Kukni si jeho web stranku ma to tam aj popisane co a ako aj so skusenotami pacientiek.
Drzim Ti palce 🍀🍀🍀

bobricek1979
12. máj 2021

@kaja5321 ahoj veľmi držím prsty, ale fakt ró môžu byť skreslené výsledky skrz toho krvácania, ver že bude tvoje bábetko v poriadku

laura1607
12. máj 2021

@tinka_ll áno čaká sa tri týždne na výsledky no o tri dni po odbere sú predbežné výsledky bezplatné 🙂

kaja5321
autor
12. máj 2021

@laura1607 ahoj tak dnes na genetike moc som sa toho nedozvedela iba sa ma pýtala či v rodine nemáme ochorenia a tak. A že to môže byť aj z toho že som krvacala a mam hematon zobrala mi krv a uvidíme v utorok aké hodnoty budú podľa toho budeme vedieť co ďalej 🙂 určite napíšem

kaja5321
autor
12. máj 2021

@luccija na genetike mi povedali tiež že to môže byť práve tým hematonom a tým ze som viac krát krvacala ale tak nikdy človek nevie amnio mi nespomínala zobrala krv a povedala ze uvidíme co v utorok tak som zvedavá 🙂

kaja5321
autor
12. máj 2021

@tinka_ll ahoj tak ozívam sa po dnešku ráno o 7 genetika iba sa pýtali na choroby v rodine čož u nás sú není žiadne potom ci som bola chorá ale prekonala som covid s ľahkým priebehom a povedala že to mohlo byť aj s hematonu ktorý stále mam a z krvácania ktoré som niekoľko krát mala. Zobrala krv a v utorok budú výsledky napíšem, následne som išla na Sono v MT nemocnici kde DR povedľa že moja Dr mi vypočítal zle týždeň a robila testy o týždeň skôr a ze aj to krvácanie sa k tomu pripísalo a na UZV nevidel nič nezvyčajné a 15 min tam krútil tak už len čakať do utorka a potom sa rozhodnúť co ďalej

tinka_ll
12. máj 2021

@kaja5321 to sú super správy, trošku ťa to ukľudnilo? Uvidíš, všetko bude v poriadku 🙏

kaja5321
autor
12. máj 2021

@tinka_ll viešco bol to obyčajný UZV tak uvidíme 🙂 ale pevne verím že to bude v poriadku ak nie tak bohužiaľ. Už len čakať do utorka potom sa ozvem

marrria1
13. máj 2021

@kaja5321 ahoj ak môžem povzbudiť ja som mala riziko DS 1:25 a malinka je zdravá 😊. Tieto testy sú veľmi často falošne pozitívne, je tam veľa faktorov ktoré môžu ovplyvniť zlý výsledok a dieťatko je pritom úplne zdravé. Verím že to bude aj tvoj prípad. Držím palce 🙏

kaja5321
autor
13. máj 2021

@marrria1 ahoj si zlatá ďakujem za podporu, tak to sa teším a veľa veľa ešte zdravia prajem pre dcérku, brali mi znova krv aké budú tieto výsledky ale neviem čo ďalej keď budu také isté alebo nebodaj horšie vôbec neviem čo potom morfologický UZV mám až 1.6 u Grochala v MT a to budem už v 20tt. takže ak to bude zle bude to rýchle rozhodovanie a neviem si ani predstaviť keby mam ísť na potrat

marrria1
13. máj 2021

@kaja5321 verím ze to bude dobre, pokus sa myslieť pozitívne aj keď viem ze je to ťažké v tejto situácii, ale cítim ze drobček bude v poriadku 🙏

marrria1
13. máj 2021

@kaja5321 ja som odmietla ísť aj na amniocentezu aj keď ma do nej vyslovene tlačili na genetike, no nedokázala som si predstaviť žeby som dala dcérku zabiť ak by aj vyšla pozitívne a nechcela som ju nijako ohroziť. Riziko potratu je síce minimslne ale predsa... Osud to napokon aj tak zariadil inak a mne v 23tt začala odtekat plodová voda, podarilo sa nam vydržať ešte dva týždne a dcérka sa napokon narodila v 25tt...bol to malinky človiečik a napriek mnohým komplikáciám ktorými sme si museli na začiatku prejsť ukázala všetkým ako veľmi chce žiť a o pár dní bude mať rok ❤️. Je zdravá a úplne úžasna...verím že nebudeš nútená rozhodovať o živote svojho bábätka a ze napokon všetko dobre dopadne 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre