Pozitívny Trisomy test - negatívna amniocentéza

maca2017
30. máj 2017

Ahojte. Má niektorá z vás skúsenosť s tým, že jej vyšiel pozitívny Trisomy test a následná amniocentéza bola negatívna. Mne vyšiel pozitívny Edwards ☹

sangre
2. dec 2017

@lucifer06 ano suhlasim.plodovka rovno.ist na nu mas istotu.

pufflerka
2. dec 2017

@sangre viem co jej odber plodovej vody robili mi ju pri prvom synovi pred 15 rokmi ze podozrenie na DS no nasrastie ta mi ju vyvratila.myslela som prerusenie tehotenstva nechcem to odrodit zblaznila by som sa.

maca2017
autor
2. dec 2017

Obávam sa že si to budeš musieť odrodiť ak sa rozhodneš prerušiť tehotenstvo. Neuspia ta, musíš rodiť. Ja som dostala najskôr tyčinky do krčku na jeho uvoľnenie a po 24 hod. mi pichli do brucha vyvolávačku. Kontrakcie som dostala za 3 hodky a hneď to aj bolo. Nestihli mi dať ani epidurál. Máš na neho nárok. Ale tá dĺžka je individuálna. U mňa to šlo chvalabohu rýchlo.

sangre
2. dec 2017

@pufflerka ano tak jak.pise maca najprv ti daju gelove tycinky ktore ti roztiahnu krcok mne potom ich vybrali a zacali zavadzat cipky ktore vyvolaju porod v takom vysokom stadiu budes muset porodit dieta ...mne zacali velmi silne kontrakcie nasledne mi odtiekla plodova voda do brucha mi nepichali nic odniesli.na salu pichli epidural musela som zatlacit a bolo vonku nasledne ma hned uspali cele to trva asi 10min este sa vycistia zo vsetkeho hned ma previezli na izbu a zacali prebudzat budu to strasne stavy ale casom to preboli ...ja som.nastupila v sobotu a pondelok.rano po vysetreni isla domov .takze asi tak v skratke

maca2017
autor
2. dec 2017

Áno mňa ešte čistili. Hneď po pôrode ma uspali a vyčistili. Záleží či odíde všetko. Niekedy to spravia automaticky pre istotu. Neboj dá sa to prežiť, horšie bude potom. Ale prebolí to. Pomaličky, postupne bude lepšie...

sangre
2. dec 2017

@pufflerka ak sa mozemopytat kolko mas rokov?

pufflerka
2. dec 2017

@sangre 35

petraslov
2. dec 2017

@pufflerka kde si objednaná na to 3D morfologicke sono? U Mudr. Grochala? Ten viacerým vyvrátil fatálne diagnózy týkajúce sa bábätiek. Ak ideš k nemu, uvidíš naozaj na čom si, držím palce aby bolo nakoniec všetko v poriadku.

pufflerka
2. dec 2017

@petraslov ano ku grochalovi.len neviem ci to ma zmysel ak mi povedia v utorok pozitivny vysledok z trisomy bo ten je uz vraj nezvratitelny a stvrtok uz sa nachystat na genetiku a objednat amio a prerusenie

petraslov
2. dec 2017

Nestrácaj ešte nádej, vyskúšaj všetko dostupné aby si si to potom niekedy nevyčítala, držím ti palce aby bol verdikt taký aký si praješ 🙂

sangre
3. dec 2017

@pufflerka urcite chod aj do toho martina nic za to nedas ...nech uzvysledok dopadne ako kolvek ver ze niesi sama budem na tebamyslet lebo tieto veci co sa deju su strasne ale ver ze aj.ked budes psychicky velmi zlomena casom to preboli a treba hned pracovat na druhom babu ...to.je najlepsi liek moj genetik mi povedal ze sanca ze by sa to zopakovolo druhy krat je takmer nulova ja som.mala ES 1:65 takze cele zle proste ze blba nahoda zle sa nam to spojilo na zaciatku takze ideme dalej neviem ako je to pri DS ale tak predpokladam ze nic take v rodine nemate takze moze byt ze ak je to tvoje prve tak sa ti asi stalo to co mne ...

maca2017
autor
3. dec 2017

Držím ti palčeky, daj vedieť ako si dopadla. To sono u Grochala je fajn, aj ja som u neho bola. Ale myslim že úplná istota je amnio. Ja som mala UTZ v poriadku, napriek tomu vyšiel Edwards. Aj výsledky z pitvy nepreukázali žiadne VVCh ale cytogenetika plodu potvrdila Tv18 😥 Je to na tebe. Ja som vtedy absolvovala úplne všetko ale stálo ma to kopec nervov, čakania a dúfania...Ak chceš vedieť viac,kľudne mi napíš do správy.

martina1309
26. apr 2018

Tak pridávam svoju osobnú skúsenosť:
Trisomy test plus som si dala robiť z vlastnej zvedavosti v 12tt, nakoľko mám už viac ako 35 rokov. Po 8 dňoch prišiel výsledok - pozitívny: monozómia X /Turnerov syndróm/. Zrútený celý svet, naštudované všetky internetové stránky ohľadom tejto diagnózy a konzultácie s rôznymi dr čo ďalej. Každý jeden odporúčal amniocentézu - jedine tá mi môže dať odpoveď na moje otázky a potvrdiť alebo vyvrátiť moje obavy. Podstúpila som ju v BA na Kramároch /musím oceniť prístup a celkový priebeh odberu celého personáluj/ a včera som sa dozvedela výsledky: monozómia X sa nepotvrdila 😍😍😍😍a takisto žiadna chromozomálna porucha a my čakáme zdravé dievčatko!!!!!!!!!!!

Chcem povedať všetkým vám, ktoré uvažujete že podstúpite tento druh neinvazívneho vyšetrenia - nerobte to... Pokiaľ nie je žiadny problém, tak kašlite na to, pokiaľ sa problém vyskytne, tak podstúpte radšej amnio a ušetríte 450 eur 😉
Ja som si za 450 Eur zabezpečila 6 týždňov neustáleho stresu, plaču, trápenia a nebyť rodiny a viery, tak to určite nezvládnem.

sangre
26. apr 2018

@martina1309 ja som si dala v 13tt prenascan a ten mi odhalil trizomiu 18 a plodovka to potvrdila cize neviem nezdielam nazor ze zbytocne vyhodene peniaze ale zas nemam skusenost s trisomy testami takze neviem ...moj genetik mudr.ondrejcak dost zname meno s dlhorocnou praxom mi povedal ze za svojej praxe sa este nestretol stym ze by sa prenascan mylil cize vysiel pozitivne a nasledne plodova voda by to vyvratila takze asi tak.ale hovorim ja o prenascane nie trisomy...

alyn
26. apr 2018

@martina1309 chcem sa spytat to je ten trisomy test na SR co robia slovenske labaky? Dakujem

alyn
26. apr 2018

@sangre prenascan a nifty su podla mna velmi kvalitne testy..preto sa pytam ci mala ten slovensky trisomy.. co vyhodnocuju v slovenskych labakoch

sangre
26. apr 2018

@alyn jaaj jasne noo dobra otazka ze vlastne aky mala ako to ze triple vychadzaju falosne pozitivne vieme kolko krat tam vide dawnov a podobne ...ale tieto teda ten prenascan co som.mala isiel az dakam.do hongkongu ci kam nech netrepem.niesom.si ista cakala som.14dni na vysledok

sangre
26. apr 2018

@alyn a teda tie triple co robia automaticky je len odhad z nasej krvi a su tam take štatistiky zaratane ze konec ....coz tieto platene drahe testy je vlastne DNA plodu z nasej krvi .cize pisu ze 99% spolahlivost noo len cisto za mna este som.sa nestretla stym ze by sa tieto testy mylili..

alyn
26. apr 2018

@sangre ano ja viem) ja som si ho tiez dala robit, tie co vyhodnocuju v hongkongu. ale su tripple(so zakona, robia cez poistovnu tie byvaju uplne mimo) a trisomy - trisomy robia na sr

sangre
26. apr 2018

@alyn ahaa vidis to som.nevedela ze tie trisomy robia aj na SR

martina1309
26. apr 2018

Písala som, ze som si zan zaplatila - čiže nešlo o triple test - ten som mala “zadarmo”!!
A áno, trisomy sa robia u nás na Slovensku.
A taktiež kým som čakala na výsledok Amnio, volala som kade-tade a bolo mi povedané, ze sa este nikdy nestretli s tým, ze by z Amnia vyšiel iný výsledok ako vyšiel z Trisomy testu..
A vidíte, stalo sa.. asi patrím medzi ľudí narodených pod šťastnou hviezdou s dobrým anjelom strážnym 😊😉
Trisomy, Prenascan a aj NIFTy test pracujú na rovnakom princípe - izoluje sa z krvi matky DNA dieťaťa.

alyn
26. apr 2018

@martina1309 ano su na podobnom principe, viem ale ja som praveze pocula o viacerych pripadoch trisomy ze boli falosne pozit alebo negat

sangre
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darja12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leonka26
15. aug 2018

Baby prosím vám mňa doktorka poslal najskôr na morfologia prečo ma hneď neposlala na amiocentezu 😭..teraz aby som bola v nervoch idem v piatok ale mne vyšiel pozitívny na DS 1:95 môžem si vyžiadať aj amiocentezu?ďakujem

darja12
15. aug 2018

@leonka26 kolko máš rokov?

leonka26
15. aug 2018

@darja12 ja skoro 23

darja12
15. aug 2018

@leonka26 tak to preto... keby si mala viac, tak ťa hned dá na amnio... amnio je ale rizikové, dobre dr postupuje, že najskor morfo.. v ktorom si tt?

leonka26
15. aug 2018

@darja12 ja budem zajtra 12+6tt dnes presne..strašne sa bojím nikdy som nemala takéto výsledky..

darja12
15. aug 2018

@leonka26 hm, to ti verím, človek v takejto situácii nedokáže zachovať chladnú hlavu a pokoj... skus zavolať grochalovi do martina, či by ti vedel urobiť morfo v tomto tt, že ti vyšiel horší vysledok.. on je super odborník.. bola som u neho a aj pojdem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre