Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
30. sep 2009

alex my si tento rok fakt uzivame 😠 😠 😠

od dokiny sme sli do lekarne. nemali vikinove antibiotika, tak ze mi ich objednaju a poobede si mozem pre to prist. tak som tam letela a ona ze neprisli 😒 tak sme boli v dalsich desiatich lekarnach a nic 😠 😠 😠 a v poslednej mi ten pan povedal ze od zajtra je neaka nova novelizacia a tieto antibiotika este dnes niesu certifikovane u nas. ze mozno zajtra 😠 😠 😠 ide ma slahnut. som zvedava co bude zajtra.

desszi
30. sep 2009

ahojte dievcence,
par dni som tu nebola, malovali sme a aj dadusko si vyzadoval vela pozornosti a vcera sme mali dost velku navstevu (osem ludi), tak bolo rusno ale dobra nalada (byvali kolegovia) 🙂
dnes sme mali poradnu - daduso pribral 800 g, vazi 4350g, potom sme sli koznej, lebo maly ma seboroicku dermatitidu na tvaricke, dostali sme oilatum do kupela a miesany kremik, ktory neviem ci budem davat, lebo obsahuje kortikoidy a to by som nerada. vyskusam klasicku modru indulonu a odvar z repika (citala som na nete ze nejakej mminke to poradila lekarka a zabralo, tak uvidim).
ani vas nestiham citat, ste sa za tych par dni rozpisali 🙂
alex Dadusko nam v noci nastastie spi - budi sa len raz na papanie okolo tretej a potom spinka asi do siestej a potom sme uz hore. cez den vsak nespinka resp. spinka malo alebo len podriemkava, najlespie mu je v kociku na prechadzke, vtedy aj pospinka dve hodinky, ale doma sa mu treba intenzivne venovat - rozpravat sa, chodit s nim, ukazovat veci....poleziacky vydrzi asi 15-20 minut v lespom pripade, potom sa uz nudi a treba vymysliet nieco na jeho zabavu 🙂
tie odsavacky na vysavac su skvela vec, my sice nemame, ale u kamosky som to videla v akcii, saje to ako dabel 😀
capy dufam ze ste uz zdravi
ivka dadko cez den papa aj kazde dve hodinky, podla toho kolko vysaje, ale v noci vstava len raz - okolo tretej na papanie, takze potiahne aj sest hodin (zaspinkava okolo osmej, pol deviatej). ale ja to robievam tak, ze mu pocas dna, alebo v noci odsajem tych 120 ml, to viem ze mu musi stacit, a dam mu vecer z flasky tuto davku, tak viem ze je urcite napapany a mal by byt spokojny a dobre spinkat. cez den mi je jedno ci papa kazdu hodinu alebo tri. a za tych sest hodin v noci sa mi tak naplnia prsia, ze mu staci z jedneho a druhy odsajem a obvykle mam zase uz 100ml na dalsi vecer na krmenie.

capy
30. sep 2009

desszi tak ste mali rusno 🙂 🙂 🙂

ivkaivka
30. sep 2009

alex, no mohli by ste dojst, bola by sranda, pokecali by sme aj o tych chlapoch. Ja mam taku rucnu odsavacku, ma super tah. Tych 20 min odsavam na 1x, ruky ma uz sakramensky bolia, no budem mat svaly a budem vladat nosit svoje babo a potom este dalsie 4 😀 😀 😀 Ja mam tiez pocit, ze UM ju viac zasyti, asi je hustejsie. Kolko stoji elektricka? Je dobra, mas na nu nejake dobre referencie? Ja si myslim, ze chut na spanok sa u Teba dostavi, tak ako u mna-t.j. po porode.
Capy, drzim vsetky palceky a aj na nohach, nech vam to rychlo prejde. Drzte sa
Desszi, fakt perno. Ako sa prejavuje ta seboroicka dermatitida? Moja mala ma po brade a lickach take cervene vyrazky, mam pocit, ze je to z cumlíka, mliecka, slin. V lekarni poradili, davat na to kremik na zapareniny, teda ten co davame na zadocek, tak skusam, uvidim ci to prejde. No v kazdom pripade mi napis, ako sa to prejavuje. Olivia sa tiez budi okolo tretej a potom medzi šiestou a siedmou, no ja to beriem, ze 2x za noc, pretoze nad ranom som unavena najviac. Olivia, tiez cez den malo spinka, ona sa na poriadne spinkanie potrebuje poriadne zrevat a spi aj 3-4 hod. V kociariku by nechce, uz mam pocit, ze ten kociar je nejaky prekliaty. To je super, ze Ti tak skoro zaspi. Ja toto tu pisem uz asi druhu hodinu, mala place, je nespokojna, potom hladna, tak pogrcana...tak zadriemka, tak rev...som zvedava kedy zaspi.

alexandrah
30. sep 2009

baby, ja by som musela kupovat novy vysavac, lebo ked je to na cca 800,. ja mam 4500, to je fAKT SILA. to uz je lacnejsia ta elektricka, no co uz, kupovali sme aj ine drahe veci. ale postielku a prebalovak ako jedine cez internet, to po 2. babatku vyhodim (nehodi sa mi to ani ako komoda, v podstate neznasam komody, dam uplne iny nabytok, tak zbytocne drahe nebudem kupovat). dneska ma chytili depky, aka budem mama, kazde dieta si zela tu najlepsiu, a risko dostane akurat mna ... 😔 no neviem ... a to som si vravela, ze ma tieto depky chytat nebudu, sak budem najlepsia ako budem vediet, ale asi hormony,. dnes si skusim dat polku diazepamu, snad zaspim aspon do 2.
capy - ja som takto zhanala lieky pre manzela, som sa bala, ze aj prestane platit recept (plati vzdy 7 dni), kedze to nikde nebolo. prinajhorsom zavolas lekarke, nech da iny liek.
desszi - z toho mam najväcsiu hruuzu, ze cez den sa mu treba tolko venovat, a ked v noci nebudem spat, asi odpadnem, bojim sa ... ako budem vladat ... kazda zena je unavena, ale aspon v tehu spali ... 😨 🤐

capy
30. sep 2009

alex neboj sa budes skvela mamina 🙂 🙂 🙂

a da sa to byt hore v noci a cez den ficat pri detoch. a ked budes mat len jedno tak si s nim mozes cez den zdriemnut. ja som to tak robila pri vikinovi. teraz pri tominovi radsej nieco porobim 😉

ivka dakujem ☹

alexandrah
30. sep 2009

capy - diky 😎 😀

ivkaivka
30. sep 2009

alex, to co za reci, ze zla mamina. Budes najlepsia pre Riska. Lepsiu by mat nemohol. To by si mala vidiet mna, cez den ake uz ma chytaju nervy, ked mala len reve, nechce jest, spat. Proste das do postielky reve, vezmes na ruky a je ticho-darmo jej vysvetlujem, ze potrebujem poprat, poupratovat a sem-tam ist na wecko 😀 , proste mam urevane dieta a niekedy ani nechcem a som na nu nahnevana, tak ju necham vyrevat a tak revem ja, ze som hnusna mater, no niekedy uz fakt nevladzem a modlim sa nech je 16.00 a pride domov manzel aj moja mamca. NIekedy chcem, aby mala uz aspon rok, ze hadam mi nejako naznaci co chce, no potom ked zaspinka a pozeram na tu krasnu a kludnu tvaricku, je mi do placu a tuzim po tom, aby ten cas tak rychlo neutekal. Kazdy den mi zbehne ako voda, teda to popoludnie, ked uz su vsetci doma. Najhorsie je, ked je prebalena a reve, davam jej jest vsetko vypluva a reve, hojdam ju a reve, hladkam, spievam, rozpravam sa s nou, prechadzam sa po dome a ona stale len place a place...uz som niekedy fakt zufala a tak cela vysilena zaspi. Potom sa zobudi, chvilocku sa pozera, sem tam vyda taky pekny zvuk-akoze sa smeje, to mam az slzy v ociach a potom zacne kolobeh placu. Ja neskutocne obdivujem slobodne matky, ktorym nema kto pomoct, ja by som to urcite nezvladla, som proste slaboch. Takze, urcite budes lepsia mamina ako ja. Neboj a pusti z hlavy take myslienky.
Citala som teraz na nete o elektrickych odsavackach-super palky, no myslis, ze odsaju tak ako rucne?

capy
1. okt 2009

ivka neboj to prejde a bude dobre. aj my sme mali take obdobie a ja som s nim bola sama az do noci ked prisliel mangel z prace. najlepsie bolo ked sme boli vonku a prechadzali sme sa. to spinkal a bol klud 😉
urcite nie si zla mamina.

capy
1. okt 2009

nikde nikto mala by som ist do postele. este som si dala kusok babovky a mozem ist haji. dobruuu nocku 😔 😔 😔

desszi
1. okt 2009

ivka nam tie vyrazky zacali najprv tak pozvolna - jedna, dve, potom sa to rozsirilo na celu tvaricku, zo zaciatku boli len cervene, tak som myslela ze novorodenecke akne (na to sa nic nedava) ale potom ostali na povrchu take akoby zltkaste a zacali sa tvorit supinky a rozsirilo sa mu to na usko. teraz to uz ma o cosi krajsie, lebo sme mu na tvaricku davali panensky olivovy olej, trosku premastit tu suchu kozu, ale aj tak ziadna slava. pozri sa do albumu, dadko tam ma take zabery zblizka medzi poslednymi fotkami a budes mat lepsiu predstavu, hoci tie supinky az tak nevidiet.

alexandrah
1. okt 2009

ivka - to ma mrzi, presne tohto sa obavam aj ja, nemyslim, ze si zla mama, len to babo proste place, je lahke byt dobra mama, ked babatko iba spi, to su potom niektore mudre ... ja uz vymyslam, co robit v takom pripade, aby sa to babo nejak zabavilo, to je ako ta moja sesternica, ze iba ked ju vzali na ruky, nerevala, a preto ju mali na rukach hodiny a hodiny, a to nedopust, lebo ti z toho zasibe, tak nech aj chvilu place. moj muz dojde z roboty kazdy den najskor o 7-8, tak sa desim.- kupila som od kamosky take elektricke lehatko - vibrujuce, niektorym detom to pomaha, a potom dufam, ze mi pomoze - havo!!! proste, aby sa babo nenudilo, ked bude pozorovat psika, mozno ... no to su uz zufale scenare ...proste ked s nou niekam isli, tak mala sa zabavila, a bola ticho, aj som niekde citala, ze kludne daj dieta do klokanky, a upratuj, alebo var, nieco miesaj, proste, aby sa zucastnovalo tvojho zivota, a nie ze az ked zaspi, mama rychlo rychlo porobi ...no som ja ale mudra teraz, ja viem ... a ta elektricka na sopliky je asi dobra, a na mlieko som videla v cinnosti, ona proste iba tu packu nemusis stlacat, to najprv navolis tempo, stlacas par krat rucne, a potom ona sama pokracuje v takom tempe, ale tu na mlieko asi kupim normalnu, len tu na sopliky asi elektricku. ivka - drz sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

desszi
1. okt 2009

ivka vobec nie si zla mama!!!! to sa neda riadit tym co je pisane v knihach alebo co ti radia - to v nas vyvolava ten pocit ze sme zle, lebo v knihe je to inac a zivot je uplne iny - aj moja mamina mi hovorila nechaj ho vyplakat, bude rozmaznane na rukach atd.a ked bola u nas, tak veru ani ona nevydrzala a nechapala ze maly je schopny vrieskat do vysilenia (a to ja nemam srdce ho nechat) a pritom by mal byt po vsetkyhc strankach spokojny - jednoducho je zvedavy a musim ho vziat a chodit s nim, hrat sa, rozpravat....my mame stastie, ze vonku v kociku je uplne spokojny....tak ked uz vnutr nevladzem, tak ideme von a on si podriemkava alebo spinka. myslim ze je este velmi malicky na nejake rezimove opatrenia, ked bude vacsi potom bude mozne byt prisnejsi. a my sme uz kupili nosic pre babatka od narodenia az po 12 kg, ale zatial sa mu tam nepaci ☹ je sice pravda ze sme to skusali len raz, musi si zvyknut asi....

alex aj ty to zvladnes, zo zaciatku som bola tiez hotova, unavena, kruhy pod ocami, nervoznejsia, uplakana, ale uz pomaly si zvykam na Dadusov rezim, iem hlboko zaspat ked spi on, aj led len na pol hodinku, to obcerstvi a pomaly stiham aj veci porobit a vyuzit ten cas maximalne ako sa da. a ked sa na teba drobcek usmeje, vsetka unava pada. nas Dadusko sa uz druhy tyzden na nas s Petko neskutocne zlato bezzubo usmieva a gagoce tie svoje grrrrr a ehhhh. to je prenadherne!!!!! 🙂

alexandrah
1. okt 2009

desszi - ja neviem, ako budem chodit von, ked bude december, januar, tak dufam, ze zaspi aj tak, mne sa moc asi nebude chciet len tak prechadzat pomedzi ludi ... potom snad zaspi aj na balkone ...mam znamu, co chodila von 3 X denne, to je peklo!!!!!!!! a veru mas pravdu, aj ja sa chystam spat aj cez den, aj 5 krat, vzdy ked aj risko zaspi, hoc aj na chvilu!!!!! to je asi jedina zachrana!!!!!! a videla som jedneho 3 mesacneho chlapceka, co vyslovene na mamu uz tak "zvatla", tak vydava zvuky, tak by rozpraval, a komunikoval, to bol najkrajsi pohlad na svete!!!!!!!

ivkaivka
1. okt 2009

caves, rano som pisala no neposlalo mi to 😠 , mozno sa uz opakujem, no asi ma ten reflux, ci ako sa vola to grcanie. Proste sa napapa a o hodinu prudy idu von. Rano sa tak zvracala, ze mala mokre aj vlasky -vzadu, tak umyvat, prezliect uz aj prebalit, polozime do postielky a opat 😠 . Manzel ma volno, tak sme pod matrace naskladali knihy, vraj ma byt vo zdvihnutej polohe-tak som to citala na konikovi, tak uvidime. Proste z jednej pohromy do druhej. Sopliky uz ustupuju, dnes som odsavala len 2x a teraz to vrackanie a este tie hrozne flaky po lickach, uz to ma aj na oboci. Davam jej sudocrem. Dnes ju kupem, tak som hovorila, ze hoc bude vrieskat, tak jej musim poriadne vsetko povymyvat. Neviete moze sa borovou vodou cistit tvaricka? Na letaciku je, ze do 10 rokov sa nema pouzivat. Som zufala, furt dajaka pliaga. Dufam,ze to nebude nejaky detsky ekzem. Desszi, mate Davidka v perinke ci v zavinovacke? Ak ano, ako dlho ho budete mat? Moja je v zavinovacke a planujem ju tak nosit aspon do konca 3.mesiaca. Inac, Davidko krasne drzi hlavicku hore, ked je na brusku. Olivia akurat zabori hlavicku do deky a beeeci-ona reve stale, no dnes mala asi 10minutovu chvilku vyskania, gagotania, usmievania, tak zrazu skrutila pusu a bol cirkus. Uff, nejako to vydrzat. Alex, ja chodim von 1x za den a to okolo obeda, viac nevladzem a malej sa stale v kociari nepaci, vydrzi tam pospat presne 45 min.a plac, potom doma este dopspi 30min. a kolobeh zacina.

alexandrah
1. okt 2009

ivka - to je mi fakt luto, taketo problemy, veru, ak ma mala reflux, tak treba podlozit hlavicku!!! a skus take mlieko zahustene, predavaju, alebo sa niecim zahustuje, kamoska to davala synovi, a pomohlo, potom nevracal, mozem sa opytat, co mu to davala. a vraj v zavinovacke ma byt babo tak do 3 mesiaca, ako pises. nemas nahodou to vibrujuce lehatko? mozno by ju to zabavilo. drz sa!!!!!!!!

ivkaivka
1. okt 2009

alex, budem vdacna ak sa opytas na to zahustovacie mliecko. To sa robi samostatne, alebo pridam do mojho? Lehatko nemame, no super napad, asi pouvazujeme. no ja by som bola najradsej, keby ho netrebalo, keby sa vedela zabavit sama a aj uspat sama.

alexandrah
1. okt 2009

praveze ona ho robila z umeleho. no je jasne, ze najradsej, keby lehatko nebolo treba, ale ked ma furt plakat, tak zozenies aj certa diabla, len aby prestala 😎 volam tej kamoske, nedviha, ale zistim co najskor!!!!!! zatial vydrz!!!!!

alexandrah
1. okt 2009

IVKA - TAK dostanes to v lekarni, je to nejaky prasok zo svätojanskeho chleba, nevedela presny nazov - Nutriton alebo tak, je tam aj navod, zarobis to do mlieka (tvojho alebo UM), a ze hned v ten den uz maly nevracal, tak snad pomoze!!!!!!!!!!!

ivkaivka
1. okt 2009

alex, dakujem,dakujem, dakujem. Zajtra poslem manzela do lekarne. Mala o osmej zaspala u nasich v obyvacke a neviem ci ju mam prenasat hore k nam, alebo pockat kym sa zobudi. Uz spinka takmer 3 hodinky, co je jej dnesny rekord. Asi este chvilu pockam a prenesiem, predsa mama rano vstava do prace. Teraz lezi pri malej a mna posiela spat hore, ze ona bud ma pride zobudit, alebo sa o malu postara. Tak uvidime.

capy
1. okt 2009

ahojte no tak my sme boli dnes zasa u dokiny nech mu predpise ten sirup a nie granule a tak uz liecikujeme. a zda sa mi ze uz je lepsie. teplotu uz nemame druhy den tak snad uz bude lepsie. tomino zacal dnes krivat na tu nohu co mal zlomenu tak mame mat klud. tak som zvedava ci mu to prejde alebo budeme musiet ist zasa chirurgovi 😒

baby a drzkajte sa ☹ ☹ ☹

alexandrah
1. okt 2009

jasne, ivka, oddychni si aj ty, pridu ta zobudit, ked bude chciet olivka papat, uzi si chvilku kludu, potrebujes to!!!!!!!! boze, strasne dufam, ze to malej pomoze!!!!!!!! daj mi vediet!!!!!!!!
capy - vy si tiez uzivate, len co je pravda!!!!!!!!!§ to uz ked sa sype, tak vsetko naraz asi!!!!!!
kocky, ja dufam ,ze dneska zaspim, som strasne napratana (prevazne hruskami), vcera som dobre spala, po polke diazepamu, ale mam si ho davat iba 2 krat do tyzdna, tak neviem neviem ... uz vypratavame pracovnu, a chystame sa na sobotu na montaz!!!!!!!!

capy
2. okt 2009

alex mas pravdu. nech uz je koniec roka ☹ ☹ ☹
dufam ze pekne spinkas 🙂

idem pomaly do hajan dobruuu nocku 😔 😔 😔

desszi
2. okt 2009

ivka skus ten nutriron mozno to zaberie. my davame Davidka do perinky alebo zavinovacky (mame obe na striedacku) a urcite budeme minimalne do troch mesiacov, uz aj z toho dovodu, ze navecerne spinkanie ho zviazem pevnejsie aj s rucickami, pretoze on s nimi velmi sibrinkuje a stale sa tym zobudi. ked potom zaspinka tak ho uvolnim a prikryjem len deckou. Ivka zabera vam na fliacky sudokrem? Ja som vcera nestihla ist pre krem do lekarne, takze druhy den umyvam tvaricku repikovym odvarom a natieram klasickou modrou indulonou a zda sa ze zabera, aj si odklopem. ak to bude lepsie ani nebudem davat ten miesany kremik. nechcem mu zbytocne kydat na tvaricku hormonalne kremy.

ivkaivka
2. okt 2009

tak vratili sme sa od lekarky. Mala vazi 4270g -vraj zo vsetkych novorodencov co ma je na tom Olivia najlepsie. Co tyka toho zahustovania mlieka, tak hovorila, ze pockat este (teda o 2 tyzdne ideme na gastro a vraj tam lepsie posudia, no ona nevidi dovod, pretoze mala pekne pribera)-akurat ja vidim ten dovod-pranie, zehlenie, prezliekanie. Co sa tyka tvaricky, vraj to asi prechadza do detskeho ekzemiku, no este na kozne nemusime, kym sa to neroztiahne. Vecer som jej dala na obocie kalciovu mast a obocie je ciste, len licka su skarede. Tak som jej dala este Holtov krem, no mam pocit, ze rano boli cervensie. Este mi poradila lakarka 2-3x do dna ocistit zapalene miesta peroxidom vodika-tym co na pupceka a natriet Holtovym kremom. Uz som tak urobila a mam pocit, ze je to menej cervene. Este kazala dat fenistilove kvapky na ukludnenie malej, no nechcem zbytocne do nej trepat lieky. Desszi ten sudocrem asi troska pomohol,no ja som na konikovi citala, ze pomaha: Holtov krem-je to na ekzem aj na tu seboroicku formu, potom peroxid, modra indulona, umyvanie ciernym cajom. Tak ja som sa rozhodla, ze dnes jej budem cistit peroxidom a kremovat Holtovym kremom, ked sa to vysusi, tak to premazem modrou indulonou.
Capy, super,ze teploty su fuc. Nozicka bude hadam dobra. Alex, dufam, ze si sa vyspinkala do ruzova 🙂 . Neviete co je s Vlnkou, dlho sa neozvala, dufam, ze sa vlnkovci maju dobre 🙂
Desszi, ten repikovy odvar Ti kto poradil? Mas ho z obchodu, ci doma nasuseny. Este mi napis, ako ho pripravujes. Dakujem

desszi
2. okt 2009

ivka ja som niekde na nete nasla mamicku s rovnakym problemom ako mame my a tej lekarka poradila repik a modru indulonu, tak som to skusila. zial navod na odvar tam nebol, tak robim v podstate silnejsi repikovy cajik (nezalejem sacok salkou ale dam len pol salky vriacej vody, necham vyluhovat podla navodu a odlicovacim tamponikom mu pretieram tvaricku niekolkokrat za den, aj ked uz odvar vychladol, nasmu malemu to nevadi). A mam porcovany caj z obchodu, sypane su v kazdom pripade lepsie, ale doma momentalne nemame.

aussiegirl
autor
2. okt 2009

desszi potvrdzujem repik je super. malemu ked bol novorodenec som pridavala do kupelika odvar. normalne som pred kupanim nechala vyluhovat cca dva cajove sacky repika a potom som to naliala do vanicky. maly mal nadhernu pokozticku. hrozne sme sa bali ekzemov, ja som bola uz ako novorodenec tzv. atopik. do 6tich tyzdnov som mu este kazde rano spravila velmi slabunky odvar z kamiliek a s vatickou som mu rano urobila rannu ocistu tvaricky a ociek ked sa zobudil. az dodnes je na tom super, troska mu pred par tyzdnami vyslo nieco na rucicke co sa podoba exemu, len neviem ci si poriadne nerozskriabal potnicky ked boli tie horucavy. davam mu na to adermu a je to o 90% lepsie. minule som bola v jednej milej cajovni v BA a tam mi pani majitelka poradila aby som v pripade exemov pridavala do kupela odvar z rooibos caju (hocijaky sypany a neochuteny je ok). este som to neskusala ale teraz ako som 2xtehu a na rukach mi vysiel zase s prepacenim ten humus tak sa k tomu uz dnes naozaj dokopem a vyskusam. clovek vzdy chce aby najpr dieta bolo tip top a na seba zabuda 😅

alexandrah
2. okt 2009

ivka - mas pravdu, aj dovod je, ked ti babo furt place, najhorsie bolo, ze sesternica bola tiez na gastre, ale tam mala neplakala, tak jej ani nevedela zistit, ci jej nieco vobec je, tak boli na tom tak isto, ze tapali, mozno hej, mozno nie, v kazdom pripade je to prirodne, tak to urcite neposkodi, ja by som to skusila, sak ked grca, tak to asi neni normalne a zdrave ...
vlnka ma asi pech ... alebo pozera annu kareninu??? 🙂 ona mala aj toho muza choreho, tak bola na dianku sama chudatko. no ja som si dala zase polku diazepamu, ale zaspala som o 3, citala som si so psikom (ten pri mne spinkal), ale potom som spala do 12. teraz par dni si nechcem dat nic, tak som zvedava ... kupim asi nejake homeo ...

desszi
2. okt 2009

aussie je to tak, drobec je vzdy na prvom mieste a my az niekde ked je vsetko hotove 🙂 ja tiez nedam dopustit na bylinky, vidim ze aj tebe kamilky pomahaju (teda chlapcekovi) a pritom ako kazdy rozprava ze sposobuju alergie. mne mama vravela ze ma kupavala v kamilkovom odvare do pol roka a nikdy sa mi nic na pokozke nevyhodilo. a repik ma iste rovnaky rsp podobny ucinok. ja to uz vidim teraz, len par krat denne mu pretieram tvaricku a krasne sa mu vyrazky zmensuju. a ty sup, sup do rooibosoveho kupela 🙂

ivkaivka
3. okt 2009

caffte, takze vcera bol perny vecer. Styri hodiny sustavneho placu, tak sa manzel nasral isiel do lekarne (o 22.00) pre ten svatojansky chlieb, no ked chcel poradit od lekarnicky odbila ho, ze ona nevie, ze ak to kupi, tak na vlastnu zodpovednost, vraj ona o tom pocula, no fakt nevie poradit....tak sa zvrtol a odisiel. Dali sme este o pol jedenastej 30ml nutrilonu, mala zaspala o 23.00 a predstavte si z toho vysilenia chudatko sa zobudila az 05.30, boli sme v nemom uzase. No a dnes je ukazkova, vrackala len troska, boli sme aj na dvoj-hodinovej prechadzke. Proste sa napapa, hodinu ju drzim vo zvislej polohe, ona zaspinka a je klud. Vcera som dost citala o tom refluxe a docitala som sa, ze z toho vrackania ju moze palit zaha. CHudatka deticky, ktore to maju, deti by vobec nemali byt chore.
Desszi, mala mala rano takmer cistu tvaricku, len nejake supinky a troska-ale fakt len troska cervene fliaciky po licku. Teraz k veceru jej to viac scervenelo, tak som este 2x pretrela Holtovym kremom a na noc dam opat kalciovku a zajtra chcem to umyt repikom. Ako dlho nechas posobit repik na tvaricke, kym to namastis?
Vy ako? Maly uz to ma ovela lepsie???
aussiegirl, ta aderma je na predpis? Ja som tiez mala v tehu ekzem na rukach, po tretom mesiaci mi na to dali Belogent, su tam kortikoidy, no raz za tyzden som musela premastit, pretoze som nemohla zohnut palce od bolesti. Tesne pred porodom to zmizlo a este sa to nastastie nevratilo-d 😀 ufam, ze nezahovorim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre