Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

ivkaivka
26. okt 2009

alex, aj ja zboznujem bizu. Normalne som rada, ze mam dievku, aspon bude mat to kto potom nosit, ked uz budem postarsia osôbka. My sme sa tiez rozhodli, ze dame zaockovat. Olivia uz UM nema, uz treti den fachci na MM 😀 😀 😀 , sice na flasku, ale ma.
Ja som jej zatial na tvaricku nedavala nic, proste som ju umyla a hotovo. Teraz davam ten repik a modru indulonu. Uvidim ako to zaberie a asi potom skusim tu kozmetiku. Myslis, ze maju nieco aj do chladneho pocasia? Alex, ako pozeram, uz 35.tt, super, niektori lekari povazuju babo donosene uz v 36.tt. Dufam, ze po narodeni Riska si najdes kusocek casu a ukazes sa tu.
Dakujem ku gratulacii 😀 , dnes som ho uz bola skusit a hned som v obchode utratila nejakych 100 eur. Kupila som Olivijke kabatik na zimu, deku do auta, take teple nohavice, pretoze overaly su jej este velke, ciapocku a rukavicky. A kupila som si este autolekarnicku, nejake poistky do auta-vraj to treba, reflexnu vestu a vonatka-som sa modlila, nech ma nestavia policajti, pretoze som nemala lekarnicku, vestu a poistky-no v pohode.

desszi
26. okt 2009

ivka, repik uvarim rano a ten isty pouzijem aj vecer, len ho zohrejem v teplom kupeli (nie v mikrovlnke) dam do maleho poharika a ponorim do horucej vody, za 5 minut je prijemne vlazny.
nam este zatial dr nehovorila o tom ockovani proti rotavirusom, uvidim ci dam ockovat, je to take na zvazenie...idem buvat, len som vas vybehla kuk, sme prave dokojili...

alexandrah
27. okt 2009

ivka - maju aj krem proti mrazu, hned som ho kupila, lebo risko bude v zime ... no urcite po narodeni riska budem aj tu sliedit po radach a povzbudeniach!!!!!!!!!!
idem asi spat, cely den som bola strasne inavena, ani som skoro nic nerobila , kukla superstar, len vecer som sa prebrala, o 12 zehlila, prala, vyvesiavala ... jak cvok!!! ale uz idem spat, zajtra mam poslednu poradnu, drzte palce!!!!!!!!! ozaj, vam daval gynekolog nejaky papier na meno dietata do nemocky? ze vraj to ma dat on, ale neviem, moj to nespomenul ... snad mi aj zmeria panvu, aby som vedela na com som ...

desszi
27. okt 2009

alex, ziadny taky papier mi gyn nedaval, naco by to malo byt? nerozumiem tomu, ze na meno dietata 😕

capy
27. okt 2009

ahojte

ivka vsetko som skusala a tomino je uz zda sa v poriadku. od vcera sme nekakali. tak to bolo asi len z toho zubka.

a super darcek si dostala 🙂 🙂 🙂 aj my mame jedno auto, teda ja mam a mangel uz spekuluje ze aj on by prijal aby nemusel chodit MHD 😅

ivkaivka
27. okt 2009

alex, ani ja som nedostala ziaden papier. Priamo pri porode vypisovala sestricka - udaje+meno dietata- prvykrat sa pytala nan ked sme prisli a druhy hned po porode-ci sme si to nerozmysleli 😀
Desszi, asi ako dlho vam trvalo, kym ste s repikom vyliecili licka. Olivijka uz ma hlavicku uplne cistu, rano som jej este vycesala take supinky a uz je to o.k., no preventivne som jej este hlavku umyla.
Capy, super, ze ste v poriadku. No chlapi, su tak pohodlni.... moj ani do obchodu nepojde pesi, ale ze ja sa s kociarom terigam kazdy den takmer 2 hodinky po vonku... 🙂

capy
27. okt 2009

ivka tak to poznam. ale mojho som konecne donutila chodit do prace busom. vysvetlila som mu, ze jednoducho ja auto potrebujem viac. a po tych nasich vseliakych urazoch mi dal za pravdu 😅

capy
28. okt 2009

dobruuu nocku 😔 😔 😔

alexandrah
28. okt 2009

kocky, tak ja na mojho nemozem krive slovo povedat, ked potrebujem auto, necha mi to, ide aj peso do prace, zlaty ... ked ma auto on, tak ma aspon doveze odveze, ked ja, tak ho aspon z roboty hodim domov, chodi fakt neskoro ... ale tiez chceme kupit druhe, asi tak za pol roka ... aj väcsie koli detom a tak, ,,, ja urcite s malym nemienim chodit mhd, su tam taki desni ludia, co sa furt strkaju, nadavaju, ked niekto trochu mladsie od cierneho uhlia sedi a podobne, uplne to tam neznasam, predstava, ze by som musela niekoho prosit, aby mi pomohol s kocikom, nikdy!!!
no bola som dnes u lekara, risko je stale netopierik, ma 2048 kg, vraj do porodu bude mat cca +- 3,5 kila. inak je ok, krcok ok, zobral mi vzorku na streptokoka, a potom uz do nemocky. zajtra idem na prednasku o epi, nech to mam z krku, a buduci tyzden uz asi do poradne v nemocnici ... inak, ani moj gyn. netusil nic o papieri na meno, ale baby na inej teme pisali, ze im gynekolog dal, tak som nevedela ... sak tiez si myslim, ze v nemocnici to proste vypisu ... dneska zase sialena unava, spala som 3 hodiny, u lekara mi bolo blbo, tlak som mala 100/60, skoro som odkväcla, ale potrebovala som ist do mesta este na darceky a tak, tak som zaspala od pol 7 do pol 10, a teraz zase buntosim. ale tak za pol hodku idem na ucho 😀 jej, a meral mi opanvu, a som o 2 cm uzsia ako je minimum, a vraj sa to rozsiri tak max. o par milimetrov, max. o pol centi, takze uvidim, co povie porodnik ...

desszi
28. okt 2009

ivka, trvalo to cca dva tyzdne, ja viem, kremik by zabral za par dni, ale ja som skor za prirodu az v krajnych pripadoch volim lieky

desszi
28. okt 2009

aha, tak ten papier na meno!!! 🙂 , alex aj mna sa pytali len v nemocnici a potom po porode prisli za mnou, nech skontrolujem udaje, ci je vsetko spravne napisane, aby potom neboli chyby v rodnom liste.

ivkaivka
28. okt 2009

alex, aj moj je v pohode, auto necha, no tie reci... ja by som tiez s Oliviou nechodila busom, no kvoli bacilom. Risko bude valibuk, moja mala 3100 no gynekolog odhadoval 3300, vraj + - 200g a vyslo to. To meranie ta nebolelo? Mna hrozne, hlavne z predu dozadu, mala som sice aj kontrakcie, tak to asi bolo tym. Este ta zmeraju priamo pred porodom, tak uvidi. Lepsie by bolo, keby si rodila spontanne. Ten tlak, ja mam bezne 90/60 a citim sa fajn. V tehotenstve som mala taky, no pred koncom taky ukazkovy 100/80. 120/80..., ale necitila som sa fajn,ja sa najlepsie citim ked mam 90/60.
Desszi, hlavicku ma cistu, este rano som to umyla a vycesala supiny, na licku ma troska... chcem sa opytat: aj Davidkovi vsetko scervenelo, ked si umyla repikom??? Ja som uz rozmyslala ci to ten repik nevytahuje von. Ono sa to tak do pol hod.ukludni. A este, ako dlho si nechavala posobit repik, kym si premazala indulonou???
Mne po porode nedavali kontrolovat nic, len sa opytali, no asi by som ani nebola schopna. Bol tam sice moj manzel, tak mozno dali jemu...

capy
28. okt 2009

ahojte aj moj bezny tlak je 90/60. a tiez som v pohode.

a s kocikom do busu alebo eliny zasadne nastupujem sama 😅 nez by som niekoho mala prosit. a ten pohlad ked sa niekto spyta ci mi moze pomoct a ja mu poviem nie dakujem 😀 😀 😀 no sranda to je

a riskovi nech sa pekne dari v brusku. uz sa mu to tam krati 😅

desszi
28. okt 2009

ivka ano scervenelo, ked mal tych vyrazok este vela ale ked ich bolo menej tak to uz tak nereagovalo. a indulonu som davala prakticky hned, ked to uschlo, tak ako ked sa my umyjeme a vzapati si davame krem na tvar 🙂 inak ked si myslis, ze repik by mohol byt pricina, skus ho na par dni vynechat a davat len indulonu alebo skus nechtik, ten je tiez velmi dobry na kozne problemy, ja som ho vsak nedavala, lebo nam repik pomahal, a navyse mne nechtik nerobi na pokozku dobre, velmi mi ju vysusoval, tak som ho nechcela davat Dadkovi.
no za mnou prisli s tym papierom o dva dni, nie tesne po porode, takze uz som bola schopna kontrolovat udaje 🙂

celin
28. okt 2009

ivka, moja znama mi poradila na kozne problemy ze ona davala repikovy odvar malemu do kupela a este aj levandulu na dobry spanok. urobila si silnejsi odvar do hrnca a naliala potom do vanicky ked isla kupat.
ja sa to chystam vyskusat, ale vzdy zabudnem kupit repik ☹
a k tomu plavaniu. nebojis sa chodit na plavanie v zime s babatkom? ja by som tiez velmi chcela ist, ale kurz nam zacina v januari , maly bude mat 4,5 mesiaca a bojim sa ho prepravovat domov . predsa vpri bazene bude teplo a potom von do zimy... auto bude nevykurene .

alexandrah
28. okt 2009

ivka - mna to meranie nebolelo, ale to mi robil moj super gynekolog, mozno v nemocnici to bude o inom ... inak, chlapci asi byvaju väcsi, lebo sak ja som tiez prtata ... jak ty, tak uvidim, kolko bude mat napokon, zatial je - 1tyzden. moj muz nema ani reci koli autu, v poho ked potrebujem, tak mi ho da, to je fajn. on sa skor prejde. ale zase si vychadzame maximalne v ustrety. (u nas jak keby som bola chlap ja, hehe, aj ovladac ja, aj auto ...), ale ne, normalka. ja som mavala normalne 100/60, len teraz som aj malo spala, tak mi bolo fakt na odpadnutie. inak, ked som sportovala, som mala ukazkovy 120/80, to som nikdy nemala. dneska som bola na prednaske o epi. aspon cosi mam za sebou. som mrtva, zaspala som o pol 6 (cize stareho casu o pol 7, co je uz fakt zlééé!!).

ivkaivka
28. okt 2009

desszi, vdaka za info.
Alex, nebojim sa, ved ked vylezie z bazena, tak este trosku pobudeme tam, az tak pojdeme autom a poriadne ju poobliekam. Vraj deticky co plavu, su otuzilejsie a menej chorlave a nam by to tak bodlo. Dufam, ze info o epi bolo uzitocne. Uz si sa rozhodla, ze rodis vyhradne s epi???

alexandrah
28. okt 2009

ivka, jasne, ja som za kaekolvek otuzovanie alebo sportovanie, pohyb babatku len prospeje, naberie nove podnety. epi chcem urcite, ak sa bude dat, len este neviem, ci nepojdem cisarom, kedze som uzka, dozviem sa asi pri najblizsej poradni, asi na buduci tyzden? zajtra idem volat porodnikovi, tak mi da termin. prednaska bola fajn, docela ma ale naplasili pri spinale, lebo potom zvyknu byvat 5-7 dnove bolesti hlavy, a ked som migrenicka, vraj mam na to väcsi nabeh, tak potom by som radsej keby som musela cisarom rodila v celkovej anesteze, ale ked nie, epi urcite. aj tak si dost vytrpim, preco si to neulahcit, ked to babatku neublizi. ten anesteziolog vyzeral byt fakt dobry, boli sme tam asi hodinu, normalne sa rozprudila ziva debata (zacala som ju ja 😀 ), ze ked take zdravotne problemy, ci problem s epi, ked ine, a podobne ... na vsetko sme sa ho povypytovali. clovek nikdy nevie, ake bude mat bolesti, niekto ma mensie, potom to nepotrebuje, ale niekto ma fakt hrozne. a vravel, ze ani to neni pravda, ze to moze spomalovat kontrakcie, ale ze naopak, najnovsie vyskumy vravia, ze to naopak urychluje porod, len treba dobre pichnut. no uvidim zajtra, ako poriesim s porodnikom, snad sa mu dovolam a nejak sa dohodneme. boze, uz sa to blizi!!!!!!!! ale bola tam jedna druhorodicka, ta nas pripravovala na priserne zdravotne sestry, tak sa "tesim"!!!!!!!! ze ona lezala na rizikovom, praskla jej plodova voda, a sestra jej neverila, si myslela, ze sa len pocikala, bolo to v noci, a dokonca nechcela ist zobudit lekara (chudacik, v sluzbe spi), a baby za hodinu porodila, no proste nadhera!!!!!!!!

desszi
29. okt 2009

alex velmi dobre si urobila, ze si sa na vsetko pytala, clovek sa tym aj ukludni 🙂 a to ze si uzka, neznamena ze musis rodit cisarom - ja som tak isto uzunka, ale rozmery panvy vzhladom k dietatku boli ok, takze som rodila normalne, ved uvidis, ako sa rozhodnu lekari, kazdopadne je naj bezpecnost babatka 🙂

alexandrah
29. okt 2009

no ale desszi, ved prave rozmery panvy som mala uzke, o 2 cm uzsie, ako je minimum, a vraj sa to roztiahne max. o par milimetrov, takze je to asi na cisara, hlavicka mi neprejde ... ale buduci tyzden idem do poradne do nemocnice, tak uvidim, co povie porodnik

alexandrah
30. okt 2009

kocky, mam pocit, ze si tu pisem uz iba ja, kazda mate ine starosti ... je mi cim dalej tym blbsie, manzel nikdy doma, ani sa nevidime, furt v robote, aj do 9-10, pride domov, naje sa, a hajde za pocitac do 2 v noci, rano do roboty ... ja sama, depky riadne ... a to v poslednom najhorsom mesiaci, potom ta nespavost a vycerpanost ..., pritom sa snazim aspon nakupit, upratat, navarit, so psom, este aj darceky nakupujem na vianoce pre celu rodinu, lebo muz nestiha, pre riska veci dokupujem, lebo muz nestiha ... no uz nevladzem, ked niektore baby pisu, ze iba lezia, veget, a muzi im nosia veceru, ranajky, podkladaju vankusiky pod nohy ... je mi do revu!!! ja neviem, ako to zvladnem, ked sa maly narodi, tak som sa na neho tesila, a teraz je mi psychicky tak na hovno (pardon za vyraz ... 😢 ). zajtra asi skocim k lekarovi, co s tym, lenze je do obeda, tak neviem, ci vstanem ... potom so spom na trimovanie, aby chlpy nepustal, kazdy den cosi, este aj vybavujem muzovi oslavu narodenin, obhanam rodinu, ci si najdu cas, ale oni maju to a hento, blbosti, ja ze dokelu,. muz ma narodky raz za rok, a vy zrovna vtedy musite ist v novembri na chalupu?? (ked su tam kazdy tyzden??), potom nakupit, urobit nejaku tortu alebo co ... od buduceho tyzdna behat po porodnici, zacne mi kurz 2 krat do tyzdna ...ja neviem, nezvladam, keby bol aspon muz pri mne, ale spolu volame tak max. 3 minuty za den, lebo musi koncit, nestiha ... 🙄 😨

desszi
30. okt 2009

alex, mas toho prilis vela, to je pravda + tie posledne tyzdne su prirodzene plne obav, nervozity, hormony tebou mixuju, depky su viac menej u kazdej v tomto obdobi - aj ja som kazdu chvilu plakala, ani som nevedela preco, kolkokrat som niecim aj prastila, Peter ma musel drzat aby som nieco nehodila o zem.... 😅 a pritom vlastne bez nejakeho vazneho dovodu.
Tych muzov co az tak vehementne pomahaju, nie je az tak vela a zakon schvalnosti je, ze obvykle, ked niekoho najviac potrebujes, vtedy ma najviac roboty. Ako tvoj muzik.
A alex nestresuj sa ze nemas upratane, navarene, vyser sa na to. Raz za cas si mozete dat aj oblozeny chlebik alebo objednat pizzu. Ze rodina nepride na narodky? Kasli na nich, budete spolu dvaja, aspon nemusis po tolkych ludich zase odpratavat. A preco nedas tortu urobit? Usetris cas, netrap sa pecenim.
A zvladnes aj maleho, ked bude pri tebe, zvladnes vsetko 🙂
A kludne sa vyplac, tak zo srdca, to pomaha 🙂
...a uz som pochopila, takze tebe uz povedali ze si uzka. myslela som si ze nie, ze rozmery su ok.

ivkaivka
30. okt 2009

alex, Ty si normalne akcna zenuska. Neboj, nestresuj. Ja som aj v den kontrakcii bola sama doma a to zacalo skoro rano. Na obed prisla mama domov, tak bola pri mne, manzel dosiel z prace a hned utekal k poziarnikom, akosi ho to nesralo, ze asi rodim a prisiel az po osmej vecer, takze neboj nie si sama, co si na vsetko sama. Uz sa Ti to krati, tak je normalne, ze mas depky, pamatas, ja som sa bala, aka budem mamina a ci nezomriem pri porode a vidis, som tu a opat na vsetko sama, akurat mi pomoze mama, mam pocit, ze manzel v poslednom case nema nervy na Oliviu, pretoze place, stale je prec a ked pride, tak si dokazuje aky je otec a ze on ju vychovava, tak nech reve aj 2 hodiny, proste vcera bola brutalna psychiatria..., tak som radsej, ze je v praci a my mame s Olivijkou klud, do frasa s takymi chlapmi... 😠 😠 😠 dufam, ze je to len prechodne obdobie, depky z pocasia.
Uvidis, ked zacnes chodit na kurz bude to lepsie, cas pobezi a ani sa nenazdas a den porodu bude tu. Uz sa tesim spolu s Tebou.
Vcera sme boli na tom kupani, bolo suuuuuuuuuuper, mala vobec neplakala, teda az ked ju vyberali z vane a doma pri kupani mame desny cirkus. Najprv ju poviazali do plienky-hlavne rucky k sebe, dali do plosedu-vraj pocit, ako ked je v brusku a uplne pomalinky ju davali do vody. Najprv mala rucicky v pastickach a prsteky na nohach stisnute no po chvili sa uplne uvolnila. Bolo to uzasne, len pozerala ako taka babmula. Fakt uzastne. Akurat ma mrzi, ze tam na ohrievanie mliecka maju len mikrovlnku, tak som jej vzala len teplu vodu do termosky a urobila nutrilon. Nabuduce si vsak zohrejem svoje mlieko a dam do termosky, vraj tak moze postat aj 3 hod. ze v porodnici to tak robia. Na plavani mi hovorili, ze najdolezitejsie je, aby babo do 3 mesiacoch bolo v perine a aby malo pevne stisnute rucky pri sebe. No Olivijka nemala, pretoze zavinovacka nedostala az hore, tak bola stale nervozna. Neviem asi na tom nieco bude, pretoze vcera som vybrala vacsiu zavinovacku poriadne jej rucky stisla k telicku a ona ked sme dosli pospala 3 hodinky, vecer od 7 do 21.30 a potom mi zaspala o 23.00, o pol hod.sa zobudila, len som jej dala mliecko a spala do 04.30, to som len pocula ako taha dudu, este ani nemala otvorene ocka, tak som rychlo isla zohriat mlieko, vobec sa nezobudila, tak som jej vopchala flasu do pusinky, cely cas spala a stiahla celu flasu a rano vstala o 08.30, urobila mensi randal po jedeni, no necudo, ved prespala takmer celu noc a o 09.20 uz spinkala a teraz je jedenast prec a ona spi 😀 😀 😀 , tak aspon mozem upratovat 😀 .
Velmi sa tesim, nie som taka unavena. O tyzden ideme opat. Zatial pa, uz sa budi 😉

alexandrah
31. okt 2009

kocky, dakujem moc za podporu!!!!! vcera som si dala vecer magne, a tak za hodinku som sa ukludnila ...cely den som na magne zabudla ... muz uz bol z tej situacie tiez nestastny, dnes - piatok, klasika dosiel domov z roboty o pol 10 vecer, ale doniesol kyticu, jak ho to mrzi (len bohuzial to nic neriesi ... aj tak musi vela robit, ale slubil, ze pomoze, tortu urobi on - piskotova, lahka klasika), nakupi, umyje dlazku ... ja som dneska sla ostrihat psa, ani som ho nevladala dvihnut na ten stol, nohy ma boleli, clenky (pritom neopuchaju), ze som sa na ne nevladala ani postavit, ale potom zase do mesta na darceky, vysavanie ... vecer som zase na 2 hod. zaspala, ale od 10 zase hore, aj diazepam som si dala, a nic ...
desszi - rodina na tie narodky nakoniec pride, lebo som im uz pisala taku nasratu smsku, islo ma z nich porazit ... no ale chcela som, aby dosli o 3, a oni ze o pol 5, to je super, lebo posledny tyzden byvam uz od pol 6 -6 tak unavena, ze idem spat, tak tu budu hodinu, a ja si lahnem, je mi to uz jedno!!! a upratane potrebujem mat koli sebe, ked mam neporiadok, mam pocit, ze sa nemozem hybat v byte - psycho!!! no a nevarim, nevladzem ...tak pomaly ani nejem, lebo kto by mi navaril, doniesol ... torotu nedavame nikdy robit, to mi neberieme az tak formalne, proste iba cosi slane, sladke, a som si myslela, ze cosi lahke urobim aj ja, ale nevladzem, tak tu piskotovu urobi aj muz ... ale ked zuase spustia, ako sem budu furt chodit a "pomahat" s riskom, tak sa nezdrzim, a uz im asi pekne od pluc poviem, nech sa laskavo krotia!!!
ivka - to je sila, taky vzor trpezlivosti ten chlap!!! ze vychovava, ako preboha vychova mesacne dieta, aby neplakalo??? chlapi sa chvilu tesia, jej, babo, a potom im reve mesiace, a uz nevedia, co s nim!!! no pekna pomoc!!! vies co, ja uz mam take depky, ze neviem, ci ho chcem!!! ci to zvladnem, pri mojej nespavosti, bez liekov, migreny, bolesti chrbtice tetania, ako sa preboha budem vediet trpezlivo a laskyplne starat o dieta???!!! (to je sialenost!!! - ja nse ze hej, ale ja neviem, uz som uplne mimo!!!). inak je super, ze sa jej kupanie pacilo, deti asi potrebuju nove podnety, spoznavat svet okolo seba a tak!!! no uz su zase 3
hodiny, a to som myslela, ze o 10 zaspim, jak som bola unavena, ale spala som od 7 do pol 10, potom ze iba na wcm a uz som zase hore, jak keby som sa prave v noci desila spat, vsetky myslienky mi behaju po rozume, namiesto aby som sa skludnila a spala!!!

capy
31. okt 2009

ahojte

alex nestresuj sa prosim ta. neboj budes dobra maminka.

a k rodine. tak to uz neriesim ani ja. tiez ma to vzdy sralo ked sa svokrovci neozvali aj tristvrte roka, som uvazovala ze ich vnucata vobec nezaujimaju a podobne a potom som zistila ze su proste taki divni. aj dnes tu bola svokra pre vikina a vlastneho syna ktory bol vo vedlajsej izbe ani nepozdravila. a ked odysla tak sa ma mangel pytal ze to co bolo? a ja som mu len povedala ze neviem. a dnes ma manzel narodky a to ani nepridu. som zvedava ci aspon zavolaju 😠 😠 😠

capy
31. okt 2009

idem haji. alex snad uz aj ty hajkas. dobruuu nocku 😔 😔 😔

capy
31. okt 2009

😀 😀 😀 krasny halloween 😀 😀 😀

ako ste prezili dnesny den?

u nas bolo rusno ale uz je nastastie klud. len ten neporiadok co tu ostal. akokeby tu bomba vybuchla 😅

alexandrah
1. nov 2009

ahojte, capy, dakujem!!! ja dneska pre istotu som spala od pol 11 do 03 v noci, od vtedy sa snazim spat, ale boli ma brucho, chrbat, a este aj noha - lamka - asi bude zmena pocasia, tak som o 6 vstala, ze asi zaspim tak na obed, alebo uz ktovie kedy ... inak, oslava sa docela povedla, aj som rano vstala, ale muz videl, ze som uplne hotova, tak ma poslal spat, a poupratoval cely byt, nakupil na oslavu, potom urobil piskotovu tortu (podla mojho navodu), a napokon volal rodicom, ze nech teda dojdu neskor, ze sa musim vyspat 😀 takze napokon sme este ked som vstala isli kupovat perinku a hniezdo pre riska (nasli sme táááke pekne!!), potom este do avionu na nejake darceky, a ledva sme dosli pred 6 aby sme vsetko nachystali. ale bolo fajn, fakt boli vsetci mili, a odisli cca o pol 9-9, takze ok 🙂 😎 a co je hlavne, nastastie ziadne reci o chodeni k nam a kocikovani riska a podobne!!! dneska mam nejake bolesti, inak, ked si dam to magne na noc, tak mi menej opuchaju tie prsty aj menej bolia ... tusim aj vlnka magneziovala az do konca, lebo mala bolesti...

capy
1. nov 2009

alex tak super ze sa oslava nakoniec podarila. a vsetko dopadlo ok. aj nakupy museli byt super. ja som to tiez milovala.

ale sa nam poriadne ochladilo. normalne som dnes vytiahla zimnu bundu a tominovi som dala kombinezu 😅

alexandrah
2. nov 2009

veru capy, ja som mala vcera prisernu noc, jak od tej pol 11 do 03, tak som mala potom tie bolesti, - zmena pocasia vysla podla mojej predpovede - k horsiemu teda, zima jak slak!!! do rana som uz nezaspala, tak reku este skocime rano do auparku, dovybavit darceky, no bola som jak mrtva, ani som nevladala chodit, ani rozpravat, unava, muz ma podopieral, potom som doma este rychlo dorobila ryzu (maso som nastastie urobila vcera), aby mal muz obed, a zalahla som ... cca od pol 2 do 17 som spala, no ale unava furt ... ale chcela som kukat superstar, bolo to super!! chvilu som si zase lahla, ale zase nic, tak uvidim, ako dneska ... zajtra mam prvu hodinu kurzu materskeho, nastastie az o 1 po obede, tak uvidim, ci je to k niecomu 😀 ako ste baby viekndovali??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre