Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
18. feb 2010

ivus, ja fuknem riska vdla seba na gauc, casto zaspi iba na mne - na mojom brusku, alebo mu drzim dudel, to potom cely den nic nerobim, len tu telku kukam!!! (ale nie, robim kopec veci, ale cez den je risko v obyvacke, a nemusim byt bezprostredne pri nom, a je ok, alebo ked ho krmim, tak mam zapnutu telku, to krmenie dlho trva, a co by som robila ...)
capy, tak hokej som zaver kukala, klasika, co povedat ... zajtra (dnes v nociň idu kraso muzi!!! sa tesim, tipujem plusenka - asi ako kazdy, ale aj keby lysacek, mi to nevadi ... boze, ale zensky hokej fakt nekukam, ked s kanadou tusim ze 18:0?? hanba ako svet!!!!!!!
ivus, teda esmeraldu by som fakt nezvladla... 😀 😀 kupila by som mamke druhu telku 😎 😉 😵

capy
18. feb 2010

alex uvidime ako dopadneme 😒 a zensky hokuj bol fakt debakel. to som tam mohla ist aj ja hrat 😀 😀 😀

alexandrah
18. feb 2010

joj, pravdu mas, capy, ty si taky sportovec aj tak? to si budeme rozumiet!! , sak potom ,ked bude teplejsie jaro mozme hodit aj nejake stretko, napr. na preliezkach na strkovci, alebo tak, s deturencami, co povies??

capy
18. feb 2010

alex jasne ze mozme dat stretko. mi chodievame sem tam na strkovec na to velke ihrisko 😉 hej ja som taky sportovy typ 😉

alexandrah
18. feb 2010

tak to aj ja som 😉 super!! kukala som biatlon, no mame este jedni preteky ... zajtra kuknem muzov, alebo ak budes kukat v noci, napis mi stav, a zajtra idu skoky?, nemali ist v sobotu? (lyze).

capy
18. feb 2010

skoda toho biatlonu 😒 muzov kukam dam vediet vysledok 😉 hurajt je zatial stvrty 😉 hej zajtra o 19-tej idu skoky

capy
18. feb 2010

1. Svendsen - norsko
2. Björndalen - norsko
2. Novikov - bielorus
4. Ustiugov - rus
a nasi...
5. Hurajt
18. Simocko
33,47 Matiaskovci
87. Petrovic

snad som sa nepomylila 😅

desszi
19. feb 2010

ahojky,
vidim ze tu sa zije olympiadou a prikrmamy 🙂
ja som prave dokojila a precitala par prispevov dozadu...
alex ja som tiez dadkovi na hlavinku davala kremik od biodermy, urceny presne nato (zistim tinazov, teraz si nepamatam), on mal velmi vela takych supiniek na hlavicke a za par dni mu to zabralo,odvtedy nema - musi sa to natriet, nechat pol hodinu posobit a potom umyt samponikom
alex diky za pochvaly s tymi prikrmami, snazim sa aj ked teraz sme na chvilu prestali,vid nizsie

vlnka s tymi prikrmami je to tak, ze niekto dava po jednej potravine, iny urobi kvazi polievocku zeleninkovu,pomixuje a tak, je to na kazdom, ako sa rozhodne.

ivka, prikrmi sme stopli, mrkvicku uz ako tak papal, ale boli sme u dr. a mame ten ekzemik, ci co, tak sme vse stopli, aby sme vylucili pripadu potravinu a len kojim, zajtra, teda dnes, idem koznej. Ale Ivka, ja som tiez uz poskusala vselico na tie jeho fliacky a objavila som kozmetiku s konopnym olejom - cutishelp - kupila som kremik na ekzem - natieram treti den - a na tvaricke flaky zmizli, na telicku su uz minimalne, este na nozicke pretrvavaji - ale za tri dni je to maly zazrak - pozri ich stranku www.cutishelp.com
konzultovala som to aj s mojou detskou dr.povedala ze kludne nech to pouzivam, ked zabera.
ale musime to rychlo dat do poriadku, lebo nestihame druhu davku hexavakciny.

capy, alex vidim ze tema jazyky u vas tiez dolezita - my sme dvojjazycny + ja ovladam anglinu (tiez som bola vonku 2 roky + som ucila a prekladala - ale neoficialne) - ja hovorim s malym vylucne po madarsky, manzelik po slovensky a tiez by som chcela v buducnosti nejaku skolku zameranu na anglinu - zatial malemu po anglicky len spievam 🙂

moja vyska 168cm, vaha 50kg - capy mala som podobny problem ako ty - nikdy som nemohla darovat krv kvoli podvahe - mavala som 48 kg, teraz po porode mi ostali tie 2 kila

no idem dievcence - maly mi z izby blaboce ma-ma....

capy
19. feb 2010

deszi asi si si ma pomylila ja mam kilecka navyse. mozem vam neake dat 😀 😀 😀 mam 66kg

inak vyhrali sme nad rusmi aj ked az po samostatnych najazdoch ale predsa 😵 😵 😵

desszi
19. feb 2010

capy sorac, tak davaj nieco na tie spravne miesta 😀 a kto to tu je taka musia vaha? aha tusim ivka a alex....ach takto to dopadne ked citam vela dozadu.... 🙂
kedy bol ten zapas s rusmi? nebolo to niekedy rano? lebo suseda som pocula kricat gooool, tak neviem ci sa mi len marilo.... 😕

alexandrah
19. feb 2010

desszi - mam vzoruku od tej biodermy, pojdem to kupit, presne ten kremik, diky!!!
capy, biatlon som kukala, kraso som este nestihla, pozrem zaznam, ale som rada, ze vyhral lysacek, kratas mal uuuzasny!!! podla mna lepsi ako plusenko. desszi - to ja som s kilami malymi - mala som 41 kg. teraz mam 46, ale este to asi pojde dole. no ale som mensia zase. no a mas super, ze 2 jazyky, ja fakt chcem tu anglinu, aj ked ja viem ze fakt dobre, ale nie tak, ako nejaky ze tlmocnik, alebo tak, tak nechcem, aby sa nedajboze nieco zle odo mna naucil, tak budem riesit skolku, skolu, alebo tak.
capy, veru sa tesim z rusov, my nejak tych cechov nevieme spravit ci co ...
desszi - cize tie prikrmy ste davali skoze najprv stavicku? ze mu napr. zacnem davat stavu z mrkvy, a podobne?? ci rovno na prvy sup hned potlacenu potravinu??

alexandrah
19. feb 2010

hej desszi - ten zapas bol tusim rano o 6, klasika, alebo tak nejako ...

desszi
19. feb 2010

alex najprv som skusila potlacenu mrkvicku s mojim mlieckom, ale to mu moc neslo, nebol zvyknuty na tu chut, tak som po troch dnoch (lebo na treti den uz ustocka vobec neotvoril), skusila zemiacik, ci to nahodou nebude lepsie. ale ani to mu nechutilo - odmietal otvorit pusku.
tak som dala 2 dni pauzu, vsak mliecko mam, nebudem ho do toho tlacit, a potom som skusila stavicku z postruhanej mrkvy, ale som ju zriedila najprv dojcenskou vodickou (mrkvova stava je silna, tak aby mu to nezatazilo zaludok) a tu zriedenu stavicku som zmiesala s mojim mlieckom - prva lyzicka bol ksicht jak hovado, ale potom cuduj sa svete, pekne otvaral ustocka a papal. Este som tak urobila dvakrat - islo mi o to aby si zvykol na chut a treti den som dala udusenu mrkvicku s mojim mlieckom a pekne to papkal, hoci len par lyziciek, ale nerobil drahoty.
Ja by som na tvojom mieste najprv skusila udusenu mrkvicku a ked mu to nepojde, tak stavicku.

Ten kremik je ABCderm Babysquam - Cradle Cap - keratoregulating cream, ten mas? Dufam ze vam pomoze.

ivkaivka
19. feb 2010

no moja dnes skocila po lyzicke jak pyrana, dala som mliecko na nu, tak mama jedla jablko, naprazdno zuvala, dala jej k puse jablko a chudatko si narazila dasienka, co tak chcela papat. Tak som uvarila jednu ruzicku brokolice, platok kalerabu a mini platok jablcka, uvidime. Mrkvu sme uz vylucili, ma na nu alergiu.
Desszi, super, ze ta masticka zabera. No ja mam pocit, ze u nas nebude problem kozmetika, ale jedlo, kedze je teraz takmer cista a to som vylucila vela potravin, dnes davam do polievky 1 vajicko, tak uvidim.
Super, ze uz tak pekne papa, ja uvidim dnes.

alexandrah
19. feb 2010

ahoj desszi - tak som sprintila do lekarne, a krem mam, presne ten, skusim vecer pred kupanim, aby som mu potom mohla zmyt hlavicku po pol hodinke. teda mu to davas raz denne? neviem si predstavit, ze by som mu 3 krat denne umyvala hlavu, ked tam ma 3 vlasy deda vseveda ...a dik za tip na prikrm, za 2 mesiace skusime, uvidim!!!
jaj, ivus, skoda, ze alergia, vy ste nejaki alergici, co? sa vam to nevyhyba, dokelu, najprv ekzemiky, teraz mrkva!!! to je ze len teraz, alebo cely zivot nebude moct mrkvu? a ako zistim, ze ma dieta alergiu, ked sa mi vyhadze?
ivus, nic moc, ked nemozes toho tolko jest, to je na slaktrafenie, ale nejak to zvladnes, sikulka!!!
no titolinko uz vyprava "ahooo", a "lehooo", a dneska nove "slovo" "lale", ale "lééé" mu ide najlepsie!!! je to ukecánek!!!

desszi
19. feb 2010

alex ano, len raz denne - nam to pomohlo za par dni, ale my kupeme kazdy den - pokial nekupkate denne, tak to asi potrva dlhsie.

ivka na mrkvu - tak to pocujem prvykrat, ale aspon viem ze aj take je. mozno aj nas ma alergiu na mrkvu, lebo sa mu to zacalo vyhadzovat ked som zacal skusat mrkvicku - ale zaroven vtedy sa mu zvrhlo aj to ockovanie na tbc, tak teraz neviem. nevadi, mrkvu teraz nedavame, len cisto mliecko, kym sa uplne nevycisti.

inak boli sme dnes u koznej, hovorila som jej ze som ho natieram kremom s konopnym olejom, povedala, ze to je dobre, mozem to pouzivat, ale aj tak nam dala dva kremy - jeden hormonalny na loziska a druhy na premastovanie celeho tela. asi to aj pouzijem, aby sme mohli cim skor zaockovat drobca.

ivka ty davas aj UM, ak si dobre pamatam? co pouzivas? my sem tam nutrilon 1HA, ale rozmyslam neskor o BEBA mliecku.

alex tak sa tes, mozno uz coskoro ti bude hovorit mama - nas Dado hovori mama a baba - a aj vie co to znamena - ostatne su len skomoleniny - ja mu denne opakujem slabiky a pri slove mama ukazem na seba a baba ukazem na neho - smeje sa ako divy a ked je zle alebo je hladny tak vola ba-ba ma-ma 😀 alebo ked nie som doma, ako napr. vcera som odbehla do tesca a zobudil sa tak ocinovi plakal ma-ma, ma-ma....

alexandrah
19. feb 2010

my tiez kupeme denne, lebo risko ma rad teplu vodicku, a lepsie potom zaspi, tak snad to prejde, budem referovat!!! 😀 desszi - to vazne, ze vam uz tak hovori? mojej sesternici dcera hovori mama v 1. roku!! to je uzasne, nas vravi ahoo, lebo mu furt vravim ahooj risko!!!

desszi
19. feb 2010

ano alex, su to tieto dve slovka, ktore maju v podstate vyznam, najprv sme mysleli, ze nahoda, ale on vola mama, len ked ma problem, alebo je hladny a ked k nemu pridem, tak sa usmeje a je v pohode.
a vidis, ja si myslim ze aj risko niekde v tej hlavinke chape, ze co to asi znamena 🙂 to ahoo

alexandrah
20. feb 2010

no risko to urcite chape (asi si to mysli kazda mama, ze jej babatko vsetko chape!, ale on vidi, ze ho tak vzdy zdravime, ked je vsetko ok, tak vtedy povie ahoo, ked je zle, alebo je hladny, tak povie lééé!!! risulko bude asi hodne ukecane chlapciatko, no co, aj po mne, aj po tatinovi, obaja sme ukecani jak palackýý!!! (a ani nas pes sa nezaprie 😀 ). ale uz mu vravim, ahooj, mama, tak uvidime, ci sa to chyti, ale uz zacina ggg, a chchch, a uz aj j tusim povedal, no postupne ho trapim, a vykecavam sa s nim, kym neni unaveny, a bavi ho to!! alebo mu iba ja vypravam vselico, a nech pocuva, on je rad s nami 😎

ivkaivka
20. feb 2010

desszi, momentalne takmer 4 mes. ficime len na mojom mliecku, no mala uz papa vela, tak sa kazdy den chystam otvorit Nutrilon HA, no este to nejako platam, takze odsavam aj po nociach, nech co najdlhsie vydrzime bez UM. Joj som na seba taka pysna, uz takmer polroka odsavam, ani som neverila, dalsi ciel 7 mesiacov.
No vy krasne rozpravate, moja vobec -mb, bm, pk, kpk...len take, no vie ked poviem tap-tap tapusky, zatlieskat a ked ma v ruke nejake dupacky (ked ju prezliekam), poviem kde je Olivijka, ona ich da na tvar a tak veeeelka radost, ked ich da dole. Tak aspon to. Na brusko sa este nepretacame 😠
Moja ked bola hladna tak robila ejo, ejo, no uz prestala, zacne becat.

desszi
20. feb 2010

ivka vyborne, dole klobuk, ze aj v noci odsavas, to by hociktora mamina nerobila. a co to hovoris ze aspon to - ved to je super, ze ti tak krasne reaguje na tapusky a meno - to nie len tak nieco - a ked uz ti tak blaboce, to je len otazka casu a uz budu slabiky. Aj ja sa snazim tapusky u Dada a stale nic 😒 ma to na haku

capy
20. feb 2010

ahojte ja vas akosi nestiham 😅 olympiada a tak. ved mi rozumiete.

deszi v poho len keby sa to tak dalo, ze si poviem kde tie kilecka chcem mat 😅
a zapas bol rano o siestej a dnes hrame o pol druhej 😅 uz sa tesim

alex proti cechom mame neaky blok ci co. mame na nich, ale nevieme tak hrat ako pri inych 😒 proste je to psychyka 😒

a s recou je to u kazdeho dietatka ine. vikino v dvoch rokoch povedal len mama a gago (tato) a tomino od jedneho roka rozprava krasne, este nema ani dva a uz krasne rozprava cele vety 😉 tak sa nestresujte 😀 a moja sestra do troch rokov nepovedala nic a potom sa nezastavila 😉

capy
21. feb 2010

goooooooooooooooooooooooooooooooooooool

capy
21. feb 2010

dalsi goooooooool. chlapci ste super 😵 😵 😵

capy
21. feb 2010

treti gooooooooool. len tak dalej chlapci 😵 😵 😵

capy
21. feb 2010

tak uz je to 5:0 chlapci sa nam rozstrielali 😵 😵 😵

liv1
21. feb 2010

tu niekto tiež nespí ako pozerám 😀 😀

capy
21. feb 2010

ako mozem spat 😅 😅 😅

liv1
21. feb 2010

vsak ja tiez pozeram 😉 . uz by mohli dat aj siesty 😀 😀

capy
21. feb 2010

a siedmy 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre