Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

ivkaivka
5. mar 2010

Mirka, u nas ta kasa ako u Teba, na frasa, mala chcela papat 3x. No na obale je ze 160 ml, ja som urobila 80 ml a mlada vypila len 50, tak neviem mozno aj to. Este dnes skusim a uvidim, ale rozrobim ju s Nutrilonom a nie s mojim.

mirka907
6. mar 2010

My mame dnes za sebou dalsiu sichtu od 4tej. Hodinku a nejake drobne bola hore aby potom dala zas nejakych 40 - 50 minut spanku a o 6tej bola definitivne hore. No akoze opat raz mam dost. Uz som sa zmierila ze vstavame o 6tej ale nie ze dovtedy 3krat hore a raz na hodinu!!!! A pred chvilkou zoskrabala nalepku zo skatule na hracky, vopchala ju do ust a zacala sa dusit. Nastastie sa mi ju podarilo vybrat. Chvilku som na nu nepozerala a uz toto. Jaaaaj ake to bolo lahke ked sa nepohla z miesta...teraz je vsade len nie tam, kde ju chcem mat.
Ivka snad kasa pomohla. Ja neviem u nas nepomoze asi nic.

ivkaivka
6. mar 2010

Mirka, kasa nepomohla, smeruje do kosa, mala vstava este viac a to neratam ked zo spanku mrnci, to tiez nemozem spat, alebo len chce podat cumel, tak zabeci...uz nevladzem, 4x papanie, asi zle sny, takze mrnkanie, podavanie cumla...to je vela aj na kona. No na malu davaj bacha, moja nic, lezi, max. sa vytoci na bok a koniec.

alexandrah
6. mar 2010

mirus, to je skoda, ze sa malicka tak budi, fakticky nic nezabera??
ivus, ja som koli mrncaniu dala maleho do detskej, v podstate su to dvere orpoti spalni, cize na postielku vidime, je to cca 3 mestre od nas (alebo 2), a ked privrieme dvere, tak nepocujeme mrncanie, odvtedy sa vseeetko zlepsilo, aj sa vyspime, aj ho nebudime, lebo on mrncal casto ze od 3 v noci, ale pritom vstal o 7 rano, proste zo spanku, ale ja samozrejme od 3 hore, no bola som mimo ...a teraz tusim uz ani nemrnci ...

desszi
6. mar 2010

alex ja este davam len trosku prikrmu (teda len polku jablcka doobeda a polku poobede, bala som sa naraz dat viac a kazdym dnom dam viac), takze vzdy potom dam napapat materske mliecko, ked uz zvladne cele jablcko, tak mliecko vynecham a tak vlastne nahradim jedno kojenie prikrmom. myslim ze tak by sa to malo.
potraviny sa postupne pridavaju - cize nieco papa par dni, ked mu to chuti a nema problemy, prida sa cosi dalsie, zase sa sleduje ci nie je nejaka negativna reakcia, ak nie, tak sa prida zase dalsie a tak postupne stale viac a viac potravin.

jablcko papame 5 den, nemal ziadny problem, tak som dnes k jablcku pridala trosku mrkvy - betar maly citil ju, co je samozrejme, trosku sa ksichtil, ale celkom slusne spapal z tejto zmesi, comu som rada. takto budem skusat dalsie dni, s tym ze stale, pridam viac mrkvicky az by som chcela nakoniec len cistu mrkvicku. ale ked mu nebude smakovat, tak skusim ine.

navecer sme predvcerom skusili taku redsiu kasicku - nemliecnu jablckovu dostat v dm-ku - ta mu velmi chuti. vyhoda je ze ju miesam s materskym mliekom. nebadam zeby mu to vyrazne predlzilo vecerny spanok, ale to nevadi, dolezite je, ze mu chuti a papa ju.

alex ani neslad cajik - ja som Dadkovi davala len cistu dojcensku vodicku (este v lete, ked bolo teplo) a aj do buducna by som rada len vodicku a nesladeny caj.

desszi
6. mar 2010

ivka ako sa vam podarilo zvladnut ekzemik? este mas tu brutal dietu? Dadkovi krasne pomohol ten konopny krem, z telicka mu to uplne zmizlo, ale na tvaricke to stale ma, uz toho mal len minimum a dnes do rana - bach zase sa mu to na tvari zhorsilo - ale jedla som vcera kusok orieskovej cokolady - myslim ze ja som to pokaslala ☹ , chudacik moj, teraz sa trapi, lebo ho to svrbi.

dievcence, spi babo s vami v posteli? Dadko spi s nami uz vyse mesiaca, dala som ho tam, ked sme mali problem s tym ockovanim, lebo velmi plakal vo svojej postielke, odvtedy je s nami, pre mna je to tiez lepsie,lebo som bola kazdu chvilu hore, ale chcela by som ho naucit naspat do postielky. tak ci niektora nemate skusenost?

capy
6. mar 2010

ahojte tak tu je ta moja kuchyna https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... ale este to chce neake upravy

deszi aj mne spavali deti so mnou v posteli, nakolko neznasali postielku. a bolo to super. maly sa len v noci zobudil na kojenie, ja dala cicik a spinkali sme dalej 😀 no a potom sli hned na valendu. tomali asi osem mesiacov. tak snad to zvladnete aj vy 😉 drzim palceky

desszi
7. mar 2010

capy dodala si mi nadej 🙂 ja mu chcem este kupit nejaky vankusik a paplonik, lebo sa velmi lubi tulkat - on ma v postielke len taky mini vankus a decku - mozno to pomoze (aj to nechapem, kto povedal, ze deti nesmu spavat na vankusi - ja som odfotena ako par tyzdnova v paperovych perinach) ach 😨

capy
7. mar 2010

ja som najprv davala taky plochy vankusik a teraz na vianoce dostali normalne velke paplony a perfektne sa im v nich spi 😉

mirka907
7. mar 2010

Desszi so mnou mala nespi. Dnes sme ale mali brutalnu noc...kazdu hodinu hore a od 3tej do pol 6 uplne, tak zaspala pri mne a vysledok bol taky, ze rano spadla z postele. Takze odteraz uz nidky viac.

alexandrah
7. mar 2010

desszi - risko so mnou nespi v posteli, to by sme sa ani jeden nevyslali, ani muz ...no a vankusik sa nesmie koli chrbtici ...ja by som ho nedavala ...
dneska je risko ako vymeneny, nic sa mu nepaci, papa, nechce, nepapa, je zle, nespi - co inokedy spal v pohode, no uplne je mrzuty, ani ho nespoznava m... a to v utorok ideme na ockovanie ...boze!!!!!!!!

ivkaivka
7. mar 2010

desszi, my sme cisty, dieta zabrala, nepotvrdila sa alergia ani na vajicka ani na BKM co su najvacsie alergeny, teraz sa napchavam kyslimi hubami, uvidime co to urobi.
Olivia spi v postielke, teda zaspava pri mne, sa mojkame, hrame asi 20 min. kedy ako a tak zaspinka a ja ju prelozim.
Na matraci ma to futro zo zavinovacky, oblecene v obliecke z vankusa, tak lezi na tom (v noci negrga a mam paniku, ze sa zadusi, tak ju vytacam na bok a podkladam vankusom tak preto, ale je uplne v robine, vlastne, akoby spala na rozviazanej zavinovacke), spaci vak sa neosvedcil, tak je prikryta paplonikom. Su na nom smokovia a gulicky, tak vzdy rano ked vstane sa s nimi rozprava, taha ich...je to zlate, dnes to robila asi 40 min. tak som si mohla este podriemat.
ALex, drzte sa, mas doma nieco proti teplote?

alexandrah
7. mar 2010

ivus, dneska som uplne nestastna, risko mal ze 37 stupnov, dala som mu homeo cipok viburcol, sli sme von, tam hodinku pospal, a potom doma, zjedol 210 ml, a zase je mrzuty, place, teplotu uz nema, ma 36.7, mam aj keby daco paralenove cipky, ale ked ho na noc neuspime, tak neviem, sak je uplne vycerpany, inokedy prespi pol dna, a teraz nic, spal tak 3/4 hodinu doobeda, a odvtedy place alebo mrnci, fakt neviem, co mu je, vcera mu este nic nebolo!!!!!!!!!!§
inak, ani my nemame spaci vak, risko je tiez prikryty dekou a paplonikom. boze, drzte palce, ideme v utorok k lekarke, ale snad uz zajtra bude lepsie ...

ivkaivka
8. mar 2010

alex, cipok a vlastne od teploty sa dava az nad 38, lekarka mi povedala, ze telo ma samo pobojovat... no asi rastie, tak uz potrebuje menej spat, moja niekedy nepospi ani tu 3/4 hodku... neboj nic mu nebude, mozno ma len zly den, ale pre pokoj chod k lekarke. Kedy mate ockovanie?

alexandrah
8. mar 2010

ivus, mala si pravdu, dneska je ok, ockovanie mame zajtra, pomooooooooooc!!!!!!!!!!! normalne mi dneska spraskal 280 ml!!! superman!!!!!!!!!! a nespal cely den, s vynimkou vychadzky vonku, ale teraz po kupeli vytvrdol za 10 minut, aj s napapanim!!!!!!!!! uz sa asi bude viac hrat a tak, on doteraz fakt ze vlea spal, aj 5 hodin a tak, tak uz asi bude menej, ze?? ale nastastie, pohra sa aj sam, nemusim pri nom byt, takze je to okis!!!!

alexandrah
10. mar 2010

kocky, tak risko ockovanie v pooohode zvladol, ziedna zla reakcia, plakal iba chvilu, kym som ho nevzala na ruky, aj pekne spinkal, tak sa tesiiiiiiiiiim!!!!!!!! a vazime uz 5700g, cize pribral vyse kila!! a meria cca 62-63 cm.

capy
10. mar 2010

alex super ze risko to ockovanie tak krasne zvladol 😵 ale pekne rastiete do krasy 😉

alexandrah
10. mar 2010

capy, no veru, uz to neni take bábo, ako kedysi, kazdy den pozorujem, ako sa meni pred ocami, a co uz nove vie, ako sa usmieva, by som ho zjedla!!!

ivkaivka
11. mar 2010

alex, super, ze ste to takto zvladli. Ozaj mame prve slabiky- baba, maba, papa. Ocakavala som ako prve mama, no co uz. Ked jej opakujem mama, normalne zacne vrieskat baba a smeje sa ako diva, akoby vedela, ze mi robi zlost. A neskutocne rada sa hra schovavacku. Len co nieco schmatne do ruky, hodi na tvar a caka, kym poviem: Kde je Olivijka, kde je? Ona sa mi schovala? A potom strhne co ma na tvari a rehot. Dnes sme to rano robili asi tisic krat, uz ma hlava bolela ...

alexandrah
11. mar 2010

ivuska - moja, nemyslim, ze ti robi zlost, ona si podla mna mysli, ze povedala mama, a mas ju pochvalit, hehe!!! 😀 risko ako prvu slabiku povedal "ahooo"!!! (akoze od ahoj). ale uz to asi tyzden nepovedal, predtym kazdy den, co uz. ale sa usmieva coraz viac, co som straaaaaaasne stastna, predtym to bolo take vzacne, asi ma lubi, ze?? 😀 😎 😎 no my sme zvladli aj 2 krat navstevu u kamosky s detmi, a to vcera peklo, kym som vypravila seba aj riska, a dala ho do auta, no hruuuza!!!!!!! ale potom bol super, uplne dobre babo, a dneska sme boli u susedy. chcem ho zvykat aj na ine prostredie, aj on bude mat nove podnety, aj ja sa stretnem s ludmi!! tak zatial bol ok, dufam, ze to nezakriknem!!! ale inak sa cudzixch ludi neboji, ani hluku, tak to vyzera, ze to nebude problem. buduci tyzden s nim chcem ist na taky kurz ze "santenie s babatkami", tak som zvedava, potom dam vediet, ako to dopadlo. 🙂

capy
12. mar 2010

ahojte. tak ja som sa o piatej zobudila na strasne bolesti brucha, isla som na vecko a skoro som skolabovala, ledva som presla do kupelky a ked som sa zbadala v zrkadle tak som sa skoro zlakla 😅 taka som bola bleda,zelena. tak som si pustila studenu vodu a asi pol hodinu som tam sedela kym som vladala ist spat do postele. po chvilke som vstala a isla si dat dvoch ibinov. teraz uz mi je lepsie, aj vonku sme uz boli. neviem co to bolo. uz som aj dostala a ci bol neaky nizky tlak rano, no neviem.

ivka schovavacky dobre poznam. to je u mna tel lepsi pripad. lenze tomino chce teraz stale na konika a rychlo utekat. tak to je ina zaberacka 😅

alex super ze si risko tak pekne zvyka na cudzie prostredia. to je super. tomu som sa aj ja vzdy tesila. ked som videla ako sa ostatne deticky boja a hambia tak som sa vzdy modlila aby moje take neboli.

ivkaivka
12. mar 2010

alex, super, ze sa Risko neboji, moja donedavna nechcela nikoho, no teraz je to v poho, usmieva sa ako mesiacik.
Capy, nebude to nejaka chripka? Daj sa rychlo dokopy, no ako Ta poznam asi nevylezis, ale rozchodis, ze??? 😅

alexandrah
12. mar 2010

capy, drz sa, aby to nebolo cosi zle, mozno naozaj iba nizky tlak ... mozno si prudko vstala ...
ivus, dneska tu bola aj kamoska s malou (2 rocnou), no hluk tu bol jak v tanku, a risko pohodicka!!!

capy
12. mar 2010

ivka uz som to trosku rozchodila 😅 😅 😅

alex ja som sa zobudila na to ze mi nieje dobre,takze to nebude tym ze som prudko vstala 😒 ale je to uz lepsie 😉

zajtra mam budicek o osmej 😒 vcera tu boli dvaja ujovia a oznamili mi ze mi budu burat wecko 😠 tak som happy. zevraj na dvanastom im tecie odpadova rura a ze to musia vymenit az po nas 😒 tak som zvedava ako to dopadne

alexandrah
12. mar 2010

fiha, capy, davaj si pozor, neni to nejaka zacinajuca choroba?? viem, ze ty si hotova energia, ale skus sa cez vikedn setrit ...!!! 🙂 jaj, teraz som si precitala to wcko, des a hroza!!! snad to rychlo urobia!!! daj vediet!!! pa!!

capy
12. mar 2010

alex, ako mozem lezat ked som sama s tominom a este aj to wecko 😅 a dam vediet ako sme dopadli 😉

alexandrah
13. mar 2010

chudatko moje!!! tak cakame na spravy, a snad ti bude lepsie! myslim na teba!!! (nam ked menili odpadove rury, tak to trvalo 2 dni, ale snad to zmaknu rychlo!!)

mirka907
13. mar 2010

Capy, zeby si tvoje telo po mesiacoch nespania povedala dost a na chvilku vyhlasilo strajk? 😝
Drzim palce nech si cim skor ok.
My sme naplanovali prerabku bytu na cas ked nam menili stupacky, takze oni boli spokojni a my tiez 😉 . Trvalo to dva dni, ale to menili komplet celemu bloku, takze snad to u vas bude rychlejsie.
Capy kde ste boli s drobcami na dovolenke , teda ak ste boli? Mas nejake odporucania? Prave teraz s mojim otcom vyberame dovolenku (chceme ist spolu) a za kazdy tip budem vdacna 😉

capy
13. mar 2010

ahojte ja som ok. bolo to len jednorazove. 😉 ale dakujem ze ste na mna mysleli 😵 😵 😵

tak wecko hotove a byt konecne upratany. a statistika? jedna zlomena kachlicka, a kvapkajuci ventil, ktory mi pridu opravit az v pondelok. teraz tam mam kyblik 😒

mirka stupacky nas este len cakaju.maju nam ich robit o rok, ale to potom uz prerobim komplet wecko.

mirka boli sme tu http://tatratour.sk/dovolenka/chorvatsko/solari... vrelo odporucam. aj my sa tam este chystame 😉

alexandrah
15. mar 2010

capy, fakticky je ti uz lepsie? ako si to popisovala, tak nic moc, ale som moc rada, ze je ti ok!!!!! snad to nic nebolo, naozaqj mozno len vycerpanejsi organizmus. to ti ti tvoji dvaja sarvanci davaju tak zabrat? este chodite vselikam? kam sa chystas so syncekmi?? aj nam menili stupacky v starom byte, a to trvalo 2 dni, ale tiez v celom dome ...no hruuza, jak ja chodim casto na wc, tak to bol fakt problem!!!
mirka - mne sa zatial najviac pacilo na rodose, akoze mesto rodos ... je tam krasne stredisko, + blizko peso do historickeho centra mesta rodos, urcite tam este raz pojdeme aj s riskom, krasna plaz, dobre hotely, super sluzby ... ja odporucam toto ... mas uz nejake napady, ci europa, alebo tak? beries aj vikinku? ci sama s otcom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre