Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
14. júl 2010

ahoj capy!! to idete s rodinkou na tu moravu? a na aku dovolenku? chata, alebo tak? aj u vas je teraz take strasne horko?? tu je to hroozneee ... my zase ideme zajtra do prahy, dufam, ze tam to bude trochu chladnejsie, inak sa zblaznim, ja nenaavidim take horkoo, hlavne ked nemame klimu ... chudak risko sa furt poti ... no je to des ...

capy
15. júl 2010

ahoj alex ani nehovor cez den mam v byte ze 29,7 😝 no chcely by sme niekam vypadnut ako rodinka, len sa nevieme rozhodnut kam 😅
alex uzite si to v prahe 😵 😵 😵 a stym potenim to poznam, tomino bol uz tri krat hore co mu je teplo 😝
konecne prsiiii 😀
my sme dnes boli v prellenkirchene. bolo super

desszi
16. júl 2010

ahojte,
vitaj alex 🙂 dakujem za opytanie, Dadko celkom ok, je to raz lepsie raz horsie, momentalne je tvaricka cista, nohy su najhorsie, ale hlavne preto, ze je doskriabany. Sme na diete, ale ta sa nam obmiena, podla toho ake potraviny nam vyjdu na elektroakupunkture. Je to vysetrenie, kde nam otestuju aj Dadka aj potraviny ktore moze a nemoze, a nemusim experimentovat na nom a cakat aka bude reakcia. Uz sa takto liecime druhy mesiac a je to zatial najefektivnejsie. Boli sme aj u alergologa, ale zatial nam nerobili krvne testy, hura, lebo nechcem maleho dat testovat. Mali by sme brat jeden pripravok na posilnenie imunity, ale este ho nedavam. Och vobec neposlucham lekarov a mam z toho dost stres, lebo vzdy musim klamat, ked sme u detskej, ze dodrziavam ich rady a pritom to riesim uplne inou cestou.
Alex ty kraso? To je krasne 🙂 Ja korculujem, ale len smerom dopredu a na zastavenie potrebujem mantinel 😀 , volakedy sme chodili korculovat, ale my len tak dokola dokola na stadione, ale to uz je hadam aj 15 rokov, neviem ci by som to opat zvladla.

capy u nas 31 stupnov 😝 vyhravame 🙂 katastrofa je to, nevieme spat, tecie z nas, no des....dovolenka v nedohladne, manzelik robi cele leto, som z toho na nervy, sla by som k vode, ale s malym nie je jedno kam, mozno sa mu podari vybavit volno koncom augusta, tak by sme chceli chodit aspon na Santovku, tam je voda vhodna aj pre ekzemy, len aby bolo este na to pocasie....

desszi
16. júl 2010

@ivkaivka MMR sa ockuje tusim v 15. mesiacoch, je to vakcina proti rubeole, ovcim kiahnam a mumpsu. joj moja aj na mna divne pozeraju na ulici, ja totiz Dadkovi navliekam pod kratasky pancusky, inak vyzera to stylovo, ale ma povazuju za nejaku choru, ze v 30 stupnoch pancuchy, no ale co ja mam co vysvetlovat...

ivkaivka
16. júl 2010

ahojte, no u nas taky-tak, horuco, mala je z toho nervozna, cez den sme zatvorene, vecer trocha ideme von a noc-brutal, horuco...a nezaprsi. Desszi, super, ze uz lepsie, uvidis o chvilu si na ekzem ani nespomenie. TO ockovanie je povinne? sice, ovcie kiahne asi nie...cize asi nedavam...nie su to take choroby, ze hrozne nebezpecne, ciez asi nie,uvidim co povie lekarka...ale proti kiahnam sa davam urcite zaockovat ja

desszi
16. júl 2010

@ivkaivka to ockovanie zaradili cca pred dvomi rokmi medzi povinne, asi sa potrebovala nejaka farmaceuticka firmy znova nabalit. ja uz brazdim net a hladam pravne a zdravotne argumenty proti tomuto ockovaniu, s mm sme sa rozhodli a zhodli, ze MMR ockovanie odmietneme. Najhorsia alternativa je priestupok a pokuta 331 eur. Inak fakt nechapem preco to zaviedli, ved my sme to ako decka bezne prekonavali a vse bolo ok.

capy
18. júl 2010

desszi MMR su osipky, mumps a rubeola a nie ovcie kiahne 😉 tie sme teraz prekonali ale aj proti tomu sa uz da ockovat 😅
tak tie tepla v noci su strasne 😝 😝 😝 ani prievan sa nedal spravit
ale dnes konecne sprchlo tak sa im konecne dobre spi 😵
aj ja by som uz mala ist, tak papa a dobruuu noc 😔 😔 😔

desszi
18. júl 2010

@capy jasne, som sa pomylila, mala som ovcie kiahne na rozume posledne dni, lebo Davidkova krstna mama caka babatko a boli v kontakte s chlapcekom, ktory ma ovcie kiahne tak sme to riesili a bavili sa dost na tu temu. Dakujem velmi pekne za opravu, ospravedlnujem sa za pripadne zmatenie 🙂

capy
18. júl 2010

desszi v pohode, stava sa 😵 😵 😵

ivkaivka
18. júl 2010

no ja na pokutu nemám, čiže ak je to povinné tak očkujeme 😒

capy
18. júl 2010

aj my sme ockovali a v pohode. ziadne nasledky ani reakcia 😉

alexandrah
22. júl 2010

kocky, cafte!! tema ockovanie, ak je cosi povinne, urcite dam aj ja zaockovat, ono to neni len tak, zo srandy, predstavte si, kolko to stat svoji penazi, a ked uz to dali medzi povinne ockovania, tak asi lekari vedeli preco, asi to uz bolo fakt nebezpecne ... desszi, mozno my sme to mali, a boli v poho, ale ono tie virusy mutuju, a fakt, nam primar neonatologie po porode vravel, ake maju hrozne pripady, ked sa nedaju deti zaockovat, tak oni ockuju deti, lebo je to dolezite!! ze on toho uz videl vselico, a urcite mame dat ockovat, ak sa da ...tak ja som za ...mozno by to bolo v pohode, ale mozno by som privodila velke zlo, a to by som si fakt neodpustila ...
jaj, aj u nas bolo horuco, boze, ja tak chcem klimu, jak na nu ludia aj nadavaju, ale zase ked ma niekto cez 30 stuppnov v byte, tak sa neda spat, dychat, migreny ... a toho mam ja viac nez dost, aj risko sa budi, chudacik ...sak klima sa da vypnut a zapnut ... no ale zatial neni v planovanom rozpocte nasom ... tak cakame ... uz snad nebudu az take horucavy ...
baby, sli ste niekam na dovolenku? my sme boli na 4 dni v prahe, a toto vsjo, mozno riesime tatry ... ale uvidime ... neviem ...asi len take predlzene vikendy, vylety ... aj tak mame blizko jazero - chodim tam s riskom, aj s nasimi ... a tak ... a dobre je ...

alexandrah
22. júl 2010

jej, este deszzi, preco nechces dat maleho testovat na alergie? ved to sa mu nic nestane ...ci nie??

desszi
22. júl 2010

@alexandrah ahoj 🙂 Risko je uz aky velky, ze 7 a pol mesiaca, neuveritelne 🙂
nechcem dat Dadusa testovat v pripade, ked mu budu brat krv z hlavicky. co mu pravdepodobne budu, lebo na ruckach mu este nie je vidno zilky. uz mu raz brali z hlavky a nepytaj sa, co som prezivala ja, aj on. drzali sme ho traja, krv dlho nesla, ja som plakala s nim a nakoniec je efekt taky, ze nam povedali, ze ma alergiu. dakujem, to som vedela aj bez toho. navyse tie testy nebyvaju az take preukazne, casto su falosne pozitivne alebo naopak negativne. ja chodim s Dadom na elektroakupunturne vysetrenie, kde mi vedia bez toho, aby ho pichali, povedat, co moze jest a comu sa ma vyhybat. chodime tam uz druhy mesiac a funguje to. preto nevidim dovod vystavit ho takemu vysetreniu.

fuj aj u nas je neskutocne teplo, 31 stupnov, tropy 😝 tiez uvazujeme, zeby sme na rok kupili malu klimu, aspon do spalne, nech sa lepsie spi, my sme zvyknuti na chlad, ja som tiez z tych otuzilejsich a tieto tepla znasame pomerne tazko, nehovoriac o tom, ze maly je hotovy, nevie spat ani cez den ani v noci.

my zatial ziadna dofca, ocinko nas robi do polovice augusta maju tolko roboty, ze si nemoze zobrat volno, mozno potom, ale plany zatial ziadne.

alexandrah
22. júl 2010

fiha, desszi, ze z hlavicky, to som ani netusila""!! to je sila ... asi to nemozu brat z paty, alebo tak ... jaj, tak potom dobre, ked vam to funguje ... ja sa moc tesim, ze uz pozajtra ma byt kosaaa!!! zajtrajsok este prezijem, aj tak som 4 hodiny na stadione, a z toho 2 hodiny na lade, tak uz len popoludnie ... no ja tiezo horka znasam extremne tazko, a ked som bola minuly rok tehu, tak som to pocitovala ovela viac. ... neviem, nejak mi bolo teplejsie ... musi byt hroza, byt v lete posledny trimester, mala som stastie, ze risko je zimny ...
no inak, dovca ani u nas asi uz ziadna nehrozi, take jednorazovky, ze morava, zamky, brno ... slovensko, zamky ...a take cosi ... este v septembri raz praha ...toto asi vsjo ...
ja chcem klimu, ale normalnu, ale to asi az za 2 roky?? podla rodinneho rozpoctu ...
inak, risko od vcera furt vyprava MAMA!! V jednom kuse!! a povedal aj baba, ked ho na to mamka nakriatla, akoze aj na nu aby cosi ...tak vypraval, mama, baba, bla bla ...

capy
22. júl 2010

ahojte aj ja sa uz hlasim, na morave super 😵 😵 😵
aj by som vam neake foto hodila ale nejde mi to ☹ ☹ ☹

desszi ale z hlavicky beru lan malym babatkam, ci? 😅

desszi
24. júl 2010

@alexandrah zvykaj si 😉 , aj u nas ide dokola ma-ma-ma-ma, ba-ba-ba-ba, va-va-va a na-na-na a este vieme aj ne-ne-ne co znamena nie, sem tam nieco ine maly tiez vypluje, ale nikto mu nerozumie 😅 😀 uz som mu hovorila: Dadusko a co tak zmenit repertoar na ta-ta-ta-ta?, aby aj ocino z toho nieco mal. Tak to este nie 😠 🙂

@capy beru maly babatkam a asi tym detickam, u ktorych sa sestricke nechcu hladat zilky na rukach 😒 preto som si povedala, ze ho uz nenecham takto stresovat. keby slo o nieco veeelmi zavazne, tak OK, ale myslim si ze bez tychto odberov a krvnych vysledkov mozeme veselo fungovat dalej.

@alexandrah ty sa aspon na lade ochladzujes - pomaha to trochu?

capy
24. júl 2010

@desszi aj tominovi raz chceli brat krv z hlavy a som odmietla tak mu vzali zo zapastia. treba sa len ozvat 😉 ja som tiez vela o tom citala ake to moze byt nebezpecne ☹

alexandrah
25. júl 2010

ahojte, desszi, ja suhlasim s capy, aj ja by som sa ozvala, ak sa sestre nechce hladat zila, je to jej problem, ale z hlavy by som urcite nenechala, ak su AJ INE SPOSOBY, VID ZAPESTIE ...
desszi - na mama sa super zvyka, neboj!! aj risko vravi nene, ale to neznamena nie, rposte sa len daco naucil ... aj kruti hlavou, kedysi furt len akoze nie, a teraz najnovsie kruti hlavou na ano, ale tiez to neznamena ano, zase len nieco nove, tak si to opakuje, hehe!! 😀
jaj, a lad pomaha, moc moc, je to super, potom ked vyjdem zo stadiona, ma to prefacka!! ale uz nastastie chladno, konecne som zehlila, a vysavala, v tom horku sa nedalo robit nic, nieto zehlit, varit, vysavat ... a podobne cinnost, uz som z toho bola nervozna, v akom stave mam byt ...

capy
25. júl 2010

ahojte. tomino sa pred chvilkou zobudil, ze musi cikat a ked si lahal naspat do postele tak mi zahlasil: mami som hladny. tak som sa ho spytala co si prosi a on ze jogurtik a ja ze aky a on ze karamelovy. este som sa ho spytal kde ho bude papat, ale odpovede som sa uz nedockala. 😵 😵 😵

alexandrah
26. júl 2010

akoze ti znova vytuhol?? no teda ... 😀 😀 asi sa mu snivalo o karamelovom jogurte 😅
no co dneska? ja som mala trening, potom do postele, lebo to bolo rano o 6 😖 😒 este som zaspala nastastie, aj risulko spal ... potom idem zehlit, riska som prave ulozila po obede ... no my asi tiezb poriesime tie tatry .... zeby sme predsa len sli na nejaku aj ked drobnu dovolenku? no tak na par dni, aj so svokrovcami, oni budu kocikovat, a my vybehneme na nejake tie konciare 😀 😀

capy
26. júl 2010

alex hej uplne odkvecol 😀 😀 😀 😀 a tatry su super 😉
my sme dnes cely den niekde behali, teraz sme prisli z hyperky a z ikeii 😵

alexandrah
26. júl 2010

hej, snad nam vyjdu, my sme dneska boli doma, risulko spal väcsinu dna, ja som zehlila, trochu upratovala, varila ... na vecer sa risko zobudil, kasu zjedol malo, a o 2 hodiny po ulozeni bol hore, ze je hladny, tak sme dali mlieko, a snad uz pospi do rana ... klop klop ... kukli sme super stary ceskoslovensky film, a ideme asi na knizku ... co robievas po nociach, ked nespis?

capy
26. júl 2010

ja tak rozne, bud sedim pri telke a pri pc, alebo zehlim, alebo upratujem a tak

alexandrah
27. júl 2010

fuha, ty mas teda fakt kopec energie!! a co porabate v lete? kam vyrazate?

ivkaivka
29. júl 2010

ahojte, len tak zbezne som precitala o odoberani krvi z hlavicky, malej tiez brali, mala zle pecenove vysledky, brali jej kazdy mesiac, mna vzdy poslali prec, nasadili nam aj tabl. no ked som precitala, ze su az pre deti od 5 rokov, hned som to vyhodila a na kontroli isla uz len 1x. Teraz v auguste mame ist opat, cize mozem povedat, ze sinezelam aby brali z hlavicky? V com je to nebezpecne? Ja som to ani netusila. malej brala krv lekarka, nie sestra, ale ked som pre malu dosla ta potopa na stole...len som sa zamracila a lekarka len mykla plecom, no hruza. Olivijka mala len par mesiacov, teraz bude mat rok, cize uz by som nechcela to dovolit, predsa vnima ovela viac. Predvcerom sme ockovali, bolo to o.k. no mala sa v aute na mna ani nepozrela, normalne som mala pocit, ze mi vycita, ze som dovolila urobit nieco take strasne...

alexandrah
31. júl 2010

ivuska, ahoj!! no ono je to o tom, ze veru stale si este ludia myslia, ze lakri su panovia bohovia, a aj oni sami si to o sebe myslia!! je to naozaj strasne, a olivka to urcite vnima!! neboj. vzdy VZDY mozes povedat, ze nieco nechces, si rodic, a zakonny zastupca dietata!! ty jedina mas pravo o nom rozhodovat, a tvoj manzel!! a ked aj capy napisala, ze sa da aj inak, tak len lekari su lenivi, alebo co, a kaslu na to!! ale sa nedaj!! ja by som nieco take strasne nedovolila riskovi urobit!§ predstav si, ze by to robili tebe, a ty by si bola malicka, a nemohla sa branit, a tvoja mama by nic nepoedala ... hruuza ...len to, ze clovek nevie ... uz tvoja otazka - A MOZEM IM POVEDAT, ZE NIE?? evokuje to, aky maju ludia na lekarov nazor!§ a pritom dobrych lekarov spocitas ledva na prstoch jednej ruky, sama to vies, po kolkych ste chodili ked mala olivka tie ekzemiky!! tak sa drzkaj!!!

capy
31. júl 2010

ahojte
alex energie mam ale niekedy mam dni ze sa mi nechce nic. teraz si vecer radsej sadnem k PS3 a len takrelaxujem pri hrach 😉 a v lete stale niekde lietame. vacsinou lipot, prellenkirchen, teraz sme boli v hodonine, este by sme chceli ist niekde do tatier a tak. a ked je skaredo tak vnutorne ihriska 😉

ivka viem ze ked mali brat tominovi z hlavicky krv tak mi neaka mamina povedala ze ak sa babo mikne alebo nieco ze moze pichnut tu ihlu do hlavy a tam su vsetky dolezite bunky pre pohyb, vnimanie,rec a pod. ze moze z neho ustat aj mrzak. a to mi uz nebolo treba viac povedat ☹

alexandrah
2. aug 2010

capy, tak super, ze mate vzdy program, my sme boli v prahe, a ideme na buduci tyzden do tatier, tak aspon nieco ...
inak, hento sa mi nezda, lebo tie vsetky centra, co ta mammicka spominala su v mozgu, cize pod lebkou, a pochybujem, ze beru krv spod lebky, oni to asi beru niekde na povrchu, a to sa vazne nemoze nic stat, druha vec je, ze je to neprijemne, bolestive a traumaticke pre babatko, tak ked je aj ina moznost, by som to nedovolila urcite, esteze si nam napisala, ze sa da aj zo zapästia ,,,... aj ked moja lekarka je fakt mila, aj dobra, asi by take daco ani nenavrhovala ... no dufajme, ze to nikdy nebudem musiet riesit ...

capy
3. aug 2010

ahojte ja som bola teraz dve noci bez deti, teda hlavne bez tomina. sam sa vypytal ze chce ist k babke a ze tam chce aj hajkat. tak som si oddychla, boli sme s mm na kupalisku v brucku, na nakupy v parndorfe, vecer vinko zo susedovcami. toto som potrebovala. takto sa zresetovat. dnes je uz tomino doma a vikino este ostal u babky.

alex ano centra su pod lebkou, ale podla mna nikdy nevies co sa moze stat 😅 hlavicka je podla mna dost citliva a ked sa nemusi do nej zasahovat, tak preco by mali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre