Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
4. aug 2010

no ako vravim, ja by som to urcite nedala robit, ja som o takom dacom este ani nepocula, asi preto, ze som nemala dieta, ale ani si nepamatam, ze za mojho detstva by sa take daco robilo, aspon sa mi tym mama nepochvalila ... fakt som o tom pocula prvy krat ...
capy, super, ze si si oddychla, ja som teraz obcas KO, vela trenujem, mame 2 hodiny treningu na lade, a este 2 hodiny na suchu, kazdy den, a dokonca rano, to je dost zaberak ---... idem si oddychnut ... 😎

capy
4. aug 2010

alex tak tomu verim styri hodiny denne trening, tak to by unavilo aj mna 😉

ivkaivka
4. aug 2010

ahojte, ste sa rozkecali... capy parada, ten oddych si zasluzis.
Co sa tyka odberu, tak urcite to už nedovolim, ono za to moze aj svokra robi v nemocnici, cize ked jej 1x brali krv ona ma vyhnala, ze ostane s malou, nemala som ani potuchy odkial jej beru..ale uz dost, cize mam ziadat odber zo zapastia?

alexandrah
5. aug 2010

ahoj ivi, je to tvoje dieta, co ta ma co svokra vyhanat!!! pekne krasne si ziadaj ten odber zo zapästia, ze ho inak nedovolis!! a nech ta ma olivka pri sebe 😀 😀
capy,. , uz je to lepsie, v stredu bola nejaka kriza, ci v utorok? po treningu ... teraz som dosla, svokra u nas zehli, ja som hodila kupal, a idem si lahnut ... trochu oddychnut ...

capy
6. aug 2010

ahojte ja som dnes bola cely den mimo. prisli sme domov az o pol deviatej 😵 mala by som ist haji ale akosi sa mi nechce 😅 inak paradne vonku leje

ivka urcite by som bola na tvojom mieste pri malej a do hlavy ba som jej pichat nenechala

alex ze aka dobra svokra, aj ku mne by mohla prist 😀

desszi
7. aug 2010

ahojte dievcence, ach mali sme posledne dni perne, uz som vymenila lekarku, nebudem to tu rozpisovat, precitajte si moj posledny clanok vo fotoblogu, zistite preco.

@ivkaivka k odberom z hlavicky - ano, mas pravo odmietnut - dr ma po konflikte este objednala na krv, tak som povedala, ze pokial sa bude brat z hlavicky, tak odber odmietam, na co ona, ze ved zila ako zila - ja som povedala, ze sice ano, ale ja si nenecham dieta este raz vystavit takemu stresu. Takze nakoniec bol odber z rucicky, klobuk dole pred sestrickou, velmi sikovne odobrala krv, Davidko nema ani modrinku a drzal sa statocne. Ale aj tak sme od buduceho tyzdna uz u ineho lekara.

capy
8. aug 2010

desszi citala som a az som nechapala 😠 si urobila dobre ze si ju vymenila. drzkajte sa a neboj bude lepsie 😵

desszi
8. aug 2010

@capy dakujem 🙂 vidim ze este stale si verna nocnym hodinam 😉 och aj ja v poslednej dobe kuvikam cca do polnoci, ale potom sa uz donutim aspon lahnut, inak by som bola asi total vystavena.
v stredu ma seklo v krku, este stale ma to boli, asi tam mam uz zapal, nemate nejake recepty?

capy
9. aug 2010

desszi ano stale som nocne vtaca 😀 😀 😀
a na krk ti poradim teple obklady, alebo flector hrejivu naplast a nieco od bolesti. moju maminu som raz viezla az na pohotovost co sa nevedela otocit a tam jej dali injekciu do zadku od bolesti a domov jej predpisali dorsiflex 200. znizuje napatie kostrovych svalov. znizenim svaloveho napatia sa potlaca odpor aktivneho a pasivneho pohybu, zmiernuju sa krce a má aj analgetický účinok. inak neviem co by som ti este poradila

alexandrah
12. aug 2010

desszi, na vsetko je najlepsi priznicovy obklad, ja som sportovec, viem, co hovorim, daj nejaku mast, je jedno aku ... octanovu, hadiu ... nieco liecive ... na to studeny !!!!!!!!! obklad (utierku do studenej alebo vlaznej vody), a obtoc to mikrotenovym sackom, ono sa to v noci bude zohrievat, a rano by to malo byt lepsie ...skus ...jaj, daj si to na celu noc!! 😀 (teply obklad ti vychladne, ale ten studeny sa vdaka tomu sacku zohreje) 🙂 a inak jemne masiruj, dorsiflex je oki, aj s tym fakt nepohnes, to ti uvolni tie svaly na krku ... ale skus najprv ten obklad ...

ivkaivka
16. aug 2010

😕 😕 😕
co spinkate? V stredu ideme na gastro,tak drzte palce.

desszi
17. aug 2010

@ivkaivka ahoj ivka, budem na Vas myslit, my ideme zajtra k novej pani doktorke do poradne, dam potom info.
🙂 asi su vsetky na dovolenke 😀 😉 materskej 😀

ivkaivka
18. aug 2010

z gastra nebolo nic, lekarka je na dovolenke, mame sa preobjednat. Islo ma vystriet 😠

capy
18. aug 2010

ja som tu. len mam teraz dylemu ci dat tomina od septembra do skolky alebo nie. dnes mi sef povedal ze ma asi naspat nezoberu, tak si musim hladat inu robotu ☹

ivka to je teda pekne ... 😠 to vam nevedeli dat vediet ze su na dovolenke?

desszi
18. aug 2010

@capy
@alexandrah dakujem vam obom za rady, je to trochu lepsie, nechala som to na prirodu.... 🙂
budem strucna - mame za sebou prvu poradnu u novej pani doktorky - neporovnatelne iny pristup - komunikovala s Dadkom, porozpravali sme sa o alternative, strave, pozna liecbu, ktoru aplikujem, mam v nej pokracovat, keby cosi, mam sa ozvat pridame homeopatika na prekonanie obdobi zhorsenia, ale zatial je to ok, Dadko je zdravy, dobre sa vyvija, konecne ho aj zmerali, riadne popozerali, popocuvali, pytala sa na to ci lezie, chodi, kolko mame zubkov, ako papa atd. A Dadusa dnes zaockovali, tak ma bo ☹

@ivkaivka aj mna by nasr..li a riadne

zajttra ideme k mame do NZ, navrat v pondelok, pomaly musim chystat Dadkovu oslavu - 1.rocik - len sa to musi o tyzdne odlozit, mama ide na mensi zakrok s chrbticou a bude musiet par dni lezat a malo chodit, tak preto ten presun do NZ, aby sme boli na blizku a pomohli.....

capy
19. aug 2010

desszi super ze nova pani doktorka je super, mamine drzime palceky pri zakroku 😵

ivkaivka
21. aug 2010

Davidkovi vsetko NAJ

desszi
22. aug 2010

@ivkaivka dakujeme, mate peknu novu foto 😉
@capy dik, mamina je uz po zakroku, zatial ok, trosku boli, ale da sa, tak dufam, ze to bude len lepsie....viac napisem buduci tyzden. teraz som len rychlo vybehla na muzikov net a idem kuk bridget johnsovu.... 🙂

capy
22. aug 2010

davidkovi dodatocne vsetko naj....

Olivinke vsetko najsamlepsie k dnesnym narodeninkam. tomino posiela pusinku 😵 😵 😵

alexandrah
23. aug 2010

ahojte, desszi, som fakt strasne rada, ze nova lekarka je super, aj s pristupom, so vsetkym!§ ono sa asi oplati hladat tych dobrych, a nie sa cely zivot otravovat s nejakymi obmedzencami!§ snad to uz pojde len lespei!!
a vsetko naj naj naj dadkovi a olivke!!!

kocky, kedy vam zacali deturence lozit po 4, a sediet?? oni najprv ,lozia, az potom sedia, ze? tak mi lekarka povedala, sediet sa nesmie davat, kym si nebude sedat sam, a to zacne az ked bude na 4. tak risuldo uz sa snazi na 4 dostat, zatial sa iba plazi. ale zato vyprava o 106 - mama, tata, dede, jeje, no vsetko mozne!! 🙂

alexandrah
23. aug 2010

capy. ako to ze ta nevezmu? ja som si myslela, ze to musia ... akurat ta nemusia dat na tu istu poziciu ... hm, to je blbe, mala si tu robotu rada? alebo ti vlastne aj urobil sluzbu?? ja sa v kazdom pripade do roboty nevratim ...inak, holky, mam novinu, dufam, ze sa na toto forum nedostane nikto znamy, zatial je to tajomstvo, ale SOM TEHOTNAAA!! bola to uplna nahoda, aj ked sme chceli tak po sebe babatka, je mi spatne, pri riskovi mi nebolo ,akurat zase ale spim, co som pri riskovi nie ... som v 10 tt ... tak drzte palce, neni to lahke, som furt unavena, hlava ma boli ... ale zase risulko je uzasne babo, v noci spi 13 hod, cez den cca 4, tak sa to ako tak da ... 😎

alexandrah
23. aug 2010

kocky, co poviete na mena?? michaela je ista, len chalana, kedze riska uz mame sme rozmyslali, najprv to bol Filip, ale teraz asi na 99 % Robert (bez dlzna...). 😀

capy
23. aug 2010

alex gratulujeme k tehulkovaniu. nech je vsetko bez problemov.

mna nemusia prijat. ja som pri oboch tehu dostala vypoved. takze to mam teraz blbe. ak tomino nastupi do skolky pridem o matersku, takze si musim nieco najst 😅

alexandrah
24. aug 2010

capy,. dakujem moc, aj ja dufam, ze bude vsetko oki, len som unavena, a je mi blbo, aj ked nevraciam, ale neni to nic moc, moc sa nevladzem starat o riska ...

no to mas blbe, co si robila?? moc ti drzim palce, aby si si nieco dobre nasla, ale si sikulka, urcite sa ti to podari, co by si chcela robit? to je inak riadne svinstvo, ze pri tehu dostat vypoved, to co boli za hajzli??!!! 😕 🙄

alexandrah
24. aug 2010

ale moc sa tesim na dalsieho drobceka, aspon si to tehu odbijem naraz, a "mam pokoj!!" 😎

desszi
24. aug 2010

@alexandrah uzasna sprava, gratulujeeeem !!!!!! 🙂 Co sa tyka mien, Michaela pekne, Robert nie je podla mojho vkusu, Filip sa mi paci viac, ale to je len moj nazor 🙂 a spinkaj kolko sa to da. A teraz ako s treningami?

@ivkaivka Olivinke vsetko naj naj nalepsie !!!!

@capy tak to je teda velmi nepekne (nechcem skaredo rozpravat) dat ti vypoved ked si tehu 😠

Mama je po zakroku, zatial OK, bola na ozonoterapii v DS, este asi dva-trikrat bude musiet ist. Trosku to bolelo, musi tyzden lezat, minimalne chodit a sediet a potom by to malo byt v pohode. V septembri ide na kontrolu a uvidi sa ci bude treba dalsiu liecbu. U mamy bolo fajn, len akurat som musela zavarat uhorky, ale zas nebolo toho az tak vela, takze sa to dalo zvladnut, hoci uz citim unavu .... 🙄, ale aspon si v zime pochutime 🙂

alexandrah
24. aug 2010

ahoj desszi, dakujem pekne, no trenujem stale, som sa pytala lekara, vravel, ze v pohode, len nesmiem spadnut, takze sa to da, ale jak uz menej vladzem, tak to uz asi budem pomaly vypústat ...no a chceli sme povodne Filipa, len to neni moc silne meno, filipovia su taki vetroplasi, skor deti stasteny, akoze nejaka silna vola alebo tak, tak sme sa priklonili k robertovi, silne meno, aj pozname samych skvelych a uspesnych robertov, takze asi preto ... 😀

desszi
24. aug 2010

@alexandrah ja mam otca Roberta a moja prva vaznejsia znamost sa volal Robert 🙂 ale ked to tak citite, tak to je uuuplna v poriadku 😉

alexandrah
25. aug 2010

asi hej, muzov najlepsi kamos bol robert, aj moj jeden priatel uzasny bol robert, aj moj spoluziak, kde nic, tu nic, ani sa neucil dobre, tyaky vetroplach, a potom sa do toho obul, a dokazal ovela viac, ako vsetci ostatni ... no ale mozno to bude holka 😀 (aj ked by som chcela druheho chlapceka, ale baba nevadi ...).

alexandrah
25. aug 2010

ale vidis, moja kolegyna ma muza roba, a je to blb ... hm, vidis ... je to rozne ... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre