Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
8. nov 2010

ahojte, kocky, este neviem, co to bude, ale za tyzden idem na morfo, tak snad urcite ...tusaky sa kazdym dnom menia, takze ...no myslim, ze u riska to budu zuby, lebo ani nekasle, ani nesopli, len mal horucky, ale uz mu klesli, cez den vela spal, teraz mi nejak nechce zaspat, neviem ...ale aj papal, aj sa hral, vsetko v poho ... ak by bolo moc zle, ideme zajtra k lekarke, ale ak nic, tak budem len rada!! 🙂

capy
8. nov 2010

alex super ze riskovi je lepsie.
zelam vam dobru noc a ja idem do prace 😵 😵 😵

alexandrah
9. nov 2010

😖 ach holky, v noci zase horucka, lekarka, ze asi zuby, lebo mu robila odber krvi, a nema zapal, ani hrdielko, ani uska, ani nic, len trochu pokasliava, tak ze asi zacinajuca viroza ... tak len tekutiny, a vit. C, ale dneska mu stupla horucka na 39.2, no to mi uz bolo vselijako, potom klesla na 38,2 ale tiez nic moc ... no uz spi chudacik moj malicky, kocky, to pri tych zuboch moze tak dlho trvat horucka?? ja som myslela, ze tak 2-3 dni a vylezu, ale nic ... sa bojim, ak to bude viac ako tyzden, to je uz velmi nebezpecne ... davam mu panadol, aj nurofen ... trochu klesne, a zase vystupi ... no mne zase ked daco robim, trochu tvrdne brucho, co je v 21 tt fakt super!! ☹ 😖 😲

capy, drzkaj sa v praci!!!

desszi
9. nov 2010

ahojte dievcence, davno som tu nebola, ale 31. oktobra sme sli k mojej starej mame a odtial k starkej a boli sme tam do konca tyzdna, zajtra odchadzame zase a vratime sa v piatok vecer - manzelik ide na 3 dni na sluzobku do Tatier a s mamou je to predsa len lahsie 🙂

Davidko ma nadalej nocne vypravy, podla mna ho trapia zubky, prerezavaju sa mu stolicky, ani mi velmi nechce jest tuhu stravu, len mliecko a kasovite veci. Ked sa v noci preberie, tak sa samozrejme zacne aj skriabat, druhy den mu davam homeopatika proti svrbeniu, velmi dufam, ze zaberu.

Poradna dopadla velmi dobre - doktorka nas pochvalila, Davidko ma 82 cm a 10,5 kg, dostali sme homeopatika na to svrbenie a trosku na upokojenie. Mali ho aj ockovat MMR vakcinou, ale odmietli sme.

@alexandrah je mi velmi luto, ze sa takto trapite, zelam skore uzdravenie, nemyslim si ze je to zo zubkov, tak dlho. ☹
@capy perfektne fotky, no ty musis byt nezmar aj po nocnych este schopna fungovat aj cez den, ale ked ta praca bavi aj v noci, tak je dobre. pre mna by to bol asi zabijak 😝

desszi
9. nov 2010

a takto Davidko cupita....

alexandrah
9. nov 2010

@desszi - ahoj, super, ze si sa ukazala, no zatial je to len cca 3 dni, ja furt dufam, ze mu bud vylezu zuby, alebo ze to prejde ... ale ak to bude dlhsie, tak neviem ... no ak by mal mat horucky este 2 dni, mame dojst znovu ... ani risko mi teraz velmi nepapa, teda je to relativne, on je velky jedak, zje aj 400 g jedla, tak teraz tak cca 150-200, najlepsie mi papa ovocie, a jogurty, a take stavnate, co je dobre, ked mi moc nepije ...sak ale ked je clovek chory, tak mu ani jest nechuti ... ale inak teda papa, aj sa hra, vsetko ... teraz sa po hodine zobudil, spoteny, (dostal panadol na noc, lebo mal zase cez 38 ...), tak som ho prezliekla, dala gelik ... a spinka ... snad sa uz v noci nezobudi, uz 2 noci sa nam zobudil medzi 4-5 hodinou, potom nastastie zaspal, a spal dllllllho, jeden den do 12!!! a dneska do pol 11, a to som ho budila k lekarke na 11 ...tak neviem, radsej nech to su zuby, a nech vylezu, hnusoby jedni!!! lebo ja tiez chora, beriem stale penicilin, tvrdne mi brucho, no neni to med lizat ...

boze, aky je dadko uz velky ...!!! 😀 risulko stale nelozi, nestvornozkuje ... neviem, on ked je v postielke, je na 4 roch furt, ale inde sa mu to smyka, este sa v tom neciti dobre, snad uz coskoro ...si tak vravim, kedy uz zacne, este si ani nesadol sam ... kedy bude chodit, ci vobec ... (no to je uz uplna hovadina, ja viem, ale predsa ...)... pritom je ok, na poradni aj u neurologicky vzdy vsetko v poriadku ... tak to chce asi len cas ...pritom je moc sikovny na ine veci, na jemnu motoriku, lahko sa uci kadeco ...vypraava ...

inak, on jak papa vela, tak je stihlounek, meria 78 cm, a vazi tak cca 8800 g maximalne ... a sa bojim, ze jak bude chorucky, tak schudne este ... no ale nie zeby mu hrkali kosti ... no nic, som sa rozpisala, idem si dat antibiotikum, a spat ...

capy
11. nov 2010

ahojte, tak po dvoch nocnych mam dnes volno a nemozem spat 😀 😀 😀

alex drzim palceky nech teplotka riskovi rychlo prejde a nech si aj ty v poriadku ☹

desszi dakujem za fotecky 😵 a davidko aky podareny na fotecke. a nech aj jemu zubky rychlo vylezu

alexandrah
11. nov 2010

ahoj, no to si cela ty!! ale hlavne, ze neni si unavena ... ja aj byvam unavena, a nemozem spat ... inak, teploty Riškovi presli, chvalabohu, najviac mal 39.2 ... vcera nam nejak blbol, vecer zaspal az o pol 1!!! to sa nestalo od 1. mesiaca ... no co uz, snad dneska bude lepsie ... aj mne je lepsie, tak sa nam snad vycasuje na dobre casy!! 🙂

capy
11. nov 2010

alex super ze vam je lepsie 😵 😵 😵
my sme dnes boli v hopla. tu su neake foto

alexandrah
11. nov 2010

jej, ja chcem detom daco take aj do izby kupit ... nejake veci na lozenie, a blbnutie, a tak .,.. capy, kde je "v hopla"???

capy
11. nov 2010

alex v petrzalke v OC Danubia. tu je link: http://www.hoplasvet.sk/ je to nove otvorili to len teraz 22-heho.

zlavodom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandrah
12. nov 2010

dakujem capy, som si to pozrela vyzera to super, taketo tipy pre deti od teba budem tahat, co tu je, kam ist, a tak ... sak ja som pred riskom ani nepoznala hrackarstva ... 😀 😀

capy
12. nov 2010

alex v pohode, kludne sa pytaj 😵 😵 😵

alexandrah
12. nov 2010

aspon ze ty sem chodis capy, inak uz fakt neviem ... je mi na prd, risko nam teraz 2 noci zaspal o 01 v noci, ja uz KO, ale aby manzel pomohol, ani naznak, on pracuje!! aj o 01 v noci ... prosim pekne ...do toho dosla mama, ja nervozna, ona nervy, co ja nervozna, no proste je tu blba atmoska, do toho mi volali, ze ma zle objednali na morfologicky, a ze ma preobjednaju na 7 rano v piatok, a to nemoze ist muz so mnou, kto by strazil riska ... proste vsetko na h ...ja bolesti hlavy, unavena ... muz prec ...

capy
15. nov 2010

pred chvilkou som si musela dat tri fernety aby som sa trosku ukludnila 😠 😠 😠

alexandrah
15. nov 2010

capy, co sa stalo?? aj ja chcem niekedy veru 3 fernety, alebo flasu vina!!! dokelu!!! dneska risko robil velke pokroky na cviceni, za chvilu bude lozit, uz sa staval na 4, furt, mala som z neho velku radost!!! sikulko moj!!!
no nakoniec mama dojde o pol 7 v piatok, tam muz ide na morfo so mnou, zajtra poradna, risko uz 2. noc zaspal dobre, nastastie, trochu zaplakal po hodine, ale hned zaspal ...

capy
16. nov 2010

@alexandrah super ze risulo robi take pokroky

a co sa stalo? taky k.... ma nabral z boku 😠 😠 😠 kuki foto

capy
16. nov 2010

musis sa pozriet z boku, neviem preco mi to neotocilo ☹

alexandrah
17. nov 2010

fuuha, vyzera to blbo, a zdrhol?? nepodlisal ti papier, aby to slo z jeho poistky??

capy
17. nov 2010

nastastie nie, ale som bez auta a bola som dost mimo 😝

desszi
18. nov 2010

ahojte, no pridavam sa do trojky 😀
@alexandrah som rada, ze uz je lepsie obom, snad to Riskove neskore zaspavenie nebude pravidlom. a gratulujem k vyraznym pokrokom, uvidis za chvilu nas vsetkych predbehne 🙂 no alex aj u mna sa toho posledne tyzdne zbieralo akosi vela, ani flasa by mi nepomohla, vcera som si aj poplakala, uz je trochu lepsie
@capy no teda to bol iny pako!!!! 😠 ale nam sa co stalo minule, isla som s malym na zelenu cez prechod a debil na audine, ale riadne velky k... sup ho na cervenu popri nas, oblukom nas obisiel, tak som sa nasrala, centimetre chybali...a takymto daju vodicak 😠 to hopla je perfektne!!! super zabavka pre deti.
pridala som nejake foto do albumu 🙂

alexandrah
18. nov 2010

ahojte kocky moje!!
@capy, to je blbe bez auta, snad to rychlo opravia, desszi ma pravdu, taki debili su na cestach ...

holky uz sa chystate na vianoce? typu darceky, vymyslanie, co varit, mate ze vzdy to iste, tradicia, alebo inak?? stromcek, a podobne, navstevy???

@desszi - veru aj mne je par krat do revu, teraz to bolo strasne, a nik nepomohol, muz chodi domov ked risko uz spi, ja sama cjhora a tehotna na riska ... choreho ... jej, uz nam spi dobre, nastastie, ale este soplikuje, a trochu kaslal ... co sa stalo?? jaj, a taka som rada, ze sa Riško rozbehol, sak chodime cvicit jak divi, a doma s nim cvicim, formou hry ... normalne, jak on dlho nesedel, tak teraz ked sedi, a hrka si hrackami, ho to strasne bavi, aj ked sa nehybe, alebo mu gulam loptu, a on mi ju odgula spät, je to uzasne, naucil sa fukat, lebo ja som casto na neho fukala, v ramci srandy ... pukame bublifuk ... no vselico, sikulko moje!! snad uz len bude vsetko dobre !!!

jaj kocky, je to obcas tazke, veru, clovek je rad, ze na to neni sam ...niekedy je to hodne na milu jarmilu ... neda sa byt vzdy perfektny, clovek tu chce byt vzdy pre dieta, ale ma len jedni nervy ... ja neviem ...a ked chlap nepomoze ...ach jaj ... 😢 😝 😕 😨 😲

desszi
18. nov 2010

@alexandrah tak, tak alex, niekedy je to az na prasky 😝 , ale to byva ked sa toho nazbiera. neboj aj mne uz parkrat praskli nervy, a najviac ma mrzi, ked si to odnesie Dadko, ked uz na neho nakricim kvoli prkotine, ktoru by som si inokedy ani nevsimla. a potom placem, lebo mi to je luto.
jeej fukate?, no vidis, nas Dado to este nevie, stara mama ho teraz naposledy ucila fukat nos, tak je zlaty, lebo ked najde vreckovky alebo vlhke utierky tak si uchmatne a kade chodi tade fuka, hoci este nevyfuka 😀

alexandrah
18. nov 2010

vidis, risko nieco vie, nieco nie, ja som casto na neho fukala, on sa na tom hrooozne smial, tak sa to asi naucil, len zacal fukat, ja ze co to robi???

a veru, minule som bola na nervy, a uz sme mali ist na cvicenie, nić som nestihla,a umyt dlazku, dat mu jest, aj sa sama najest, inak mi dojde zle, ponahlala som sa, pokakal sa, a chcela som ho prebalit, a ani za svet, lebo sa hned pretacal na brusko, nechce byt na chrbte, ja nervy ... on reval, ani nie ze kricim, ale ze ho nechcem pustit na to brusko ... tiez ma to mrzelo jak slak, ale boze!!!! o chvilu na to zabudol, a usmieval sa na mna, a mna to boli este viac, si ale vravim, teraz je malicky, ale ked bude väcsi??? no peklo ...ale desszi, podla mna je dolezite, ze sa co najviac snazime, lebo idealna, a super matka neexistuje, ja sa snazim byt najlepsia, aka viem, aj s chybami ... aspon bude v zivote vidiet, ze mat chyby je prirodzene ... samozrejme, najviac sa snazim vyvarovat nespravodlivostíí voci nemu, viem, ze to boli najviac ...(nasi a podobne ...).

alexandrah
18. nov 2010

🙂 🙂 hehe,m a ked risko uchmatne kapesnik papierovy, sup ho do pusy, samozrejme!!!

alexandrah
19. nov 2010

ahojte, tak cakame dievcatko!!

alexandrah
19. nov 2010

bude to michaela🙂)

desszi
19. nov 2010

@alexandrah jeej gratulujem, bude to do paru a starsi bracho bude davat pozor na mladsiu sestricku - to je super 🙂
uplne suhlasim, robime vsetko najlepsie ako vieme, ale sme len ludia 😉 dnes sa mi Dado chudak tolko motal okolo noh, musela som prekladat nejake veci zo satnika do satnika a len cupital za mnou vsade, som sa bala ze ho pristupim. ale je zlaty, lebo pomaha ako vie. minule som prala 45 minutovy program 2 hodiny, lebo v tej snahe pomoct, mi zakazdym vypol pracku 😀 krpec jeden okaty

capy
19. nov 2010

@alexandrah gratulujeme k miske. to je super ze budes mat parik. aj ja som chcela

baby tak auto som si dnes spojazdnila, skodovy odhadca odhadol skodu co mi preplati poistovna na 500-600€. tak som zvedava kolko mi pride 😅 strasnyi pakosi jazdia, viem o tom svoje. jazdim kazdy den po bratislave 😝

alex - tak neake tie darceky uz su, na vianoce mame oblatku s medom, hribikovu polievocku, lososa zo zemiackami. potom je klasika kapustnica a salat a rezne. napecieme kolaciky, obehame krsnu a babky. a najkrajsie na tom je ked si rozbaluju darceky a najdu si tam to co napisali jeziskovi. a minuly rok bol najlepsi vikino ked tam nemal jeden darcek co napisal a povedal ze sa mu asi minuli korunky 😵
inak aj tento rok sme uz pisali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre