Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

vlnka
27. aug 2009

Alex ja si viem stahovat filmy len z ftp serverov,ale tam som ho nenasla.Este som poprosila kamosku,ktora si stahuje filmy z roznych stranok,kde je registrovana,nech pohlada.Takze uvidime.Ty si pekne oddychni ved nemusis stale nieco robit.Aj ja si robim pracovne a nepracovne dni.Vcera a dnes som len lenosila,pozerala filmy,citala knihu,ale zajtra mi uz treba varit.
Nie je to prijemne,ked mas problemy s dychanim a vidis,kazdemu vyhovuje nieco ine.Ja by som si teraz priala teplo co najdlhsie,aby som si este uzila kocikovanie 🙂

alexandrah
27. aug 2009

no to je pravda, ja zase dneska nerobim fakt nic, len som bola pred telkou, a idem si citat knihu, pockam na sobotu s ostatnym, zase minule dni som varila aj vyupratovala celz byt, takye si aj mozem oddychnut ... ja budem kocikovat v januari, ak vobec, ked bude zima, tak az na jar 🙂 uvidis, ci to najdes ... toto je ten film:

http://www.imdb.com/title/tt0118623/

vlnka
27. aug 2009

Dakujem za link,uz som si to nasla skor,podla hercov,ktorych si spominala.Kamoska sa mi zatial neozvala.Ja som inak tiez filmovy maniak 🙂
Dnes je tu akosi pusto.Alex uz sme tu len my dve. 🙂
Asi idem pozriet nejaky film,mala mi neda spat,stale sa jej cka ci co...Risko sa ma dobre?

capy
27. aug 2009

ahojte. ja som tu vcera nebola lebo mangel nieco ztahoval a tomino bol kazdu pol hodinku hore s placom. asi koli zubkom. tak som lezala pri nom a kukala telku. dnes uz spinka dobre. este nebol od osmej hore 😉

ivka tak super ze ste uz domka.

vlnka ja som tu. len som si pisala na FB. 😉

capy
27. aug 2009

tak uz bol krpec hore, ale uz zas pekne hajka dalej. a ja pozeram stihackovu rallye 😉

capy
28. aug 2009

tak uz nikto tak idem aj ja haji. dobruuu nocku 😔 😔 😔

alexandrah
28. aug 2009

cafte, ja som si do 2 v noci citala!! uz 4-tu knihu. no co uz sa da v tom horku robit? dneska to bude najhorsie, planujem so sebou vsade tahat ventilator ☹ .
vlnka - risko dufam dobre, stale kope, ale nie nejak bolestivo, ja zase kycham 😕 , dufam, ze to prejde ... inak, zivaga si videla s keirou knightly? daj potom aj ty typy na cosi dobre 😎
capy - maly uz je v poriadku?
ja som vcera pozerala fakt pekny film na filmboxe - o iris mudrochovej, angl. spisovatelke, potom dostala alzheimera, a o jej laske k manzelovi, taky obycajny, ale silny pribeh ... s judi dench, kate winslet a jimom broadbendom (ten za to dostal oscara). dneska este uvidim. 😀

vlnka
28. aug 2009

Ahojte,teraz som sa konecne zastavila...doobedu som varila,prala,vesala a poobede prisli rodicia na kavu,tak som ich obskakovala.Dnes som mala horucu linku na telefone,ozvali sa mi snad vsetky kamosky,co mam,ci este nerodim 😀
Veru alex dnes je riadny hic.Ale ten ventilator by si nemala,ked kychas.Ano Zivago bol s Keirou...s nou mam rada vsetky filmy...naposledy som s nou videla http://www.csfd.cz/film/235328-vojvodkyna-duche...
a ak mas rada historicke,tak aj toto je dobry film http://www.csfd.cz/film/224939-kralova-prizen-o...

capy
28. aug 2009

ahojte. no dnes bol riadny hic. bola som zasa u pneuservisaka. pustal mi ventil, ale konecne ho uz mam v poriadku. potom u nasich, na ihrisku, na pivku a zasa na ihrisku. potom si prisiel dedo pre vikina. my sme prisli domov o osmej okupkali sa napapali a isli haji. teda tomino isiel haji. ja som este vyvesala pracku a pustila dalsiu, umyla riady a tak. 😅 😅 😅

a vy ako?

alexandrah
28. aug 2009

ahoj vlnka / oba filmy som videla, uz davnejsie, ale dik 😎 , tiez mam rada keiru k. 😀 ja viem, ze by som stupnov, pricom vonku je vraj nemala ventilator, ale neviem, co je horsie, ci to horko - napr. je po pol v noci, a my tu mame stale !!! to uz co je!!! absolutne bezvetrie. zapla som si pocitac, aby som sa uistila o zajtrajsom ochladeni. kludne nech je zima, budem v teple, s cajikmi, len co ked je teplo??, no kam uz pojdeme, takze som sa akurat varila vo vlastnej stave!!
capy, to mas super, ze si aspon bola niekde vonku. ja cely den doma, manzel prisiel o 8, no kam uz pojdeme, takze som sa akurat varila vo vlastnej stave!! ja som dneska nerobila nic akurat som pustila umyvacku riadu, to je vsetko!! uvidim, ako zajtra ...

capy
28. aug 2009

alex moj prisiel pred polnocou 😅 ja vsade beham sama s detmi 😅 ale aspon sa nenudime 😉

capy
29. aug 2009

no idem haji. este som sa zdrzala na FB. kamoska chcela vidiet foto zo svadby tak som si to pridavala do albumou a zaspominala som si 🙂 🙂 🙂

dobruuu nocku 😔 😔 😔

vlnka
29. aug 2009

Dobre ranko,ja som sice v noci spala,ale teraz buntosim od 4.30.Capy ja som tiez sedela doma,ale venovala som sa domacim pracam.Dnes si dam pauzu a budem sa flakat.Aj ja rada pozeram svadobne foto...u nas to sice nebolo tak davno,ale bol to peky den. 🙂
Alex aj Pychu a predsudok si s nou videla?Inak videla som poslednu dobu dost filmov,ale neviem,ci mas tie zanre rada.Nie su sice najnovsie a taka vsehochut.Napr: http://www.csfd.cz/film/221638-faunuv-labyrint-... alebo rozpravocka http://www.csfd.cz/film/105807-coraline/.Najnovsi Harry Potter sa tiez da pozriet.
Tak nieco z toho skus.

vlnka
29. aug 2009

Alex tak kamoska nenasla Annu Kareninu,tak ked mozes,bola by som rada,ak by si mi ju vedela napalit na dvd.Do IP ti hodim svoju adresu.

capy
29. aug 2009

vlnka este stale nic? stale si 2v1? 😅

vlnka
29. aug 2009

Capy este nie,este sme kinderko 🙂
Ale coraz castejsie mi prichadza nejak nevolno,tazko sa mi dycha,je mi na zvracanie,boli ma hlava.Neviem,ci to s tym suvisi,alebo na mna nieco lezie.Ale dufam,ze vydrzime do pondelka,moj doktor by sa mal vratit z dovolenky.

capy
29. aug 2009

tak ti drzim palceky 🙂

capy
29. aug 2009

no idem haji, aspon dufam 😔 😔 😔

capy
30. aug 2009

no co dnes nikto? nasla som vas az na druhej strane 😉

alexandrah
30. aug 2009

cauko, vcera, jak boli tie burky, tak ja taka rozhorucena som vetrala, ze aj pri 21 stupnoch v byste mi bolo horko ... dneska sme mali polo oddychovy a polo pracovny den, idem si lahnut, nejak mi neni dobre ... ale chcela som len kuknut, co mate nove 😀
capy - mas pravdu - aspon sa nenudis, to je super, ze tak vselikam chodite, aj ja planukje so svojimi detmi, nie len sediet doma 😎
vlnka -asi sa ti to uz blizi 😀 . svagor je teraz na tyzden na dovolenke, ale ja pohladam to dvd a dam mu to napalit, ked sa vrati, peniaze nestoja za rec, sak to skoji par korun, budem rada, ak sa ti film bude pacit 😀 , takze hned ako budem mat, poslem 😎 drzim ti palce, aby si to uz aj mala za sebou, a aby vsetko prebehlo ok!!!! mozno to ze ti je zle je, ze sa ti to uz blizi ...ja som zjedla 2 jablka, a tiez je mi nejak zle, este mam aj lamku - asi zmena pocasia, fakt ma boli noha jak slak, dam si hadiu mast a elektricky pas - aby som bola v teple. tie nadchy mi tiez moc neprechadzaju. manzel je teraz 4 dni doma, tak sa vytesujem, ze sme aspon spolu!! tak zatial pa vsetkym!! inak pychu a predsudok som videla, moj oblubeny film, harryho pottera mam rada - aj knihy. kuknem ten link, co si mi poslala, diky 😀

alexandrah
30. aug 2009

tak aj faunov labyrint som videla, to bola dost sila, tu koralinu este nie.

capy
30. aug 2009

vlnka tak ako?

alex vsak mozme potom aj spolu niekam vybehnut 😉

dnes sme isli von a viki ze chce ist na bicykli. tak ja mu vravim, ze nech si ho zoberie a on mi na to, ze nech mu dam dole pomocne kolieska. ja sa nanho pozriem a ze dobre teda. vysli sme von a po dvoch minutach uz lietal uplne sam. som normalne nechapala. lebo na bicykli jazdi asi len styri mesiace a to tak ze dvakrat do tyzdna. no ostala som uplne nechapavo nanho pozerat aky je sikovny 🙂

vlnka
30. aug 2009

ahojte,ja stale nic....ja som tiez mala vynimocne teraz 2 dni manzela doma,tak som si ho uzivala 🙂
alex vidim,ze mame rovnaky vkus na filmy,pycha a predsdok je aj moj oblubeny film...a budem ti hrozne povdacna za dvd,ak posles.dnes vlastne uz vcera sme boli na obed u nasich,tak som sa prejedla a same take mastne a sladke...ani nehovorim ako mi je od vecera blbo.Si nadavam,ze neviem odolat dobrotam.Ale alex preco by ti bolo zle z 2 jablk,to bude v niecom inom.Inak Coralina je celkom fajn,taky napinak.Pozri.
Capy viki je fakt sikovny,ma talent chlapec..mozno z neho bude nejaky cyklocrossovy jazdec 😉

capy
31. aug 2009

vlnka mozno nieco z neho bude 😀 😀 😀

capy
31. aug 2009

idem haji. dobruuu nocku a krasne snicky 😔 😔 😔

ivkaivka
31. aug 2009

alex, na kontrakcie si uz nespominam, no mozem povedat, ze boleli ako ... proste des, no to az tesne pred samotnym porodom. Ale teraz fakt si uz na ne nespominam, len ma boli sitie-to je fakt neprijemne-hlavne, ked taha tie nitky-fujjjj. Vlnka, neboj o chvilu to mas za sebou. Drzim palce.
Inak mame sa celkom fajn, problemy s dojcenim su velke, v noci ked spime 2 hodinky tak sme radi a cez den to iste. Chvilami uz mam zavraty, no manzel mi pomaha, len neviem co bude, ked od stredy nastupi do prace... no hadam to nejako zvladneme. Ale som brutalne unavena. Lekarka vsak tvrdi, ze to potrva len do tretieho mesiaca - len 😀

capy
31. aug 2009

ivka drzim palceky nech sa vam dojcenie rozbehne.

to sitie pri cikani to dost boli,skor pali, aspon mna to bolelo ☹

tak drzim vam palceky nech ste obydve fit a nech pekne spinkate ako sipkove ruzenky 🙂 🙂 🙂

capy
31. aug 2009

vlnka ako u dokyho?

vlnka
31. aug 2009

Ahojte,misia splnena...Karenina docitana.Som sa bala,ze nestihnem.
Ivka,vidis ta nasa nespavost sa asi fakt snazi pripravit na to,ze nebudeme mat spave dieta.Ale som rada,ze sa mate dobre.To dojcenie sa snad napravi.Inak ja posledne 2 dni mam rovnaky pocit,nedokazem zaspat ani cez den,ani v noci...hoci som brutalne unavena.Uz som strasne nepokojna kvoli ocakavanemu porodu a mozno to robia hormony,lebo mam stale castejsi pocit,akoby som mala dostat menstruaciu.
Capy doktorovi som volala,mam za nim ist v stredu.Kazdopadne uz budem prenasat....som zvedava,co mi povie.Ci budu vyvolavat porod,alebo ma este nejaky ten tyzden necha,ci sa mala neohlasi sama.
Aleeex....kde si?Ty nas normalne zanedbavas 🙂

capy
31. aug 2009

vlnka tak drzim palceky nech mas porod cim skor za sebou 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre