Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
11. nov 2009

alex no to dufam 😒 😒 😒

evazvarikova
11. nov 2009

Ahoj alex tak sa nám to konečne blíži. Ja už konečne spávam lepšie aj poobede aj v noci bývam dosť unavená. Nespávam akurát ked mám drahého na nočnej,neviem sa dočkať rána. Ja som pobalená a pomaly upratujem na Vianoce. Musím pomaly, tu záťaž už citíť. Vidíš teba trápia ruky mňa zase nohy a už aj chrbát. Včera som bola na monitore všetko v poriadu. Ked som tam ležala,už som chcela rodiť 😀 a mať to za sebou!! A ty?

alexandrah
12. nov 2009

eva - no mna ruky, chrbat aj nohy, hrozne!!! a este neni som pobalena, spanok stale horsi, tak nic nevladzem, musim sa zbalit tento vikend ...aj ja uz to chcem mat za sebou, ale nechce sa mi moc do porodu, ale uz chcem mat riska pri sebe ...uz mi je vselijako, ale teraz som si kukala jeho veci, a predstavovala si, aky v nich bude krasny, a tesim sa ... len je to tazke pri tom vycerpani a bolestiach ... ale uz je to za par!! ja mam termin doslova za 4 tyzdne - 9.12!! no drz sa!!

capy
14. nov 2009

dnes bolo ale krasne. boli sme cele doobedie vonku a aj poobede ked sme sa vyspinkali.

alex ako?

alexandrah
14. nov 2009

no ja ani netusim, ako bolo dnes, ani som noc nevytrcila z domu, vstala som po 2 dnoch nespatia (doslova, ak neratam tu hodinu vcera) o 13.00 hod, ale cely den ma tak boleli ruky, ze som sa len presusala, kukla si housa, a lezala, nic nerobila, telefonovala ...ani jest som si nevladala urobit, lebo ruky vobec neposluchali, muz dosiel o pol 10 vecer, takze parada ...teraz v noci som triedila riskove veci, idem prat, a zehlit, a chystat, a + veci do porodnice, tak sa mi teraz docela dobre robilo, idem si asi za chvilu lahnut ...

ivkaivka
14. nov 2009

ahojte, no aj dnes je krasne, alex tie ruky Ti nezavidim, ja som take nemala, len krce v nohach. Olivijka uz ma licka celkom o.k. asi pojdem kupit velke balenie sudocremu. Mne sa dnes tak nechce upratovat, mama zobrala malu na prechadzku, tak sa hadam dokopem do luxovania. Capy, drobci su v poriadku? Ziadne nove nehody??? Desszi, vlnka ako mate? Pomaly sa blizi cas ockovania a ja uz teraz nemozem spavat...urcite nas neobidu opuchnute nozicky a teplota, ved ako by ma to mohlo obist, ked mame vsetko co sa da, no akurat po nausnickach nazahnisli uska, tak dufam, ze to ockovanie sa na nas nevysanti. Mate uz predom nejake zarucene recepty, ako tomu predist? Capy vy ste v 3mes.po ockovani, mali nejake komplikacie? Ak ano, co si davala?

vlnka
14. nov 2009

Ahojte,my sa mame dobre.Dianka je teraz strasne zlatunka...ani neviem,ze ju mam.V noci krasne spinka a cez den sa hrame,rozpravame,sem tam poplaceme.Boli sme na ortopedii,klbiky su zase lepsie.Zo 4.stupna mame 2.stupen.Predpisal nam ale dalsiu abdukcnu perinku-sirsiu.Takze sa este potrapime.Vraj liecba spravidla trva 3x tolko,v ktorom mesiaci sa pride na dysplaziu.My sme to objavili ked mala 4 tyzdne...takze 3 mesiace by sme mali nosit perinku...uvidime.
Ivka nase polovicky sa asi nepoznaju,lebo moj chodil hrat hokej do SNV,len raz boli v Gelnici...ale od minuleho tyzdna budu chodit uz len tam.Tak sa mozno spoznaju 😉
Ja sa tiez bojim ockovani,ved aj to 1. na TBC sme znasali hrozne.Drzte sa mi,Alex o chvilku mas maly batoztek doma,uz sa taak tesim,ze sa pridas do spolku mamiciek 😉

alexandrah
14. nov 2009

ahojte, diky vlnka - aj ja sa uz na neho strasne tesim, dneska som zase dokupila nejake vecicky 😀 nemozem si pomoct ... ale kupujem uz aj väcsie cisla, aby som nemala milion 56, a väcsie nic, takze aspon sa to vyrovna ...sa velmi tesim, ze ti pekne spinka a ze ste zdravsi!!!!!!!! vidis, vravela som 🙂 !!!
ivka - jedna sestra zdravotn z inej temy dala pred ockovanim cipky VIBURCOL proti nervozite aj teplote, aj ja som rpe istotu kupila, a kamoska, co ma 3 mesacne babo mi to odobrila, ze su vyborne, mozno skus to ... neviem. aj ja mam najväcsie balenie sudocremu 😎
uz som aj kopec veci poprala, dneska som zehlila, nase normalne veci, pomaly zacnem aj riskove, tak snad vsetko postiham 😀

desszi
14. nov 2009

ahojky,
davno som tu nebola, boli sme v Zamkoch u mamy na par dni a tam nemame net, ale ani by sa mi vobec nechcelo. V stredu rano sme vypadli, vratili sa v piatok vecer, bola som aj u zubara, vypadla mi plomba zo zuba mudrosti (asi bola mudrejsia ako zub a nezniesla to 😀 a vcera absolvovali navstevu (kolegyna s manzelom a rocnym syncekom), Dadusko dostal nejake oblecko, hracky a uzitocne veci. 🙂
vlnka vyborne ze klbiky sa zlepsili, tak este par tyzdnov vydrzat a bude vse ok, kedy mate dalsiu kontrolu?
ivka aj ja sa uz obavam ockovani, hoci nas Daduso prve TBC znasal v pohode, nic nebolo, ja ani neviem najst miesto vpichu 😕 ja som pocula aj o nejakom homeopatiku co sa pred ockovanim dava detickam a maju ovela miernejsie reakcie. Neviete co to je zac? Zeby ten viburcol?
Evka, alex, uz sa vam to velmi blizi. Alex najvyssi cas ze si sa pustila do balenia 🙂 a tie bolesti nejako vydrz moja, uz to je len za par, po porode to pominie.

alexandrah
15. nov 2009

desszi - moze to byt ten virbucol, to su vlastne cipky do zadocku ...
uz sa aj balim, uz som za polkou, len musim este dokupit take ze hrube ponozky, nohavicky väcsie, oprat riskove veci, abysom aspon rukavice, capicu a deku a plienky vedela zbalit ... tento predlzeny vikend to dokoncim, slubujem!!!!!!

capy
15. nov 2009

ahojte tak my sme dnes prvy krat bez deti. tomina som rano odviezla svokre, upratali sme cely byt, boli na kave na hrade, na pizzu a teraz nam odisli susedia. no super den. len kazdu chvilku pozeram na telefon ci nevolala svokra, ale zatial nie, tak sned tomino krasne hajka 😅

capy
15. nov 2009

no ideme pomaly do hajan. dobruuu nocku 😔 😔 😔

alexandrah
15. nov 2009

capy, ste si spravili volno s muzom, cez kvazi predlzeny vikend, bez deti?? ja som dneska zaspala uz o pl 2, ale medzi 5 a pol 6 som uz bola bohuzial hore ... je toho tolko ... zacala som prat, ale su to aspon 4 pracky, + zehlenie ... no hrozne ... ale nejak to zbucham, uz musim, v pondelok budem v 38 tt, uz to moze prist kazdu chvilu ...

ivkaivka
15. nov 2009

vlnka, super, ze klbiky lepsie, my ideme 7.12.na kontrolu, tak uvidim. No mozno sa spoznaju, len ten moj nechodi kazdu nedelu. Alex, skusim sa opytat na tie cipky, to by bolo super, keby to pomohlo. Inac hlasim, ze lica su uplne ciste, akokeby na nich ani nic nebolo a to som dala len sudocrem a asi po 2 hod.modru indulonu, nechapem, no teraz cakame, kedy sa to opat ukaze. Capy, poriadne odychuj a nacerpaj energiu

evazvarikova
15. nov 2009

ahoj alex ja som zase so spánkom na tom podobne ako ty!!Mna nebolia ruky ake strašne pravá noha a hlavne päta, v tej ma strašne šklbe a pichá. Sranda že každá z nás ma iné problémy. ja mám už popraté, požehlené, zbalené zajtra sa idem pozrieť na postielku už len to mi chýba. Alex pichá ťa dole brucho? mňa dosť mám aj strach a taký pocit na menštruaciu. a puchnú ti nohy?

pepppe
15. nov 2009

ahojte babenky,prepacte ze sem pisem,ale mam taku malu otazocku a mozno parve vy by ste mi ju mohli zodpovedat,,,je to dobre abo zle,ked mi doki povedal ze mam dutinu velku 9milimetrov,neviete?povedal mi to ,ked mi robil sono

capy
15. nov 2009

ahojte tak tomino u babinky pekne posluchal. v noci sa zobudil len raz o tretej tak mu spravila kakavko a dedko sa s nim zatial rozpraval, vypil, otocil sa a spinkal az do rana do osmej. tak to pekne zvladol. cez den bol vraj podareny, kazdy s nim musel citat jeho oblubene knizky 😀, boli aj vonku na prechadzke a v draciku, ze nech si vyberie neake auticko, ked tak poslucha a on si vybral dalsiu knizku 🙂 🙂 🙂

vecer sme sa pekne hrajkali, raz si pytal mliecko, ale som mu vysvetlila, ze mliecko piju len babatka tak si potom dal dzusik, napapali sme sa a od deviatej hajka. tak som zvedava aka bude noc 😒 ale uz sme dva dni bez MM tak to vyzera, ze je to na dobrej ceste

zajtra pojdeme pozriet k nasim vikina tak sa tesim 🙂 🙂 🙂

alex mali sme s manzelom po dvoch rokoch konecne vikend len pre seba. bolo super 😉
len sa pekne drzkaj este pokope 😉aj ja som oprala tri pracky a este ma tam dve cakaju, ale nemam to kam zavesit 😅

ivka dakujem prijemne som si oddychla. dnes som vstala skoro o jedenastej co sa mi uz nestalo ani nepamatam 😅
a super ze licka su uz super, nech to vydrzi

alexandrah
15. nov 2009

peppe - vobec neviem, co to znamena, ze dutina - velkost ... asi sa opytaj, ja sa vzdy patam lekara, ked nerozumiem, ved medinu som nestudovala, ale cosi ine ... fakt ti ja nepomozem ...
ivka - som strasne rada, ze licka lepsie, asi ten sudokrem je fakt dobry, ze? som aj ja kupila to najväcsie balenie.
capy - treba aj cas pre seba, aby sa clovek uplne nezblaznil, uz si s muzom planujeme, proste aspon raz, 2 krat za rok ... no uvidime, aka bude realita ...
evka - mne nohy vobec nepuchnu, v podstate ani ruky, iba klby na prstoch, jak reumatizmus, neni to ze sa mi nalieva koze vodou, tak neviem, co to je ... ja aj trpim na reumu obcas, tak zeby sa to teraz spustilo?? uz fakt neviem, + tetania krce v rukach ... neviem ... no a s tym vsetkym sa chystat a balit, a upratovat, lebo muz mal sice plnu pusu reci, jak mi tento vikedn pomoze, ale zatial som vsetko odmakala len ja, aj zehlenie, pranie, balenie, upratovanie, a o 11 vecer som este vysavala 120 m2 byt ... + sme voli na vianocnych nakupoch, hlavne aj pre neho, lebo sme dostali prachy, nech si kupime, no taky otraveny ksicht, ze ide do obchodu raz za rok, nema veci, tak to otravilo aj mna!!! ma nastval!!! no a zajtra idem sama do mesta, lebo dokonci t darceky, a potom to zehlenie, clovece, dokopy to budu asi 5 pracok, + vsetko ozehlit ... + samozrejme pracky normalnych veci, nasich + zehlit ... no radost ... s tym mi mal pomoct, ale zatial ...NEMA CAS (KLASIKA).
eva - brucho ma dole nepicha, iba na boku, kde kope, ale ta menstruacna bolest je tiez, to su poslickovia, vraj ku koncu normalni ... no mna teda menzes dost boli, tak sa moc nevytesujem ...

evazvarikova
16. nov 2009

alex no máš toho dosť. ja som si to robila postupne a teraz už pomaly upratujem na vianoce. môj drahý sa tiež nepretrhne s pomocou a ked chcem ísť niekam do obchodu tak má tam dovezie a potom príde pre mňa. teraz ešte aj ochorel /teploty/ vieš si to predstaviť ako chlap ked je chorý no hrúza!!! Alex už sa nám to blíži ja mám dosť často v sebe taký pocit úskosti neviem to ani opísať. A ked sa blíži noc hrúza ten spánok a tie nohy,ale už to vydržím či chcem alebo nie. Ved čo čítam ti poobede ani neodychuješ?

capy
16. nov 2009

ahojte tak my sme uz tri dni bez MM. tak sa teskam, len prsia ma bolia. 😅

capy
16. nov 2009

a konecne ben vypadol 😀 😀 😀

alexandrah
17. nov 2009

eva - ja na vianoce neupratujem, nikdy, kaslem na taketo hromadne celoslovenske upratovanie, ja upratujem priebezne, mam poriadok, nie zrovna ze previanocne a jarne upratovanie ... na vianoce chcem oddych, a rozpravky, aj keby upratane a navarene nebolo ... potom poznam kopec ludi, co vianoce nenavidia, prave koli tym vsetkym povinnostiam si ich neuziju, a len stresy, tak to kaslem ... ale darceky kupujem velmi rada, ale radsej s predstihom, nie cez tie davove psychozy ... no inak ja neoddychujem nikdy, dnes rano ma chytili depky, tak som prala 6 pracok, a od pol 7 rano zehlila, a vecer muz zehlil 4 hodiny, predsa len mi pomohol .... tak zajtra dobalim, a velku väcsinu uz mam.
capy - veru, sa tesim, aj ked aj ten lacho mi uz poriadne lezie na nervy... keby vypadol aj ten, vobec ma to nemrzi ...ten moze na buduce ... aj monika sklamava, fakt vo finale sama katastrofa od nej ... naj naj chodur a bendig, a toto kolo aj smajda, super!!!!!!!!§ a domca vzdy vyborna ... skoda leony a markety ... no so uz, aspon sa odreagujem. ozaj, nebudem ja rovno cez finale v porodnici?? musi mi to muz nahrat, alebo co!!!!!! 😲

ivkaivka
17. nov 2009

capy, tak to si vydrzala pekne dlho dojcit. Keby sa aj mne podarilo-teda odsavat...uz su to 4 tyzdne co Olivijka ma len moje mliecko 😀 neskutocne sa z toho tesim, len v skrini mam este 5 plnych krabic nutrilonu-pouzitelne do 6mes.dietata, tak to asi niekomu podarujem, alebo budu mat psiky 😀 😀 😀 , hadam im to neublizi 😅
vcera som pozerala rozhodnutie, no priala som si, aby vypadli obaja - aj Ben aj Denis. Mna hrozne mrzi, ze vypadla minule Leona, pozeram to sice velmi malo, no par krat som ju pocula spievat a bolo to vav, vav, vav-aspon pre mna. NO smajda bol fakt super, skoro mi padla sanka a ten uces mu fakt pristane, nie ako ked ma to vtacie hniezdo. Predpokladam, ze vyhra cech, mi tam nemame az tak super spevaka, ja tipujem Chodura, fakt klobuk dole a na mna posobi, ako velmi skromny clovek.
Vlnka, vcera bol moj manzel hrat hokej (pondelok) bola aj Tvoja polovicka? Ako sa ma Dianka? O, pazusky su uuuuuplne ciste, neuverite, zabral obycajny detsky puder 😀 ziadne tie bludne masticky od tej bludnej koziarky. No najlepsie su asi domace recepty a recepty co pouzivali este nase maminy a babky. A vraj tam mala kvasinky, no tie by asi puder neodstranil. Po lickach ma trosku fliaciky, no pre atopicky ekzem je to normalne, tak davam sudocrem, no bud.tyzden ideme do Ke, tak uvidim co jej tam daju.
Desszi, vy uz mate licka o.k???? Asi mas toho s Vlnkou vela...

ivkaivka
17. nov 2009

Desszi, kedy idete ockovat? Ja sa chystam bud.piatok, aby boli doma aj nasi, keby teplotovala, nech na to nie som sama. Normalne sa bojim. Pytala som sa sestricky na ten viburcol, tak mi hovorila, ze teraz uz tie injekcie nie su take agresivne, ze nic netreba....tak neviem.

alexandrah
17. nov 2009

ivka - veru, mas pravdu, castokrat su take stare osvedcene recepty domace, bez chemikalii najlepsie!!! je to super, ze uz mas z krku aspn tento problem, tu koznu by som tiez za gule do prievanu vyvesila ... no co sa tyka superstar, presne, aj ja - leona waw!!! strasna skoda, ze vypadla, normalne na velkom javisku asi z bab najlepsia - aj dominika - ale ta este nevie tak pracovat z hlasom!!! a inak tiez tipujem chodura, ten je uplne dokonaly po kazdej stranke, a spev tiez ten bendig. a ben a lacho von!!! ti ma tam uz stvu, vypadavaju dobre spevacky, a oni tam nemali davno co robit. a tiez sa mi paci smajda, nech si vravi kto chce, co chce, ale ten deep purple co naposledy zaspieval bola pecka!!!
ja idem cca za hod. a pol na masaz, dneska sice spanok lepsie, od 4 do 11, ale tie ruky take zle, a bolesti, ze idem umret ...snad sa to zlepsi, potom sa este dobalim a dozehlim, a budem ready!!! 😀 inak, no injekcie sice nie su mozno take agresivne, ale babatko sa aj tak zlakne, sak pichat do dospeleho ihlou nic moc, ja by som preventivne dala, ale sama uvidis 🙂 praveze ten virbucol mi poradila jedna zdr. sestra, co ma asi 2 mesacne babo, dala jej ho pred ockovanim, preto som ho hned svihala kupit ... vozaj, aky zasyp si to dala? nech viem aspon info, keby nahodou ...ja mam dost malo kozmetiky pre riska, budeme dokupovat priebezne, kebyze sa vyskytne nejaky problem ...a koliky su ok? zabralo nieco? ci aj to, ze davas len svoje mlieko?

ivkaivka
17. nov 2009

alex, no pospala si celkom pekne, 7 hod., ruky nezavidim, mna druhy den boli palec na lavej ruke, no opristihla som sa, ze spim a palec mam oprety o hlavu, tak to bude z toho. Tak neviem, ci ten virubulcol dat, ci nie... teta vravela, ze staci octanovu mast na miest vpichu. Zasyp, Batole-znacka Alpa-sak klasika pomaha. taky modry obal a nakreslene babatko, no myslim, ze hociaky puder je dobry, ale ten aj velmi pekne vonia, tak babatkovsky 😉
koliky uz nie su, nejako to preslo, davala som len ten sab simplex, no z neho grcala, pretoze sa tam pise do kazdej flasticky s mliekom, alebo pred kazdym papanim, no potom som to korigovala, do kazdej druhej, tak tretej...tak len na noc... no trvalo to viac ako mesiac, takmer dva a raz som vynechala a uz je to za nami, teda dufam, ze po tom tretom mesiaci sa to nevrati, bratrancova dcera to mala do pol roka. Ja davam len svoje mliecko, odsavam, davam na flasu, no nevadi, uz som si zvykla a mala je tiez spokojna, aspon nebudem mat problem oducit od prsnika 😀 , kamaratka vravela, ze pozna jednu co dojcila do 3 rokov, decko sa nechcelo oducit, ze v noci im chodilo do postele, dvihalo mame triko, ze sa aspon potrebovalo pobavit, ukludnit, mozno som cudna, no pride mi to maximalne nechutne. Na prsnik by som davala maximalne do roka a pol, a radsej by som odsavala, ved to dieta uz ma zuby a kuse....Ty chces kolko dojcit??? Verim, ze Ti to pojde nie ako mne. Budem drzat palce. 38.tt, super, ja som rodila v 39.tt, alex, kazdym dnom mozes byt maminkou, teda uz si, no babtko v naruci-to uz si naozajstna maminka, niekedy vecer rozmyslam, ci uz nahodou necestujes-smer porodnica, len potom daj vediet.

desszi
17. nov 2009

ahojky 🙂 ,
ivka mas pravdu, zase som tu dlhsie nebola, priznam pravdu, nejaka som otapena 🙄 len precitam co sa s vami deje a nechce sa mi pisat. vcera som bola uplne hotova, len by som spala, dnes podobne, navyse som riadne mrzuta a stekava, drahy si to vsetko odserie 😠. klby ma neskutocne bolia,neviem riadne chodit, asi je to aj tymto pocasim, jeden front za druhym....Dadusko to tiez citi, nechce cez den spat a je velmi umrncany.
ivka super ze pazusky su ciste, aj licka 🙂 .
Co sa nas tyka, prave pred par dnami sa Daduskovi zase objavili vyrazky na licku, ale bolo to nasledne potom, ako sme dali umele mliecko na vecer a ja som si dala aj cokoladu. tak teraz neviem, cim to bolo, ale tipujem skor na to mlieko, lebo aj predtym sme dokrmovali a cokoladu som nejedla a mal vyrazky. Ale hned som nabehla s repikom a indulonou a zmiernuje sa to.
neviem kedy bude ockovanie, minule som sa na to pytala sestricky a vravela, ze to az potom, ked budu aj klbiky opatovne skontrolovane a odcitana reakcia na tbc, aby bolo iste ze vsetko je v uplnom poriadku a Dadko je zdravy. Zajtra ideme do poradne, mozno nam uz blizsie povedia. Inak planujem kupit ten viburcol preventivne, zatial kazde dieta co som pocula malo reakcie, hlavne teploty a ked sa da tak by som tomu rada predisla.
Tiez uz pomaly vynechavam kvapky proti kolike, davam len pri kazdom druhom papani. zatial ok, odklopem.
alex, evi uz sa vam to nezadrzatelne bliiiiiizi 😉 , jaj uz som zvedava, co nam budete rozpravat, ako to vse prebiehalo....

capy
17. nov 2009

ivka on by bol schopny pit MM aj dalej, ale ja som si povedala ze uz stacilo a tak sme ho zo dna na den odstavili. som rada ze to tak zvladol. vikina sme odstavili tak isto, ale o tri mesiace neskor 😅

leony bolo aj mne luto. ja som ju tipovala s bendigom do prvej trojky 😒

desszi
17. nov 2009

capy tak to ste velmi dobre zvladli. a co teraz ty? odsavas mĺieko, alebo to spontanne prestane?

capy
18. nov 2009

desszi neodsavam, ono mi sem tam tecie samo a postupne sa prestane tvorit uplne 😉 len prsia mam teraz take naliate ale uz sa to zlepsuje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre