Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
18. nov 2009

😀 capy - aj ja som leonu tipiovala do prvej trojky presne s bendigom ... no co uz ...
ivka - veru, uz ma vsetci strasia, aj dnes kamoska, ze ked sa uz malievam vodou - klby prsty, + aj nohy mam nejake ako napuchnute?? tak sa to blizi, paneboze ... ja neni som pripravena, ale kto asi je?? zajtra - dnes idem na sono + poradna, tak som zvedava, kolko maly vazi. potom este zajtra dozehlim a dobalim, uz to bude vsetko, potom v sobotu este nam dokoncia byt, buduci tyzden mam neurologicku a interne, a potom uz mozem ... boze, neviem, ako to zvladnem, ale asi sa nad tym ani neda rozmyslat, kedze sa tomu nevyhnem ... 😀
ja som asi divna, ale ja nechcem dojcit moc dlho ... 3 mesiace urcite, ale ci z prsnika, alebo z flase neviem ... potom uz asi aj potrebujem neurologicke lieky a tak, potom chcem ist co najskor na dalsie ivf ( a to potom dalsie hormony a tak), lebo s pauzou druhe tehotenstvo bez spania uz nezvladnem ... proste to mat naraz za sebou, ked uz ... alebo tak striedat MM a UM, ale urcite nie viac ako pol roka ... viem, ze by ma teraz asi viacere matky odsudili, ze nechcem pre dieta to najlepsie, ale hlavne musim byt zdrava ja, a som uz rok bez liekov, tetania, migreny, spanok a podobne, dlhsie uz nezvladnem ... uvidim, urcite to budem riesit s lekarmi ...aj mne pride nechutne dojcit do 3 rokov a viac a podobne ... to je fakt moc ...okrem toho asi chcem zacat aj co najskor sportovat ... ale to s tym nesuvisi, sak by som odsala, a muz by nakojil, no ale hlavne to zdravie, spanok, krce, migreny, reuma ... neviem neviem ... no ja som dneska cely den s bolestami ruk, peklo ... aj teraz ked este nespim, tak neviem, ako bude rano ... drzte palce na poradni ... jha som kupila pre istotu dnes aj mast na zapareniny od welledy, aj na herpesy, na virazky, na vsetko, ani nestala tolko, tusim 6 eur ... tak sa dalo ... ozaj, treba malym detom aj pancusky? ci az tak od cca 3 mesiacov a viac? lebo to nemam ani jedni ... tak neviem ... kamoska mi dneska dala nadherne vianocne body s losom, bielo cervene aj s topanockami pre riska 😀 tak predsa som nieco pekne dostala aj ja 🙂

alexandrah
18. nov 2009

ivus - este ta zdr. sestra na inej teme napisala, ze na kazdy cerveny fliacik jej najviac pomohlo SOS krem Nivea z dmky ... ze to hned zmizlo ... tak pre pripad pisem 🙂

desszi
18. nov 2009

alex ty si si naplanovala niekde medzi to vsetko aj porod? 😉 a sup sup pobalit, akoto ze este ozehlim a dobalim, uz si mala byt pripravena ako spravna pionierka 🙂 😉
nikto ta nema pravo odsudzovat, ze nechces dlho kojit, ak mas zdravotne problemy, je to asi aj spravne (a aj keby si nemala, je to tvoje rozhodnutie) - aby bolo babatko spokojne, musi byt aj jeho mamina v pohode a zdrava 🙂
ja davam Dadusovi pancuchy, pe nas je to praktickejsie, lebo ked som mu dala len dupky alebo polodupky, vzdy mal nozicky mimo (medzi tymi dolnymi cvockami si ich vystrcil) alebo polodupky napoly zvlecene - on tolko kopka a pracuje s tymi nozkami, ze to nakoniec takto dopadne. pancusky drzia pevne.
alex sos nivea krem mam aj ja, nam velmi pomohol, ked mal Davidko velmi suchu pokozku na tele (az sa supal od chlorovej vody).

ivkaivka
18. nov 2009

desszi, to pocasie posobi aj na nas. Lilinka je umrcana, nechce spat, len sa nosit na rukach, po chvili ju aj to omrzi, ja uz od unavy padam. Vceraz zaspala uz o desiatej, no ako narokom som ja nemohla zaspat, podarilo sa mi az nieco po jednej, no o pol druhej uz chcela papat, tak som potom zaspala okolo stvrt na tri, rano o piatej opat hore a potom o siedmej a zaspala az teraz a to ju musim budit, pretoze ideme plavat. Ja uz nevladzem, nechcem byt mrzuta, hlavne pri nej, no uz sa nevladzem ani nasilu usmievat... je to fuska.
alex, ja som tiez planovala dojcit kratko, no pri tych ekzemoch sa budem snazit min.pol roka a potom s tuhou stravou uz tolko mliecka nezochce, tak to naodsavam a zamrazim. Nik nema pravod odsudzovat, ak niekto nechce viac dojcit, ja som prv nechcela vobec, mama na mna pozerala ako na odlud. No po porode sa to zmenilo, teraz sa mi to vypomstilo a musim odsavat, no aspon nemam popraskane bradavky, malu moze nakojit hocikto, nedojci sa hodinu, ako niektore deticky a o dve hod.chcu opat. Proste niekedy vydrzi aj 5-6 hod.bez mliecka, svoju davku stiahne a mame pokoj.
My pancusky nemame, nam dupky a poldupky drzia vdaka vankusiku, aspon jedno pozitivum. Tak to utekam kupit ten krem. Ja som myslela, ze pancusky robia pre vacsie deti, no musim poslat polovicku na nakup. Desszi, takze skusis ten viburcol? Nema nejake vedlajsie ucinky?

ivkaivka
18. nov 2009

No po plavani, ma cely hrudnicek cerveny, som zufala. Tak tam revala, ze sme ani hodinu nedokoncili, no aspon mi vysvetlili ako davat zabaly, kupele v pripade teploty, ze do 38 st.netreba davat nic a potom treba lieky striedat, napr: najprv paralen cipok a po 6 hod. sirup Nurofen, potom zas paralen...vraj ak sa dava jeden liek, tak pri tej 3 davke uz telo nemusi reagovat na lieky. Vraj aj dospeli to takto maju robit, napr. paralen, ibalgin, paralen, ibalgin...fasa, opat som mudrejsia. Mala po kupani uz 3 hod.spi, ked vstane, idem ju natriet tou biodermou, uz mam vzorku aj to SOS uz mam, tak neviem cim zacnem ...

vlnka
18. nov 2009

Ahojte,ivka moj manzel chodi hrat len v nedelu...mas pravdu mam toho vela,aj ked Dianka je zlatunka...cela domacnost je na mne a ja to popri malej ledva stiham.Inak som si objednala tu knizku 160 hier pre deti do 3 rokov,ale odpisali mi,ze je vypredana.Chcela by som vediet ako malu zabavat,aby sme sa nehrali stale rovnako,ale aby som prisla s niecim novym,nech sa mala rozvyja.
Desszi aj mna bolia klby..neviem preco,ale od kedy ma seklo,bolia ma aj bedrove klby...sme uz ako starenky 🙂
Alex fakt chces ist na to 2.ivf?Tak to ta strasne obdivujem,ja by som do toho 2x nesla,aspon nie tak skoro.Vsetky tie hormony a stresy,ci sa podarilo,alebo nie a este aj to problemove tehotenstvo.Hmm,si silna,fakt klobuk dole.
...a uz sa tesite na Vianoce?Ja strasne...hlavne na to,ako bude mala pokukovat po svetielkach a tak.Co planujete kupit svojim ratolestiam pod stromcek?Ja by som Dianke chcela kupit nejake hracky,ale zatial neviem co.Urcite chcem kupit 2 manusky...aj ja som ich mala v detstve a mozno aj tu hraciu deku s hrazdickou.Mrzi ma ale,ze to jej dlho nevydrzi...lebo rychlo rastie a je to strasne drahe.No nic,musim ist,ideme kupkat a spinkat.Tak papa.

alexandrah
18. nov 2009

baby, dakujem moc, ze ste ma takto podporili ... viem, ze keby som to niekomu mozno inemu povedala, tak tiez na mna kukaju, ako na odluda, ale ja som uz fakt mimo z tych zdravotnych problemov ... hlavne ale uvidim, ked sa narodi, ako to cele bude, ci budem mat mlieko, kolko, ako ten spanok, ci sa mi tie choroby nezhorsia a podobne, podla toho sa operativne rozhodnem. a to je super ivi, ze odsavas, lebo presne, nakojit moze hocikto, a aspon nemas problem s bradavkami ...
desszi - ja by som sa uz aj pobalila a dozehlila, som tak na 3/4 zbalena, len som bud strasne unavena, alebo nepohnem rukami ... aj dneska som spala 2 hod., v noci, potom poradna, maly uz ma 2,80 kilo, comu sa tesim, ale som uzavreta, cisarsky zatial neplanuju, uvidi pri porode, takze super, nakoniec asi dopadnem najhorsie, ze aj porodne bolesti, aj cisarsky, lebo zrejme cez 18 cm neprejde hlavicka, ale vravel, ze uvidi pri porode ... tak fasa ... ale inak je risko ok 😀 ruky si necitim, bolia jak slak, idem sa nejak z poslednych sil asi dobalit, som strasne unavena, som sa bala aj ze asi havarujem, lebo nemocku mam daleko, spojenie ziadne, tak som musela autom, a muz mal pojednavanie, zrovna vtedy, tak ma nemohol hodit ... no nastastie som sa nejak zmobilizovala ...ale veci uz mam oprate, potriedene, dozehlit uz len par, aj to mi muz fakt vydatne cez vikend pomohol .--zehlil 4 hodiny, som mu vravela - zehlil sice 2 krat tak pomaly ako ja, ale aj je to krajsie ozehlene, ze odteraz zehlis riskove veci ty, nemal si to tak pekne ozehlit, ja jedni dupacky ze za 1-2 minuty, on sa s tym hrajkal ... no ked sa mu chcelo ...
ivus - super nove informacie, aj ja som pocula, ze babo ma tak o pol stupna viac ako dospely, cize ak ma 37,5, tak ma 37, a hlavne v zadocku ze je o toho pol stupna namerana vyssia teplota, ze do 38 sa tiez nema nic , aj to striedanie som pocula ... no skoda, ze zase sa vysypala, asi fakt nieco v tej vode, ale sak si pisala, ze je bez chloru, tak neviem ... skus tie kremiky ... asi kupim ten SOS, ked je taky dobry ... treba do zasoby, keby bolo keby ...

evazvarikova
18. nov 2009

ahoj alex, tie ruky ti ozaj nezávidím a ten spánok chápem ja som na tom podobne v noci 4.hod poobede nič! Prišla som z monitoru taka vystrašená až. Najskôr zle prietoky šla som na sono dopadli v norme,potom zas monitor a tam ma sestra vystrašila že malá nedychá,kedy mám TP ako som dopadla na sone a nato hned volala inú sestru/asi hlavnú/ a tá,že som bola v zlej polohe a tlačila som na žilu a mala nedychala. strašne som sa zlakla ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Aj druhá mamina čo bola na monitore sa nalakala aj za mňa. Tak takýto som ja mala deň /hrúza/a nakoniec som zistila,že som závislá na kvapkách do nosa ked si nedám hrozné. Musím si ich dávať stále dúfam,že po pôrode to prejde.

celin
18. nov 2009

Ahojte, obcas som sem zabludila ked som bola tehotna a trpela nespavostou. Teraz by som potrebovala poradit.
Ivka mame rovnako stare babatka , tak sa chcem spytat kolko take babatko vypije MM z flasky. Ja kojim ale v decembri potrebujem odist 2x na pol dna prec a chcem nechat Kubkovi MM. Nemam ani predstavu kolko ma vypit naraz aby nezjedol vela a nepogrckal sa.Dakujem 🙂

desszi
18. nov 2009

celin, aj moj Dadko je tak stary ako ivkina Olinka, ja mu davam z flase 120-130 ml, vecer s tym vydrzi aj 5 hodin, ale to samozrejme spinka, ale ja som uz tiez bola prec pol dna, pred odchodom som nakojila a nechala som doma 120 ml, stym ze nie skor ako o dve hodiny mal drahy nakrmit a Dadusko do mojho prichodu, teda dalsie tri hodiny vydrzal. takze ked ides na pol dna prec, tak 2x130 ml by to malo pokryt.

celin
18. nov 2009

Desszi dakujem za radu 🙂

desszi
18. nov 2009

ivka, zase ste vyhadzany? chudatko Lilinka - mimochodom velmi zlata prezyvka 🙂
to o tom striedani liekov som nevedela, ja som si prave myslela opak, ze sa nemoze miesat 😅
ano pancusky su aj pre malinkych, ja som kupila v tescu, 2ks v jednom baleni, kupim ten viburcol, ak ho budu mat, ale neviem ci ma nejake vedlajsie ucinky, homeopatika vacsinou nemaju, ale skusim zistit.

vlnka aj teba trapia klby? mozno aj preto, ze panva je posunuta resp. tie kosti co boli uvolnene pocas tehu,nezapadli naspat tak ako mali. to by chcelo chiropraktika alebo sikovneho rehabilitacneho ktory sa vtom vyzna.

alex no ved preto 🙂 ja ta uplne chapem, ze si unavena. a ake mas zdravotne problemy ak sa smiem spytat? nemusis o tom ked nechces. a ked pojdes rodit, vsetko okruhle si daj dole (prsten, naramok, retiazka, gumicka...), aby si sa lahsie otvarala (okruhle tvary brania otvaraniu - to je trosku alternativy).

alexandrah
19. nov 2009

ahojte, eva - teda, fakt to bola hruza, asi by som sa aj ja riadne vystrasila!!!!!!! aj ja kvapkujem, inak sa dusim, bola tu aj taka tema, tak vela bab si davalo kvapky, tak to riskujem, inak by to bolo zle, klebo ja mam strasne napuchnutut nosnu sliznicu, a som silny alergik 9 mesiacov v roku, ale ziadne lieky, tak aspon an ten opuch kvapky ...kolko ´vazi tvoje babo? mne asi daju cosi aj na ten spanok, lebo uz je to o zivot, spim tak ze hodinu, dve za 2 dni, fakt zlééé, tak som dnes volala lekarovi, tak mi na konci cosi predpise ... to som sa drzala cele tehu, ale sa to zhorsuje, a nechcem skoncit po porode este 2 mesiaci v nemocnici na infuzkach ... co k tomu asi smerovalo ...
desszi - napisala som do IP, prstene ani ziadne sperky uz nenosim, uz teraz by som ich nedala dole ...

ivkaivka
19. nov 2009

vlnka, my kupujeme max.babiku, este ziadnu nema. Kresielko dostala nedavno, edukaznu deku s hrazdickou ku krstu...ma toho dost. Ona sa aj tak najviac bude tesit zo ziaroviek na stromceku 😀
Evus, mna by asi porazilo, take nervy urobit buducej mamine-fuj. Neskusala si davat kvapky len do jednej dierky, kym sa druha prelieci sama, resp.kym sa zbavi navyku na kvapky? Ja ked mam nadchu, davam len do jednej dierky, nech druha sa prelieci a potom kvapky vysadim a prelieci sa ta prva - som to zamotala.
Celin, tak ako pise Desszi, ved ked sa nespotrebuje das do mrazu, budes mat neskor na kasicky. Ale urcite min.tych 120ml by som nechala a mozno aj trosku viac-pre kazdy pripad, nikdy neviec co ta zdrzi, resp.necakane zaskoci.
Desszi, ja uz viburcol mam, len neviem kedy ho podat, ci vecer pred ockovanim, ci rano, ci aj vecer aj rano, ...o vedlajsich tiez netusim, dufam, ze nim nic nepokazim. Uz nech to mame za sebou. Ak mozes, skus zistit ako ho treba podat, teda kolko pred ockovanim.
Alex, drz sa, aspon lez, naberaj silu, ked uz nemozes spat, pri porode ju budes potrebovat. Zbytocne sa nenamahaj, len odychuj.

desszi
19. nov 2009

ivka, dnes som kupila virbucol aj ja, o neziaducich icinkoch v letaku nepisu, takze to by bolo fajn, napisala som na jednu online homeopaticku poradnu, pytala som sa presne na to, na co s aj ty zvedava - ci mozeme podat a kedy mame podat. dufam ze mi do terminu ockovania odpisu. my mame ockovanie o dva tyzdne. vy kedy idete? inak ak mi neodpisu, tak dam najpravdepodobnejsie rano pred ockovanim, este si to premyslim. skusim este zavolat na hami linku, tam radi detska sestra (radila mi aj s kojenim) a ona sa venuje resp preferuje homeopatiu, mozno bude vediet poradit. skusim zajtra a dam ti vediet.
dnes sme mali poradnu - Dadusko vazi 5800g, zase ma drobne vyrazky na tvari, dostali sme na to holtov krem, dnes som vsak vyrazkam rada, lebo keby nemal, uz by ho ockovali. buduci tyzden ideme na kontrolu klbikov a odcitat reakciu na ockovanie proti tbc.
ivka vam uz odcitovali tu reakciu? ake ste to mali? A ako ste mali pri prvom vysetreni klbiky? ja som dnes pozrela do papierov mame tam IIa+-, tak neviem co to znamena, ale nam povedali ze to je dobre ale aj tak mame balit.

celin
20. nov 2009

Ivka dakujem za radu. Mam nachystane 4x 130 ml, ale aj tak sa asi umelemu mliecku nevyhnem. Ja odsajem ledva 130 ml za 3 dni. Tak asi mu radsej skusim dat umele, aby som vedela ako to znasa a necham mu pre istotu. Velmi som sa tomu chcela vyhnut, snad mu to neublizi ked to dostane par krat. 😒 My ideme ockovat na buducu stredu a pytali sme sa lekarky a povedala ze nemame davat nic. Citala som tu ze rozmyslate dat Viburcol tak teraz neviem . Kamoska bola s malou na ockovani pred mesiacom a nic nedavala a mala to zvladla bez teploty.
My mame myslim klbiky I , neviem co to znamena, ale zevraj je to v poriadku a balit nemusime. Snad to neolutujem, ale nebalime nasiroko. Kubko si stale drzi nozicky nasiroko aj sam. Blizi sa nam vysetrenie klbikov tak uvidime.

ivkaivka
20. nov 2009

desszi, ockovat chcem ist bud.piatok. Moja ma ekzem, tak dufam, ze ju zaockuju, to kvoli vyrazkam nechcu ockovat? Odcitat tbc sme neboli, ani som o tom nepocula, to robi obvodna lekarka? Moja povedala, ze je to ok, nevadi ak z toho nieco vytecie, no verim, ze vie co robi. Lilinke, holtov uz nezabera, vsetko jej to velmi scervenie, najviac pomaha sudocrem...no dufam, ze si koza na to velmi nezvykne a prestane znasat aj to. S klbikmi ideme 7.12. ja verim, ze uz to bude tobre, v sprave z porodnice ma o klbikoch napisane: II D a ze odporucena abduk.perinka, ortoped len pise vlavo jamka plytsia, okraj ovalny, jadierka nevizualizovane. Neskusala si ten udaj nahodit od googla? No ak je tam acko, tak asi o.k, nasa mala d.
Celin, len to UM kup lahko-stravitelne, nam na gastre dala Nutrilon HA1, vraj to je najlahsie stravitelne. Urcite UM neublizi, viac zasyti. Neskusala si homeopatika Ricinus na mliecko, ja mam pocit, ze prave tie mi rozbehli laktaciu, predtym som ledva odsala nejakych 50ml. Co ja viem, tak chlapci maju nozicky vacsinou v poriadku, nam uz v porodnici povedali, ze su zle. Potom ortoped povedal, ze dobre a druhy ortoped nam dal abdukcnu perinku, ako radili aj v porodnici. Uz ju ma druhy mesiac, tak verim, ze do Vianoc je fuc, to by bol pre mna ten najkrajsi darcek, no este keby sa ten ekzemik upravil...no vsetko chce cas.
Alex, dala som ato-derm, no dost to scervenelo, velmi to nepomaha, este jej to budem davat do konca tyzdna, hadam to nezaberie hned, uvidime. Dnes chcem aj kupat, tak som zvedava.

celin
20. nov 2009

ivka kupila som france lait, to mi odporucili, ale asi dokupim ten nutrilon. ja som uz zjedla 3 balenia ricinusu, inak by som nekojila, uz som to 2x skoro vzdala a raz som dala malemu aj bebu a vsetko vyvracal a na druhy den mal ekzem, mozno nie z mlieka ale preto sa bojim dat. posledne balenie mi uz nepomohlo.
Kubko mal ekzem na hlave a uskach a tiez sme davali holtov krem, pomohol ale asi o mesiac mal ekzem na hlavicke znovu a strasne skaredy. dostali sme nejaky olej namiesany v lekarni, ten sme mali nahriat potriet hlavicku a potom vsivakom opatrne vycesat tie zlte lupiny, mal nimi pokrytu hlavicku a dost nahrubo. potom sme mali natriet nejakym kremom s kortioidmi a to mu pomohlo a uz nastasie nemame nic.
drzim palce aby boli nozicky v poriadku a na vianoce uz mohla volne kopkat. ekzemik tiez prejde, babatka maju citlivu kozu, cim budu starsie bude lepsie.

ivkaivka
20. nov 2009

celin, a neskusala si odsavat? Vies, nakojis a este odsajes, cim viac mliecka ide von, tym viac sa tvori. Ja napr.len odsavam, uz ani Lilinku neprikladam a mliecko sa tvori-(dufam, ze este dlho bude). Jakubko mal asi dojcenecky ekzemik, ten zmizne, no Olivia ma atopicky, s tym sa potrapime asi dlhsie. Ja jej napr.davam uz asi mesiac len moje mlieko a ekzem ma, takze to UM asi na to vplyv mat nebude. Ake kortikoidy si davala malemu? Moja ma dnes cely hrudnicek cerveny, pazusky su nastasie ciste, ale davam ten puder, natrela som ju sudocremom, tak uvidim, nam ani ta bioderma nezabera. Zajtra uz budem musiet okupat, hambim sa no kupala som min.piatok, v nedelu plavala, v stredu opat plavala a zajtra uz musime kupat. Normalne sa bojim ju dat do vody, pretoze potom to ma este horsie. No uz sa blizi novy tyzden a my ideme na kozne. Na hlavicke mala Olivia tiez dojcenecky ekzem, ten zmyzol, davala som repik a modru indulonu + vycesovala som a hlavinka je cistucka, mala to fakt velmi skarede. No dnes som jej uz objavila nove fliaciky na rucke, nozickach, chrbte + pridali sa potnicky z novych plienok...uf, ta kozicka dostava zabrat, ani neviem co by som dala za to, keby som ten ekzem mala radsej ja.
Alex, este si doma?

alexandrah
21. nov 2009

hej, hej, kocky, som este tu ... ivka - ato derm som nekupovala, nepoznam ... kupila som od welledy na zapareniny a na akekolvek vyrazky a tak ... tak uvidim ... boze, ani nemozem oddychovat, lebo som na vsetko sama ... aj varenie, upratovanie, aj risko ,... muz stale pracuje, a doma uz ani nic neurobi, este mu aj robim veceru ... no hrozne ... najhorsie je, ze si uz ruky necitim, a clenky mam opuchnute ako pri vyrone, aj vlastne narty ... ale tie ruky bolia ... vcera som si dala ten predpisny liek na spanie, 1/3, no spala som od 11 do 02.33, a potom cca od 05 do 13?? s pauzami ... aj tak som bola cely den unavena ... najprv iba pri telke, potom pomaly cosi porobit, sli sme po kocik, na nakup, potom film, ... a tak ...uz ani nic nevladzem, zajtra nam dojde stolar dokoncit byt, tak potom este upratovanie, este nejake nakupy ...uz sa ledva hybem, boli ma brusko dole, aj tehu gate ma uz tlacia, lebo mly je asi dole, a tam uz neni ta guma, takze na figu ... no keby sm si tak mohla sunky valat, a ktosi by mi aspon veceru spravil, alebo trochu upratal, ale asi nehrozi ...mozno mi dojde zajtra mama navarit ...ked vidim ten bordel, neviem neupratat ... len by boldla aspon obcas pomoc ... ale co toho chcem tak vela od chudacika svojho muza!!!!!!!!! 😠

ivkaivka
21. nov 2009

no, tak to mas fakt veselo. Ja uz som myslela, ze si si isla pre Riska, no nic, mozno dnes 😀 ja tipujem, ze do 29.11. porodis. Nepretazuj sa, nohy vyloz, nech troska odpuchnu a ruky...to neviem, nestretla som sa s tym, radsej nechaj bordel bordelom, manzelovi objednaj pizzu a hotovo. O par dni, Ti ani na um nepride starat sa o veceru, ci neporiadok...potom budes lutovat, ze si nenaberala silu.
Ekzemik uz ma po celom hrudniku, medzi prstekami na ruckach, na nozkach, na chrbte...proste vsade ma nejaky fliacik, no najhorsie je ten hrudnik, dnes som ju natrela calciovou mastou, mama ju vzala von a ja idem makat. Vecer sa este stavim vas pozriet a hlavne zistit ci nase kinderko Alex je este tu 😅

evazvarikova
21. nov 2009

ahoj ivkaivka s tými dierkami a kvapkami som to neskúšala skúsim,ale pochybujem už si ich kvapkám dosť dlho.
Alex skús si tú prácu nejako rozložiť. ja ked chodím po obchodoch tak som strašne unavená. Potom prídem domov a nerobím nič iba ležím. ja si to vždy rozplanujem upratať+variť /tak na 2 dni / ten 2deň idem na nákupy a oddych skús možno ti to takto pomôže. Ja vždy zaspím pri telke a v noci som hore 3-4 hod potom zase zdriemnem. Mne tiež drahý moc nepomôže akurát pri varení upratovanie uplne nič. Mna strašne bolievaju nohy hlavne večer hrúza.

celin
21. nov 2009

Ivka, nepamatam si ako sa volal ten krem, skusim pozriet doma. Teraz sme na vikend u svokrovcov v Bratislave.
Katastrofa. Kubko inak stale usmiaty visi na mne a mrnci a babkovci sa mu vobec nepacia.
Skusala som odsavat po kojeni, odsala som z jedneho prsnika nejakych 10 ml a z druheho nic, tak som to vzdala ale teraz skusam znova, no ziadna slava. Snad vydrzim kojit tych 6 mes. To je dobre ze mas dost mliecka, pri ekzeme je to super ked kojis.
Olivka sa ma ze chodite plavat. Aj my sme strasne chceli zacat v januari, ale rehabilitacna sestra mi neodporuca, lebo mi cvicime Vojtovou metodou a keby ochorel nemozme cvicit. Vraj mame zacat az v januari. Kubko teraz miluje vodu, ale obavam sa aby sa nezacal bat ked bude starsi.
Alex skus sa vykaslat na upratovanie a uvar na par dni a oddychuj. Ja viem ze mne sa hovori, hlavne ked som nespavala 6 tyzdnov pred porodom, spavat som chodila o 4 rano a vstavala som medzi 7 a 9 a viac som nespala a cez den som upratovala. Cez den neviem zaspat a potom som bola pri porode taka vycerpana ze hroza. Mysli na Riska a povedz si ze upratovanie ti neutecie. Rozdel si to na kazdy den len nieco.Povysavat, utriet prach a ODDYCHOVAT.

ivkaivka
21. nov 2009

celin, pozeram, ze Kubko ma dnes 3 mesiace, moja ma zajtra, super, ako rychlo ten cas bezi. Preco cvicite Vojtovku? Myslim, ze ked teraz vodu miluje, urcite sa to za nejake 3 mes.nezmeni, neboj. Kedy idete ockovat?

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
celin
22. nov 2009

ockovat ideme buducu stredu.uz teraz sa obavam ako zareaguje.
davate ockovat aj na rotavirusy ?
cvicime preto, lebo ma slaby chrbatik. ked ho doktorka zdvihala za rucicky do sedu tak mu hlavicka len bezmocne visela a vobec ju nedvihal a neotacal hlavu doprava. tak nas poslali cvicit a sestricka co s nami cvici povedala, ze nespravne dycha a ma slabe brusko. ked dycha tak sa mu na hrudniku tvori jamka a ta tam nema byt. cvicime asi 3 tyzdne a hlavicku uz dviha, ked je na brusku tak hlavu udrzi hore niekolko minut a hlavu zacal otacat doprava asi po 3 dnoch cvicenia. aj ta jamka je uz mensia. hlavu neotacal ,lebo mal stuhnute svaly na bruchu. zevraj bol dlhy tak sa v brusku ulozil ako sa dalo a rodil sa tvarovou polohou tak preto sa mu stiahli ite svaly na krku. mal 52 cm, nezda sa mi to nejak vela,ale ja som mala dost male brusko.rodila som pomocou vakua, tak je kazdy mesiac sledovany na neurologii.
teraz sa citim ako pred porodom su 3 hod prec a ja pozeram na spektre miesta v stredomori, lebo nespime. sme u svokrovcov a maly nechce spat. chvilu plakal a teraz mi rozprava. to mi este neurobil. doma spinka celu noc
inak tie 3 mesiace ubehli.ked sme dosli z porodnice tak sa mi to zdalo daleko,chcela som aby uz mal 3 mes.,lebo doktorka nam hovorila ze 3 mes. nemoze dostat teplotu a uz je to tu. mame 3 mes. 🙂

vlnka
22. nov 2009

Ahojte,mala chvilku spinka a tak som vas prisla pozriet.Mame taky problem a dufam,ze mi budete vediet niektora poradit.Posledne 2 tyzdne Dianka vystraja na prsniku.Mliecko mam a ona je kludna a papa 3 min. na jednom prsniku a potom zacne cirkus.Nechce sa prisat,len place a place.Kedju dam na druhy,tiez vydrzi 3 min. a je to tu zas.V poradni sme neboli 2 tyz. takze neviem ci pribrala.Ale zda sa mi,ze strasne malo papa.Myslite,ze sa babo dokaze nasytit za 6-7 min.?
A este jednu otazku mam,ked odsavate ako to treba mrazit.Ja po kojeni odsajem len takych 30 ml a je to male mnozstvo na mrazenie,mozem to potom vyberat z mrazaku a dolievat mliecko kazdy raz?Mozem to mrazit vo flaskach od vyzivy aj ked nemaju tie srubovatelne viecka?Inak vsetky pozdravujem. 🙂

capy
22. nov 2009

olivinke vsetko naj k dnesnemu tretiemu vymesaciu a kubkovi k vcerajsiemu 🙂 🙂 🙂 hlavne vela zdravicka drobcom

ivkaivka
22. nov 2009

celin, nedavas homeopatika pred ockovanim? Ja ano. Dava aj rotavirusy, je to sice drahe, no nevadi. No hlavne je, ze malý robí pokroky.
vlnka, mne to mala robila pri flaske, proste nebola hladna, ona ked vyhladne tak uz protestovat nebude, alebo si len potrebovala odgrgnut. Skus ju povazit pred papanima a po...mozno jej staci 7 min. Myslim, ze aj 30ml sa oplati zamrazit. Ak zamrazis, uz nerozmrazuj a nedolievaj, to sa nesmie. Zamraz a potom do dalsieho. Ja mam na mrazenie sacky na mlieko, daju sa kupit v Tescu, je ich asi 40, stoja okolo 50sk. Su fakt super, uz vysterilizovane. Mliecko nalejes, zavries a das do mrazu. Tie vicka, neviem, no ak su vysterilizovane, tak sa hadam moze, ale sice sklo v mrazaku...neviem, neroztiahne a nepraskne??? Alebo tie via pohariky mozes dat, no najlepsie su sacky-aspon podla mna.
Capy, vdaka, ako mate? Darceky uz nakupene???

celin
22. nov 2009

Neviem , chcela som dat homeopatika,pytala som sa doktorky,povedala ze nemame davat nic, ze nam na ockovani povie co dat. Kamoske ockovali malu pred mesiacom a nastastie jej po tom nic nebolo.Este uvidim ci dam homeopatika.Vy budete davat ? Asi dam aj tie rotavirusy, nevadi ze je drahe. Ved najdrahsie su nase zdrave deticky.
Ja idem este asi kupit alebo pozicat aj monitor dychu, lebo Kubko spava iba na brusku.
Vlnka nas Kubko sa niekedy napapa aj za 5 min a ked mu skusam dat prsnik tak zacne plakat. Dam ho odgrgnut a je najedeny. Potom pyta jest tak za 1,5 az 2 hod. znovu.
Capy Kubko dakuje za gratulaciu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre