Preeklampsia - môže sa zopakovať?

20. aug 2021

V predošlom tehotenstve som mala preeklampsiu, je mozne ze sa zopakuje aj v ďalšom tehotenstve?

danielahamar
20. aug 2021

áno, je to možné

zivotgombicka
20. aug 2021

myswedishgynlife o tom má sériu príbehov na instagrame, odporúčam

ivangeline
20. aug 2021

Ano ale nemusi. Ja mam pocit,ze moje telo sa zmenilp tehotenstvom a viac pripeavilo. Pri druhom. A ani teraz pri 3tom nemam preklampsiu. ;) O tyzden rodim.

dominika_sk
20. aug 2021

Ano, može a dokonca tuto “geneticku informaciu” prenaša dieťa nie matka. Takže ak to mala napriklad tvoja svokra tak to možeš mať aj ty. Lebo ona to preniesla na syna a jeho dieťa na teba. Ako už bolo spomenute vyššie, piše o tom myswedishgynlife.

ivangeline
20. aug 2021

@dominika_sk Ja o tom v rodine... ani mojej..ani manzelpvek neviem.. samu ma to prekvapilo. Za tyzden tlaky 220 na 100..

euka210
20. aug 2021

Moze, ale nemusi...svagrina mala kvoli tomu prvu sekciu, pri druhom tehu vsetko ok a rodila normalne

kiki68
21. aug 2021

Ano mala by si dostat od 12tt tehu aspirin

999cicka999
21. aug 2021

Mám 3 synov. Pri prvom a treťom som preeklampsiu a help syndróm mala. Prvý syn 34+0( 3 týždne predtým v nemocnici) posledný syn 37+0 ( preklampsia sa ukázala 2 dní predtým)

modravlna
21. aug 2021

Ja som uzivala počas celeho druheho tehotenstva anopyrin. A preeklampsia sa nezopakovala. Rodila som v 40 tt s idealnym tlakom.🙂.
Ale pocas tehotenstva som precitala desiatky takychto diskusii, aby som nasla co najviac dobrých skúseností, ze je mozne sa tomu vyhnúť. Som rada,ze mozno aj teba poteší, ze preeklampsia v prvom tehotenstve, sa nemusi automaticky zopakovať 🙂

primadona
22. aug 2021

@modravlna a ten anopyrin je na tlak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre