Preeklampsia - vysoké riziko

zuzanatomas9394
20. nov 2021

ahojte mali ste niektora na zaciatku teho konkretne 14tt diagnostikovane vysoke riziko? zatial nemam ziadne priznaky som v 24tt ale rozmyslam ci to pride urcite alebo mozno nepride alebo co by som vsetko mohla cakat na najblizsej poradni sa samozrejme urcite opytam len ma tak napadlo ci s tym ma nejaka skusenost dakujem

siska25
20. nov 2021

@zuzanatomas9394 ano ja som mala vysoke riziko preeklampsie v druhom a tretom tehotenstve. Prve skoncilo preeklampsiou v 36 tt. Druheho syna som rodila prirodzene na konci 39 tt. Tretieho cakame kazdym dnom, som v 40 tt. Cely cas beriem lieky na tlak a zatial sa teda drzim, sice na hornej hranici, ale drzim.

momo289
20. nov 2021

@zuzanatomas9394 ahoj,mne vyšlo riziko 1:20 pri testoch v 12 tt
Koncom tehu som mala vyssi tlak, aj som bola tyzden v nemocnici.
Potom vzhladom na rizika a predosle neuspesne tehu ukoncili toto tehotenstvo sekciou v 38 tt.
Ja som si merala tlak kazdy den 2-3x a ak by bol nad 140/90 smer pohotovost.
Drzim palce nech ste v poriadku ty aj bábätko 🥰💙❤️

nevenka
20. nov 2021

@momo289 aoo sa robia testy na to riziko? Ja som mala vysoky tlak, ale az po porode, pri prvom dietati, potom pri druhom nie a pri treyom to zacalo okolo 35 tt., v 38tt som rodila. Pre istotu. Lenze mne sa to skomplikovalo aj hypertyreozou, takze s tym bojujem uz 11 mesiacov po porode.

momo289
20. nov 2021

@nevenka pri kombinovanom teste sa to zistilo kde sa robia na downov,aj tie ostatne tak v ke Sonoclinic aj toto kontroluje usg+krv

kiki68
21. nov 2021

@zuzanatomas9394 mala by si mat do 36tt nasadeny anopyrin alebo tehu aspirin

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre