Prevencia preeklampsie pri druhom pôrode

shia
9. feb 2017

Mamičky, čo ste zažili preeklampsiu v prvom tehotenstve - mali ste nejakú prevenciu v ďalšom tehotenstve? sledovali vás nejak viac alebo ste niečo preventívne brali ...? Mne sa dcérka narodila kvôli preeklampsii v 34tt (našťastie všetko ok), a teraz som v 22tt, ale nikto ma nijak nesleduje, prídem len klasicky raz za mesiac, zmerajú tlak, spýtajú na váhu, ani mi nič nekázali brať (ale začala som si dávať magnézium 2x, lebo iný Dr mi to odporučil a začala som mávať kŕče do nôh). Neviem či tak podceňujú len mňa a len môj Dr, alebo naozaj žiadnu ženu na rizikovom tehu (pred 8 mes som potratila) takto "sledujú"...

shia
autor
7. feb 2020

@kiki68 tak držím moc moc všetky palce, určite to už dopadne dobre! (mne to tiež raz nedopadlo dobre, ale nevzdala som sa, a stálo to za to! ;)

mirkasan
30. sep 2021

@kiki68 ahoj prosím ťa a na tom teste si bola kde? Či to robí aj gynekológ?

kiki68
30. sep 2021

@mirkasan je to v ramci toho Kombinovaneho oscar testu. Tam sa meria tlak, potom sa vezme krv potom organove sono, robi sa to od 11-14tt. A oni porovnaju tie hodnoty. Vyjde z toho riziko, myslim ze by nemalo byt nizsie ako 1:250. U mna bolo 1:50 a uz boli priznaky, ze nieco neni ok. Mna do toho nanutil gynekolog, lebo sa mu nezdalo ako vyzeram.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre