Pupočníková šnúra má o jednu cievu menej

katka3212
15. sep 2022

Dobrý deň, stretli ste sa s tým niekto že ste mali namiesto 3 ciev v pupočníku len 2 a nižšie položenú placentu ? Som v 12 tt a vcera mi to lekár oznámil. Ak áno, mali ste niejaké kvôli tomu problémy ? Bolo dieťatko v poriadku ? Ďakujem

zuzana76
15. sep 2022

je to dvojcievny pupocnik, su tu o tom temy, precitaj si

anavixy
15. sep 2022

Na nizko polozenu placentu je este skoro, rastom sa este vytiahne hore, takze nakoniec moze byt uplne normalne ulozena.
Co sa tyka dvojcievneho pupocnika, byvaju s nim spojene vrodene vyvojove chyby srdca, odporuca sa podstupit dokladne vysetrenie srdiecka plodu. Ziadajte gynekologa nech vas tam posle, neviem v ktorom tt, mozno az neskor ako morfologicke vysetrenie okolo 20tt. Ak budu vsetky organy rast a fungovat normalne aj biochemicky skrining ok, nic to neznamena, je to len obycajna anomalia 🙂 držím palce 🍀

zuzuky
15. sep 2022

@katka3212 áno mala som, tehotenstvo bolo ok a malá nemá žiadne zdravotné problémy...

lija22
15. sep 2022

bolo to ok

lolalalalala
15. sep 2022

Aj ja som mala dvojcievny pupocnik narodilo sa mi krasne zdrave babatko ale dala som si urobit trisomy test aj doktor dôkladne sledoval srdiecko aj oblicky.vsetko bolo v poriadku tak to zhodnotil ako kozmeticky problem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre