Rh faktor negatív a druhé tehotenstvo s dvojičkami

misulda3108
7. apr 2017

Ahojte,
prosim je tu nejaka zena, ktora je rh negativna a cakala dvojvajecne dvojicky? Som 10 tt, prve tehotenstvo bez problemov, po porode mi bola pichnuta rhega koli dalsiemu tehotenstvu, no neviem ci mozu vzniknut nejake komplikacie pri dalsom tehotenstve a dvojickach.
Hlavne, prave v takom pripade ak jedno bude napr. pozitivne a druhe negativne. Viem, ze takychto tem je tu vela ale o takomto konkretnom pripade som sa nikde nedocitala.
Dakujem

xevulax
7. apr 2017

Ano som presne taky isty pripad. Som Bnegativ, starsia dcerka po manzelovi AB pozitiv, pichnuta Rhega. Dvojicky mam jednovajecne tiez su obe AB pozitiv. Vsetko bez problemov. Tiez po porode pichnuta rhega )dalsie uz mat nemozeme (nie koli rh faktoru)

misulda3108
autor
14. apr 2017

xevulax dakujem pekne za odpoved. Tak 3 deticky su myslim aj dost. Teda aspon pre mna. Ja uz dalsie tehotenstvo tiez neplanujem. A ako to zvladas s dvojickami? Teda ak mozem tykat. Jansi to zatial neviem ani predstavit 🙂

xevulax
15. apr 2017

@misulda3108 samozrejme mozes mi tykat 🙂 Vies co, nebudem klamat zaciatky boli velmi tazke. Hlavne starsia dcerka je iba o 15 mesiacov starsia o dvojiciek, takze bolo sa co obracat, ale postupne sme si nasli system na vsetko, vsetko sme robili mega rYchlo. Teraz su uz starsie dvojky maju cez 3 roky a starsia cez 4, takze uz je lepsie ako ked boli babatka. Teraz zas riesime bitky a hadky na dennom poriadku 😂 Ale som stastna ze ich mam za nic na svete by som nemenila. Vzdy som chcela 3 deti a vzdy som chcela mat dvojicky 😊

misulda3108
autor
27. apr 2017

Ja som uz stotoznena s tym ze to bude s babatkami tazke. Najviac ma trapi ze mi neostane cas na starsiu. Nechcela by som ju dako odstrkovat. Musim ju len dako zapajat. Nic ine neostava. Mne uz chodi mala do skolky bude mat 3 a pol roka ked sa narodia takze dufam ze uz to trosku pochopi...😉

xevulax
27. apr 2017

@misulda3108 to je super, ked uz mas skolkarku, budes to mat pocas dna jednoduchsie. Bohuzial bude isto trochu na druhej kolaji ( vzdy budes riesit to , co ma vacsiu prioritu). Ja som to mojej vynahradzala tak, ze som ju brala samu niekam ci uz von, do obchodu- dvojky strazil manzel a s nou sme si spravili cas len pre nas. Ake je uz dost velka, takze myslim, ze ju uz vies pekne zapojit. Nasa neskutocne ziarlila ked sa dvojicky narodili, teraz uz su kamosky- hlavne, ked sa neplecha robi 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre