Rizikové tehotenstvo

barbora19911
6. jún 2023

Ahojte baby ako z názvu vyplýva ..včera som začala 6.mesiac a musím byť až do konca tehotenstva doma neskutočné sa mi točí hlava nemôžem spraviť nič bola som aj hospitalizovaná na tyzden v nemocnici...moja otázka znie keďže som veľmi aktívny človek doma neobsedim baby čo ste robili tie ktoré ste boli v podobnej situácii ?? Veď 4 mesiace byť len doma a ležať 😭

mia247
6. jún 2023

@barbora19911 len ležať, čítať knihy, kľudne sa nauč háčkovať aby si zamestnala hlavu 🙂 bábätko stojí za to, ver mi . Ja som bohužiaľ v apríli o bábätko prišla a ver ze keby som to vedela vrátiť späť, kľudne ležím celé tehotenstvo.. moja mama pri mojej sestre bola v nemocnici celých 9 mesiacov.. pri prvej dcéra som bola na rom rovnako ako ty, v 5 mesiaci som začala krvácať, dovtedy som neobsedela stále som športovala ale do konca tehotenstva mi pomohlo čítať knihy.. a nakoniec som ešte týždeň prenasala:D

kiki68
6. jún 2023

@barbora19911 Nemas na vyber, ono zalezi ako Ti je. Ale ak nie si v stave ist von, tak by som isla iba napr s doprovodom. Ja som mala tocaky bez pauzy v tehu na zaciatku a nez ma dali PN konecne tak chodit von do prace bolo utrpenie. Ja som nevedela, ze ci sa kdesi nezlozim. Potom zistili, ze je to od tlaku a bolo lepsie.

barbora19911
autor
6. jún 2023

@mia247 ďakujem za odpoveď 🙂 ..no ja práveže nemôžem čítať knižky :( lebo tá hlava sa mi veľmi toči zatiaľ som doma jeden deň z nemocnice a len telefón no len to má prestáva baviť pomaličky :/

barbora19911
autor
6. jún 2023

@kiki68 mne nemohli spraviť žiadne vyšetrenia ani CT ani MRI nič a tlak aj cukor v pohode takže som zvedavá že ako to vydržím a ešte sama doma :(

barbora19911
autor
6. jún 2023

@mia247 a ležala si v posteli či si sedela v obývačke ? Ja len ležím v posteli ale že vraj na chrbte to nieje dobre :(

vkatush
6. jún 2023

@barbora19911 riziková od 2. mesiaca, v 6. som tiež skončila v nemocnici na týždeň

Kuriér s knihami bol u nás každé 2-3 týždne 😂 seriály som dopozerala, ktoré som chcela, začala som viac v kuchyni experimentovať a doteraz skúšam hokusiky-pokusiky, našťastie som v dome a máme dvor, takže väčšinu dňa som bola na hojdačke a mala psov okolo. "Vzdelávala" som sa okolo malého, podcasty, mamaclassa, rôzne profily na inšpiráciu (najviac ma zaujali prvé príkrmy, dosť som sa tomu venovala). A veľa som sa konečne kontaktovala s kamošmi a starými známymi, na ktorých som popri robote nemala čas.

A manžel by povedal, že som ešte medzitým spadla do čiernej diery menom Modrý koník 😂😂

kiki68
6. jún 2023

@barbora19911 a nejake take veci ako napr kreslit, vysivat, modelovat sperky, aranzovat kvety? Proste kde sedis a teda nemusis byt fyzicky aktivna. Ja som total prepadla novej vasni aranzovania vencov z umelych kvetov. Clovek mozno objavi nieco, co mu este aj donesie par eur domov

barbora19911
autor
6. jún 2023

@kiki68 no ja mám práveže točaky hlave takže nemôžem nič také robiť len ten mobil no ..ledva chodím nemôžem sa ani zohnut otočiť doprava doľava všetko je zle ani sama sa osprchovať nič :(

barbora19911
autor
6. jún 2023

@vkatush no my sme v dvojizbovom byte bez balkóna takže záhrada nehrozí :( ..sama neviem ako to prežijem tieto 4 mesiace je mi do plaču keď na to pomyslím

vkatush
6. jún 2023

@barbora19911 verím a viem, že je to ťažké... hlavne mysli na to, že to vydržíš pre to malé!! Že tvoje telo potrebuje pomôcť k tomu, aby ste to zvládli do konca.
Ja som mala depky a nervy od začiatku, že len zavretá doma, zmeškala som veľa akcií, osláv, dokonca svadbu človeka, čo mi je ako brat, svadobnú cestu, lebo musela som byť doma. Potom keď sa malý začal pýtať von v 6.mesiaci a museli zastavovať potrat/pôrod, tak som bola už vďačná za každý naviac deň zavretá doma, no stále tehotná. A vravela si, že tých pár týždňov ešte vydržím, len nech je malý zdravý.

Veľa veľa veľa sily a zdravia posielam ❤️❤️❤️

(Btw, nejaké online kurzy možno?)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre