Robili vám oxytocínový test ešte pred termínom?

ivuska21
23. jún 2020

Zdravim, chcem sa spytat, ci niektorej robili oxytocinovy test este pred terminom porodu? Je to bezpecne? Nevyvola to porod? Mam z toho obavu....

ivuska21
autor
23. jún 2020

Zatazovy test

kiki68
23. jún 2020

@ivuska21 zalezi kedy to robia, ja mam pravdepodobnu alergiu na oxytocin, raz ho podali mimo tehu a reakcia strasna. V tehu to nikto nelajzne a ten test mi odmietli robit, ze ani v nemocke to riskovat nebudu. Lebo naco to skusat

galixx
23. jún 2020

Mne ho robili a vsetko ok

zuzuliatko123
23. jún 2020

Áno, robili. Pôrod sa mi nespustil.

nanka3
23. jún 2020

@ivuska21 nerobili, ani pri jednom tehu, ani pred terminom a ani po termine

damadama
23. jún 2020

mne ho robili pri druhom tehu v nemocnici. Potom mi môj gynekológ (tiež robil pôrodníka) povedal, že tento test (tuším Šmídov, či aký) je už v niekoľkých štátoch zakázaný. Test mi pôrod nevyvolal, našťastie, ale bábo v brušku bolo z toho veľmi nervózne. Určite by som už na to nešla. Máš PRÁVO ODMIETNUŤ postup, ktorý ti navrhujú.

henka123123
23. jún 2020

jak sa robi ten test? mne nikto nic tske nerobil

damadama
23. jún 2020

@henka123123 mamička sa pripojí na prístroj-počúvajú kontrakcie a do žili pomaly vstrekujú oxytocín zo striekačky, alebo dajú fľašu fyzáku na kapačku+domiešajú oxytocín a nechajú kvapkať-ale toto už spúšťa kontrakcie, takže to už dávajú na vzdychárni pri pôrode.

zuzik8778
23. jún 2020

mne robili záťažový test 2 týždne pred termínom a dopadlo to tak, že ma odtiaľ odviedli rovno na sálu na cisársky...

maggie1978
23. jún 2020

mne tak dávali na vzdycharni cez kapačku, museli mi to dať 2x,ale to boli tak hrozne bolestivé kontrakcie,že som sa išla zblázniť! Bol to teda môj tretí, ale najhorší pôrod. A to som ani nevedela,že sa vopred robí nejaký test na oxytocín.

ivuska21
autor
23. jún 2020

Takze niekomu spustil, niekomu nie... no tak parada uz len dufat ze to dobre dopadne...

val9
23. jún 2020

Nie nič také mi nerobili.

diaalex
23. jún 2020

@ivuska21 ja mám alergiu na lieky aj na riadne veci, ale nikto mi take testy nerobil... keď som šla rodiť, riadne mi ho podali a nikto to neriešil

henka123123
23. jún 2020

@damadama ahaaa..tak toto mne nikto nerobil v 1.tehu..tak som zvedava teraz.ale je pravda ze pri porode mi dali oxytocin lebo som sa strasne pomalicky otvarala

xjakubikovak
23. jún 2020

@ivuska21 naco sa to robi ak sa mozem spytat? ešte som o tom nepocula

xjakubikovak
23. jún 2020

@ivuska21 teda neviem moc o co ide, mne to nerobili ani mi pocas porodu oxytocin nepichali takze usudzujem ze to kludne mozes odmietnuť🙂

mimka91
24. jún 2020

@xjakubikovak robi sa to preto, aby sa zistilo, ci babatko zvladne prirodzeny porod alebo nie...robi sa to ale iba u deticiek, ktore maju zdravotne problemy v brusku napr. horsie prietoky, pretoze pri kontrakciach dochadza k znizovaniu kyslika a ak by sa ukazalo, ze zle na to reaguje, tak sa musi uskutocnit cisarsky rez

zuzanockamt
24. jún 2020

áno, v prvom tehotenstve pred 9 rokmi kvôli synovej tachykardii, aby vedeli, ako bude reagovsť na kontrskcie...bolo to v poslednom mesiaci tehotenstva

maria757
24. jún 2020

@ivuska21 mne to robili absolútne ani ťuk akokeby mi vodu vliali. Potom som dokonca nereagovala ani po prenášaní a dokonca aj na čistý oxytocín dostala som asi 12injekcii a nič.

xjakubikovak
24. jún 2020

@mimka91 dakujem za vysvetlenie 🙂 u nas bolo vsetko ok tak asi zato mi to nic nehovirilo

radkass997
7. nov 2022

@zuzuliatko123 prosim vás spustia sa silné kontrakcie? Či len slabé na skúšku? Zajtra ho mám mať

zuzuliatko123
8. nov 2022

@radkass997 mne sa spustili slabšie kontrakcie. Tie také znesiteľné. Hneď ako ma ,,odpojili,, od oxytocínu tak ustali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre