RTG žiarenie a možné poškodenie plodu

bababibi
11. sep 2023

Dobrý deň, vopred ďakujem za odpovede.
Skúsim to zhrnúť, bola som na rtg k voli pádu na bedrovy stavec, 4x mi robili rtg v oblasti panvy samozrejme, no v tom čase som nebola tehotná respektíve som NEVEDELA ZE SOM Tehotná.. Tehu a rtg mohlo byt v čase nidacie alebo putovania.
Hlavu vesiam.. Bojim sa následkov.. Bola niektorá takto vystavená z vás dievčat, žien takémuto žiareniu v tehu a boli z toho zlé následky, alebo ste porodili krásne zdravé detičky? Ďakujem este raz.

zuzana9393
11. sep 2023

@bababibi ahoj. Ja som bola síce len na RTG kolená a tiež to bolo v tých úplných začiatkoch tehu. Mne vtedy gyn povedala, že to bábo by sa zrejme neudržalo ak by bolo poškodené. Ale ak sa tebe vyvíja dobre tak snáď to bude v poriadku. Určite by som si dala urobiť testy. Držím palce👍

bababibi
autor
11. sep 2023

@zuzana9393 ahoj ďakujem za odpoveď. Testy aké myslis, tie co sa robia z krvi? Tie platené na vlastnú žiadosť?

zuzana9393
11. sep 2023

@bababibi áno tie. Ja si myslím, že ak by dieťa bolo poškodené v tak v tomto čase, tak ti nato prídu hneď. Ale choď k lekárke a popytaj sa tam, ona ti najlepšie povie, aké všetky vyšetrenia a testy sa dajú spraviť. Hlavne sa nestresuj. Aj keď sa to ľahko povie

monicatko20
11. sep 2023

@bababibi ahoj, presne toto som riešila aj ja minulý rok..bola som na rtg spodnej chrbtice, ovšem nevedela som ze som tehu..neskôr som zistil ze som bola už niekde okolo 7tt..lekár povedal, že v tak skoro štádiu je to buď alebo...čiže ma hneď na začiatku tehu ukludnil, že ak by to malého zasiahlo tak by som potratila..malý je tu už rok, zdravý jak repa 😍 zbytočne sa nestresuj 😊 to ubližuje mimi viac 😉

kiki68
11. sep 2023

Ja som mala v 4tt rtg zubov, maly je ok, uz ma tri roky.

bababibi
autor
11. sep 2023

@monicatko20 ahoj koľkokrát za sebou robili snimok? Mne 4 krát.. :( keby človek vedel.. A aj si si dala nejake testy robit ci iba základné od dr co su si podstúpila?

monicatko20
11. sep 2023

@bababibi ahoj, snímky mi robili 4 tiež.. robil mi len základný skríning a detailne sledoval mimi..určite sa nestresuj 🥰 a co sa samotných spomínaných testov týka, ja osobne by som ti už keď chceš odporučila radšej odber plodovky..mne napríklad trisomy test neukázal závažnú chybu bábätka ktorú ukázala amnio..a treba spomenúť, že ak ti aj ukáže zle výsledky tak ci tak ta pošlú na odber plodovej na potvrdenie 🙄 čiže ja som pustila do luftu peniaze keďže sme aj tak museli na odber plodovky 😬

kacena4
11. sep 2023

nestresuj, nic drobcovi nebude. vsetko okolo nas vyzaruje radioak. ziarenie...

simona92101
12. sep 2023

@bababibi v 2 tehotenstve som bola v 12tt na rtg kolena,skareda zlomenina.dcerka je zdrava.v terajsom tehu som bola cca v 8tt na rtg pluc a nasledne aj na operacii zlcnika pod celkovou narkozou-nevedela som ze som tehu.syn vyzera byt zatial zdravy,ale bola som na testoch radsej

cecilia29
12. sep 2023

V terminovkach som mama baby co boli na rtg brucha a operácii slepaku, či odstránení vajickovodu v ranných štádiách keď o tom netusili. Babatka sa im narodili zdravé

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre