Rubeola v tehotenstve

vejula
15. máj 2012

Ahojte dievčata. V krvi mam hodnotu rubeola IgG pozit 1,737. Neviem o tom že by som ružienku niekedy v živote prekonala. Myslite že toto množstvo protilatok môže byť ešte z očkovania, ktore som podstupila ako dieťa? Na začiatku tehotenstva som mala skoro 2 tyždne teploty. CRP aj sedimentaciu som mala zvyšenu, dostala som vaskulitidu. LEkarka povedala že to je nejaky zapal v tele. Ale teraz ma normalne hloda myšlienka či to nemohol byť nejaky zvlaštny prejav ružienky

sara22
17. júl 2016

@mistrall ahoj,no ja som nakoniec malej testy nedavala robit,lebo ja som mala dost protilatok. Priznaky sedeli s tymi na webe,teploty,vysyp,nie typicky,ale zapal ako pri rubeole. Ono vraj ockovanim je rubeolu dostat na SK sanca takmer nulova,ze kazdy pripad sa hlasi specialne,cize pediatricka by mala o vyskyte vediet. My sme vsak zrovna vramci inkubacnej doby boli na dovolenke.. 😒
Neviem,ci som pomohla,snad ano..

mistrall
17. júl 2016

@sara22 ved toto ze ona ma vysyp na nozkach (predkolenie) a rukach (predlaktiach trochu) teda mala a teraz ma len na stehne take neurcite a na zadku, akoby to slo od chodidiel vyssie ..tiez sa mi to nezda typicke, ale nasla som jej uzlinku na uchom co nemala predtym isto..teplotu nemala plus teda nie je ockovana mmr zatial 😐😐
A na tvari vyrazky nemala akurat pri tom uchu kde ma uzlinu mala pred tyzdnom vyrazku ako stipanec od komara, aj ju to svbelo..akoze mohol to byt komar..ale boh vie ci bol..
Idem zajtra k pediatricke , ale ta ma dofcu tak len k zastupujucej
A zistim si ci som bola ockovana aj od gynekologa z predchadzajucich tehot. Ake som mala protilatky
A dakujem krasne za odpoved, dufam ze to bude v pohode..lebo ja nie som daky streser, ale toto by ma fakt polozilo este v 1.trimestri mat rubeolu

sara22
17. júl 2016

@mistrall no ak to ma primarne na nozkach,tak to na rubeolu nevyzera. Podla toho,co som ja mala nastudovane sa to z tvaricky siri smerom dole,nie zdola hore. Taktiez je vysyp par dni sprevadzany teplotami (uz nepamatam,vi pred,co po. Tusim toto je jedina,ktora je po,ostatne su najprv horucky,potom vysyp. Preto som stresovala..)Takze to je dobre znamenie 🙂
Mne aj z karty vedela doktorka vseobecna vycitat,ci som bola a kedy ockovana..

mistrall
17. júl 2016

@sara22 ved tajne dufam, ze to bude daka hovadina, ale nic nove nejedla ani prasok som nemenila, no ktovie
Hej sak ja som sestricke uz vyvolavala raz ci som mala kiahne , a teraz zas budem na mmr volat
Sa pobavi hlavne ze som tam viac rokov nebola heh
Boze vies najviac ma stve ze to vlastne by mi aj jedno bolo keby nie som tehotna..
Ja ju aj dam zaockovat ked bude fit, lebo sak to nikomu neprajem hlavne nezaockovanym ktore nieco chtia v tehotenstve a neboli ockovane v detstve , tieto stresy
Tak dakujem za odpoved , si zlata 🙂

sara22
17. júl 2016

@mistrall ved to,ze pre dievcatka je to nebezpecne kvoli tomu tehotenstvu.. Drzim palce,nech je to len nejaka banalitka 😉

jaja102
17. júl 2016

@mistrall
@sara22 ahojte baby,nebojte sa,my očkované sme(očkovalo sa od ročníka 1974 tuším)takže fakt,žiadne stresy,je naozaj veľmi veľmi málo pravdepodobné,že to tvoja malá niekde chytila,aspon mne ked vyšli pozitivne protilátky,tak dr na infekčnom povedala,že sa to hlási,každe ochorenie,a že ona sa s tým už 16 rokov nestretla.nakoniec to bola falošná pozitivita(nejaký iný vírus skreslil výsledky)ale to čakanie na dalšie bolo najhoršie,v mojom živote.pri tvojej malej môže ísť aj o šiestu chorobu,pre istotu k nej zbehni,ale nestresuj,ja som veľmi stresovala a zbytočne,a teraz mi zdravá dvojtýždňová bambuľka leží v postielke.drzte sa,pekne tehulkovanie.

mistrall
18. júl 2016

@jaja102 dakujem krasne..dufam ze stresujem zbytocne ..aj si to radsej obeham pozerala som na nate ze my by sme mali byt ockovane ja som rocnik 1984..ale vystrasilo ma to poriadne lebo to je fakt posledne co si zelam..radsej pojdem k drm a svojej zavolam ale dufam ze sa mylim..a dakujem krasne si zlata

fuska
18. júl 2016

Ja som citala, ze ucinnost ockovania rubeoly je do 10 rokov. Nie je to dozivotna imunita, ani v pribalovom letaku sa o tom nic nepise.

sara22
18. júl 2016

@fuska dozivotna imunita nie je garantovana,zalezi ako sa k tomu organizmus postavi. Preto sa robia tie testy v tehotenstve, ci je dost vysoka hladina protilatok. No v 99% pripadov vraj je

fuska
18. júl 2016

@sara22 Ja len tak, ze treba hladat asi viac info, nielen, ze "bola som ockovana, som za vodou".

sara22
18. júl 2016

@fuska no to ano,ved preto si treba overit protilatky. Ale podla toho,co pise mistrall,to rubeola u jej malej nie je..snad 🙂

jaja102
18. júl 2016

@fuska pred planovanym tehotenstvom je dobre sa dat preockovat,mam kamosku vo francuzsku a tam to robia automaticky,ked zena gynekologicke povie,ze planuje bejby.aj v taliansku to tak je.no ako pise
@sara22 zalezi od organizmu,ci vytvori dost protilatok,vo velkej väčšine pripadov si však vytvorí.su ochorenia,ako onko ochorenia,alebo teke,ktore vyzaduju imunosupres.liecbu,ze ucinok vakciny oslabuju.

mistrall
18. júl 2016

@sara22 hej vyzera ze nie je ale napadlo ma 5ta choroba ..sice bez teplot len vysyp..sedi tonna popis nozky rucky a zadok..ale tak bohvie co to je..dr.povedala ze ma horne dych.cesty zahlieme zobrala jej stery tak cakam co sa z toho vykluje..na rubeolu jej to nesedelo ze ani nema nikoho z praxe za poslednu dobu ze rubeola
tento prvy 3mester to je ostara fakt..na vsetko dat pozor..si ju aj necham doma aspon do konca 12-13tt

sara22
18. júl 2016

@mistrall no to je najbezpecnejsie a potom aj po po 😂 super,ze rubeola vylucena 👍

petenka
29. dec 2016

Ahjte baby, ak mozete, budem rada ak prispejete do dotaznika o ruzienke:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSct2Nk...

mravvcek
27. feb 2019

@ivka_marek
@matka321
@taniaz baby vy ste mali igg aj igm pozit? Mne dnes volali igg 117 a igm 29,5 ze pozitivne. Boli ste v Ke na infekcnom? Rovno ste prisli do cajarne? Ci treba volat? Kde to presne he? Som vystresovana hrozne z toho vsetjeho

ivka_marek
27. feb 2019

@mravvcek Ahoj, ja si to vobec nepamatam uz..prepac nepomozem ti 🙈🙈

matka321
28. feb 2019

@mravvcek ahoj v prvom rade kľud, nestresuj hneď 😉 ja som z Rožňavy takže som bola u nás na infekčnom a tá milá doktorka mi z prvých výsledkov rovno že to je veľa to je už na potrat. A chlapec má dnes 5 rokov a úplne zdravý.

petenka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre