Slabosť v 15. týždni

17. jún 2021

Baby ja nevládzem. Som v 14+2tt a každé ráno je ako za trest.
Som slabá, nevládzem ani vstať. Stále len ležím, pretože vtedy mi nič nie je.
Žalúdok vkuse na vode. Keď idem do obchodu tak sa v aute cítim na odpadnutie, ešte aj to horúco...
Všetci mi hovoria, že sa mám vschopiť a normálne fungovať, ale naozaj sa to nedá...
Niekedy ráno až plačem ako už neviem čo jesť, aby mi vkuse nebolo zle a aby som nebola taká slabá...

lorin29
17. jún 2021

Tak všetci nech si uvedomia že každá žena má tehotenské príznaky úplne iné... Ja som najskôr nemala ziadne a od 6tyzdna do 17tt som stále len ležala co mi bolo zle a všetko sa so mnou tocilo... Skus jest častejšie po menších porciach a mne napríklad pomáhala minerálka gemerka 🙂

ivanka0603
17. jún 2021

Mne bolo presne tak isto. Obidve tehotenstvá som viacmenej preležala a prevracala. Mne ani moja mama neverila, že mi tak môže byť. Ja som stále len vracala, či bolo ráno alebo večer, hlava sa mi točila. Raz si pamätám, že som bola v tescu a musela som si ísť sadnúť do prezliekacej kabínky, taká para na mňa prišla, že by som tam odpadla. To kto nezažije, tak neuverí. Skús sa spýtať, lekára.... mňa chcel dať do nemocnice na infúzie, ale to som odmietla, keďže bábo bolo v poriadku a nemocnice neobľubujem. Radšej som to pretrpela.

autor
17. jún 2021

@ivanka0603 no... moja mi tak isto neverí ako mi až tak môže byt zle?
Neviem... asi si všetci myslia, že si vymýšľam alebo čo... 😀
Beriem aj Femibion, aj tie tablety do vody magnéziové. Ráno keď sa zobudím a postavím sa tak hneď mi je hrozne.
Myslela som, že keď už začínam druhý trimester tak, že to bude lepšie, ale nezlepšuje sa to.

@lorin29 no u mňa to je tak, že ráno sa najem a hneď po tom už mi je zle a na zvracanie tak si hneď lahnem a je mi lepšie... ale keď sa chcem opäť postaviť tak to začne... ja naozaj nemôžem ani z izby do kuchyne prejsť bez toho, aby mi nebolo zle... 😀
Ja už neviem čo toto bábo so mnou robí... 😀
Dúfam, že to čím skôr prejde a budem si môcť tehotenstvo len užívať.

lorin29
17. jún 2021

No ja som si to hovorila tiez nech to konečne prejde a potom pre zmenu nastúpili bolesti podbruška 😁keď sa roztahuje maternica😁

ivanka0603
17. jún 2021

No mne nepomohlo nič. Ja som vracala ešte aj na pôrodnej sále. Ja som sa po pôrode cítila ako znovuzrodená, keď som sa mohla z chuti najesť bez toho, aby mi bolo zle. Držím palce, aby ti to čím skôr prešlo a začala si si užívať tehu 😉

zuzkapap
17. jún 2021

Ahoj, nič si z toho nerob... Mne bolo tak isto zle. Od 6 do 15tt som skoro umrela, už som myslela ze to nedam fakt... Nonstop mi bolo na zvracanie, točil sa mi celý svet a ci som jedla alebo nejedla neskutočne ma bolel žalúdok až som plakala od bolesti niekoľko krát denne.... Konečne od 16-17tt mi postupne bolo lepšie a lepšie a teraz som v 18tt a už mi nič není :D prekypujem energiou všetci nechapu ze co :D takze len výdrž verím že aj teba caka čoskoro ulava 🙏

hederamonstera
17. jún 2021

Mne na zaludok pomaha citronova stava s ladovou, poriadne bublinkovou mineralkou. Cely den cez slamku usrkavam, aspon som dobre hydratovana😂
Ak sa ti nechce stale vytlacat citron, tak v tescu maju tuto 100%stavu. Ja uz ju roky pijem s vodou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre