Som v 18 týždni a bolia ma zuby. Môžem dostať injekciu?

onga1312
24. mar 2012

mozu mi dat injekciu alebo vybrat nervy zubou ked ma velmi boli zub a som v 18tt?dakujem

katarina822
24. mar 2012

ahoj moze len povedz zubarovi ze si tehotna.

radustek
24. mar 2012

ahoj ja som bola tiez tehotna a trhali mi zub aj mi dal injekciu....bez toho by som si to ani nedala robit...ale povedz zubarovi ze si tehotna 😉

shira_
24. mar 2012

môže, nemusíš mať z toho stresy.

katuska169
24. mar 2012

ked ste tehotna vam to budu liecit,vtedy väcsinou nedavaju a nechcu vyvolat porod

sante81
24. mar 2012

môzes injekciu, nebudes citit nič, aj mne tahali nerv, necitila som nič, radsej vydrzat 5 min v kresle u zubára ako sa trápit s bolestou niekolko dní. mne robili resekciu korena, a nemohla som ziadne antibiotika, a vydrzala som. a to sa zubára bojím ako čert svatenej vody

ajca123
24. mar 2012

Ahoj me počas posledného tehu museli vytrhnut 2zuby :( :( a počas tehu som dostala tri injekcie :(

katka1981
24. mar 2012

Neboj sa, ta injekcia posobi len lokalne, babatku neublizi, potvrdi ti to zubar aj gynekolog. Na svoje tehotenstvo vsak urcite upozorni najma kvoli RTG.

lulu2008
24. mar 2012

Ahoj,aj mne robili zuby,pri oboch tehotenstvách,ako ti píšu treba povedat,že si tehotná,myslím,že to čo tehotným pichnú,je miernejšie a šetrnejšie,ako klasická injekcia,ja som však bola už vo vyššom štádiu tehotenstva,ale aj ty si už v 18tyž.dietatko má už všetko vyvinuté už len rastie,takže určite sa nemože nič stat,zuby sú moja nočná mora,tak držím palce🙂

romea
24. mar 2012

Neboj mozu mne trhali zubok a dsla mi aj anesteziu taku lokalnu ktora nejde do krvi treba jej povrdat ze si tehu. Lepsie je zubok vytrhnut ako keby si mala dostat zapal yen by bol pre babetko nebezpecnejsi mohol by sa dostat k nemu. Potom mi dali. Aj bioparoch lebo sa mi zapslilo lice a dasno ten sa moze v druhom a tretom trimestri. A zubok som vyplachovala repikom velmi to pomohlo aj rans sa zacelila. Bolest zubov je hnusna. Skore uzdravenir. Ach jaaj zas tie pismenka pisem z mobilu 🙂

nikolik88
24. mar 2012

@onga1312 ahoj jasne ze mozem ja som bola w 8mesiaci a trhala mi zub 🙂 a este som nepocula ze by sa tým vyvolal porod 😉

elzu
24. mar 2012

Lokální anestetikum působí jen lokálně, nemusíš se tedy bát, že by to mělo vliv na Prcka. Do krve se dostane tak zanedbatelné množství, že když projde játry, do miminka se už nedostane ani ň. Ať to máš rychle za sebou! Infekce od zubů a toxiny, které se ti ze zánětu dostávají do krve jsou skutečně mnohem nebezpečnější! Mohou dokonce vyvyolat předčasný porod, pokud se neřeší včas, takže čím dřív bude zub pryč, tím líp!

mrka2
25. mar 2012

mne tiez trhali zub, ked som zacinala 4.mesiac, povedala som zubarovi,ze som tehotna a on len,ze vtedy nebude robit rtg,len mi ho rovno vytrhne a bolo. injekciu mi dal, vobec to neriesil. bez injekcie by som asi odpadla od bolesti. 🙂 ten zub sa uz aj tak nedal zachranit. kaz bol az pri kosti 😲 a to ma vobec nebolel,len sa mi odstiepilo 😕

feb13
25. mar 2012

Ja som mala na rozhrani 7-8 mesiaca stomatochirurgicky zakrok, odstranili mi hemangiom z pery a tiez to opichovali a pohoda.

rainbow0508
25. mar 2012

V pohode...ja som bola v 6om mesiaci, ked mi trhali jeden a v 8mom, ked mi trhali druhy...kazili sa mi pri malom velmi rychlo...a nic sa nestalo...maly je uplne v poriadku. A ten druhy tahali dobru pol hodinu na viac krat, lebo mal zakriveny koren a rozpadol sa...tusim zubarka pouzila kazde naradie, co nasla, len aby ho vytiahla...potila sa viac ako ja...des a hroza v kresle...co uz...ale aj napriek tomu, ze ma napichala 3x, nic nenormalne sa neudialo ani s malym, ani so mnou...neboj, ak treba, nech ti ho vytrhnu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre