Som v 21. týždni a otváram sa

nataya
10. jan 2018

Ahojte mamicky, mate skusenost s otvaranim sa uz v 21 tyzdni ? Vcera mi to Gyn. zistil a hned ma hospitalizovali v nemocnici, tak som zvedava co a ako

maca2017
13. jan 2018

@nataya No ja som v 18tt a mam skrátený krčok na
2,5cm. Mam nasadený Progesteron vaginálne 2x2tbl,Magnezi lacticci 3x2tbl,klud na lôžku. Budúcu stredu kontrola a vo štvrtok nástup do nemocnice na serkláž. Tak dúfam že vydržíme.... 😧

nataya
autor
13. jan 2018

@maca2017 drzim palce urcite vydrzite 🙂 mavaj aj hore nohy ked lezis .. nas uz pustili z nemocnice, tiez mam vaginalne tabletky rano a vecer + magnezium a mam lezat, v pondelok pojdem este na kontrolu ku Gyn (krcok maternice mam skrateny na 23mm, ked som bola v nemocnici bol skrateny na 20mm)

maca2017
13. jan 2018

Aj ti spravili serkláž? Kolko si bola v nemocke?

ejanjelik
13. jan 2018

Nedavno som citala ze nie len nohy hore ale cela panva kuknite si to

nataya
autor
13. jan 2018

@maca2017 nie nespravili, od utorka do piatku som bola v nemocnici .. a ak ti pomozu vaginalne tabletky a magnezko tak pojdes ajstak na serklaz ?

maca2017
13. jan 2018

Môj doki by bol rád keby mi ju spravili. Teraz doma lezim, ale mám také zvláštne pocity. Brucho mi netvrdne, ale dolu ma tlačí ako keby mi chcel malý vypadnúť. Je možné ze sa moc pozorujem, ale v stredu som bola na amniocentéze... No uvidim ako sa to vyvinie, v najhoršom vybehnem na pohotovosť. Pre istotu 😴

nataya
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nataya
autor
13. jan 2018

@maca2017 Mne tvrdne brusko, a tiez citim dolu taky tlak ale iba ak dlho stojim (v sprche alebo tak) ale inak nie, a urcite chod aj 100 krat na pohotovost, aj za kazdu banalitu, uz len pre lepsi pocit ze je vsetko v poriadku .. drzim palce nech vsetko dobre dopadne a potom napis ☺️

maca2017
15. jan 2018

No dnes som bola u dokiho, ze idem do tej nemocnice. Zmeral krcok a bol vacsi 2,9 takze progesteton a magnezko zatiaľ zabera. Takze serkláž sa zatial odklada, uvidíme co dalej. Kontrola zase o tyzden.

nataya
autor
16. jan 2018

Jee to je super, ja idem na kontrolu v piatok tiez som zvedava ci uz mam krcok väcsi 🙂

maca2017
20. jan 2018

@nataya No tak ako ste dopadli? Ja uvidim v pondelok.

amima
20. jan 2018

zeny, mala som to podobne pri prvom - ale o par tyzdnov neskor, uz mi serklaz nestihli urobit, ale lezala som s panvou vyvysenou 3 mesiace v nemocke, bolo to na nervy, ale stalo to za to, maly sa narodil v 38.tt, nemohla som chodit ani do jedalne, uplne mi zminimalizovali pohyb, bolo to vazne, stale mi tvrdlo brucho. Poctivo som lezala, magnezko mi nezabralo, ptom som uz brala len jeden liek, ktory bol registrovany len v Cechach, u nas nie, ale zohnala som ho. Volal sa gynipral - presne na tieto ucely. A zabralo. Akurat ta moja kondicia po porode - hroza. Musela mi pomahat mama so vsetkym, ja som nevladala po tolkych mesiacoch necinnosti. Vydrzte, ked budete poctivo lezat, ma to zmysel.

nataya
autor
20. jan 2018

@maca2017 vcera som bola u dokiho a krcok uz je zasa o 2mm väcsi (24mm) dovolil mi aj ist aspon na chvilku von, ale nadalej sa mam setrit a poväcsinu lezat .. tak som rada, nadalej berem magnezko a cipky

nataya
autor
20. jan 2018

@amima no to ti verim, ja som vcera isla po 4 dnoch doktorovy a normalne som citila ako sa mi nohy „prebudzaju“ 😂 aj som muzovy hovorila ze vsak po porode nebudem vladat ked budem pocely cas lezat 🤦🏻‍♀️ Ale ako pises, radsej lezat, hlavne nech je babätko zdrave

maca2017
22. jan 2018

@nataya Dnesna kontrola taka rozpacita. Krcok stale 2,9 pokracovat v rezime aj liecbe. Kontrola az o dva tyzdne. No mala som taky zvlastny pocit z doktora... Este sa pytal ci mi tvrdne brusko, ja ze nie, a ako som odisla tak sa mi zda, ze tvrdnut zacalo. A uz ma chytila panika. Tak lezim a potichu panikarim, ze ci sa radsej nevypytam na tu serklaz. A potom zase ze sak keby bol dovod, tak ma posle a nie ze za dva tyzdne, ked pred tym bola kontrola po tyzdni... Uz haluzim.... Aj vies co cakate? My Adama 🙂

nataya
autor
23. jan 2018

Jee gratulujem, my dievcatko 💗 ale to je normalne, ja som taka ista, hned sa pozorujem 😂🤦🏻‍♀️ Ach my zeny .. a ked brusko tvrdne je to predsa normalne pokial to nemas vela krat za sebou a neboli to tak je to v uplnom poriadku ☺️ A ked mas kontrolu az o dva tyzdne tak to je super, ja mam zatial chodit kazdy tyzden na kontrolu

maca2017
23. jan 2018

No sak totok. Ja si uz velice nepamatam ako mi tvrdlo pri prvom synovi, je to uz 15 rokov 🙂 Ale teraz som aj po amniocenteze, teda uz 3 tyzdne, ale aj tak...A tak budem pevne verit ze je vsetko tak ako ma byt a zbytocne nestresovat, lebo maly sa potom trepe a okupuje mi hlavne mechur co teda nie je az tak moc prijemne 🙂

maca2017
28. jan 2018

@nataya Ahoj tak ako? Ja som v nemocnici. V noci som mala silne krce, tak ma tu nechali. Krcok sa sice neotvara ale zda sa kratsi. Tak lezim a uvidim co bude...

nataya
autor
28. jan 2018

Ahooj, Tak nech ste cim skor doma, vydrz to tam nejako, daj vediet 🍀 Ja v poriadku, krcok mam na 34mm a uz mozem viac chodit aj na prechadzky, ale nechcem to prehanat, stale sa bojim

nataya
autor
28. jan 2018
nina88
29. jan 2018

Tak sa pridávam. Vonkajší krčok skrátený na 2 cm, vnútorný 37mm. Prísny kludovy režim. Zajtra idem na premeranie. Som len v 22.tyzdni. Velmi sa bojím.

nataya
autor
29. jan 2018

@nina88 neboj, treba mysliet pozitivne, vsetko dobre dopadne .. len lez, daj si vankus pod ritku a vyloz si nohy, tak to ja robim 😊

nataya
autor
31. jan 2018

Ahojte baby, ako ste na tom ? Ja som vcera utekala do nemocnice, krcok som mala medzi 16-18mm 😩 ale nastastie ma poslali domo, dbes mam kontrolu, dostala som taku injekciu aby sa pluca babätka skor vyvynuli kebyze chce prist na svet teraz niekedy, dneska by som mala dostat druhu tuto injekciu (zijem v Rakusku, neviem, aj na SK existuje taka injekcia? Tu zasa serklaz skoro vobec nerobia)

chvostik1
31. jan 2018

@nataya Ahoj Naty. Ano, aj tu sa babatkam podavaju injekcie na rychle dozrievanie plucok. V kolkom si tyzdni? Ak budes mat fakt prisny kludovy rezim s vyvysenou panvou a minimalnym pohybom, tak to urcite zvladnete co najblizsie k terminu. Ja som porodila v 38tt a tiez sa mi skracoval krcok. V 30tt sa vsetci cudovali, ze, babo zo mna este nevypadlo.

nataya
autor
31. jan 2018

Ahooj @chvostik1 jee to ma velmi tesi a zo stdca gratulujem 😻 verim aj my tak dlho vydrzime .. som v24. tyzdni .. doteraz som aj mala kludovy rezim, len Gyn mi v stvrtok povedal ze uz mozem trosku ist von na par min, ale ocividne to nebol najlepsi napad 😓

chvostik1
31. jan 2018

@nataya Ja som tiez mala urcity cas dovolene 2x za den na 10 min, ze aspon sadnut, ale ani za nic som nesla. Som si povedala, ze si to dozeniem ked sa babo narodi, hlavne nech je zdrave a vyplatilo sa 🙂 Ale ja som fakt este aj jedla po leziacky,ani som si nesadala. Bolo to fakt krute, ale ta odmena najkraksia a najvzacnejsia 🙂

nataya
autor
31. jan 2018

@chvostik1 mas pravdu a veru ze ja vstanem uz tiez len na wc a do sprchy, inak ma uz ani nehne😂 velmi pekne dakujem za povzbudzujuci komentar, si ma potesila 😘

maca2017
31. jan 2018

Ahojte. Tak dnes lekari rozhodli ze serklaz bude. Krcok sa sice moc nemeni, ale spravia to zajtra alebo v piatok. Amniocenteza dopadla dobre, takze sijeme. Posledne meranie z nedele je 2,7a vonkajsi 1-1,5 😢

chvostik1
31. jan 2018

@maca2017 Aspon budes mat poistku a budes pokojnejsia. Ja som na rizikovom stravila par chvil a boli tam kocky, ktorym ju tiez robili a dokonca este aj prenasali a porod im vyvolavali.

maca2017
2. feb 2018

@nataya Tak ako sa drzite? Ja som od vcera zasita, teraz uplne klud na lozku +infuzky. Zatial to vyzera celkom fajn, bolesti nemam, akurat som trosku spinila. Takto ze asi 3dni a potom postupne mozem vstat, wc, sprcha a tak. Ak sa nic neskomplikuje koncom buduceho tyzdna by ma mohli pustit lezat domov 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre