Som v 24. týždni a zjedla som pokazenú šunku

leni81
4. apr 2016

Prave som zjedla pokazenu sunku a teraz neviem ci to moze mat suvis s listeriozou alebo toxoplazmozou, mohla som tymto babatku uskodit?

pribinak
4. apr 2016

Daj si probiotika

sabibi51
4. apr 2016

@leni81 Fuha ja by som to spravila drasticky vyzvracala by som to hociaj na silu 🙂 neboj sa nemalo by sa nic stat mozno ti pride zle trochu alebo ta prezenie.

simaaprilova
4. apr 2016

Ja som zjedla skoro cely trojuholnik torty plesnivej v 21.tyzdni.zistila som ze je pokazena az pri konci ked sa na mna "usmievali" chlpate trsy plesne.a sme tu s dcerkou zive a zdrave🙂 ako vyssie poradila kolegynka dajte si probiotika.

candii
4. apr 2016

Ja ked som bola tehu som zjedla.plesnivy chlaba 😂😂😂 neboj nic sa nestane 🙂

mayama
4. apr 2016

Absolútne nie nič sa ti nestane ja som vypila čosi otrasne čo tu ani nejdem rozoberát a podotýkam že cca 5 dní som to píla nevedomky a nič sa nestalo len som sa zgrcala

gita17
4. apr 2016

Omg, ani jednu z tych dvoch tam nenajdes. Co to je za divnu formulaciu, "moze mat suvis" vobec sa to tam nehodi, to si pocula v TV a zapacilo sa ti to ?

leni81
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tobnuf
4. apr 2016

@gita17 moja a ty si daka mudra nie? Ja nevidim nic zle na formulacii a ak.nemas k otazke nic povedat tak ho jednoducho preskoc kedze nevies ani co je toxoplazma ani listeria a nestrapnuj sa zbytocne 🙂

moni244
4. apr 2016

@leni81 nemusis byt biolog, staci poznat zakladne fakty, toxoplazmoza sa vacsinou dostava od zle tepelne spracovaneho masa alebo neumytej zeleniny a listerioza z nepasterizovanych vyrobkoch

leni81
autor
4. apr 2016

@moni244 ok, vacsinou cize z pokazeneho masa nnie?

nyusika
4. apr 2016

@leni81 nie...zle tepelne spracované mäso alebo nepasterizované mliečne výrobky.

Toto je síce blbé, ale naozaj sa nič nemusí stať. Ako ste zistili, že je šunka pokazená...nechutilo hneď čudné?

jana_eyre
4. apr 2016

@leni81 sunka je uz tepelne opracovana, maximalne ta z toho prezenie neboj.. a predpokladam, ze si toho nezjedla kvantum, ci?

kexik218
4. apr 2016

@moni244 keby poznala zakladne fakty asi nezaklada diskusiu aby sa dozvedela odpoved. Preto tu to forum je. Denne su tu zalozene desiatky diskusii na temu myslite ze mozem byt tehotna, ale bo uz nemilujem svojho manzela. Nevidim nic zle na tom ak sa niekto informuje.

leni81
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre
4. apr 2016

@leni81 tak to sa urcite nemohlo nic stat.. a ak to bola navyse balena sunka, tak tam je tolko konzervacnych latok, ze sice to skysne, ale to je tak vsetko.. moj muz raz zjedol pokazenu sunku a na druhy den ho prehnalo.. ked sa to stane aj tebe, tak hlavne vela pi, nech si zavodnena a urcite uz bude dobre..

navyse, telo tiez nie je hlupe - pokial v sebe nemas prilis vela zlych bakterii, pecen to k babatku nepusti.. a z jedneho platku sunky v sebe urcite nic moc nemas..

selvadgia
4. apr 2016

Nič ti nebude 😀 Tiež som zjedla pokazenú šunku keď som bola tehu - malý má už 2 rôčky 😉

leni81
autor
4. apr 2016

@jana_eyre dakujem 😉

maros747
4. apr 2016

Zaruku nesledujes?

lara1507
4. apr 2016

@maros747 zaruku asi tazko, ak ju mala nakrajanu.

leni81
autor
4. apr 2016

@maros747 ano sledujem zaruku, niekedy sa skratka stane

severanka90
4. apr 2016

@leni81 maximalne sa z toho pose... Mala si si dat hned jedneho frtana, ten by to zahubil hned v zaludku.

leni81
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
severanka90
4. apr 2016

@leni81 ved prave, v druhej polovici tehotenstva by jeden "dezinfekcny" frtan dietatu nijako neublizil, ani by sa nestihol vstrebat, kdezto taka fajn salmoneloza ked tq bude prehanat par tyzdnov moze ublizit viac.

leni81
autor
4. apr 2016

@severanka90 iha, vidis salmoneloza ma nenapadla :-/ uff

sabibi51
24. apr 2016

Haah ja som prave zjedla asi pokazeny syr, kupila som si ten salat ze olivy so syrom takym balkanskym a jem jem a pozeram aku divnu farbu ma ten syr taku jak hnedu take flaky hnede tak neviem ci sa zafarbil od ciernych oliv alebo je pokazeny ale nesmrdel ani nechutil inak tak neviem dala som vitaminy a pockam hodinku ci sa stane daco...no horor somnou

leni81
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sabibi51
24. apr 2016

@leni81 asi ani mne nic nebude doteraz necitim zeby mi malo nieco byt uz som aj obed jedla a nic v pohode keby mi malo nieco byt tak uz by sa stalo takze plany poplach asi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre