Som v 33. týždni a bábätko je menšie

hanusska
15. feb 2017

Ahojte maminky. Dnes som bola na poradni a lekárka mi povedala ze je babo menšie ako má byť. Som 33TT a veľkosť zodpovedá 30+5. Ale všetko je inak v poriadku iba jeden prietok mám na hranici. V pondelok idem na kontrolné sono prietokov. Máte s tým skúsenosti? Mam brať magne B6 3x 2tbl.

zdena12345
15. feb 2017

ja som mala prveho drobca mensieho asi od 5 mesiaca. Dovtedy bol skor vacsi. V tom 5 moc nerastol. Nakoniec to bolo asi lebo mal uzlik na pupocnej snure. Na to sa prislo az pri porode. Vsetko dopadlo dobre, normalny porod v 38t. Urcite to budu sledovat

trendovepostielky
15. feb 2017

Ahoj, aj my sme si tým prešli, bábätko stále zaostávalo, boli sme 2x na genetickom ultrazvuku a na nič nám neprišli, v 38 tt sme rodili, mali sme 2250 g . Teraz má malinká rok, cca 8 kg, milión vyšetrení za sebou a malú cystu na pečeni, ktorú chodíme tiež kontrolovať. Mohla robiť problémy aj nemusela. Ale inak je nádherná a usmievavá. Za tie starosti to stálo 🙂

hanusska
autor
15. feb 2017

Akože mne sa prvý narodil v 36TT vážil 2200g vraj aj to bolo dosť málo... Že by to aj tak nedobehol. Ja len dúfam že bude v poriadku. Chceli ma nechať ležať v nemocnici no nemá mi kto byť s malým tak preto v pondelok na tú kontrolu

hivanik
15. feb 2017

@hanusska mozno by bolo dobre si ist na par dni polezat. Ja som tak bola pri prvom a dostavala som infuzie. Lekar mi povedal ze za dva tyz.nic babo nepribralo. Tak preto infuzie. Prve malo 2960 a druhe 3940. A tak uz len v tom musi byt rozdiel ked je taky vahovy rozdiel.

hanusska
autor
15. feb 2017

@hivanik rada by som.ale týždeň/dva mi s malým nemá kto byť.

daduska8111
15. feb 2017

Moja prva v 38tt a krasny rychly porod 2800g 46cm. Pri druhej dcerke hranicne prietoky, v 32tt lezala na infuziach, magne b6, otvorena na 1cm. Ustalili sme krvok no malinka bola nadalej z tych drobnych babatiek. Nakoniec ukoncene tehotenstvo v 37tt+1den vyvolanim nakolko uz prietok bol patologicky... Cize hned v ten den opat hospitalizovana na infuziach... Sledovana na monitore atd..cirkus okolo toho...porod ultra rychly po prepuchnuti vody a hamiltonovy hmat.. Vaha 2300g a 43cm.. Pocas tehu som si pichala do ramena injekcie fraxparine kazdy den kvoli tomu aby sa mi zriedovala krv a dostala malinka viac zivin cez pupocnik... Drzim palce

hivanik
15. feb 2017

@hanusska uvidis co ti povedia v pondelok

hanusska
autor
15. feb 2017

@daduska8111 a o koľko týždňov bolo bábätko menšie počas tehu podľa sona?

daduska8111
16. feb 2017

@hanusska cca o 3 TT. Nemáme ale žiadne následky. Kojiť ju doteraz a ma 15 mes a 10 kg. Nevýhodou boli neskutočné kolíky po narodení. Neviem ci z toho... Šikovná je, beha hore dole. Snáď ani naďalej žiadne následky sa neobjavia. Neboj lekári vedia čo robiť a ako bábätku pomôcť. A ľahko sa také drobčeka rodia. Fakt som len 2x zakaslal a a sama doslova vyletela zomna. 😅

malvina13
16. feb 2017

@hannuska môžeš mať aj problém s krvou, trombofilnu krv., z toho môžu byť aj tie prietoky. mne nasadili potom fragmin na riedenie krvi.

hanusska
autor
16. feb 2017

@daduska8111 a ako prebiehala liečba? 🙂

ada309
16. feb 2017

Ahojte.. mam ten isty problem... babo ma o 2 tyzdne mensie brusko... to iste som mala aj pri prvej dcere.. lezala som vtedy 3x v nemocnici na infuziach a vysledok bol taky, ze mala sa narodila s mierami 3630g a 53cm...
Takze, teraz to uz s takym stresom neprezivam.. dnes idem na kontrolny uzv tak uvidim ci sme cosi podrastli... ale obavy mam tiez 😒

alyn
16. feb 2017

@hanusska a bola si na kvalitnom morfo uzv? Naj Su Holan a Grochal. Ja by som Urcite Sla k jednemu Z nich. Jeden Ba a druhy teraz neviem Ci Martin. A idealne nech Ta posli na hemato a zistia Ci nemas trombofilicke problem. Castokrat to zistuju az ked sa nieco stane..prejavi. Aj ja napr si Musim posl mesiac tehu pichat Fraxiparine.

daduska8111
16. feb 2017

@hanusska no keďže ja som sa aj otvárala už v 33tt na 1cm takže kvôli tomu magneziove infúzie a kľud.rezim s nohami hore. Po 5dnoch ma pustili domov . O 3 týždne opäť k tomu istému lekárovi na kontrolu no prietok už bol patologický. Babo začalo byť v ohrození akoby už prietok slabucko fungoval. Takže opäť v ten deň do nemocnice a zase infúzie a od 32tt nepretržite každý deň pichanie fraxiparinu co ďakujem lebo pomáhali. Neboj sa nič všetko sa dá zvládnuť. Tento druhý pôrod trval cca 20 min. Fakt.. ale to už som bola na 2cm otvorená keď ma hospitalizovali.

daduska8111
16. feb 2017

@hanusska a taktiež som bola sledovaná na Hematologii a tam mi predpisovali tie injekcie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre