Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 33. týždni a mám alergiu, ťažko sa mi dýcha. Čo pomôže?

carmenx1
27. apr 2013

Alebo niaku radu co by mi mohlo aspon trochu pomoct... ☹ Dakujem

popelka5000
27. apr 2013

Chod do lekarne,poradia Ti homeopatiu ,mne pomohla v tehu.

janage
27. apr 2013

Jednoznačne si sama nič nedávaj - zájdi za lekárkou nech ti dá papier a hajde na alergológiu - skús zavolať a vysvetliť situáciu - určite Ťa ako tehotnú nenechajú čakať.

miku1
27. apr 2013

Jediné čo teraz môžeš sú homeopatiká. Ja som ich tiež brala, nakoľko trpím na sennú nádchu. V lekárni ti poradia.

soldi
27. apr 2013

@carmenx1 mozes kludne volnopredajny zodac, alebo claritin. lepsie je si dat lieky, nez mat alergiu, lebo vtedy aj dieta trpi nedostatkom kyslika.
cele minule tehotenstvo som bola na claritine, takze mam pozistovane, ze sa v klude moze 🙂
homeopatia mi bola naprd 😅

anika11
27. apr 2013

ja som si pocas tehu davala ked bolo zle fenistil kvapky..dala mi ich alergologicka,ze tie sa mozu.a aj sprej na astmu mi zmenila,ked som povedala,ze planujem tehotenstvo.a pamatam sa,ze ked som bola tehotna na kontrole na alergo a bolo mi vtedy zle z alergie,tak mi dala aj injekciu a ubezpecovala ma,ze to babatku nemoze nijako uskodit.Takze byt tebou,tak to asi riesim na alergu.lebo z neliecenej alergie mozes kludne dostat astmu...vid ja 😕
mne homeo nepomaha..

karamel
27. apr 2013

mozes aj dithiaden ale je len na recept tusim🙂

alena16
27. apr 2013

Aj mna chytila alergia, v lekarni povedali, ze jedine homeopatiu (Rhinalergy, Luffel), tá mi ale vobec nezabera alebo Sanorin analergin, ten je ale strasne neprijemny. Gynda povedala, ze vraj nemozem ani Claritin, ze ked je najhorsie, tak Muconasal plus. Takze cez den trpim a na noc si davam ten Muconasal.
Tiez by som bola vdacna za hociaku radu...

simsalabim
27. apr 2013

Obrat sa na alergologa a urcite ti nieco vhodne predpise. Sama som alergicka a pocas tehotenstva - 2. a .3 trimester - som brala aj celkove histaminika, aj sprej do nosa aj na priedusky. Spociatku som sa tomu branila, ze ved v tehotenstve lieky nie, ale ked mi lekar pri robeni prietokov ukazal, ze dieta nema dost kyslika, tak som lieky zacala uzivat. Aj na alergologii mi lekarka povedala, ze tu plati - ked sa dusi matka, dusi sa aj dieta....

kimmie
27. apr 2013

Ja som mala dlhe roky alergiu na pel a prach, prejavovalo sa to hlavne na jar.
No a pri pobyte v zahranici som objavila netti pot (obrazok na linku dolu). Je to taky maly plastovy cajnicek, na vyplachovanie nosa. Naplni sa to vodou izbovej teploty + 1 lyzicka soli. V predklone nad umyvadlom to nalievas do jednej nosnej dierky a vychadza to tou druhou. Pre mna to funguje uzasne. Vzdy na jar, ked na mna pride alergia si zacnem vyplachovat nos rano aj vecer kazdy den a postupne iba raz za tyzden, podla potreby. Ale uz vobec nekycham, nemusim chodit s obruskami, nemam cervene svrbive oci, dobre sa mi dycha. Inak podobny cajnicek som videla aj v DM drogerii, ale s inym menom. Mne to tiez pomaha ak mam v zime zapchaty nos. A nie je to ziadna chemia 😉.

http://www.amazon.com/Himalayan-Neti-Pot-Cerami...
tu je link na postup ze ako sa to robi

https://www.youtube.com/watch?v=j8sDIbRAXlg
stellamaris
27. apr 2013

mna chytila alergia na pel v aprili a skoncila v septembri,takze prevaznu cast tehotenstva.Chodila som po doktoroch,brala antibiotika,spreje,kvapky do nosa,dokonca aj kortizony...........kaslala som strasne,po liekoch minimalna ulava....kaslala som aj po sekcii ☹ v nemocnici som inhalovala potom solny roztok,ulavilo sa mi 😉 homeopatika mi tiez nepomohli ani obvykle lieky na alergiu....

katka0202
27. apr 2013

Kúp si v lekárni homeopatický prípravok Rhinallergy, mne v tehotenstve pomohol 🙂 🙂 🙂

jaannuusskkaa
27. apr 2013

Ja som tak tiez nemohla dychat v obdobi jari ked som bola tehu vzdy som pouzivala olynt ale je tam napisane ze nevhodne pre tehotne utekala som preto za doktorkom a ten povedal ze ad cca 16 tyzdna aj keby som pila tie kvapky nic sa nestane

ataz
28. apr 2013

Ja som myslím, silná alergička..alergiu mám už 17r. a momentálne je to úplny brutál :(
Alergológ mi predpísal Zenaro, Ventolín p.p. a Novelizer. Ale aj tak problémy pretrvávajú. Neviem si ani predstaviť, žeby som lieky nebrala vôbec :( Asi by som sa po jednom dni zadusila. Dnes v noci som si už musela striekať 2x ventolín, lebo som sa zobudila na to, že nemôžem dýchať :( Nie je to sranda, takže ozaj by som odporúčala zájsť za alergológom. Lieky v tehotenstve sa veľmi neodporúčajú v 1. trimestri. A čo sa týka homeopatík..tak áno, ale len pre alergičky, ktoré ju majú veľmi slabú. Keby som kýchla 10-20x za deň a nepálili by ma oči, nemala by som problémy s dýchaním, tak by som nebrala vôbec nič.
Mám aj odporúčanie pred pôrodom podať dávku hydrokortizónu. Nie som astmatička, ale cez sezónu k tomu nemám ďaleko...

lenka_21
28. apr 2013

Vyhľadať čím skôr alergologa nech ti predpise lieky na alergiu. On vie najlepšie co máš brat. Ak sa telo trápi s alergiou tak sa to prenáša aj na babetko...neskoršie môže mat problém s ekzemom atd. Ja som práve v takomto obdobi minuly rok brala lieky na alergiu (bola som plus mínus podobne tehu ako ty). Alergologicka mi hneď povedala, že ak budem mat problém mám jej zavolať, počas tehu je tiež potrebné brat lieky ak sú alegricke prejavy. Ja by som volnopredajne nekupovala. Užívala som Flonidon, Rinocort a nejaké kvapky do oči....všetko však na predpis!

brumka
28. apr 2013

mne alergologicka zakazala brat akekolvek lieky na alergiu. brala som povodne aerius ale ze ako tehu nemozem nic.

uhnakova
28. apr 2013

zalezi od toho, aku silnu mas alergiu. Pri slabsich prejavoch mozno lieky vynechat, ale pokial si silny alergik, urcite si nejaky liek na utlmenie prejavov alergie daj, inak moze trpiet aj babo v brusku. Ja som brala od polovice druheho semestra az do porodu zirtec, moze sa aj claritine.

zuzana36
28. apr 2013

aj ja prosim o radu, som cca v 7tt a chytila ma alergia, ktora sa neozvala uz asi 2 roky. no strasne ma stipu a svrbia oci, svrbi ma podnebie v ustach, kycham skoro na povel a dnes ma zacalo uz boliet hrdlo, ale to je ine, no voda co mi tecie z nosa je neprijemna, ale hlavne to svrbenie. stale ma stekli v nose a uz to trva dva tyzdne. mozem si dat aspon sanorin-analergin? dakujem za odpoved